Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Fanta osvaja 5 let starejša

Fanta osvaja 5 let starejša

Stara sem 21, fant 25, skupaj sva že več kot leto dni. Jaz še študiram in imam še 2-3 leta šolanja pred sabo, fant je zaključil s šolanjem in sedaj redno dela. Živiva vsak pri svojih starših, nekoč v prihodnosti bi si naj gradila in ustvarila družino.

Sedaj ga osvaja neka 30 letnica. Ženska živi sama v 4 sobnem stanovanju (itak kupili so ji ga starši), vozi dober avto,  službo ima že kar nekaj let (je višja medicinska sestra) in pred časom mi je prišlo na ušesa (povedal mi je skupen kolega), da mu je moj fant omenil, da če bi bil s to žensko, bi lepo prišel na gotovo in ne bi imel nobenih težav s financami – samo preselil bi se od doma k njej. Naju pa čaka še kar nekaj šparanja+ kredit + par let gradnje, preden bova tako daleč.

Tukaj ji jaz zagotovo ne morem konkurirat še kar nekaj let.

Kaj je s to žensko? Si ne more najt nekoga bolj sebi primernega?

Kako se je naj rešim?

 

Tvoja težava ni ta ženska in ne rabiš se nje rešit. Ker, če mu nisi prva in edina, bo vedno nekje kakšna ženska.

Tako, da razmisli s kakšnim človekom si želiš preživeti eno in edino življenje, ki ga imaš.

tvoj fant ima prav. Nista drug za drugega, sama zaljubljenost ni dovolj, morata biti kompatibilna na življenjsko pomembnih področjih, kar ekonomski status je.

Večina tvojih vrstnikov v Sloveniji bo tako kot tale osvajačica podedovala kakšno stanovanje, hišo v mladih letih. Sem pa tja, pa se najde kakšen človek kot sta vidva in ravno vidva se ne bi smela “vkup dati”, saj bosta tako le poglabljala svojo revščino, namesto, da bi si s pametno odločitvijo opomogla. Fant naj kar vzame to starejšo (pet let ni nič, pa še ženske živijo skoraj desetletje dlje od moških, zato je ta starostna razlika idealna). Ti pa si tudi najdi nekoga z vsaj osnovno nepremičnino, saj ti bo tako mnogo hudega prihranjenega.

nova
Uredništvo priporoča

Ti nimaš problema z žensko, ampak kar lepo s fantom. Danes je ona v igri, jutri bo druga, tretja, … dokler ne pride ena dovolj premožna za njegove pojme, zaradi katere boš ti izvisela. Raje se pogovori z njim, da vidiš ali sta sploh na isti valovni, če ne izgubljaš dragocen čas in čustva za nekoga, ki ni stabilen. Če nisi TI tisto kar si on najbolj želi od vsega na svetu, bo vedno ena, ki ima “nekaj več” ogrožala vajino razmerje.. pa naj bo to denar, postava, velikost oprsja ali karkoli desetega.

Odgovor na zadnje vprašanje je sila preprost, prepusti ji fanta.

Zakaj pa on zanjo ni primeren?

Je postal tvoja lastnina?

 

ZAKON PROSTEGA TRGA!

Poba je pragmatičen in očitno se spogleduje s konkurenčno, da ne rečem celo boljšo ponudbo. Pridevnik boljšo morda ni najbolj na mestu, saj na zadevo lahko gledamo iz različnih zornih kotov, a glede na poudarjen kriterij zadošča standardom.

Pogrešam omembo drugih kriterijev, recimo ona je dolgonoga vitka plavolaska, jaz pa nimam take postave, moji lasje so temnejše barve in podobno.

Vprašanje je le kako je s ponudbama na dolgi rok. Pri kateri bo predmet debate srečnejši?

Praviš, da ji ne moreš konkurirati še kar nekaj let, tu bi si lahko postavila vprašanje, kaj pa boš v teh letih storila, da ji boš lahko?

Prepričana sem, da bom pri 30 vsaj tako finančno sposobna, kot je ona. Sedaj pri 21 pa ji res nisem, ker še študiram. Ko je bila ona 21, je bila še na slabšem kot jaz.

