Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Forumi o (ne)plodnoti i starševstvu

Forumi o (ne)plodnoti i starševstvu

Primož,
vidim da si poleg administratorja tele super zadevce
ratal že kar tudi psiholog z zelo lepimi nagovori,

Sam sem tudi čakal, kdaj se bo forum Starši staršem
razdelil, ne samo na tiste ki imajo in tiste ki ne, mogoče
tudi še na tiste, ki imajo otroke ali čakajo na porod:
– smo zanosili
– otrok do enega leta
– otrok od enega do štirih
– otrok štirih do sedmih
– iščemo opremo – vozičke, posteljice
– nasveti pri nakupih opreme za otroke ( buyers guide)
( sam sem moral doktorirati in do skrajnosti moriti nevešče in nepoučene
trgovce da sem prišel do trezne odločitve o nakupu )

Kot velik problem vidim da postaja res veliko število tem skoraj vsak dan
tako da so teme od dveh dnevov nazaj že nevidne, potem jih pa seveda ne gledamo in hop- kar vprašamo o zadevi, o kateri se je debatiralo par dni nazaj

Sama z ženo sva dala na srečo kompletno kalvarijo skozi sedem let
” čakanja ” skozi, vmes pa še hudo bolezen pri meni,
na žalost sva sicer zvedela za tole čisto po naključju,
že ko sva problem rešila, sedaj pa ga veselo uporabljam,

Moj predlog bi bil še da se
– tale forum začne oglaševati tudi v tiskanem gradivu ( Moj malček, Mama, Jana,…), večina tehle revij bo po mojem brezplačno dala male pasice – oglase
– stiskamo male brošure in jih damo v ginekološke, pediatrične,.. ambulante
da pomagamo tistim, ki sploh še ne vejo za forume,

Glede na navdušenost kot opažam vseh,ki se gibljejo tu mislim da donacije
ne bi bile problem

Frenk, Hvala,
nisem ne vem kakšen poet, vendar sem prepričan, da lepa beseda lepo mesto najde. Prepričan sem,da se da vsako nestrinjanje ali pohvalo ali grajo povedati na razumljiv in lep način. tako se skušamo izogniti morebitnim konfliktom.

Ostalo pa:
Po temah se je forum Starši staršem najbolj razvil in res je kar praviš, da po dveh dneh skorajda ni več tem.

Razmišljam o tem kako naj bi razdelil forume, da bi vsi prišli na svoj račun. tvoj predlog mi je prišel kar prav, saj se že nekaj časa odločamo, kako naj bi to uredili.

Naslov tematike bo Družina in starševski forumi in to bo mapa, ki bi vsebovala ostale forume,

primer je pri

notri bi našli naslednje forume.
– neplodnost
– nosečnost (smo zanosili)
– starši staršem
– starši osnovno in srednješolcev

Več se jih že ne upam razčleniti, naredili jih bomo če bo potreba in bo na posameznem forumu še vedno preveč tem.
opremo in ostale reči pa lahko nakupujete in se pozanimate na forumu

To je samo predlog, podajte pripombe in svoje predloge.

Iščem pa nekoga, ki bi bil pripravljen prevzeti forum Otrok in igrače. Kontaktiral sem že podjetje Efekt in Baby center v BTC-ju, pa nobeden ni ne vem kako zainteresiran. Tukaj moram povedati, da jih preprosto ne razumem, saj so to daleč najbolj obiskane strani njihovih cilnih uporabnikov, to ste vi.

No ja mogoče pa bodo tole prebrali in bo kdo poklical.

Več glav, več ve 🙂
Kar se pa oglaševanja tiče, da pa preprosto ne rabimo. Prvič največje oglaševanje ste vi sami, drugič pa bolje počasi kot pa na hitro pridobiti vse uproabnike, saj že sedaj komaj shajamo in vse obdelamo, kaj bi bilo če bi bil naval, saj bi se nekaterim zdravnikom zmešalo od vprašanj.

Z Mojem malčkom pa že sodelujemo, saj gostuje na naših straneh in iz vsake številke objavimo 3 celotne prispevke.
V prejšnji številki pa je že objavil en članek o Med.Over.Net-u. Kaj več se bomo pa dogovorili z Direktorjem Matjažem, tudi te debate so že v teku.

