Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Fantovi starši nočejo na obisk

Fantovi starši nočejo na obisk

Točno tako. Tu ne gre za neko redno obiskovanje večkrat letno, ampak za en ubogi obisk… Izgovor fantovih staršev, da “ne marajo hoditi na obiske” in z obiskom niso pripravljeni 1x letno pokazati vljudnost in malce prilagodljivosti, kaže na to, da so navadni primitivci.[/quote]

Ne moreš jih zmerjati s primitivci! Kaj veš, kaj imata starša za ene težave ali bolezni .Imata že vzroke, da nerada hodita po obiskih.Sem sigurna, da tudi na splošno nista preveč družabna in imata rada svoj mir.Mogoče niti nista navajena sprejemati in hoditi na obiski.Pa zato še nista primitivca.Ne sodi po sebi, če ti to ustreza.Enim pač ne.Jaz poznam tudi take.[/quote]

Še 1x preberi post vever’ce.

Očitno ni problem v obiskovanju (lansko leto sta prišla na obisk), ampak za navadno izkazovanje nespoštovanja in namerno ignoriranje. Najprej izgovor, da sta letos “onadva na vrsti”, nato nobenega povabila. In tu je govora o enem obisku letno, ne o nekem rednem obiskovanju.
Če bi bila bolna, bi to sporočila, vendar je jasno, kam pes taco moli.

Najbrž fantovi mamici ni všeč bodoča snaha in posledično tudi njeni starši ne, kajne. Je za svojega zlatega sončka pričakovala nekaj drugega, boljšega? 😉

Točno tako. Tu ne gre za neko redno obiskovanje večkrat letno, ampak za en ubogi obisk… Izgovor fantovih staršev, da “ne marajo hoditi na obiske” in z obiskom niso pripravljeni 1x letno pokazati vljudnost in malce prilagodljivosti, kaže na to, da so navadni primitivci.[/quote]

Ne moreš jih zmerjati s primitivci! Kaj veš, kaj imata starša za ene težave ali bolezni .Imata že vzroke, da nerada hodita po obiskih.Sem sigurna, da tudi na splošno nista preveč družabna in imata rada svoj mir.Mogoče niti nista navajena sprejemati in hoditi na obiski.Pa zato še nista primitivca.Ne sodi po sebi, če ti to ustreza.Enim pač ne.Jaz poznam tudi take.[/quote]
To mogoče vse drži v svetu ljudi, ki ne vidijo nikogar in ničesar drugega kot sebe in svojo sebično rit. V svetu socializiranih ljudi pa taka zavrnitev nosi zelo jasno sporočilo: ne želimo vas spoznati, vaša hči nam ni všeč, čakamo na kaj boljšega, niste vredni, da se potrudimo pripeljati teh deset minut do vas, čav.

Pa zakaj za enga hudiča ne bi šli na obisk?
Saj pravi, da si glih ne hodijo na obiske. Torej bolj redko ali nikoli.
Kakšni so to starši?
Drago dekle vprašaj se s kakšnim nekompromisnim fantom si. Verjemi, da bo on isto počel.
Jaz ne grem idi ti sama…..

Kar poglejte, kakšno obnašanje imate tu tisti, ki menite, da je obisk nekaj obveznega.

In potem se čudite, da nekateri ne marajo k vam? Ja kdo bo pa prenašal nekoga, ki ljudi, ki niso po njihovem jusu zmerja z nesocializiranimi primitivci, namesto, da bi pustil ljudi, ki mu nič nočejo na miru?

Mogoče pa res drži, da fantova starša ne marata njiju osebno. Če sta taka, kot ste se pokazali tukaj, imata vso pravico, da se ju izogibata.

Ti si študentka, z fantom ne živita skupaj…sta pa sigurno po prepričanju obeh staršev, par za skupaj.
Toda na vasi ali manjšem kraju je še vedno tisto prepričanje “kaj bodo pa rekli…”čeprav nihče, nič ne reče….
Pozabi na zadevo, na poletje naredite družaben piknik in ne splača se rinit v drugo družino, ker kasneje to pride zelo prav:)

Kaj zdaj, niso povabili ali so povabili?

Tvoj dečko se vidi s starši 1x na leto?
Čaka povabilo staršev, da gre na obisk?

