Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Fiksacija s pasovi v PB

Fiksacija s pasovi v PB

N zaprtem oddelku je možen tudi pretep. Se je že zgodilo.

Odgovor na objavo uporabnika
duševni bolnik, 27.07.2024 ob 13:55

Verjetno fratelo ne gre sam prostovoljno na “zdravljenje” v norišnico. Mene domači prisilijo v to.

On nima uvida v dogajanje oz da je z njim kaj narobe.

V zacetku sem bila 2x na obisku v priporu. Madona se je zverinsko drl na mene, nikoli vec nisem sla na obisk. Sem pa vseeno obvescala osebje in okrog da tak rabi psihiatricno zdravljenje. No po 2 mesecih sk ga peljali na pregled. Ker sem jim zagrozila z varuhom. Na pregledu so ga zadrzali in fiksirali. Napadalen na osebje. Po 2 dneh psihoza se povlece. S tem tudi vecja agresija.

Karakter…in “vzgoja” tu je pa zamujeno.

Ko je bil majhen je bilo zamujeno. Vsakic ko je sel iz vrtca domov, ob vrtcu je trgovina 10m. Je mami krical, skakal, se drl kot jesihar da mora v trgovino po 5 kinder jajckov, sladoled. In je zavila v trgovino. Ko je prisel domov, je bilo kosilo. Med kosilom se je drl kot jesihar da je treba v Trst po Nintendo ipd. Oce ni hotel, ampak mati in mali sta mu pila kri in je popustil.

Ze takrat sem ji rekla da dela napake, pa sem bila sama otrok. In zdaj ji tudi povem kje je bil start z napakami.

Ampak meni ne verjami, jst sem zanjo 0. Ko ji recem poklici kakega psihologa na forenziko pa vprasaj kaj je bilo narobe v vzgoji ali kaj bi morala storiti. Ali kaj bos storila ko pride domov da ne bo po starem… kot vedno zamahne z roko…

 

Odgovor na objavo uporabnika
Šnelca_783, 27.07.2024 ob 14:07

On nima uvida v dogajanje oz da je z njim kaj narobe.

V zacetku sem bila 2x na obisku v priporu. Madona se je zverinsko drl na mene, nikoli vec nisem sla na obisk. Sem pa vseeno obvescala osebje in okrog da tak rabi psihiatricno zdravljenje. No po 2 mesecih sk ga peljali na pregled. Ker sem jim zagrozila z varuhom. Na pregledu so ga zadrzali in fiksirali. Napadalen na osebje. Po 2 dneh psihoza se povlece. S tem tudi vecja agresija.

Karakter…in “vzgoja” tu je pa zamujeno.

Ko je bil majhen je bilo zamujeno. Vsakic ko je sel iz vrtca domov, ob vrtcu je trgovina 10m. Je mami krical, skakal, se drl kot jesihar da mora v trgovino po 5 kinder jajckov, sladoled. In je zavila v trgovino. Ko je prisel domov, je bilo kosilo. Med kosilom se je drl kot jesihar da je treba v Trst po Nintendo ipd. Oce ni hotel, ampak mati in mali sta mu pila kri in je popustil.

Ze takrat sem ji rekla da dela napake, pa sem bila sama otrok. In zdaj ji tudi povem kje je bil start z napakami.

Ampak meni ne verjami, jst sem zanjo 0. Ko ji recem poklici kakega psihologa na forenziko pa vprasaj kaj je bilo narobe v vzgoji ali kaj bi morala storiti. Ali kaj bos storila ko pride domov da ne bo po starem… kot vedno zamahne z roko…

 

Z zaporom nimam izkušenj, samo s psihiatrijo. Seveda iz svojega zornega kota gledano je z mano vse v redu. Drugi bi lažje opisali moje napake kot sam. Sebe ne vidim.

Čisto vsi prisilni oz posebni varovalni ukrepi so natančno definirani v Zakonu o duševnem zdravju. Ker so natančno nadzorovani in ker imaš možnost zastopnika, pa redno preverjanje zagovornika, se res vsi dosledno držijo. Nobena PB noče bit na tapeti.

Kako pa pacienti to doživljajo in razumejo je pa druga stvar.

Otroke se vzgaja od malega. Pri 38ih je prepozno. Permisivna vzgoja, praviš.

Zakon o duševnem zdravju je napisan v korist psihiatrije in ne v korist uporabnikov psihiatrije.

Primer: Tehnika se med sabo dogovorita in nekoga zvežeta, dežurni zdravnici pa povesta, da ju je ta pacient napadel. Pa je vse v skladu z zakonom.

New Report

Close