Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Fant noče vzeti kredita za najino poroko

Fant noče vzeti kredita za najino poroko

Prav je,da fant noče vzeti kredita za poroko.
Preden bi ga odplačal,bi bila že ločena.

Ne bluzi kr nekj.Svatbo,poroko vedno plačajo nevestini starši. Kapiraš. Jasno. Nevestini starši so dolžni plačat poroko.
Sram te je lahko.
[/quote]
Tud nama so moji starsi hotli placat..kar je zame velika sramota. Eno je,ce ti pomagajo kratkorocno,ce je res kaj hudega ampak,ce pa moz ni sposoben placat poroke..potem pa tec stran od njega. Kako bo sele za otroke sposoben skrbet. Se bo treba kregat z njim za vsak pulover, smucko in tecaj? Fuj. To ni dec.

Sorry, ampak kakšna krava od babe si… ne morem reči drugače.

Da zgleda poroka,da se jo obcuti in zapomni. Bog daj,da je to enkratni dogodek ja. Ne prenesem skrtuhov,res so mi ogabni. Sparat na gostih (hrana,pijaca) , ambientu,okrasitvi, glasbi…zakaj je potem sploh treba naredit/povabit, ce nisi sposoben nic dat brez kalkulacije. Res mi je to slovensko skrtuharstvo velika mizerija. Ne rabis ekstremov sam naj bo dobro ne pa ena revscina od dogodka. Na kosilo boste sli po pogrebu,poroka pa naj bi bila ”zurka” oz manj casovno in financno omejeno.

Če se že greste ta tradicionalni princip poroke, kaj vse mora bit in česa ne sme manjkat, da bo “prava poroka”, potem bodite tradicionalni še glede plačila vsega tega cirkusa in naj kar lepo tvoja mama kredit vzame.

jaz popolnoma razumem tvojo željo po veliki in krasni poroki.

malo manj pa to, da pričakuješ, da bo vse plačal fant.


Tud nama so moji starsi hotli placat..kar je zame velika sramota. Eno je,ce ti pomagajo kratkorocno,ce je res kaj hudega ampak,ce pa moz ni sposoben placat poroke..potem pa tec stran od njega. Kako bo sele za otroke sposoben skrbet. Se bo treba kregat z njim za vsak pulover, smucko in tecaj? Fuj. To ni dec.
[/quote]

Bolj ko vas berem, babe zmesane, bolj razumem polarca, in bolj sem srecen, da imam svojo zeno, ki je za razliko od vas normalna in menalno zdrav.


Podpis! :-))))

Tudi jaz za poroko nikoli ne bi vzela kredita, ker nisem odvisnik od mnenj drugih in od poročnega dne pričakujam, da mi bo dal, kar si želim jaz, ne pa vaške veselice za nikoli videne daljne sorodnike.

Ker imaš očitno drugačne vrednote kot fant in daš veliko na zunanji izgled, zna biti, da bosta težko vozila.
Malo razmisli, kaj je res važno v življenju.

Dve stvari bodeta v oči: 1) kreditirati se za poroko je nonsense, 2) kam smo prišli; poroča se folk, ki nima ušivih 20 jurjev na strani in z minimalcem na roko.

Jaz bi vzela kredit, a za poročno potovanje, če mi slučajno ne bi uspelo prihraniti dovolj denarja.
Najraje bi se poročila nekje na samem, ob kakšnem jezeru, z malo svati (moji, njegovi starši in brata), ker si predstavljam, da bi morala biti moja sanjska poroka intimen dogodek.
Bahanja ne maram, se pa pogosto zgodi, da se zelo hitro ločijo prav tisti, poročeni z največ pompa.

Upam, da bo fant spregledal, še preden se bo poročil s tako manipulatorsko keš pi*ko kot je avtorica.

