Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Fant vsak dan pomaga na kmetiji in se nič ne vidiva

Fant vsak dan pomaga na kmetiji in se nič ne vidiva

daj fanta čimprej na čevelj in mu dovoli, da živi človeka vredno življenje.
bolje sam kot z eno tebi podobno.
ti nisi za njegov svet…

Tocno tako. Kmetija je vsezivljenska obremenitev in ce ti tega ne razumes, je za fanta veeeeeeeliko bolje, da se razideta. S tako, kot si ti, da bi prisla parkrat na leto pomagat, nima kaj iskat.[/quote]

Hvala ti za tvoje mnenje. Hm s tako kot sem jaz nima kaj iskat…No, res ne vem, katera ženska želi, da svojega moža cel dan ne vidi in je ta zadnja na vrsti njegovih prioritet. Mislim, da to ni življensko sanje tudi za punce s kmetije…. Ljudje samo govorijo, da se moraš navadit, koliko tih zvez je pa res srečnih?[/quote]

Poglej, draga Anja, punce so ti iskreno napisale, kaj mislijo. In v resnici je tako, če se TI ne boš prilagodila kmetiji in fantu, se fant definitivno ne bo tebi. Ker biti kmet je način življenja, torej 24/7/365. Sem z dežele, nekaj sorodnikov ima kmetijo in vem, kaj pišem. Še mi smo hodili pomagat, pa ne parkrat na leto, ampak recimo ko je pobiranje pridelka, vsak dan, po službi, do trde teme, kot otroci smo hodili tlačit seno… Vsi so delali in takale mestna frajla res ni za kmetijo.

Si še dovolj mlada, bodi poštena do fanta in se razidita. Ti najdi enega mestnega škrica, ki tudi žarnice ne bo znal zamenjat, tvoj fant pa bo našel eno pridno, delovno in pošteno punco, ki bo znala ceniti fanta in kmetijo.

Resno vzemi pa samo odgovore od tistih, ki so kmetijo videli od blizu in ne od mestnih teoretičarjev.

Poročena sva zelo srečno skoraj 25 let. Mož je bil določen, da ostane na kmetiji in jo fura dalje. pa se je odločil zame. Starša bi raje videla, da bi več delal. Nekaj časa tudi je, ampak je kmalu doumel, da tole ne bo šlo. Predvsem, če si želi dobrega odnosa z mano in otroki. in je postavil meje. Tašči se je skoraj zmešalo”od hudega”. Ampak je videla, da po njenem pač ne bo več šlo.
Ko smo imeli čas, ali ob kakšnih večjih delih smo ves čas hodili pomagat, ampak nič več kot toliko. Nikakor pa ne vsak dan.
Kmetija se je počasi opuščala, z izjemo njiv, ki smo jih obdelovali tudi mi, da imamo svojo hrano. V bistvu že nekaj let pridelamo vso hrani tudi za taščo (dokler je bila živa) in zdaj za tasta. Ampak to je še vedno setev pšenice, krompir, zelje, fižol, korenje, čebula, česen… skratka zadeve, ki jih poseješ, posadiš, občasno okoplješ in nazadnje pobereš.
Na smrtni postelji mi je tašča rekla, da me občuduje, ker sem se postavila zase in da mi je hvaležna, ker lepo skrbim za njenega sina in vnuke. In da če bi ona vse vedela, kar ve, njeno življenje nikoli ne bi teklo tako kot je, ampak bolj podobno mojemu…

Takole bom rekla. Kdor od malega ni delal na kmetiji, na taki kjer so bili normalni odnosi skupaj s tezkimi zivljenskimi preizkusnjami, taka oseba tezko razume in sprejme to kar zivljenje na kmetiji prinese. Ce se se nista se cimprej vsedita in cimbolj mirno pogogovorita, kje se se vidita v skupnem zivlhenju in kako to usklad. Ce mu je kmetija zlezla pod kozo je htopicno pricakovat da jo bo izbrisal iz zivljenja. Cetudi bi to potlacil mu bo uzgalo s casim ven.

Po mojem je najbolje da mu poveš, kaj te moti in kaj sledi če tega ne naredi. Temu se ne reče pridnost ampak naivnost in samo vprašanje časa je kdaj bodo večje investicije v kmetijo in kdaj se bo fehtalo za denar.

Avtorico razumem. Eno je, če delaš zase, če imaš lastno kmetijo, drugo pa, če samo pomagaš na tuji kmetiji in od tega nimaš nič. Fant je bil tam doma, kmetija je del njega in rad hodi pomagat.

Preveč različna pričakovanja imata. Ti bi ga rada odtrgala od kmetije, on želi kmetovati. Pogovoriti se morata o svojih pričakovanjih.

