Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Fehtarjenje za denar

Fehtarjenje za denar

Se tudi pri vas zadnje čase dogaja, da vam pridejo zvoniti na vrata za denar? Ravnokar je k meni prišel še eden, od oka bi rekel blizu 50 let star. Če imam kak evro. Lokalec ni, že po naglasu bi vedel, če bi bil. Gre pa za obrobje Maribora. Ne vem, to se je začelo dogajati zadnjih par mesecev. Vsake toliko nekdo pozvoni in prosi za denar. Čudno mi je, da folk hodi okrog in zvoni po hišah.

 

Odgovor na objavo uporabnika
dingo947, 23.09.2022 ob 18:35

Se tudi pri vas zadnje čase dogaja, da vam pridejo zvoniti na vrata za denar? Ravnokar je k meni prišel še eden, od oka bi rekel blizu 50 let star. Če imam kak evro. Lokalec ni, že po naglasu bi vedel, če bi bil. Gre pa za obrobje Maribora. Ne vem, to se je začelo dogajati zadnjih par mesecev. Vsake toliko nekdo pozvoni in prosi za denar. Čudno mi je, da folk hodi okrog in zvoni po hišah.

 

čez domofon uprašaj kdo je če je nepoznan ne odpiraj. meni če nekdo pozvoni ne dvigujem niti ne odpiram… pač nobenemu nisem dolžen noben me ne išče… kaj jst vem kdo je… pričakujem samo mamo ta me pa itak pokliče. vem da pride. drug noben…

Ja. Pri nas je bilo že velikokrat. Enkrat eden,da je včasih popravljal elektriko pri nas in da ga fotr pozna,in da ima otroke v avtu-če lahko posodimo 10 eur,čez en mesec sem o njem brala tu na forumu,da povsod to dela. Potem me je pred banko enkrat en ustavil,da mi da naslov in vse,da bo vrnil,da rabi samo za bencin 10 eur da je iz Kamnika-nisem nasedla,spet čez 2 meseca sem brala tukaj na forumu o njemu da je na tak način služil po 100 eur na dan,skupaj s prijateljem sta to delala. Pol je eden bil k je hodil od hiše do hiše po hrano-sem mu dala par stvari,je naredil razočaran obraz tud hvala ni rekel samo šel je. Pa enkrat je bla ena ženska,k se je zlagala da živi v sosednji ulici in da se je zaklenila ven da rabi 20 eur. Sem rekla,ja sej poznam vse sosede čigava pa si? Je kr neki zamomljala,sem rekla kaj? no povej? in pol je samo obrnla ploščo če mam 20 eur za posodit. Nisem nasedla. To vedno bo in vedno je bilo. Ljudje na tak način dobivajo denar. Žalostno ampak resnično.

nova
Uredništvo priporoča

Gre za vrstno hišo, nimam domofona. Imam pa narejeno instalacijo za kamere z obeh strani hiše, verjetno je čas, da se spravim zmontirati. Nisem pa navajen, da bi preverjal, kdo zvoni. Vedno sem odprl.

Ja, tiste finte poznam. Na ulici ustavlja in toži, kako mu je zmanjkalo bencina. Rabi 5 EUR, da pride domov. Ali pa pred trgovskim centrom.

Odgovor na objavo uporabnika
dingo715, 23.09.2022 ob 18:47

Ja, tiste finte poznam. Na ulici ustavlja in toži, kako mu je zmanjkalo bencina. Rabi 5 EUR, da pride domov. Ali pa pred trgovskim centrom.

Ja,ta je mene ustavil pred delavsko hranilnico. Sem bla kr šokirana. Ampak nisem nasedla. Me pa ni hotu spustit naprej,je reku “prosim prosim gospa ne morem domov pridt vrnil bom vam dam naslov” sem šla samo naprej. Čez dva meseca sem brala,kako so ga ovadli pa prijeli na eni pumpi skupaj s pajdašem.. baje sta služla po 100 eur na dan.

Ja, občasno pride kakšen, s to foro da je včasih z očetom delal… pa ga vprašam kaj to, haha.

Pa tista fora z otrokom v avtu, pa zaklenjen avto, pa vse živo.

Zadnjič me je nategnil en ki je prodajal super dišeče vrečke iz sivke iz DM-a, je rekel da so v trgovini 20 eur, on je hotel 10, sem dala.  Potem sem šla gledat na DM spletno stran in tega artikla ni bilo v prodaji.  Gledam vrečkico in vidim da je bila avstrijska/nemška roba, guglam in najdem artikel po 3 eur…  🙂

Zdaj bom vsakega nagonila, dost jih imam.

