Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek fant zasluži 2x več, plača isto

fant zasluži 2x več, plača isto

Ma lepo te prosim, sladoled deli na pol? In mleko in kruh? Vzemi zobno ščetko – lahko jo tudi razpoloviš 🙂 in si od zdaj naprej sladoled kupuj sama.

Jaz ga pa razumem.
Par sta 6 mesecev, ne živita skupaj.
Enakovredno prispevata za skupne stroške.
Kar je povsem prav.
Iz kakšnega razloga bi ti lahko pričakovala, da bi vaju z otrokom “fant” vzdrževal?
Kaj imaš pravzaprav ti z njegovo plačo?

Kar me moti je preračunavanje vsakega izdatka posebej – temu bi se pa ostro uprla!
Pogovorita se – domenita se za sistem izmeničnega plačevanja (kosila, kino, gledališče, dopust) ali naknadnega poračuna, ko nekdo plača, drugi povrne polovico – pa ne za vsak sladoled posebej.

Bila sem v resni zvezi s takim skopuhom, pa ne dolgo. Bil je še bolj ekstremen primer, prepoln denarja, pa ni plačal niti pijače, apartma na pol, nikoli plačal večerje. Hvala lepa za tako življenje in sem šla, mi ni žal.

To je keš psiho – škrt do amena. Stran od njega.

Ti – mislim da v taki “začetni fazi” nimaš za pričakovati, da bo dajal več.

Če ne zmoreš, enostavno reci da je zate predrago, ne hodi na take počitnice in ven jest. Če mu bo do tebe in tvoje družbe, bo pač kaj primaknil, drugače pa ne. Boš vsaj vedela pri čem si.

Saj avtorica piše, da plača enkrat eden in drugič drugi. Ni omenila, da to delijo. Verjetno so delili račun za trgovino. Po pol leta se meni tudi zdi prehitro, da bi moral on financirat njo in njenega otroka. Sploh je po mojem vse drugače v sestavljenih družinah, to pa družina sploh ni.

In tudi skupne stroške so delili na pol naknadno, ne vsak sladoled posebej, kot pišete.
Nekateri ljudje so pač taki.

tako kot jaz razumem, je dečko plačeval vse sam. od hrane, pijače tuto kompleto. potem na koncu je pač pogledal koliko so zapravili in razdelil na pol. logično.
kaj bi moral pogledat in vzet sladolede proč in računat samo večerje?

Da me ne boste obsojali, da propagiram lastne izkušnje – midva s punco ne gledava na denar. Kljub temu pa spoštujem tudi take odločitve! Ne vidim povezave s plačo, si jo je pač zaslužil in naj jo ima, je NJEGOVA in ne vem, zakaj bi zaradi tega moral dajati več za “vaju”.

Jaz razumem, da gredo večje stvari na pol, saj te nihče ni dolžan vzdrževati, recimo dopust in podobno, da bi se pa spuščal v malenkosti kot so sladoled in kruh v trgovini…to pa nikakor.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

Mi2, ko greva na dopust, si vzameva dodatno “skupno denarnico” in vanjo dava vsak recimo žnj€. Potem plačujeva s tiste denarnice vse – kosila, večerje, sladolede, pijače, vstopnine, trgovino, bencin, cestnino ipd.

Če na koncu kaj ostane si načeloma razdeliva 50:50 – ali pa tudi ne – pravzaprav je bilo tako samo prvo leto. Potem denar itak gre za skupne položnice ali pa hrano..

Kako bosta pa potem se selila skupaj?
A ti k njemu? In mu boš plačevala najemnino?

Ali bosta šla v drugo stanovanje?
In ker bo položnica za najemnino šla 50:50 in si ti ne boš mogla privoščiti več pol najemnine za 1 sobno stanovanje, bosta pač živela v 1 sobnem, čeprav bi lahko recimo v 2 ali 3 sobnem, če bi on primaknil malo več?

Kaj pa če bosta imela skupnega otroka? Kako ga bosta financirala?
A če mama ne bo mogla plačat pol stroškov za klavir in karate bo pa hodil samo na karate?