Sem imela pred leti možnost postati ti pa sem rekla ne hvala. Če boš z mano, boš z mano. Če misliš pa cele dneve staršem na kmetiji pomagat, mene pa nekam pošiljat, pa adijo. Sem ga pustila pa si je našel eno, ki je na njegovi kmetiji najsrečnejša ženska na svetu. Naj jima bo še naprej fajn. Vidva pač nista za skupaj. On je na delal na kmetiji delno, ker je hotel ter delno, ker so starši to zahtevali. Kaj pa tvoj? Dela ker hoče ali ker kao mora? Je velika razlika. Če hoče delat potem vidva sploh nista za skupaj. Če dela, ker kao mora je pa čas, da staršem pove kar jim gre. Delati nekaj samo zato, da imaš čisto vest je brez veze. Na tak način bo uničil vajino zvezo ter posledično še vse naslednje. Naj se odloči kaj bi rad.

Kaj pa tebe briga kako mi živimo? A ti pa si srečna v svoji zvezi — ma daj ne biksaj ga.

Tocno tako. Kmetija je vsezivljenska obremenitev in ce ti tega ne razumes, je za fanta veeeeeeeliko bolje, da se razideta. S tako, kot si ti, da bi prisla parkrat na leto pomagat, nima kaj iskat.[/quote]

Hvala ti za tvoje mnenje. Hm s tako kot sem jaz nima kaj iskat…No, res ne vem, katera ženska želi, da svojega moža cel dan ne vidi in je ta zadnja na vrsti njegovih prioritet. Mislim, da to ni življensko sanje tudi za punce s kmetije…. Ljudje samo govorijo, da se moraš navadit, koliko tih zvez je pa res srečnih?[/quote]

Poznam eno punco, ki je bila iz mesta sla na kmetijo se tam porocila potem locila in zdaj je sama z dvema otrokoma tak da se ni ravno lepo koncalo. Raje spoznaj kaksnega mestnega fanta hehe.

Če nisi tip ženske,ki ni za kmetijo,je boljše ,da greta vsak svojo pot. Verjamem, da sta obadva v redu osebe.

Si še dovolj mlada, bodi poštena do fanta in se razidita. Ti najdi enega mestnega škrica, ki tudi žarnice ne bo znal zamenjat, tvoj fant pa bo našel eno pridno, delovno in pošteno punco, ki bo znala ceniti fanta in kmetijo.

Tole je eden tistih odgovorov, ki pokvarijo še tako prijetmo temo.
Mestni škric? Fant, rojen v mestu, je škric, ki ne zna niti žarnice zamenjat? A dej ga lomt no, odkod pobiraš te veleume. Misliš, da delovni ljudje živijo samo na kmetijah? Potem še nikoli nisi videla zidarjev, fantov, ki gradijo ceste, raznih obrtnikov, ki delajo cele dneve, trgovcev, šoferjev….
Avtorica, ker ni pripravljena delati na kmetiji, pa avtomatično ni pridna, delovna in poštena?
Pa kje se najdete taki ljudje s takim razmišljanjem. Tudi jaz nisem za kmetijo in tudi moj je meščan, po tvoji logiki torej živiva v temi in bedi?

Jaz tega tudi ne razumem, zgleda pa, da za nekatere ljudje obstaja samo bela in črna in nič več.

Jaz tega tudi ne razumem, zgleda pa, da za nekatere ljudje obstaja samo bela in črna in nič več.[/quote]

Povej mi ti za kako lepo se imas?
Ce si na spodnji meji povprecja ali pod njim bos tezko nasla boljsega pri svojih letih ker si ze kar stara.
Moj nasvet bi bil da se pogovoris in poskusis doseci da ne bi toliko pomagal pa tudi sama naredi kaj sej je sproscujoce tako delo in blazi stres ki se nabere na delovnem mestu. 😉

Jaz tega tudi ne razumem, zgleda pa, da za nekatere ljudje obstaja samo bela in črna in nič več.[/quote]

Povej mi ti za kako lepo se imas?
Ce si na spodnji meji povprecja ali pod njim bos tezko nasla boljsega pri svojih letih ker si ze kar stara.
Moj nasvet bi bil da se pogovoris in poskusis doseci da ne bi toliko pomagal pa tudi sama naredi kaj sej je sproscujoce tako delo in blazi stres ki se nabere na delovnem mestu. ;)[/quote]

Daj, ne bluzi, da je stara.

Se ločujejo in na novo parčkajo precej starejši od nje.

anjaanja6, če se ne vidiš v takšni zvezi, raje čim prej končajta.

Povej mi ti za kako lepo se imas?
Ce si na spodnji meji povprecja ali pod njim bos tezko nasla boljsega pri svojih letih ker si ze kar stara.
Moj nasvet bi bil da se pogovoris in poskusis doseci da ne bi toliko pomagal pa tudi sama naredi kaj sej je sproscujoce tako delo in blazi stres ki se nabere na delovnem mestu. ;)[/quote]

Daj, ne bluzi, da je stara.