Še kar se donacij tiče.
To je pa eden mojih pogojev, ki si jih lahko privoščim, saj sem le lastnik. Nočem, da bi kdorkoli od uporabnikov kaj plačeval za obisk teh strani. Saj se tukaj išče predvsem pomoč. In nič več ni treba dati, kakor za Internet dostop. navsezadnje ima zdravstvo in telekom, največje koristi od tega, saj zganjate največjo zdravstveno preventivno posvetovalnico v Sloveniji. In to Ministrstvo nič ne stane, ne ZZZS pa čeprav plačujete zavarovanje. Lepo bi bilo, ko se na zzzs-ju ne bi več toliko pogovarjali kdo bo direktor, ampak od tega zavarovanja namenijo kakšen kolač za naše strokovnjake, da jih bo še več. navsezadnje ima zdravstvo največji proračunaski kolač. preko 370 milijonov tolarjev letno. Pa da ne bi mogli ene 30 namenit za ta sistem.
no, to so eni izmed razlogov zakaj nočem da bi spet “raja” plačevala, kakor se radi izražamo. Pa naj enkrat država pogrunta, kaj je res dobro.

No malo za intermezzo, drugače še enkrat, podajte svoja mnenja. Več glav, več ve. 🙂

primož

Pozdrav še enkrat,

Kar se tiče svetovanja tistim, ki kupujejo;
Mislim, da če bi kdo od prodajalcev prevzel zadevo, bi vse šlo na en
(njegov) mlin, glede na to, da smo tisti ki kupujemo, in ki se dobro pozanimamo
predenj kupimo najboljši ( neodvisni) strokovnjaki,
seveda bi kaki testi AMZS, TUV ( nemčija -varnost),
zveza za varstvo potrošnikov prišla prav, a nisem razen enkrat, ko je nekdo
omenil test avto stolčkov našel nič;

V tujini seveda obstajajo “Buyers Guide-s”,
ampak so povečinoma vpete v internet trgovine;
Ne vem, lahko se lotim najti (ne)vladne organizacije v tujini, pa bi se malo povezali
z njimi,…
V glavnem po moji kalvariji najti v redu voziček za najine prihajajoče dvojčke,
ko v trgovinah skoraj pojma nimajo, kaj prodajajo, kaj šele kaj je dobro, na kaj
je treba paziti, .. mi je bilo slabo,
cene so pa seveda gromozanske, če pa še narobe kupiš- to spoznaš kaj hitro,
a prepozno je mera polna,…

Kar se tiče razčlenitve forumov sem res pristaš delitve problematike po starosti,
ker tole res postaja nepregledno,

Donacije: V mislih sem imel LE prostovoljne prispevke za dodatne zadeve,…
Lahko pa se lotimo mehkega pritiska z zbiranjem podpisov o podpori za ZSSS, Ministrstva,…

LP
Frenk

Se strinjam, da bi bilo nujno forum malo razdeliti, ker je res vprašanj toliko, da izginejo v zgodovino še preden bi vsi, ki so pripravljeni, odgovorili oz. vsi radovedneži prebrali. Ampak tole z mapo se mi pa zdi zelo nadležna ideja. Zase vem, da se forumov, do katerih lahko prideš šele potem, ko prebiješ lupino, nejevoljno ogibam. Vsak ima namreč rad čim hitrejši dostop, predvsem pa v primeru mape ne moreš že od zunaj videti kdaj je bil poslan najnovejši odgovor, kar je veliko manj privlačno. Na žalost sem tudi glede omenjene delitve skeptična, da bo res pripomogla k zmernejšemu prometu na enem forumu, saj na primer neplodnost še zdaleč ne bo pobrala dovolj svojih tem, forum za osnovno in srednješolce tako že obstaja… Tako da res ne vem, kako bi lahko to bistveno učinkovalo na situacijo. Mislim, da bi bilo morda res treba malo razdelit po letih.

Primož,

ali lahko daš prosim še “napovednik” foruma neplodnost “gor”, da bomo lažje prišli do njega?

Z delitvijo po letih foruma Starši staršem se ne strinjam popolnoma, saj imam tri otroke od 6 let do 8 mesecev. A naj potem v forumu 0-4 pišem samo o mlajših dveh in o 6 letniku drugje? Mislim, da je boljša ločitev na predšolske in šolske otroke, saj so problemi tako bolj specifično obravnavajo. Včasih kakšna mama na forumu starši stašem sprašuje, npr. kako it smučat z 1 letnikom in 10 letnikom skupaj. Verjetno bo v dilemi, kam postaviti vprašanje in najverjetneje bo, da se bo vprašanje nato znašlo na najmanj dveh forumih hkrati.Tudi sama imam rajši direktni dostop, vendar je res, da – če se forumi preveč razmnožijo, potem postanejo nepregledni.

Dragi Primož!

a lahko prosim “daš v napovednik” tudi forum neplodnost, ker sedaj sploh ni viden, da obstaja. vem, da imas ogromno dela ampak vseeno 10 x n hvala!!!

lep soncen pozdravcek,
nika

New Report

Close