Pa že pri dopustih mi je tak tak…a potem, če bo mama lahko financirala samo nek ološ app za 200€ boste šli v tako lukno, čeprav bi si kot družina lahko privoščili 2 tedna karibov?
Aja…najbrž bodo mamo in nejeno starejšo hčerko pustili doma, oče, njegov otrok in pa tanovi otrok pa šli na karibe…

Svašta no…

Pa še nekaj…za poravnavo tekočih zadev imava mi2 odprt posebni TRR, na katerega nakaže vsak mesec vsak žnj{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od plače. In logično, da tisti, ki več zasluži več prispeva.

Sploh če so nadure v vprašanju – ker sploh, če imaš družino, lahko eden (ponavadi moški) nabija nadure na račun tega, ker ženska poskrbi za dom in otroke.

Ampak kaj ko bo en brezposeln se bo tudi pričakovalo od njega da bo pokril 500€ stroškov?
Ali bo potem pač tadrug vskočil?

Temu se reče partnerstvo – če pa mu to ni jasno pa naj ima on še naprej vezo s svojo desno roko in od nje zahteva pol kepice sladoleda…

ki bo imel smisel za denar. Sem bila 18 let poročena z enim kjer je bilo vse “naše”, sedaj sem pa BREZ SVOJEGA podedovanega premoženja (brez skupnega tudi), da ne omenjamo ostalega, kjer sem zaslužila 2/3 dohodkov, delala doma pa 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Na bruh mi gredo pijavke!!! Ne glede na spol!

Ko greva s prijatlejico, ki ima enako število otrok kot jaz na dopust vse deliva na pol in meni to super paše, ker je pravično in dobro za vse. A če bom šla pa s tipom pol mi mora pa on vse plačat????

Je pa res, da si mora avtorica špogat zadeve glede na njene prihodke in nič več. Če ne zmore polovice stroškov prežiljvanja časa s svojim fantom, mu mora to jasno povedat. Pol naj se pa on odloči (ja to pomeni njegovo odločanje, a je dec al ni?) kaj bo s svojimi dodatnimi prihodki počel..ali bo častil še njo, da bosta skupaj, al pa bo vlagal v pleh, svoje delnice ali premoženje (svoje lastno jasno, ne njeno in od njenega mulčka!) in bosta hodila pač doma v škaf se namakat.

Se pravi ti zaslužiš 5.000 mesečno.
Šefu tvoje žene se je sfecljalo in ji je nabil na plačo -30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (tako se je zgodilo mojemu, ki zasluži rugače malo več kot jaz) in dobi recimo 600€ na mesec.
Tekočih stroškov imate za 1.500€ (ker sta prej imela lepo plačo, ste šli najet veliko stanovanje, plačujete kredite za avtomobile ipd ipd).

Se pravi boš zahteval od žene 1500/2=750€ – tistih 150€, ki ji manjka pa naj najde kje ve in zna???

Potem pa bo treba it na dopust.
Imata recimo 2 otroka.
Karibi bi vas stali hipotetično 2.000 = se pravi 400 na osebo.

Spet boš pričakoval, da žena krije zase in za enega otroka? Se pravi 800€?
Drugače pa kaj?
Bo ostala doma, pa za enega otroka bosta žrebala kateri bo šel zraven, kateri pa bo ostal doma?

če se greta skupno gospodinjstvo potem imejta tudi nek skupen denar. če pa je ta frajer le za sproti potem pa plačujta vsak polovico tako kot do sedaj. ne rečem kak sladoled in kosilo seveda lahko plača več eden ali drug, ampak da bi pa plačeval počitnice nekomu, ki ga ima le za postrani? to še jaz nebi počela, sploh pa ne po pol leta. najprej definirajta kaj sploh sta in kje sta z odnosom, potem sledi pa še pogovor o skupnih financah.

Se pravi ti zaslužiš 5.000 mesečno.
Šefu tvoje žene se je sfecljalo in ji je nabil na plačo -30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (tako se je zgodilo mojemu, ki zasluži rugače malo več kot jaz) in dobi recimo 600€ na mesec.
Tekočih stroškov imate za 1.500€ (ker sta prej imela lepo plačo, ste šli najet veliko stanovanje, plačujete kredite za avtomobile ipd ipd).