Se ločujejo in na novo parčkajo precej starejši od nje.

anjaanja6, če se ne vidiš v takšni zvezi, raje čim prej končajta.[/quote]

Seveda se parckajo tudi starejse a te zveze ne zdrgijo dolgo. Je v prelomni starosti in ce hoce ukrepati mora ulrepati takoj po tridesetem je vse le se zalost in depresija.

Daj, ne bluzi, da je stara.

Se ločujejo in na novo parčkajo precej starejši od nje.

anjaanja6, če se ne vidiš v takšni zvezi, raje čim prej končajta.[/quote]

Seveda se parckajo tudi starejse a te zveze ne zdrgijo dolgo. Je v prelomni starosti in ce hoce ukrepati mora ulrepati takoj po tridesetem je vse le se zalost in depresija.[/quote]

Nehaj, no, s takšnimi izjavami.

Poznam veliko parov, ki so nastali okoli 30. leta ali kasneje, mnogi so pred tem končali prejšnje zveze, pa sedaj v aktualnih zvezah normalno živijo, brez žalosti in depresije.

🙂 se strinjam z vseh smilis se mi res js pa iscem tako punco pis kj 051432744

Moja zgodba je bila podobna. v začetku je bila to kmetija. Sedaj je to pomoč kolegom, sosedom, staršem, prijateljem, znancem,..
Moj mož ne zna reči ne. Vsak ko ga je vprašal je rekel ja, tako je dopoldne delal, po delu pomagal. Imava dva otroka in včasih ga tudi nista videla, saj sta šla prej spati. Ko sva se pol leta nazaj preselila v stanovanje ker sem odraščala se je začela stvar izbolševati, ker sem ga lahko imela pod kontrolo. Nisem mu prepovedovala, prav je da ima prijatelje in pomaga, seveda pa si mora vzeti dovolj časa tudi za otroke. Če si ga zame ne, pa mu zvečer spanec kradem. Ko spi eno noč premalo pa je drugo popoldne doma in je več časa za crtanje. Bila sva že pred tem da se ločiva zaradi tega. Imela sem na mizi sprintano sporazumno ločitev in moj podpis, manjkal je le njegov.

Moj prvi fant se je dobesedno bal staršev in jim niti po 10ih mesecih zveze ni povedal da ima punco. Ker se je bal da bodo rekli da sem premlada (9 let razlike). Nato sem prekinila vezo.

Starši imajo tvojega fanta pod kontrola. Tako so ga vzgojili. Ne zna zaupati vase, ne zna reči ne. Da bi se ta zveza obnesla bi bilo truda toliko da je joj. Mislil da bi se to splačalo le če bi imela družino, v tem primeru se ne.
Računaj da bi ti, v primeru da bi ostala z njim morala računati na:
– nekajkrat na teden pomagati pri opravilih
-opravljati svoje delo (služba)
-skrbeti za otroke, saj bi on bolj malo, verjetno le ko bi bila močno bolana in bi obležala
-ko bi bili njegovi starši bolani pa še za njih
-predvidevam da imaš še starše žive, torej bi bilo prav da bi tudi svojim pomagala ko bi obnemogli
– če tašča ne bi kuhala in pomagala pri hišnih opravilih bi bilo to delo tvoje

Bi zmogla?

Hm, lahko pomagam parkrat na leto, ampak vsak dan gnoj kidat nebom šla. Jaz nisem tip človeka za življenje s starši (živim sama oziroma s fantom že 5 let) in če bi to morala storiti bi bila raje sama…res… Biti 50m stran od njih se mi tudi ne zdi kot dobra ideja, saj on bo šel pomagat vsak dan in potem še kakšen sosed/prijatelj nekaj rabi itd…. in jaz bom sedela doma sama.

Ah, res ne vem kaj začinam razmišljat, če mi je to vse vredno… ampak moram priznat da me je strah, da bom ostala sama…[/quote]

daj email od tvoje poba ….bomo me mone porihtale ti boš pa svobodna
[/quote]

MON-e ne znate porihtat niti svojih riti ….

Oh, drek. Zdaj če nisi kmet, si luzer.

Na kratko. Zamenjaj ga. Nikoli nebo drugače. Ker kmetijo treba vzdrževati. Starši bojo enkrat onemogli. Prodat se ponavadi nesme. …. mislim da nebo nikoli drugače.
Ne gradi hiše na tej parceli. Žal ti bo. Zelo.
Kar boš naredila nabo nikoli prav. Metanje denarja skozi okno. Z tako gradnjo.

Čeprav ga imaš rada. Koncaj zvezo. Bolje bo za oba. Imata se rada. Samo nista za skupaj. Zaradi hobijev. Ti bi uživala. On bi delal na kmetiji. Pač nista za skupaj.
Si še mlada. Najdi si sebi primernega. Nikoli ni pozno.
P.S končal sem po 10letih zveze. Zelo sem jo ljubil . Ampak ni bilo to to. Zakaj bi kar vztrajali. Danes mi ni žal.

New Report

Close