Sedaj planirajo fantje (vsi so že zaposleni) 10 dni Zrč in ona in še ena kolegica gresta lepo zraven :S

Bo celo ona peljala, da se bodo bolj komot peljali – ima neki velik avto.

Jaz ne morem, ker nimam toliko denarja – za app in osnovo še bi šlo, ampak tam so partiji in koktejli in žgajara :S to vržeš jurja na teden ven mimogrede. Fant si lahko privošči, ker ima službo, jaz pa žal ne. Pa tako sva bila že na dopustu.

 

men se zdi, da si ti to malo zamešala

FANT je omenil kolegu, kako bi bil na boljšem finančno, če bi bil z drugo žensko…. men se zdi, da je tvoj FANT tisti, ki jo osvaja in ne obratno.

če mu bo ratalo, mu bo sekira padla v med, če pa ne… hja, pol ma pa še vedno tebe… dokler kaj boljšega ne pride mimo.

Kako naj primerja po drugih atributih 30 letnico z 21 letnico?

Potem bi moral vedet, kakšna bo tale njegova 21 letnica pri 30 😉

Al se bo oprašičkala z leti ali ne 😉

Moje osebno mnenje je, da naj vzame 30 letnico, če je dobro ohranjena in če lahko po postavi konkurira mlajšim, naj pa seksa izključno s kondomom par let, ker ko samskim 30 letnicam začne brnet biološka ura, to ne brni amapk zavija z močjo gasilske sirene.

v primeru Zrč ti lahko samo še kovid pomaga. Reci mu, da si okužena, pa bo fasal karanteno in bo lepo doma s teboj.

V moji družbi je bilo kar nekaj parov 25 letni + 30 letna. Ja punce so tedaj dobro izgledale, finance so bile na višku, imele so svoja stanovanja, nekaterim so kupili ateki, nekaterim so podarile babice, nekaterim je žlahta dala posojilo, dobre avtomobile, službe, delale kariero, potovale, vlagale v sebe in na sebe, ker so pač imele dobre plače.

Fanti so bili glavni frajerji. Niso imeli brige nobene. Ves denar so lahko imeli za sebe. Dali so za pol položnic pa za pol stroškov, ostalo pa je tak ženska vse zrihtala.

Potem po par letih so te punce dobile otroka in potem še enega in potem pa so skoraj vse se začele spraševat, za koga vraga bi one te svoje dedce še gledale sploh in so od 4ih 3 jih zmetale iz svojih stanovanj in so lepo šli direkt k mamicam nazaj brez eur prihrankov (koliko niso zapravili za stroške in sebe, so scuzale babe, ker so bile vajene življenja na visoki nogi in so hotele isti standard tudi za otroke).

 

Hja, itak, ampak finančno bo odvisen od nje (njeno stanovanje, ona ima boljše finančno stanje)… in se ga bo naveličala pa načevljala. Ker bo 1. izgubil privlačnost zasedenega moškega, 2. bo finančno manj doprinesel kot ona…

Če bo šel pa bo tebi naredil uslugo, ker  – si res želiš takega tipa?

karma is a bitch, ja..

Zakaj bi bil finančno odvisen od nje? Jaz imam 6 let mlajšega – on 35, jaz 41. Res, da je na začetku imel finančno dosti manj kot jaz, je pa doštudiral perspektiven poklic in sedaj služi kar precej več kot jaz pa tudi jaz nimam slabe plače za slo razmere.

Enkrat je ena tukaj gor lepo napisala … takšne  ženske so sito. Če bo tvoj zagrabil, kar naj, ker če ne bo ona, bo pa druga, ker se vedno najde kakšna boljša opcija. Potem ti očitno ni namenjen, zato se ne obremenjuj. Vsi bi morali biti bolj sproščeni, ko gre za takšne stvari …

In ja, tudi jaz sem ga sepljala eni 21 letnici. Pač pri meni je lahko seksal na 3m kavču, v 2x2m postelji, zjutraj zajtrk v gaticah (ali pa tudi brez) in ni se rabil tihotapit domov, lahko sva se drla koliko nama je pasalo, pri njej pa v starem cliotu al pa v otroški sobici, če mame pa sestre ni bilo doma potem pa čim prej gasa prej, ko je mama prišla domov 😀

Povej nam še, kako hitro je tale tvoj potem postal ata?