Se pravi boš zahteval od žene 1500/2=750€ – tistih 150€, ki ji manjka pa naj najde kje ve in zna???

Potem pa bo treba it na dopust.
Imata recimo 2 otroka.
Karibi bi vas stali hipotetično 2.000 = se pravi 400 na osebo.

Spet boš pričakoval, da žena krije zase in za enega otroka? Se pravi 800€?
Drugače pa kaj?
Bo ostala doma, pa za enega otroka bosta žrebala kateri bo šel zraven, kateri pa bo ostal doma?[/quote]

…uvodni post ni niti približno skupno življenje – samo skupni dopusti. Kot drugo, niti približno ni v stiski z denarjem, kot si lahko prebrala.

Držite se uvodnega posta, ne pa napletati cele teorije …

Enim ženskam vam je očitno logično, da mora moški PO POL LETA veze financirat njo in njeno hčerko. Pa, če pa je sama avtorica napisala, da so se dogovorili, da gredo stroški na polovico. Je pač vse zračunal in razdelil. Pa eni pišete o brezposelni ženi in najemnini za skupno stanovanje in dopustih… onadva ŠE NE živita skupaj, mogoče niti ne bosta. Po pol leta, pa še oba ločena, je pa skoraj logično, da on ne želi skupaj. Verjetno on niti ne ve, kako plačo ima ona oz. zakaj bi se poglabljal v to. Dogovor je bil, da gredo skupaj, da se stroški delijo in ko mu je to rekla, je pač razdelil. Iz tega opisa ni razvidno, kako bo, če sploh bo, nekoč. Če bi bila jaz ta moški in bi to prebrala, bi z avtorico dejansko prenehala, ker mi v tem razmerju ona deluje preračunljiva. Res ne vem, ali ženske dejansko pričakujete od moškega, da bo takoj, ko ga spoznate financiral vas in še vašega otroka? Saj 2500 EUR tudi ni toliko denarja, sploh če je ločen, da ga lahko meče vstran.

Pa si mu kdaj omenila, da sta vidva s sinom pojedla eno porcijo, onadva s hčerko pa dve? Omeni kdaj.
Kako je s kuhanjem in pospravljanjem? Vsak za sabo, na pol ali vse ti? Vprašaj, koliko računa uro kuhanja.

Moje mnenje je, da če nekoga rad vidiš in si rad z njim, potem ti denar ni pomemben. Razumem, da si v vajinem primeru delita stroške apartmaja in recimo bencin/cestnino, če gresta kam bolj daleč, ampak v trgovino gre pa lahko 1x en, drugič drug, enako velja za pijačke in sladolede. Kdo potem na koncu ostane komu “dolžan” kak euro, pri tem sploh ni pomembno.

Res, le zakaj. V mojem primeru pa je tako, da jaz zaslužim nekaj več kot partner. Ampak za to se je bilo potrebno potrudit. Dodatno izobraževanje ob delu, vstajala pred službo, študirala, se po službi vrnila za knjigo, celo poletje (medtem ko vsi ostali zunaj), nešteto neplačanih oddelanih nadur in požrtih živcev, v službi, poleg rednega še dodatno delo. In zakaj le bi prigarani višek zdaj delila? Deliva stroške na pol, tistih nekaj evrov več, ki jih dobim, pa zapravim po svoje. Konec koncev mi jih ni nihče podaril. Sicer gredo pa večinoma za otroke in teh stroškov ne deliva…tako da dejansko večinoma nisem nič na boljšem.

Po 6 mesecih je logično da so stvari še v povojih, pa niti skup še ne živite. Malce me je zmotil prvi stavek, da se noče preselit skupaj, menda zaradi hčerke. Lahko je res, lahko pa mu to služi za izgovor.

Najpomembnejše se mi zdi, da se redno pogovarjata, o vama, o vsakem posebej, o otrocih … še posebno pa, kadar koga od vaju težijo težave, dvomi.