Odgovor na objavo uporabnika
Rednamay, 23.09.2022 ob 18:42

Ja. Pri nas je bilo že velikokrat. Enkrat eden,da je včasih popravljal elektriko pri nas in da ga fotr pozna,in da ima otroke v avtu-če lahko posodimo 10 eur,čez en mesec sem o njem brala tu na forumu,da povsod to dela. Potem me je pred banko enkrat en ustavil,da mi da naslov in vse,da bo vrnil,da rabi samo za bencin 10 eur da je iz Kamnika-nisem nasedla,spet čez 2 meseca sem brala tukaj na forumu o njemu da je na tak način služil po 100 eur na dan,skupaj s prijateljem sta to delala. Pol je eden bil k je hodil od hiše do hiše po hrano-sem mu dala par stvari,je naredil razočaran obraz tud hvala ni rekel samo šel je. Pa enkrat je bla ena ženska,k se je zlagala da živi v sosednji ulici in da se je zaklenila ven da rabi 20 eur. Sem rekla,ja sej poznam vse sosede čigava pa si? Je kr neki zamomljala,sem rekla kaj? no povej? in pol je samo obrnla ploščo če mam 20 eur za posodit. Nisem nasedla. To vedno bo in vedno je bilo. Ljudje na tak način dobivajo denar. Žalostno ampak resnično.

S tem, ko sem na tem forumu izvedela za tega iz Kamnika, me je tudi mene enkrat ogovoril in sem samo rekla adijo. 😀 Tko da lepo, da si delimo uporabne informacije.

Se mi pa vseeno zdi, da je zvonjenje po domovih kaplja čez rob. Ker te postavi v neprijetno situacijo in se ne moreš ogniti kot na ulici.

Redna ti povej, kakšen pristop si imela. Ni mišljeno zlonamerno, me pa zanima. Če mi reče klošar, da rabi z pijačo, ni problema. Vsaj pošteno pove.

Kako da se ne moreš ogniti? Doma samo ne odkleneš in to je to.

Odgovor na objavo uporabnika
dingo825, 23.09.2022 ob 18:44

Gre za vrstno hišo, nimam domofona. Imam pa narejeno instalacijo za kamere z obeh strani hiše, verjetno je čas, da se spravim zmontirati. Nisem pa navajen, da bi preverjal, kdo zvoni. Vedno sem odprl.

Ti to resno? Jaz v življenju nisem odprla, ne da bi pogledala, kdo je. Pa so me to naučili že ohoho let nazaj, ko so bili še precej bolj pošteni časi. Zdaj imamo pa tudi kamere z vseh strani hiše.

Pri nas je ena zvonila in je kao zbirala za invalidski voziček za otroke v invalidnem domu v Kamniku.
Pokazala revijo, članek, v katerem je bil en fant invalid iz tistega doma. Pa da rabi nov voziček in to stane toliko in toliko. Kazala mi je seznam donatorjev, pa po koliko dajejo.

Ta dom nikoli ne zbira nobenih sredstev na tak način. Večino sredstev, kar visok proračun je, dobivajo od države. Včasih kak od otrok potrebuje kaj, kar ni sobvencionirano in takrat se obrnejo na INŠTITUCIJE, da jim pomagajo. Bodisi RK, bodisi Karitas, Lions klub… Nikoli never ever ne pošiljajo ljudi zvonit na vrata.
Vprašala sem jo, če pokličem policijo, ker se tako okorišča s tujo nesrečo?
Mi je prisegala, da ne bo nikjer v ulici več pozvonila, samo naj ne kličem.
Taki nateguni v naši ulici, kjer je veliko starih ljudi, veliko naberejo 🙁

Ja, tam ste blizu romunskim beračnim tranzitnikom ( AC je blizu). Tp sp spet isti,  ki organizirano združbeno fehtajo pred Hofrom in Lidlom ( ne uni Kralji ulice). Ko jih nekdo pripelje in pride pobrat.

To je nastavljena združba romunskih romov, ki so se spet očitno razpasli po SLoveniji.

 

Mene bolj moti, da to Lidl in Hofer spet dopuščata.  Ne rečem nič za prodajalceKralje ulice, tem občasno primaknem – ga prepoznaš – prepoznam pa  tudi te organizirane krimi združbe romunskih fehtarjev. Tega pa ne toleriram. To je organizirana pljačka.

Ne odpirajte nikomur, če imate domofone, jih tako preverite in odpravite.

Odgovor na objavo uporabnika
zewr, 23.09.2022 ob 19:03

Pri nas je ena zvonila in je kao zbirala za invalidski voziček za otroke v invalidnem domu v Kamniku.
Pokazala revijo, članek, v katerem je bil en fant invalid iz tistega doma. Pa da rabi nov voziček in to stane toliko in toliko. Kazala mi je seznam donatorjev, pa po koliko dajejo.