Odgovor na objavo uporabnika
kako se je naj rešim, 03.08.2021 ob 11:55

Prepričana sem, da bom pri 30 vsaj tako finančno sposobna, kot je ona. Sedaj pri 21 pa ji res nisem, ker še študiram. Ko je bila ona 21, je bila še na slabšem kot jaz.

Sedaj planirajo fantje (vsi so že zaposleni) 10 dni Zrč in ona in še ena kolegica gresta lepo zraven :S

Bo celo ona peljala, da se bodo bolj komot peljali – ima neki velik avto.

Jaz ne morem, ker nimam toliko denarja – za app in osnovo še bi šlo, ampak tam so partiji in koktejli in žgajara :S to vržeš jurja na teden ven mimogrede. Fant si lahko privošči, ker ima službo, jaz pa žal ne. Pa tako sva bila že na dopustu.

 

Ko sem videla ta tvoj post, potem vem vse. Če bi te imel rad, ne bi šel na dopust z žensko, ki ga osvaja, ker bi se zavedal, da je to čustveno breme zate. Šel bi s teboj in plačal tudi zate – tako delajo moški, ki imajo radi svoje ženske. Ženska, ta moški ni zate, to je moje mnenje.

Odgovor na objavo uporabnika
kogve, 03.08.2021 ob 12:33

Ko sem videla ta tvoj post, potem vem vse. Če bi te imel rad, ne bi šel na dopust z žensko, ki ga osvaja, ker bi se zavedal, da je to čustveno breme zate. Šel bi s teboj in plačal tudi zate – tako delajo moški, ki imajo radi svoje ženske. Ženska, ta moški ni zate, to je moje mnenje.

Malo je “takih moških”.. zmeraj manj

In, če imaš punco avtonatsko pomeni, da postaneš kravji rep?

Avtorica, ti nimaš problema s to žensko, ampak ga imaš s svojim tipom.

Prvo se alarm vključi že pri tem, da bi se on ob njej počutu bolj brezskrbno, če bi bila skupaj.
Da pa gre na morje sam (brez tebe) s kolegi in bo prisotna tudi omenjena deklina, je pa dovolj jasen razlog, da “udariš po mizi” in mu daš na izbiro – ti ali ona.

V bistvu so se dogovorili fantje, da bodo šli, kot že lani in predlani. Ampak je potem se tale povabila zraven in se dogovorila z enim kolegom (ne mojim fantom). Moj sploh vedel ni, da gre.

Gre 5 fantov in ti 2 ženski.

Se strinjam s tvojim mnenjem. Da te ne vzame s seboj, sramota.

Odgovor na objavo uporabnika
kako se je naj rešim, 03.08.2021 ob 11:31

Stara sem 21, fant 25, skupaj sva že več kot leto dni. Jaz še študiram in imam še 2-3 leta šolanja pred sabo, fant je zaključil s šolanjem in sedaj redno dela. Živiva vsak pri svojih starših, nekoč v prihodnosti bi si naj gradila in ustvarila družino.

Sedaj ga osvaja neka 30 letnica. Ženska živi sama v 4 sobnem stanovanju (itak kupili so ji ga starši), vozi dober avto,  službo ima že kar nekaj let (je višja medicinska sestra) in pred časom mi je prišlo na ušesa (povedal mi je skupen kolega), da mu je moj fant omenil, da če bi bil s to žensko, bi lepo prišel na gotovo in ne bi imel nobenih težav s financami – samo preselil bi se od doma k njej. Naju pa čaka še kar nekaj šparanja+ kredit + par let gradnje, preden bova tako daleč.

Tukaj ji jaz zagotovo ne morem konkurirat še kar nekaj let.

Kaj je s to žensko? Si ne more najt nekoga bolj sebi primernega?

Kako se je naj rešim?

 

Kako naj se je rešiš?! Najprej moraš vedeti, da na to nekega blaznega vpliva nimaš. Na koncu bo na tvojem fantu, kako se bo odločil. Nanj lahko pritisneš na način naj se odloči čim prej.