Kot je nekdo napisal, eno je varčnost (kar je zaželjeno), drugo pa skopost (kar je nezaželjeno). Morda si pa ti po naravi bolj radodarna, on pač ne (tudi sama o tem pišeš). Morata se pogovorit o tem. Lahko začneš s tem, da tebi veliko pomeni, da ti partner izkazuje ljubezen tudi tako, da te razvaja z malenkostmi, da se spomni nate, te pokliče, ti pusti sporočilce kje, te pelje na sladoled, v kino, in da ne zahteva povračila. Očitno je to tebi tudi jezik ljubezni. Da se počutiš zaželjena, ljubljena.

To vse so malenkosti, dopusti in stroški stanovanja pa so drugo.

Ne vem katera ženska si dejansko ne želi, da jo njen ljubljeni razvaja. Pa to ne pomeni da kupuje njeno ljubezen, pa da ji plačuje položnice, halo! Malo romantike pa spontanosti pa ja.

Vsaj jaz sem taka. Mi ne pomeni nič, da bi mi šel plačat položnice (čeprav so 10x višje kot naštete malenkosti), a da se sam spomne, pa mi ne vem prinese rožico ali me pelje v kino, wau, dol padem. To niso neki stroški, ki človeku praznijo denarnico, so zgolj pokazatelj, koliko ti oseba pomeni.

Čist možno, da se on sploh ne zaveda, kako vpliva s svojimi dejanji na tebe. Lahko da temu sploh ne pripisuje nekih posebnih pomenov, zato že tretjič napišem: pogovorita se, ti pa izhajaj iz sebe. Ne govori o tem, kaj bi on moral kot tvoj partner, ampak kako se ti počutiš. Sem ziher, da tega ne bo vzel kot izsiljevanje in da mu ne bo težko te kdaj presenetit.

Jaz bi tako težko živela. On očitno ni noben džentlemen, ampak je navaden žid. Da tako picajzla zaradi sladoleda!!!! A mu ti tudi vsakič zaračunaš seks, pa kuhanje kosila, pa ostale stroitve. To je tudi denar. On pa seveda menjavo žarnice, košenje trave.

Bog pomagaj, pa taka “skupnost”.

pa o kaki skupnosti vi tu sanjate?
dva prijatelja sta šla skupaj na dopust. eden bi moral plačat več, ker več zasluži?

Emm, kaj pa če bi več zaslužila ženska?
Bi se od nje tudi pričakovalo, da se obnaša kot gentlewoman?

pa o kaki skupnosti vi tu sanjate?
dva prijatelja sta šla skupaj na dopust. eden bi moral plačat več, ker več zasluži?[/quote]

Kolikor sem razumela, se ima ona za sestavljeno družino. In če se grejo družino, naj se še obnašajo kot družina. Aja, če pa ni družina, če pa sta samo dva prijatelja, potem je pa seveda normalno to, kar piše.

V bistvu je bil tip še prijazen, ker je računal samo dejansko porabljen bencin – lahko bi izračunal po tarifi za kilometrino……,,, Sicer, pa se jest držim tega, da če dam ženski, kaj za lizat, so eventuelni stroški moji (velja tudi za sladoled) in ne zahtevam povračila.
Kaj pa glede wc papirja – a sta mela vsak svojo rolco, ali je na koncu preštel porabljene lističe in delil z 2 ?
Ah, grem kar enga tahladnega stočt – me je razburl tole.

pa o kaki skupnosti vi tu sanjate?
dva prijatelja sta šla skupaj na dopust. eden bi moral plačat več, ker več zasluži?[/quote]

Kolikor sem razumela, se ima ona za sestavljeno družino. In če se grejo družino, naj se še obnašajo kot družina. Aja, če pa ni družina, če pa sta samo dva prijatelja, potem je pa seveda normalno to, kar piše.[/quote]
v njeni glavi ja.
ampak dejstvo je, da ne živijo skupaj, nisi si drugače ne delijo stroškov. ona sanja o neki družini, ja, realnost pa je takšna, da seksata pol leta, vsak ima svojega otroka in svoj dom.

to še zdaleč ni družina.

Všeč so mi take sveže ločene mamice, ki se v želji igranja srečne družine oprimejo prvega tipa na cesti in potem pričakujejo, pričakujejo…

Včasih si rečem, da bi bilo za kakšne bolje, ko bi kak moment dlje ostali (sami) v postelji, pa se bi zgodila kakšna neumnost manj…

New Report

Close