Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Fantova družina me postrani gleda ker ne nosim dizajnerskih znamk

Fantova družina me postrani gleda ker ne nosim dizajnerskih znamk

pozdravljena, iz lastnih izkušenj ti svetujem da prekineš z njim, sem imela iste probleme kot ti pa sem vztrajala v takem razmerju, vendar se je končalo tragično, njegova mama se je vtikala vsepovsod zraven sva šla tudi živet v drugo regijo ampak je nonstop hodila v kontrolo in klicarila ko sva dobila otroka je blo pa še sam hujše, ker on tega ni več prenesel je storil samomor. končaj pravočasno meni je žal da nisem, nekatere mame so preveč posestniške, žal.

Zamenjaj tipa.

Ojej
Jst te popolnoma razumem. Sem bila tudi tvojih let in sem tudi sama imela veliko oblačil v vseh možnih barvah in kombinacijah. Seveda ti ni do firmiranih in dragih oblačil, ker se jih prehitro naveličaš… Vse to razumem. Težava je tvoja tašča.. Ta nikoli ne bo z nobeno zadovoljna, ker ni prerezala popkovnice in je ena izmed tistih, ki misli da za njenega sinčka nobena ni dost dobra. Po moje se taka, ki bi ustrezala njenim kriterijem se rodila ni. Edina rešitev tu je, da se preselita daleč stran od nje (po moje je Slovenija premala), kakšna Amerika pa idealna… 😂😂😂Malo šale, sam res morata it čim dlje stran, drugače jo boš imela skos za vratom. Pa veliko sreče ti želim.
P. S. obleka ne naredi človeka… Eni pač sami ne zmorejo dovolj samozavesti in si jo z dragimi stvarmi kupujejo… No, vsaj počutijo se bolj pomembne.. 😉

Vprašaj se, zakaj so sponzoruše vse drago oblečene. Bogat moški hoče ob sebi avion, ne klošarke v H&M. Dali so ti vedeti med vrsticami. Samo mama zate ne bo odprla denarnice. Vklopi se ali pojdi.

30 eur za pulover ki ga imaš eno sezono in potem se ga naveličaš??? a si milijonarka al kaj?

jaz mam stvari za 30 eur za 10+ let 😛 kupujem seveda take stvari ki so mi zares všeč. ko se ponosi, je za doma. ko niti za doma ni več, je pa za brisat ali pa reciklirat.

da se dobit zelo lepe in sexi stvari poceni, in če lepo skrbiš zanje se tudi dolgo ohranijo.

Tudi jaz sem imela takšnega fanta konec srednje šole. Zelo lepo se je oblačil, znamke so mu pomenile veliko. Jaz sem bila vedno urejena (navada od doma, pa nismo bogati, mama samohranilka in moja visoka štipendija + študentsko delo), elegantna, nikoli umazana, zmučkana, raztrgana, tudi kakšne višje cenovne znamke seveda, vendar nič razkošnega. Njegova družina “slavna”, cenjeni v družbi, “solidarni” ljudje, ki prirejajo dobrodelne prireditve… Prvi problem se pojavi, ko sem bila povabljena na to prireditev in sem dobila komentar: “Da se boš lepo uredila, ker moja mama ne mara videt, da so punce grdo oblečene.” ? Čudno mi je bilo, da je predvideval, da se ne bi za prireditev uredila, glede na to, da se že samo za na pijačo lepo oblečem. In seveda se ekstra uredim in kaj opazim na prireditvi… Njegove sestrične in še nekatere punce v popolnoma vsakdanjih oblačilih in neurejene. Mama njegova seveda v večerni toaleti in bila vsa navdušena nad mojo izbiro oblačil… Druga stvar se je zgodila nekaj mesecev kasneje, ko mi je dejal, da imam ponošen plašč (ni bil ravno nov, bil pa je kvaliteten in dobra znamka) in da taka ne morem k njemu domov. Njegova mama mi nikoli v obraz ni nič dejala glede mojega stila/izbire oblačil, kvečjemu me je velikokrat pohvalila, da sem res lepo urejena. Komentarje je imel le on. Prišlo je tako daleč, da si nisem upala mu povedat, kje sem kupila športni komplet, ker me je bilo sram, da je iz nekega “cenenega” butika. Če sem rekla, da je majčka recimo iz znižanja, me je pogledal postrani, češ da si ne morem privoščiti nove kolekcije. To je vplivalo na celoten najin odnos in me je začelo preveč motiti. Srečna sem, da sva šla narazen že v srednji. Do svoje zdajšnje punce je popolnoma identičen 🙂

Kupuj trajnostno. Problem ni v družini ne v fantu ne v denarju. Problem je ker kupuješ oblačila iz umetnih materialov, ki jih delajo otroški sužnji, pa niti niso zdravi za tvojo kožo. Kupuj bio in ne piši neumnosti da se nečesa naveličaš. Oblačila morajo biti trajna.

