Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Fruštk pri nas doma. Kakšen je pa vaš?

Fruštk pri nas doma. Kakšen je pa vaš?

Ne zarad enga fruštka dragec, ampak zaradi tvoje bizarnosti.
Ne rečemo vam južnjaki zastonj Bečki konjušari.
[/quote]

Očitno ne poznaš ravno pojma bizarno a ne? Kakšna šola ne bi škodla veš… Alpa kakšna knjiga v roke. hahhahaha

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

SSKJ pravi takole

bizaren bizáren -rna -o prid. (ȃ) knjiž. ki vzbuja pozornost zaradi posebnosti; nenavaden, čuden: bizarne domislice; bizarne forme v arhitekturi; njegove knjige so polne bizarnih idej / bizarni prividi duševnih bolnikov

Te pač doživljam kot čudaka, ki rad vzbuja pozornost.

O izobrazbi pa ne bi …

No ja, nisem nekdo ki bi mu bil vrhunec dneva to, da ga anonimni komentatorji nekega foruma doživljajo pozitivno. Mogoče samo v določenih pogledih pričakujem nivo, ki pristoji odraslim zdravim osebam. Vse ostalo je stvar posameznika, vključno z njegovo prezentacijo in izražanjem preko komentarjev. Soditi o tem, bi bilo pa res bizarno.
Lep večer

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Kdo pa to potem pospravi in pomije. veliko posode se mi zdi. Pa da bi to vsakdan pripravljala in pospravljala, se mi zmeša.


Ti si moj najljubši mucek.
Kajla, kako me to vzburja.
[/quote]
Ti si moj najljubši mozolj na riti!

Pomivaln stroj hahaha, pa saj ni tolk posode. Salamo flikneš v taprver pa hladilnik, ostalo tudi, jogurtove lonce v smeti, mizo pa z viledo šk šk pa je. Ne vem kva eni tolk komplicirajo. Pa saj ni spet tko obilno. Navadn fruštk. Če je kdo bil pr kšnih v Avstriji alpa Nemčiji ve da so to čist standardni fruštki v vsaki bajti. Brez heca no. Je pa res, da jih ogromno zjutri peče klobasce (to je pr nas full tradicional). Mi nismo glih za to. So bl namazi, pa jajca pa jogurt.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University


Ne bodi v depri! Vresnici mažejo pašteto po 23 centov iz nizkocenovnika, ob nedeljah in velikih praznikih pa argeto!

Če pa moraš vse na roke pomiti je pa izguba časa, kjer je vsaka minuta pomembna. Pa še racionalno ni, tako razmetavanje s hrano. Pri nas si vzame vsak iz hladilnika toliko kot bl pojedel.

Jaz zjutraj spijem samo kavo, potem tekom dneva pojem kakšno jabolko, prvi pravi obrok pa imam okrog petih popoldne. Butasto, ampak tako pač je trenutno.

Mislim, takšne zagamanosti pa že dolgo ne. Človek vam opiše nek običaj v nekem okolju in trop nerazgledanih bedakov usuje plaz komentarjev, s katerimi se izkažejo kot zaplankani prebivalci nekega od boga pozabljenega pragozda v Tunguziji. Pa saj tega bi vam človek niti ne zameril, če bi izkazali vsak kanček pristnega čudenja in vedoželjnosti, ampak ne. Treba je vztrajati v svoji zaplankanosti, četudi za ceno doživljenske slepote. Ker da bi se nekje tradicionalno jedel zajtrk je vendar nemogoče. In to tako obilen… ne me basat. Resnično mi je hudo, ko vidim v kakšno drhal se spreminjajo ljudje, s katerimi sem nekoč živel.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Uuu pero..
Zdej si se pa mal zjezil in ves kaj…vse sem razumela…
P.s. mogoce se spomnis, k sem mela problem s tvojimi posti..zame tudi nerazumljivimi☺

Bravo Desi, tako se govori! Ti in Vagabund sta še ena redkih tu gor, ki ju z veseljem prebiram.

