Favoriziranje žensk in diskriminacija moških je slaba za družbo kot celoto. Najprej za ženske.
Favoriziranje žensk in diskriminacija moških je slaba za družbo kot celoto. Najprej za ženske.
Da favoriziranje in spona diskriminacija moških v Sloveniji obstaja praktično na vsakem koraku, res ni težko dokazat. Ženske, ki se sprenevedajo in pretvarjajo, da se to ne dogaja, o sebi povedo le to, da tudi same spolno diskriminirajo, oziroma imajo mentaliteto, kise ji reče toksična feministka. Še več je tistih, ki pač nemoralno iskoriščajo situacijo.
Ženske so favorizirane na sledeče načine, teh favoriziranj in obenem diskriminiranj moških je seveda precej več, kot je naštetih tu spodaj:
Ženska društva, ki so ustanovljena samo za ženske pretežno z denarjem moških.
Pravilno bi bilo, da so društva nediskriminatorna, za oba spola.
Mirovni inštitut je spolno diskriminatorna ustanova, ki podpira samo ženski spol, moški spol pa diskriminira.
Ženska svetovalnica je spolno diskriminatorna ustanova, ki podpira samo ženski spol, moški spol pa diskriminira.
SOS telefon za ženske je spolno diskriminatorna ustanova, ki podpira samo ženski spol, moški spol pa diskriminira.
Društvo za nenasilno komunikacijo je spolno diskriminatorna ustanova, ki podpira samo ženski spol, moški spol pa diskriminira.
Akcija države, ki omogoča terciarno izobraženim nezaposlenim ženskam subvencijo 5000 evrov, da odprejo s.p.
Pravilno bi bilo enakost, torej enaka subvencija moškim.
Diskriminacija očetov izključno zardi tega, ker so moški. Slovenija v 95 % otroke po ločitvi dodeli materi, tako visoka številka je v svetu samo še v Iranu.
Pravilno bi bilo sostarševstvo kot ishodišče, tako, kot imajo to v skandinavskih državah in razvitem svetu.
Zanikanje nasilja nad moškimi in poveličevanje nasilja nad ženskami.
Pravilno bi bilo, da imajo vse žrtve nasilja enako podporo ne glede na spol in pravilno bi bilo, da imajo vsi storilci kaznivih dejanj enako obravnavo in enako kazen ne glede na spol.
O ženskih pedofilkah naprimer v medijih ne slišimo nič. Prav tako ne slišimo nič o nasilnih ženskah:
https://www.theguardian.com/society/2009/oct/04/uk-female-child-sex-offenders
https://twitter.com/i/status/1103550849895227392
Diskriminacija očetov, favorizacija mater. Npr. Če ženska omejuje stike in odvzema mladoletno osebo po 190 členu KZ praviloma ni kaznovana, tudi, če dejanje stori 50 krat. Če moški omejuje stike je po par ponovitvah kaznovan z zaporom do 5 let.
Pravilno bi bilo enaka obravnava in enaka kazen za kriminalce obeh spolov.
Ženske kvote v poklicih, kjer imamo izključno zaradi kvot na poziciji manj sposobno osebo. Samo, da je ženska, pa če tudi manj sposobna.
Pravilno bi bilo enakost, torej naj bo izbran najboljši kandidat brez spolne diskriminacije.
Lista gre lahko naprej v neskončnost.
Se strinjam. Diskriminacija moških bi morala bit sankcionirana.
Diskriminacija je zločin, pa če so diskriminirani moški ali ženske.
Pri nas je pa zločin samo če diskriminiraš ženske, geje ali otroke. Če moške, je čisto ok.
.res.
Diskriminacija po spolu u 2019 nikakor ni ok.
Ženske so katastrofa, če jih ne bi moški financiral in podpiral bi umrle od lakote. Žalostna resnica.
Se strinjam. Feminizem je fašizem in nič drugega.
