Francozi svarijo glede protivnetnih zdravil
pojma nimam, če so pri nas že kaj rekli o tem:
https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/coronavirus-health-official-warns-against-21697106
https://www.theguardian.com/world/2020/mar/14/anti-inflammatory-drugs-may-aggravate-coronavirus-infection
https://indianexpress.com/article/lifestyle/health/anti-inflammatories-worsen-covid-19-french-authorities-6315388/
Zaenkrat ni se nobenega dokaza, da bi to bilo res. Tudi pri nobenem izmed drugih do sedaj poznanih koronavirusih cesa taksnega ni bilo moc zaznati. najvecja tezava nastopi, ko neka “avtoriteta” poda neko informacijo, ki je ni preverila(-a) in je tudi ne argumentira. To se je zgodilo francoskemu zdravstvenemu ministru, ki je nekriticno v javnost plasiral lazno sporocilo, ki naj bi izviralo iz neke dunajske ustanove, kar pa je slednja demantirala. Tisk je medtem ze povzel ministrovo izjavo in nastala je prava zmesnjava.
The most prominent NSAIDs are aspirin, ibuprofen, and naproxen, all available over the counter (OTC) in most countries.[7] Paracetamol (acetaminophen) is generally not considered an NSAID because it has only minor anti-inflammatory activity.
Tole sem našla na wiki. Torej, če info drži, naj bi se uporabljal Lekadol in pripravki na osnovi paracetamola.
Se pravi da je ta informacija totalen fake?
[/quote]
Tako se govori. Vir: https://www.deutsche-apotheker-zeitung.de/news/artikel/2020/03/14/fakenews-zu-ibuprofen-und-corona-via-whatsapp
Tako se govori. Vir: https://www.deutsche-apotheker-zeitung.de/news/artikel/2020/03/14/fakenews-zu-ibuprofen-und-corona-via-whatsapp
[/quote]
Hvala!
Tako se govori. Vir: https://www.deutsche-apotheker-zeitung.de/news/artikel/2020/03/14/fakenews-zu-ibuprofen-und-corona-via-whatsapp
[/quote]
https://www.youtube.com/watch?v=EuWo5lmWuZI
Pa še tole:
https://www.youtube.com/watch?v=W5yVGmfivAk
Katerim dohtarjem zdaj verjet??
Vsa zdravila imajo stranske ucinke. Za Ibu- in podobne derivate je (naj bi bilo) splosno znano, da lahko povzrocijo notranje krvavitve. Zdravila pac niso bomboncki in nekaj osnovnega poznavanja tistega, kar pise v “navodilu za uporabo” je pac treba poznati.
V grobem velja: pri vrocini lekadol, pri bolecinah v sklepih, mocnih (sinusnih) glavobolih ipd. (vnetnih) bolecinah Ibu. Ni vsako zdravilo za vse in Ketonal ni namenjen lajsanju glavobola. 🙂 (to menda mnogi pocnejo)
Od “vsakdanjih, priporocenih doz” Ibu-ja vas ne bo pobralo, niti ne boste bolj dovzetni na SARS-CoV-2. Ce pa boste z njim poskusali “cudezno ozdraviti” nekoga s plucnico in 42 vrocine, pa ga boste verjetno ubili – pa naj bo epidemija, ali ne.
Zato pamet v glavo. Zdravila niso bonboncki. Tudi Lekadol, Aspirin, Ibu- in podobna ne.
WHO je na podlagi razpolozljivih podatkov preklical svoje opozorilo, da naj bi se ibuprofena ne uporabljalo za blazenje COVID-19. (Vir: science alert)
[attachment=0]2020-03-19_19h15_05.png[/attachment]