Ta dom nikoli ne zbira nobenih sredstev na tak način. Večino sredstev, kar visok proračun je, dobivajo od države. Včasih kak od otrok potrebuje kaj, kar ni sobvencionirano in takrat se obrnejo na INŠTITUCIJE, da jim pomagajo. Bodisi RK, bodisi Karitas, Lions klub… Nikoli never ever ne pošiljajo ljudi zvonit na vrata.
Vprašala sem jo, če pokličem policijo, ker se tako okorišča s tujo nesrečo?
Mi je prisegala, da ne bo nikjer v ulici več pozvonila, samo naj ne kličem.
Taki nateguni v naši ulici, kjer je veliko starih ljudi, veliko naberejo 🙁

Ja, isto kot beračenje za pusta, ko nekayteri izkoristijo, se naštimajo in fehtarijo ( niso otroc, odrasli) – najstarejši so najbolj ranljivi in naivni. In dajo takim organiziranim nepoštenim fehtarjem.

Odgovor na objavo uporabnika
uuups, 23.09.2022 ob 18:59

Redna ti povej, kakšen pristop si imela. Ni mišljeno zlonamerno, me pa zanima. Če mi reče klošar, da rabi z pijačo, ni problema. Vsaj pošteno pove.

Prvo sem pristopila do človeka,sem vprašala če lahko nekaj vprašam in da se opravičujem ker motim-takoj po odgovoru sem vedla ali nadaljujem ali ne. Če je človek reku “ja kaj je?” osorno,sem rekla,da oprostite ne bom motla in šla naprej. Če so bili dobre volje,sem pa pristopla in povedala,da pač druzga načina nimam,da sme shizofrenik,mam socialko 234,oo eur in ne zmorem. Skušam si nabrat za cigarete,kavo in pa hrano. Rekla sem,da povem po pravici,za živce mam cigarete,če se vam to za mal zdi potem ni treba dajat ker nočm da se me vidi s čikom v ustih pa govori da sem fehtala. zaključla sem pa vedno s tem,da ni nihče nič dolžen in da brez slabe vesti se odstranim in grem dalje. To je to.

So bili tudi ljudje,ki so mi dali hrano-z veseljem sem vzela,nesla domov in pojedla ali porabila. So mi tud dajali čike,sem vse vzela. So bli kdaj tud taki,ki so rekli da kajenja ne podpirajo,jaz sem se zahvalila in šla dalje. Ker imajo vso pravico do svojega mennja. Z veliko ljudmi sem se zaklepetala in povedala da sem slikarka in da mogoče nekoč uspem,da se trudim. Dala sem jim tudi moje vizitko. Z dvema enkrat sem šla v trgovino,smo nabavli za jest-nikoli nisem zavrnila. 6 let sem tako beračila. Ni važno,je bil dež,sneg,led,vročina.. pa obleke vse rabljene,ponošene. Hudo je bilo. Izjemno hudi časi so za mano. Kasneje potem v Horses Pubu mi je lastnik full pomagal,vsak dan sem imela kavico zastonj. Tko da mi je blo treba nabrat samo za jest pa za čike.

Zakaj več ne hodiš v Horsa?

Redna, ne poznam cele zgodbe, ampak tistih 6 let nisi živela pri fotru ali ja?

v Horsa ne hodim več,ker so nehali delat tisti kelnarji k sem se z njimi full dobr razumela. Luštno smo se imeli pa štekal smo se. Pa malo tud sumim,ta asocialnost od shizofrenije se mi pozna da se skos samo doma držim..

Ja,seveda sem živela pri fotru. Živim tukaj v svoji garsonjeri in na svojem naslovu že 36 let.

A se nis spičila z eno kelnarco? Čiki al kaj?

Odgovor na objavo uporabnika
na kavico, 23.09.2022 ob 20:20

A se nis spičila z eno kelnarco? Čiki al kaj?

Tam je bilo veliko različnih kelnarc. In ja z eno sem se,ki jo itak nihče ni maral. In ne dela več.

Vsak nategun prodaja svojo zgodbo., da bi mu odprli pot do vaših denarnic. Od tega, da je mu je zmanjkalo bencina, da potrebuje  za vlak…ni da ni. Lažejo in si izmišljajo sproti.

Aha, hvaka za odgovor.

*hvala.

 Vpliv kadenja na bolezni.
Ubogi tobakov dim! Koliko hudega se ti očita, kako da škoduješ zdravju. In nihče noče priznati, da vplivaš tudi ugodno na človeške? zdravje. Osobito si pa hud sovražnik tistim sovražnikom človeškega telesa, ki jim pravijo z učeno ptujo besedo bakterije. O tobakovem dimu in o njegovem vplivu piše dr. Arnold, da učinkuje tobakov dim uničevalno na tiste bacile, majhne živalice, ki povzročajo difteritis: vratnico. Bacili se ne množe, ali vsaj jako počasi. Nekoliko manj vpliva tobakov dim na one bacile, ki so vzrok Ftusu. Osobito pa zavira tobakov dim razvoj tiste tako razširjene živalice, ki ji pravijo »Bacdlus coli« in ki povzroča gnojenje. Dr. Arnold trdi, da zamori tobak gotovo v ustih celo vrsto škodljivih bacilov.

New Report

Close