Škoda, da nisi kakih par let mlajša, ker imam sina, kmalu bo star 21 let.
In če bi pasala skupaj, lahko pajke, gate japonke…kupuješ v Kiku ali pa kje še bolj poceni, meni bi bilo važno, da znaš delat, da si ljubiteljica živali(imamo 2 psa-Husky in mešanček) in da ti ni odveč vsak dan iti na sprehod, da ne visiš kot klop na compu ali telefonu, da znaš videt umazano kopalnico+wc in brez da ti kdo reče to sama od sebe kdaj spucat in da si spretna pri kuhanju, kar pomeni, da za eno normalno kosilo ne porabiš 3 ure in 20 posod. Vse to, kar sem dala za primer trenutno pri meni doma ne obstaja, oziroma obstaja sinova punca glih s kontra karakterjem. Nosi bolj ali manj poceni krpe, vse ostalo je pa tisto, kar me silno moti.
V bistvu pa ste zdaj mlade frkle vse enake in iste in verjetno tvoja v. d. tašča ne viha nos nad tvojimi cunjami, ampak nad tabo. Malo se vprašaj, zakaj. Navodila, kaj bi morala obvladat, pa ti to verjetno ne diši, sem ti napisala zgoraj.

Hči si je še v času srednje šole kupila nekaj kriptovalut in jih pustila, če bo bo, če ne bo ne bo.
Zdaj zaključuje študij in si lahko od takih malenkosti kupi kar hoče.
Dol ji visi za blagovne znamke. Kupi tisto, kar se ji zdi kvalitetno in tudi pri višjih cenah ni vedno višje kvalitete. Današnji mladi iščejo drugače kot mi starine in tudi vrednotijo drugače.

Nobena 23letnica ne piše tako.

Razlagaš kako si samostojna, plačuješ stroške, zrela, ja očitno še nisi kaj preveč zrela glede na to, da ne znaš prepoznati toksičnih rdečih zastav v tej celotni situaciji in v zadevi sploh še vztrajaš. Bolje bo samo v enem primeru – če priplezaš na njihov nivo in začneš živeti njihov način življenja. V nasprotnem primeru kar sanjaj. Tako kot lahko sanjaš, da te ima ta fant resnično rad in da iz te veze kaj bo, glede na to, da ti očita kako “klošarsko” izgledaš zraven njega in se te povsem očitno sramuje. In o tem, da ‘bosta šla v drugo regijo’ – če je res tak mamin sinček, ki povrh živi še v premožnem domu, ga pred 30 ne bi spravila od hiše, pa še potem bi bil z mamico na vezi in bi si ga ona zvabila domov ravno kadar bi se ji zahotelo. Predvsem pa močno dvomim, da obstaja fant, ki bi se iz takšnega zlatega gnezda odselil zaradi punce, kateri očita “kako slabo izgledajo njene “firme” poleg njega, v njegovi družini.”

Odgovor na objavo uporabnika
Se mi zdi ja, 19.04.2021 ob 21:51

Škoda, da nisi kakih par let mlajša, ker imam sina, kmalu bo star 21 let.
In če bi pasala skupaj, lahko pajke, gate japonke…kupuješ v Kiku ali pa kje še bolj poceni, meni bi bilo važno, da znaš delat, da si ljubiteljica živali(imamo 2 psa-Husky in mešanček) in da ti ni odveč vsak dan iti na sprehod, da ne visiš kot klop na compu ali telefonu, da znaš videt umazano kopalnico+wc in brez da ti kdo reče to sama od sebe kdaj spucat in da si spretna pri kuhanju, kar pomeni, da za eno normalno kosilo ne porabiš 3 ure in 20 posod. Vse to, kar sem dala za primer trenutno pri meni doma ne obstaja, oziroma obstaja sinova punca glih s kontra karakterjem. Nosi bolj ali manj poceni krpe, vse ostalo je pa tisto, kar me silno moti.
V bistvu pa ste zdaj mlade frkle vse enake in iste in verjetno tvoja v. d. tašča ne viha nos nad tvojimi cunjami, ampak nad tabo. Malo se vprašaj, zakaj. Navodila, kaj bi morala obvladat, pa ti to verjetno ne diši, sem ti napisala zgoraj.

Kaj pa sin,ON vidi umazan wc in ga počisti?

kaj ti nucajo draga oblačila, če smrdiš po snobu in se te vsi izogibajo, zapomni si, hiša je vredna toliko, kot ima obiskov. Pulover lahko kupiš, izobrazbo tudi, zdrave kmečke pameti pa ne

Predrago. Najbolj vesela sem, če dobim kako rabljeno oblačilo, drugače kupujem v Kiku in Pepcu, včasih Mana in Takko. Kljub temu, da oba služiva denar, si niti ne moreva privoščiti kaj več. Imava 2 otroka, torej se oblačimo štirje. Viška denar raje dam za izlete in potovanja kot za oblačila.

Reči: Aja? Tukaj je moj trr, kar velikodušno v akcijo in naslednjič zagotovo pridem z DIOR vrečko!