Kot drugo pa sta za svoja leta še predvsem otročja. Ti svojo otroškost kažeš skozi slabo samozavest (oz. ker vidiš konkurenco) on pa ker gleda toliko na denar da je za ostale stvari precej slep.

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 03.08.2021 ob 11:37

tvoj fant ima prav. Nista drug za drugega, sama zaljubljenost ni dovolj, morata biti kompatibilna na življenjsko pomembnih področjih, kar ekonomski status je.

Večina tvojih vrstnikov v Sloveniji bo tako kot tale osvajačica podedovala kakšno stanovanje, hišo v mladih letih. Sem pa tja, pa se najde kakšen človek kot sta vidva in ravno vidva se ne bi smela “vkup dati”, saj bosta tako le poglabljala svojo revščino, namesto, da bi si s pametno odločitvijo opomogla. Fant naj kar vzame to starejšo (pet let ni nič, pa še ženske živijo skoraj desetletje dlje od moških, zato je ta starostna razlika idealna). Ti pa si tudi najdi nekoga z vsaj osnovno nepremičnino, saj ti bo tako mnogo hudega prihranjenega.

“mijav mijav”,

o ha ha, ker poden razmišlanje, nemorš, da vrjameš! A kur.barijo torej podpiraš? Da se ludje tako prodajo. A ne veš, da so kar se tiče kur,barije najslabše končale ženske, ki so se stoletja morale prodajati moškim, ker pač niso imele enakih pravic kot moški in so to videle kot edino možnost. In še danes nas Hollywood in amerika učita, da mora biti ženska kur.ba da se dobr proda. Glede na to kakšen objekt so iz žensk naredili. Pol pa zveš kako se morajo tam z starimi producenti valjat, da kam pridejo.

A pol si sama isto naredila?

Še sreča, da sam nisem iz take družine. Smo revni ampak saj svoje dostojanstvo imamo in nismo prodani. In kljub temu sem za razliko od tebe v Jugoslaviji dobil 15 daril za decemberske praznike. Pa ni noben od staršev dobil službenega stanovanja, niti z Jazbinškovim zakonom se nismo nobenga prilastili, nobenga podedovali, še več še moji stari starši so poskrbeli, da moja starša nista dobila praktično nič razen drobiža, ki je kvečjm zas par položnc zadostoval. Pa je bil oče brezposln zaradi bolezni, mama pa celo delavka za tekočim trakom pozneje. Pa imamo vseno hišo z prekrasnim vrtom v enem najbolj luksuznih in premožnih delov Ljubljane. Vse na lastnih žuljih pridobljeno. Pa se nobenmu ni bilo treba prodati za to in stem žrtvovati svojega dostojanstva. Tistemu, ki je sposobn tega ni treba. In pomilujem preračunljivce, ki (napisala si da samo zaljubljenost ni dovolj) postavlajo razum pred svoje srce in dostojanstvo in potem živijo površinske partnerske odnose s tako pritljago. Nikoli ne boste imeli globine v odnosih kot jo nekateri imamo.

Ja učitno je res, da kapitalizem ljudi, predvsem ženske spreminja v kur.be. In ti boš potem govorila proti Jugoslaviji, ki je če že ne drugega vsaj poskrbela, da smo lahko dostojanstvo ohranjali, kot človeška bitja, ker ni bilo takih razlik med nami.

Kako to, da te ne bolj skrbi to, kar je rekel tvoj fant o njej, kot to, da ga ona osvaja. Kako sploh veš, da ga ona osvaja, kaj če on osvaja njo? A misliš, da ti bi povedal??
In praviš, da gredo v Zrče?? Sploh veš, kaj so Zrče in kaj se tam dogaja? 🙂 Očitno ne in misliš, da se cel dan sončijo na plaži, zvečer gredo pa ob 22ih spat kot penzionisti 😀

Ta ženska, na katero se tako jeziš in fokusiraš, je še najmanjši problem. Očitno je tudi samska in lahko počne in osvaja res kogarkoli želi. Ampak večina žensk vas ne šteka, da je problem v vaših fantih in njihovih reakcijah na druge ženske, ne pa v teh ženskah.

New Report

Close