A zdaj so troli tudi že neveste?
Za sanjsko poroko maja si itak zdavnaj prepozna s pripravami.
Aja, pa če si kdo od vajinih sorodnikov in prijateljev ne zapomni podatka, da sta poročena, tudi če ni bombastične ohceti, je to zelo švoh.

ampak ker so najini starši tako hoteli in so tudi plačali, midva sva bila samo igralca, ker se nama je fučkalo za vse okrog, resnici na ljubo, sem nekaj ljudi videla prvič, in od poroke sem si zapomnila cerkev in nedeljo, ko sva stopila na oder in se poslovila, sedla v avto in šla za Dunaj na letališče. 😉
Nama ni bila važna poroka kot žur in blišč, staršem pa očitno, so se vedno zelo dobro razumeli.

Nisem škrta, tudi denarja je bilo dovolj pri hiši, imela sva skromno poroko, na mojo željo, on se je strinjal. In plačala jo je moja mama, ker je tako hotela, a ji nisem želela povzročati preveč stroškov. Privarčevan denar sva vtaknila v prenovo stanovanja. Nikoli nama ni bilo žal, da ni bilo rompompoma.

Trajanje zakona je obratno sorazmerno s ceno ohceti…

Poleg tega pa ni osnovnih sans, da za ohcet vzamem kredit in to le zavoljo show-off vrednot mojega partnerja. Pa povsem razumem, da si želiš neko ceremonijo, a to pride v poštev takrat, ko je denarja na pretek, ne pa, ko bi za to moral vzeti kredit. In če tvoji materi to ni nič od nič, naj pa vzame kredit ona. Ali pa tvoja mati pol, partner pol – v tem primeru boš vsaj nekoliko pomislila, preden se poročiš zaradi pompa in ločiš zaradi puhoglavosti.

No, vseeno upam da gre za zanič provokacijo. Drugače bo treba polarnemu dati kar prav o puhohlavkah. Ma sramota za ženski spol.

pameten pubec! Čestitam! 😀


Uš iz opanka laja, so rekli včasih!

Bolj ko vas berem, babe zmesane, bolj razumem polarca, in bolj sem srecen, da imam svojo zeno, ki je za razliko od vas normalna in menalno zdrav.
[/quote]
Dvomim..ker glede na nick ti nisi prav nič normalen ampak prostaški in primitiven. Najbrž sta oba divjaka al si pa možačo v jamo si privlekel.


da mora mama plačat hčerki poroko! Kakšen dec to dovoli? Pijavka? Sramota od deca. Mama lahko da denar za darilo, plača potovanje ma da ti hrano za goste itd časti je pa sramota!!!


edina sestrična ki NI povabila na poroko se je ločila. Pa največji income sta imela. Vendar kalkuliranje kako boš počastil ljudi, ki naj bi ti nekaj pomenili (saj sicer verjetno jih ne vabiš!) kaže za nepristnost in preračunljivost tudi v odnosih..in seveda odnos med njima na dolgi rok ni izjema. Ozkosrčnost in preračunljivost na gostih je ogabna. Takih ljudi ne prenesem. Pri nas so vedno vsi gostje bogato postreženi..in ja stane vse ampak če nimam ne vabim. Sramota najbrž sami tud ene bobi palčke pa čaj na mizo postavite ob obiskih. Naravnost ogabni so mi preračunljivi škrtuhi. Pomilovanja vredni. Patetični. Ogabni do konca. Totalne osebnostne zgube.

Bravo za tvojega fanta! Poročiš se itak (oziroma naj bi se) zaradi sebe in ne zato, da bo cela žlahta še en mesec govorila o tvoji ohceti. Njemu pač ni za razmetavat denar za brezvezne zadeve oziroma za žur za vesoljno žlahto. In še manj za to jemat kredit.
Če to moti tudi tvojo mamo, naj pa ona plača. Ali pa, še bolje, si najdi enega, ki mu ne bo škoda denarja za žur. Tale zdajšnji bi bil pa v tem primeru lahko še vesel, da bi se te rešil.