Odgovor na objavo uporabnika
rada imam soping pa kaj, 15.04.2021 ob 15:09

Včeraj sem videla eno temo o obstojnosti oblačil, pa bi rada z vami delila še moj problem. Stara sem 23 let, še študiram, torej nisem še redno zaposlena, opravljam pa študentsko delo. Imam pa fanta, iz malo premožnejše družine, ki so že celo življenje grozni materialisti. Jaz si oblačila kupujem sama že od konca osnovne šole (res je, da sem imela dobro štipendijo) in hodim v btc – zara, bershka, pull and bear, tally weijl, h&m, skratka katerokoli trgovino, ki se mi zdi, prav tako čevlje ponavadi kupim v Massu. Moj predragi fant pa mi je začel očitati, kako slabo izgledajo moje “firme” poleg njega, v njegovi družini. Tudi, če sva šla skupaj v šoping in sem k njemu prišla z new yorker vrečko npr., mi je njegova mama najprej očitala nekaj v smislu “aja to si pa tako kupila, ker ne rabiš za dolgo”. Mislim, oprosti, ampak moja new yorker majčka zdrži isto časa kot vaše ralph lauren in ostale prestižne zadevice. Zakaj bi se opravičevala zaradi tega, jaz tudi rada grem v šoping in si kupujem sezonsko kar nekaj novih stvari, zato mi je vseeno, a kupim pulover za 30€ in ga imam eno sezono, škoda bi mi pa bilo dati 200€ za pulover in se ga isto sezono naveličati.
Torej drage mame, tašče in vaši prisesani sinčki, noben nima pravice očitati ljudem, kje kupujejo oblačila, sploh pa se je najbolje vtikati v bodoče snahe, ki vam nič slabega nočejo, le vsakič imam manjšo željo obiskat starše svojega fanta:) Ko se zaposlim in mi ostane tistih ubogih par sto € od plače na mesec (optimistično), pa jih ne mislim zapravit za en kos oblačila.
No, samo morala sem dati iz sebe. saj moj pa ve, da je bedak kar se teh stvari tiče, a dve trme pač ne prideta skupaj.

 

Bodi skromna ni na svetu vse denar pa znamke čimprej se losaj tega pobalina

Svetujem ti da ga odpokas. Moj bivsi je delal isto, tasca mi je celo drug avto dala ker moj kao ni bil dovj dobr za kar sem ji hvalezna. Ampak zadeva se ne konca tu,

sploh k pridemo otroci. En ziv obup od ljudi. Cimprej spokaj stran ker ljudje ki mislijo da obleka naredi clovek….. huh

Odgovor na objavo uporabnika
Z malim se začne, 15.04.2021 ob 23:27

A na začetku, ko si imela recimo iste firme, je bil pa zadovoljen? Začne se z malimi motečnostmi, potem jih bo vedno več, če ne boš ustrezala njegovim standardom, in če je pod vplivom mame, tudi njenim. Ki bodo imele vpliv nanjga. Ker bo morda pričakoval, da nadomestil ikono njegove mame. Pol te naj pa on oblači za drage pare, samo pol ti bo očital, da se sama ne znaš obleči in da te mora on financirati. Ne vem, premisli glede skupnega življenja, ker imata različne poglede glede financ. Bosta šla na morje, on bi fency za dva jurja; ti za petsto. Kako bosta pa npr to urihtala, ker tako poceni dopust zanjga ne bo dober? Zgolj primer. Vsem lahko pa enostavno rečeš na opazke, da sploh ne misliš komentirati oz. vsaj svojemu lahko rečeš, da boš kupila kar tebi ustreza in da takih opazk ne pričakuješ več. V bistvu te je na nek način postavil v manjvrednostni položaj, kar ni dobra popotnica za odnos. Očitno stvari jemlje samoumevno. Naj si najde potem eno, ki bosta na isti valovni glede financ.

Tocno tooo!!! Lej zal mi je da imam

otroka z nekom takim. Mamica mamica mamica vse mamoica, misva se se sama za laminat nisva mogla odlocit ker se je stara upikavala. Se za cepljenje glede otroka in vsega ehhhh bv res katastrofa

Draga moja deklica moram ti čestitat za to kar si napisala ,pravilno razmišljaš,nisi razsipna,modro razmišljaš in boš nekoč dobra žena in gospodinja,saj si mora človek kdaj pa kdaj kaj privoščiti,da bi pa denar za brezveze stran metala pa hvala lepa,imej svojo voljo,če ti pa fant ne ustreza,lej miljone jih je še,ej na tašče pa nikoli ne glej,naj živijo svoje življenje,ti pa svoje,srečno ti želim

V glavnem nikoli ne boš na njihovem livelu in zmeraj te bodo zviška gledali. Še on s katerim se drugače razumeš te bo čez čas začel najedat kaj take poceni oblačila nosiš. Pač oni so ugledna družina in se bodo družili samo z njim enakimi in tudi njemu bo 1x postalo odveč ker ga bodo njegovi snobovski kolegi zajebavali al te je dobil v sekond hand trgovini. Sramoval se te bo in ne bo se popravil bo šlo sam še na slabše. Ti si pa zlata punca in si zaslužiš nekoga ki te spoštuje točno tako kot si. Srečno

New Report

Close