Sori, ampak še nikdar nisem slišala kaj bj čudaškega, mi (midva z može in vsi najini prijatelji in znanci) hodimo k staršem nepovabljeni, s partnerji in družinami ali brez, mislim, da greš k staršem na pol domov, ne pa na uradni obisk![/quote]
Avtorica govori o obisku starsev fanta pri njenih starsih, ne pa o obiskovanju svojih starsev. To je cisto nekaj drugega in seveda ne morejo njeni starsi kar uleteti nepovabljeni, sploh ce se vidijo 1x/leto in ocitno nimajo lih nekih tesnih odnosov. Meni se zdi to preprosto stvar vljudnosti in spostovanja do sina in druzine njegove izbranke, ne glede na to, a se jim da ali ne. Pac, se spodobi, ce hoces ohraniti neke normalne odnose.[/quote]

Oprosti, ampak potem pa je vse skupaj se bolj cudno. Avtorica govori o “njih” (fantovih starših) in “nas”, kamor vključuje tudi svoje starše.

Draga mladenka, tudi če živiš pri svojih starših v mansardi, z njimi ne tvoriš več “mi”. “Mi”, oziroma verjetno “midva” sta samo ti in tvoj fant. Tvoj oče in mati in mogoče sorojenci so enako “oni” kot družina tvojega fanta.

Vidva torej lahko kadar koli gresta na obisk k enim ali drugim staršem, ali pridejo eni ali drugi starši k vama. Iz vljudnosti se prej pokliče, na vabilo pa se ne čaka. No, lahko se pa tudi vabi, sploh na posebne dogodke. Ali pa rahlo spomni v smislu “a boste prišli kaj okrog”.

Za formalne obiske enih staršev k drugim in obratno pa naj se dogovarjajo sami. Če fantovi niso povabili tvojih, ni tvoja stvar in ne fantova.

Vidva edino lahko oboje starše povabita k sebi oz. nekam ven na skupno druženje in tukaj se vajin domet začne in konča.

Moji in moževi starši so se videli šele na najini poroki. Pri nas moji niso bili za obiske.
Tudi sedaj se starši med sabo ne družijo in tudi ne čutim potrebe, da bi se. Srečajo se na družinskih dogodkih (rojstvo, krst, kakšen rojstni dan).

Pri nas se tudi ne obiskujemo starši med seboj. Zakaj pa naj bi se? Če so se otroci poparčkali in jim je všeč, je to njihova stvar. Ne vem zakaj bi morali zdaj tudi starši postati prijatelji? Nobene želje nimam po spoznavaju staršev snahe ali zeta.

Tudi meni ni jasno, zakaj bi se starši parov morali obiskovat?

No saj. Ampak starši tega poba se tudi nekajkrat na leto (oziroma 1x letno), niso pripravljeni srečati. O tem je govora.

cajti so nori in vsa pravila so pomešana.
Najprej se poročita, potem se bodo pa stari srečevali pod mus, če ni druge.
Ne moreš staršev obremenjevati s celo žlahto do svojih posteljnih prijateljev.


da bi njegovi starši iz ust “nas” slišali, kako dobra partija je avtorica ☺

Sem zelo družabna in ogromno hodimo okoli in če meni nekdo reče, da sem jaz na vrsti za obisk, to pomeni, da pokličem in rečem , ta in ta dan bi mi prišli na obisk. Vam je to okej?
Nikakor pa ne čakam na povabilo – KER MI JE BILO IZRECNO REČENO, DA JE NA MENI, DA SE ZA TO POBRIGAM.
Smo sicer tudi velikokrat povabljeni, ampak če že dolgo nekje nismo bili in vemo, da smo zaželeni, pa zmeraj mi pokličemo in se dogovorimo za obisk. Tako je vaša familja ful čudna, sori. Kot princeske, ki rabijo rdečo preprogo.
Osebno mi je čudno tudi, da se morajo obiskovati starši nekega para, ki drugo leto mogoče ne bo več skupaj (sori, taka je realnost), ampak to je vaša stvar.

vidva sta fant in punca, ne živita še skupaj, vprašanje če sploh kdaj bosta … sorry, tako pač je.

mogoče sta samo zadržana, ker že v osnovi nista najbolj družabna plus nikoli ne veš, kako bo z vama, nerada se navežeta, če ne vesta, da bo res trajalo …

jaz ju razumem in lepo bi bilo, če bi ju skušali razumeti tudi vi.