Preden smo odkrili demokracijo in popili vso pamet zahoda, vključno z njihovo politično korektnostjo, smo temu rekli solidarnost. V individualizirani družbi, kjer vsak vidi samo sebe in svoje neposredne interese in ostale ljudi kot tiste, ki te interese ogrožajo, solidarnost ni več kul, rabimo bolj grobo (»toksično«) besedo. Še nikoli ni bilo družbe, kjer ne bi obstajala kakršnakoli diskriminacija – v osnovnem pomenu besede, ki je preprosto »razlikovanje«. To, da so določene oblike diskriminacije samoumevne in sprejemljive, pa je ideologija. In vedno so obstajali posegi v družbeno življenje kot poskus regulacije: tudi od otrok ne pričakujemo enakega obnašanja kot od odraslih, čeprav jim priznavamo iste pravice (denimo delo in plačevanje prispevkov, davkov). Ali naj torej otroka pošljemo delat, takoj ko shodi ali naj mu odrečemo zdravstveno oskrbo, da se neki nadutež na urgenci ne bo počutil ogroženega, ker je dete dobilo (brezplačno) zdravstveno pomoč in je bilo mogoče tudi prej obravnavano (po principih triaže, ki je tudi neke vrste diskriminacija – prej se obravnava tistega, ki je bolj kritičen, ne tistega, ki prej pride)?
Zato imamo danes »pozitivno« diskriminacijo (to je zdaj strokovni termin), kar z drugimi besedami pomeni, da se poskuša izboljšati položaj tistih skupin, katerih položaj je slabši od nekega družbenega povprečja:
– Subvencije za samozaposlitev od letos sicer ni več, podoben program je obstajal tudi za mlade obeh spolov. Kategorije, komu so subvencije namenjene, so določene glede na število oz. % brezposelnih na Zavodu. Obstajajo različni programi, za različne (tudi starostne, poklicne ipd.) skupine. Treba je gledati celoto, ne samo to, kar ti paše. In problem brezposelnih izobraženih žensk, starih nad 30 let je večji kot pri moških v tej starostni in izobrazbeni kategoriji, zato se poskuša njihov položaj (zaposlenost) vsaj približno izenačiti.
– Glede posvojitev se deloma strinjam, vendar mislim, da so tudi že vidni neki premiki. Pač patriarhalna ideologija – po kateri je edina/glavna dolžnost žensk rojevanje in skrb za otroke – je trdovratna. Ker se moški dandanes bolj vključujejo v družinsko življenje (tudi to je vsaj deloma zasluga žensk/feministk), pričakujem da se bodo stvari obrnile na bolje tudi v sodnih dvoranah.
– Ženske so – bolj pogosto, ne pa izključno – žrtve nasilja, geji in lezbijke tudi. Nisem slišala za veliko primerov, kjer bi geji napadali straight moške, sploh pa ne zato, ker so straight. Vi? SOS telefoni in svetovalnice so nastale iz določene potrebe, velikokrat samoiniciativno in s prostovoljskim delom. Nihče vas ne ovira, da sami ne odprete ene za moške, ki so žrtve nasilja ali predlagate obstoječim svetovalnicam, da posvetijo več časa in pozornosti tudi moškim. Ampak je treba kaj narediti, ne samo jamrati in čakati, da se drugi zmigajo.
– Tudi na področju zdravstva imamo pozitivno diskriminacijo, saj denimo vsi enako plačujemo DZZ, vendar ne potrebujemo vsi enake (enako pogoste, enako zahtevne) zdravstvene oskrbe. Tisti, ki imajo večje plače, dajejo več v zdravstveno blagajno kot oni z minimalno plačo, dobijo pa enakovredne storitve. Morda je to »prisilna solidarnost«, ampak le ta omogoča maksimalno družbeno blaginjo – za vse.
Skratka, bodite malo bolj človeški. Resnično človeški, ne samo ko se navidezno borite za navidezno »enakost«. In ker je govora samo o spolni diskriminaciji, vsa zadeva smrdi po toksičnem moškem šovinizmu. Ne zaradi konkretnih primerov, ampak ker so le–ti osamljeni in iztrgani iz konteksta ter prestavljeni v nek drug kontekstualni okvir. Če ste dosledni, se boste zdaj v boju za »enakost« spravili še na starce, otroke, invalide, brezposelne obeh spolov in vseh drugih privilegiranih. To samo kaže na nadutost – nadutost (že) privilegiranih.
Hvala, da ne živim v takšni družbi, kakršno si zamišljate. Večja družbena enakost je CILJ, ne SREDSTVO.
Tako razmisljate feministke. Zblojeno. Eno sila “renomirano” sem mesec dni fukal. Slisal vec kot dovolj, da mi je postalo jasno, da vam ni pomoci.
Tako razmisljate feministke. Zblojeno. Eno sila “renomirano” sem mesec dni fukal. Slisal vec kot dovolj, da mi je postalo jasno, da vam ni pomoci.
[/quote]
Haha, optimizem te ni zapustil, lepo, lepo.
Forum je zaprt za komentiranje.