Imaš ti rada njegov denar ne pa njega.
Matr si glupa. Nikol si ne bi dovolila, da fant financira celo poroko, še manj pa, da bi zanjo vzel kredit. Ti res nisi normalna s takim razmišljanjem.
In ja, če je tud tvoja mami istga mnenja kot ti, naj se pa ona skešira. Kolikor vidm oz slišm, nekje cel ta show plačajo tud starši mladoporočencev, zato komot rečš svojim staršem naj jo plačajo ali pa vsaj polovico tolk kot je pripravljen tvoj fant financirat, če že ti nisi sposobna.
Ah ja, poročiš se sam 1x :)) če boš s takim razmišljanjem nadaljevala, zate to ne bo držal oz se boš slej kot prej tud ločila.

jaz razumem nevesto. Poroka je le ena, vse naslednje, če do njih prida, so brezvezne.
Veliko mladih žensk si želi lepe poroke. Logično je tudi, da v mladosti, ko si šele začel delat, nimaš viškov denarja.
Predlagal bi edino to, da se s tvojim pogovoriš kaj si želiš in na kakšen način, kaj si želi on, da najdeta ustrezen kompromis. Če ni pripravljen vzet par jurjev kredita, zato da bo poročil žensko svojega življenja, te pač ni vreden. Kredit po poroki itak odplačata oba…
res ne razumem ljudi, ki ne razumejo drugih ljudi, da smo si pač različni in imamo različne želje.
nekdo bi vlagal v lepo poroko, drugi bi vlagal v večji in novejši avto, tretji v potovanja….za vsako stvar lahko najdeš razloge za in tudi proti. Kaj narediš je pač stvar tvojih prioritet.

glede poroke resnično menim, ker se gre za enkraten dogodek v življenju, o katerem mnoge in mnogi sanjajo veliko let, ostane v spominu itd, da se splača potrudit.
Verjamem tudi, da je malokomu cilj poroke neka grozna žurka, temveč vse tisto kar je pred tem, mogoče lepa lokacija poroke, lepa okrasitev, okrasitev cerkve itd, k vsemu skupaj seveda spadajo tudi svatje, ki pa se jih po poroki ne pošlje domov, temveč se časti še dobro večerjo in malo muzike.

torej punca, vztrajaj, sicer pa začni šparat in prestavi poroko na drugo leto.

Imaš ti rada njegov denar ne pa njega.
Matr si glupa. Nikol si ne bi dovolila, da fant financira celo poroko, še manj pa, da bi zanjo vzel kredit. Ti res nisi normalna s takim razmišljanjem.
In ja, če je tud tvoja mami istga mnenja kot ti, naj se pa ona skešira. Kolikor vidm oz slišm, nekje cel ta show plačajo tud starši mladoporočencev, zato komot rečš svojim staršem naj jo plačajo ali pa vsaj polovico tolk kot je pripravljen tvoj fant financirat, če že ti nisi sposobna.
Ah ja, poročiš se sam 1x :)) če boš s takim razmišljanjem nadaljevala, zate to ne bo držal oz se boš slej kot prej tud ločila.
[/quote]

ne meri se z decom glede njegovga dostojanstva. Valda bo sposoben eno k..poroko plačat! Ženska hoče lepo veliko in dobrohotno poroko, goste lepo počastit, vi pa njej, da je keš p. ?!?! Seljačine jedne nesposobne. A ona hoče novga Audija na 3 leta, vilo z bazenom v Rožni dolini in počitnice v Aspnu in na Maldivih vsako leto. Kmetavzi jedni. Ženska ni keš p. Bi pa očitno vi radi bili oz ste jim fovš. Ja strašna keš p. če hoče, da dec plača hrano, ki bo imela okus in ne sranje od drinka pa da se poveselijo v noč ne pa neka revščina pa konc markantnega dneva sred popoldneva. To pa je slovenska patetika. Kako kosilo neki v ožjem krogu. To se dela za rd, diplomo, pogreb itd. Poroko pač ne. Pri poroki naj ne bi gledal na vsak cent ampak bil blagohoten do gostov. Good karma pa to :).

New Report

Close