Moja mama in mama mojega moža sta se prvič srečali na najiini poroki. Ne razumem, zakaj bi se morali kdaj prej.

Ko sta se poročila princ William in Kate, sta se tudi prvič srečali njegova babica kraljica Elizabeta in starši od Kate. In po mnenju vseh družabnih poznavalcev anglešče visoke družbe se najbrž da kar tako ne bosta več srečali. Kasneje sicer predvidevam, da sta se srečali še na kakšnem krstu od (pra)vnukov. Pa zagotovo so v angleški kraljevi družini zelo mahnjeni in podučeni o tem, kaj se spodobi in kaj ne. No, vsaj kraljica, če že potomstvo ne tako zelo.

Z leti bo tvoj sedanji fant tudi postal podoben starsom, to si zapomni ze sedaj 😉


Prav, če obe strani tako razmišljata. Ampak če ena stran drugo povabi, druga pa povabilo zavrne, je to kar precej grdo sporočilo sinovi punci in njenim staršem.


Prav, če obe strani tako razmišljata. Ampak če ena stran drugo povabi, druga pa povabilo zavrne, je to kar precej grdo sporočilo sinovi punci in njenim staršem.[/quote]

Sori, ampak kontra povabilo še nikoli in nikdar ni bila zavrnitev. Lani smo mi prišli k vam, letos pridite vi k nam – to je zate zavrnitev? Zame je to vabilo. V bistvu puncinih staršev potem ni bilo. Kdo je zdaj zavrnil koga?

Ma dejte no iz enega odklonilnea vabila ste napletle že vse živo. Lej tudi jaz ne hodim skoraj več na obiske. Ker mi ni več do posedanja ob polni mizi in ob blebetanju. Ja se pa iz veseljem dobimo pod Šmarno goro in gremo skupaj na vrh.
Bilo je obdobje ko sem se odzvala vdakemu vabilu ravno v smislu ker se spodobi pa sem ugotovila, da pičnem samo še stvari ki jih želijo drugi za moje mi pa primankuje časa. So ljudje ki smo za praznike radi doma. Eno leto sta šla zdaj sta odklonila. Ko bodo vnuki se boste srečevali tudi jaz ne vidim čemu sedaj. Saj niso prijatelji. Morda imajo čisto drugačno živlhenje. Zakaj bi se mučili drug iz drugum. Avtorica nič ni narobe da sta odklonila narobe bo če boste vi to potencirali.


Prav, če obe strani tako razmišljata. Ampak če ena stran drugo povabi, druga pa povabilo zavrne, je to kar precej grdo sporočilo sinovi punci in njenim staršem.[/quote]

Sori, ampak kontra povabilo še nikoli in nikdar ni bila zavrnitev. Lani smo mi prišli k vam, letos pridite vi k nam – to je zate zavrnitev? Zame je to vabilo. V bistvu puncinih staršev potem ni bilo. Kdo je zdaj zavrnil koga?[/quote]
Sem drugače razumela, ampak zdaj vidim, da narobe. Mislila sem, da se še ne poznajo in da njegovi nočejo spoznati njenih.

Kaj zdaj, niso povabili ali so povabili?

Tvoj dečko se vidi s starši 1x na leto?
Čaka povabilo staršev, da gre na obisk?

Sori, ampak še nikdar nisem slišala kaj bj čudaškega, mi (midva z može in vsi najini prijatelji in znanci) hodimo k staršem nepovabljeni, s partnerji in družinami ali brez, mislim, da greš k staršem na pol domov, ne pa na uradni obisk![/quote]

Me prav zanima, če si tako vesela tudi nenapovedanega obiska tašče?
Jaz smatram za obisk vsakega, ki ne živi v mojem gospodinjstvu. Če se odseliš od svojih staršev, pač tam nisi več doma in ja – prideš na obisk tam kjer si bil doma včasih. In vljudno je, da se na obisk napoveš, ker nikoli ne veš, pri čem človeka zmotiš, pa čćetui je to tvoja mama, brat, sestra ali kaj vem kdo.

Kaj zdaj, niso povabili ali so povabili?