Rad grem v Slovenijo. Ko srečam kakšne bivše sosede, sošolce iz osnovne, prjatle… Normalno da gremo na pivo. Čeprav sem se tega že začel izogibat. Ponavadi sse zadeve v kafani začnejo tako – stari dej povej, a je Aut boljš k Slo… Ko jim rečem, da sem že tko dolg v tujin, da niti ne morem vedet kako je tle… Potem brskajo in brskajo in potem jim poveš kakšno lokalno kulturo, navado… Potem pa se začne – dej ne nakladi, to ni mogoče. Kva je s tabo, to vem da ni, mi je frend povedu k je bil pred leti v Avstrij to jest vem da ni…
Ja. Slovenija je v enem mehurčku. Res je ostala mal zadaj. Jaz to vedno znova opažam. Že to, da recimo pri nas ni navada da bi koga na dom na kavo vabili, ampak da se gre na kavico ven v mesto… Že to jim je čudno.
To da mi ob vikendih večerjamo zunaj… Res jim je zanimivo. Se pa osebno vedno znova čudim ko grem v slovensko trgovino. S POLNIMI VOZOVI ven vozijo. Pri nas se gre v trgovino z vrečko in to je to. Kupimo najnujnejše. Ne zapravlja se po štacunah. Pri nas se gre po kruh v pekarno, po meso k mesarju, po zelenjavo na tržnico, po cukr pa ole pa v trgovino. Ne vem… Ljudje v Sloveniji so postali res brezosebni in nesramni. Vsaj moje videnje je tako. Pa saj že po forumu vidiš. Tega tuki ni…

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Rad grem v Slovenijo. Ko srečam kakšne bivše sosede, sošolce iz osnovne, prjatle… Normalno da gremo na pivo. Čeprav sem se tega že začel izogibat. Ponavadi sse zadeve v kafani začnejo tako – stari dej povej, a je Aut boljš k Slo… Ko jim rečem, da sem že tko dolg v tujin, da niti ne morem vedet kako je tle… Potem brskajo in brskajo in potem jim poveš kakšno lokalno kulturo, navado… Potem pa se začne – dej ne nakladi, to ni mogoče. Kva je s tabo, to vem da ni, mi je frend povedu k je bil pred leti v Avstrij to jest vem da ni…
Ja. Slovenija je v enem mehurčku. Res je ostala mal zadaj. Jaz to vedno znova opažam. Že to, da recimo pri nas ni navada da bi koga na dom na kavo vabili, ampak da se gre na kavico ven v mesto… Že to jim je čudno.
To da mi ob vikendih večerjamo zunaj… Res jim je zanimivo. Se pa osebno vedno znova čudim ko grem v slovensko trgovino. S POLNIMI VOZOVI ven vozijo. Pri nas se gre v trgovino z vrečko in to je to. Kupimo najnujnejše. Ne zapravlja se po štacunah. Pri nas se gre po kruh v pekarno, po meso k mesarju, po zelenjavo na tržnico, po cukr pa ole pa v trgovino. Ne vem… b]Ljudje v Sloveniji so postali res brezosebni in nesramni. Vsaj moje videnje je tako. Pa saj že po forumu vidiš. Tega tuki ni…[/b]
[/quote]

Tega tuki torej ni? 😛

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11121794

No… Sej drugač majo te norci tut svoje kampe. To jedo, ležijo, se žogajo, igrajo badbinton in to so skoz nagi. Maaaa če to ni bolno. Pa to je do konca bolno. Jest bi vas zapru v umobolnice in vas mel prvezane dokler ne pridete k seb. Resno. Bolniki…

Pa men so oni glih tko usekani kokr nudl plažarji. Jaz bi vse to prepovedal. Resno. Zato vam pa pravm, da se samo župnki pasejo tm po teh nudl plažah, pa zblojena perjad mamic s svojimi brihtnimi sončki. To je vse skupaj za v umobolnico.

Še ena izmed perjadi, ki svojo oguljeno medstegensko območje nastavlja strupenjači sončnih žarkov in ohlapnih starih koreninam?

Tega tuki torej ni? 😛

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11121794

No… Sej drugač majo te norci tut svoje kampe. To jedo, ležijo, se žogajo, igrajo badbinton in to so skoz nagi. Maaaa če to ni bolno. Pa to je do konca bolno. Jest bi vas zapru v umobolnice in vas mel prvezane dokler ne pridete k seb. Resno. Bolniki…

Pa men so oni glih tko usekani kokr nudl plažarji. Jaz bi vse to prepovedal. Resno. Zato vam pa pravm, da se samo župnki pasejo tm po teh nudl plažah, pa zblojena perjad mamic s svojimi brihtnimi sončki. To je vse skupaj za v umobolnico.