Tvoj dečko se vidi s starši 1x na leto?
Čaka povabilo staršev, da gre na obisk?

Sori, ampak še nikdar nisem slišala kaj bj čudaškega, mi (midva z može in vsi najini prijatelji in znanci) hodimo k staršem nepovabljeni, s partnerji in družinami ali brez, mislim, da greš k staršem na pol domov, ne pa na uradni obisk![/quote]

Me prav zanima, če si tako vesela tudi nenapovedanega obiska tašče?
Jaz smatram za obisk vsakega, ki ne živi v mojem gospodinjstvu. Če se odseliš od svojih staršev, pač tam nisi več doma in ja – prideš na obisk tam kjer si bil doma včasih. In vljudno je, da se na obisk napoveš, ker nikoli ne veš, pri čem človeka zmotiš, pa čćetui je to tvoja mama, brat, sestra ali kaj vem kdo.[/quote]

Govorimo o VABLJENJU, ne napovedovanju obiskov.
Staršev, tašče, svaka, nekaj sorodnikov in prijateljev ne vabim na obisk, imajo strajna vabila in lahko pridejo, ko si zaželijo, res pa je, da se vsi vsaj pokličemo, da vidimo, če smo doma. Njih vabim samo na izredne dogodke, ko organiziramo kaj na točen dan in uro.
Tudi za taščo velja enako!
Ti čakaš starše, da te povabijo na obisk in te tudi vsakič posebej vabijo? Kakšne bolne odnose imate?

Me prav zanima, če si tako vesela tudi nenapovedanega obiska tašče?
Jaz smatram za obisk vsakega, ki ne živi v mojem gospodinjstvu. Če se odseliš od svojih staršev, pač tam nisi več doma in ja – prideš na obisk tam kjer si bil doma včasih. In vljudno je, da se na obisk napoveš, ker nikoli ne veš, pri čem človeka zmotiš, pa čćetui je to tvoja mama, brat, sestra ali kaj vem kdo.[/quote]

Govorimo o VABLJENJU, ne napovedovanju obiskov.
Staršev, tašče, svaka, nekaj sorodnikov in prijateljev ne vabim na obisk, imajo strajna vabila in lahko pridejo, ko si zaželijo, res pa je, da se vsi vsaj pokličemo, da vidimo, če smo doma. Njih vabim samo na izredne dogodke, ko organiziramo kaj na točen dan in uro.
Tudi za taščo velja enako!
Ti čakaš starše, da te povabijo na obisk in te tudi vsakič posebej vabijo? Kakšne bolne odnose imate?[/quote]

Glede na to, da so 100km stran, je prav, da se prej pokličemo, če smo sploh doma, da se uro in pol ne vozimo zaman. Med tednom zaradi službenih in drugih obveznosti “obiski” staršev odpadejo in se tako pač obiskujemo med vikendi, prazniki. Kaj češ, imamo pač “bolne odnose”.

Pa še to: če želim, da se mi napove tašča na obisk, ki je mimorede moževa MAMA, je prav, da se mi zdi samoumevno, da se najavi na obisk tudi moja MAMA, ki je mimogrede moževa tašča.

Hči študentka dve leti hodi z nekim fantom, čist ok dečko, očitno ji odgovarja in ona njemu.
Včasih sta pri nas, včasih pr njih, ker pa nisem zelo družaben človek nisem ravno pripravljena na druženje s starši hčerinega fanta, četudi je mama menda že navijala, da bi se dobili itd.
Kaj vem, kaj bo. Onadva naj se imata lepo, dokler pa še nismo v žlahti, druženje tastarih ni nujno.

S fanti svojih otrok se nikoli nisem družila, nisem jih želela spoznavat, kaj šele, da bi si hodili na obisk. Ne vem, če se zavedaš, kako zoprno je, ko se fant in punca razideta, še sploh, če je to v solzah in obtoževanju in bog ne daj bolj na grobo, ko se morajo starši srečevat, ker so doma samo deset kilometrov narazen! Starše hčerinega moža smo spoznali šele malo pred poroko. Saj ne, da se pozneje ne more kaj zalomit, ampak vseeno je pa poroka menda že kar močan znak, da mlada dva mislita resno. Sin je pripeljal starše njegove izbranke naokoli šele, ko smo šli gledat novorojenčka v porodnišnico.

New Report

Close