Še ena izmed perjadi, ki svojo oguljeno medstegensko območje nastavlja strupenjači sončnih žarkov in ohlapnih starih koreninam?
[/quote]

Za svojim mnenjem še danes stojim. Nimam nikakršnega problema s tem.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Rad grem v Slovenijo. Ko srečam kakšne bivše sosede, sošolce iz osnovne, prjatle… Normalno da gremo na pivo. Čeprav sem se tega že začel izogibat. Ponavadi sse zadeve v kafani začnejo tako – stari dej povej, a je Aut boljš k Slo… Ko jim rečem, da sem že tko dolg v tujin, da niti ne morem vedet kako je tle… Potem brskajo in brskajo in potem jim poveš kakšno lokalno kulturo, navado… Potem pa se začne – dej ne nakladi, to ni mogoče. Kva je s tabo, to vem da ni, mi je frend povedu k je bil pred leti v Avstrij to jest vem da ni…
Ja. Slovenija je v enem mehurčku. Res je ostala mal zadaj. Jaz to vedno znova opažam. Že to, da recimo pri nas ni navada da bi koga na dom na kavo vabili, ampak da se gre na kavico ven v mesto… Že to jim je čudno.
To da mi ob vikendih večerjamo zunaj… Res jim je zanimivo. Se pa osebno vedno znova čudim ko grem v slovensko trgovino. S POLNIMI VOZOVI ven vozijo. Pri nas se gre v trgovino z vrečko in to je to. Kupimo najnujnejše. Ne zapravlja se po štacunah. Pri nas se gre po kruh v pekarno, po meso k mesarju, po zelenjavo na tržnico, po cukr pa ole pa v trgovino. Ne vem… Ljudje v Sloveniji so postali res brezosebni in nesramni. Vsaj moje videnje je tako. Pa saj že po forumu vidiš. Tega tuki ni…
[/quote]
To o kavah in obiskih na domu ne drži povsod. V mestih je med ljudmi mlajše generacije (pod 40 recimo) bolj običajno, da se s prijatelji dobijo zunaj na kavi, kot da bi se ves čas obiskovali na domu. To še posebej velja za tiste, ki živijo v stanovanjih, imajo male otroke, natrpane urnike ali malo prostora. Tudi v restavracijah med vikendom vidiš ljudi, ki pridejo na kosilo ali večerjo, ampak za take zadeve pač rabiš denar.

Slovenci se na splošno ogromno družimo v lokalih ob kavi oziroma na pijači in to že sredi dneva. Marsikje v tujini takega načina druženja sploh ne poznajo.

Za svojim mnenjem še danes stojim. Nimam nikakršnega problema s tem.
[/quote]

Ne gre za mnenje. Tvoj problem je, da ne prepoznaš in pripoznaš lastne primitivnosti.

Zivljenje mora bit lepo! Pri nas sicer vsak dan drugace. Npr: mlecni riz, toast s sirom, palacinke, jajcek, nadrobljen kruh z mlekom, kuhana prosena ali ovsena kasa z sadjem ipd, kruh z :mozzarelo,kuhanim jajcem,svezim sir.namazom, bazilikin pesto, tud pasteta se vcas najde, marmelada, maslo,med, kisla smetana, sirova strucka …tko je to med tednom.

En’ mejckenu pa res, :-)))

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Sicer se z Desijem kar pogosto ne strinjam, ampak tukaj pa lahko prispevam svoj podpis! Nekaterim ljudem pogled dejansko ne seže niti za centimeter ven od njihovega plota.

Hvala. Ljubo mi je slisati (prebrati), da komu naredim malo veselja.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ne vem kdo je bolj pomilovanja vreden- provokator, ali tisti, ki nasede provokaciji:-)))

Ravno na poti v pisarno z rogljicki in kavo, da malo pocrkljam sodelavce.
Med tednom zajtrkujem v pisarni, ker imamo navado, da se vsaj trikrat na teden zjutraj skupaj usedemo h kavi. Rogljicek, zdrav sendvic, kruh z humusom ali olivnim namazom, ovseni kosmici z banano in jogurtom, po navdihu.
Med vikendom pa po zajtrku nujno kava v postelji ali na terasi.


Se spet eni, ki imate obilje časa za pisarjenje na tale forum tukaj preseravete. Ker kao živite v tujini in tam je vse sploh in oh. Zakaj ti in vagabund (a sta vidva brata v neumnosti) pisariti o tem, kaj je fruštek v vajini deželi. Ki je sploh in oh, jajca na jajca pa putr in cukra obilo. In se vama obema dozdeva da sta zato kaj boljša od nas. Najboljše in najbolj zdrave fruštke imajo v Turčiji, tudi drugje po bližnjem vzhodu ga ni čez fruštek. Ampak vama nese samo do vajine tako ljube tujine. In zmerjati ljudi z drhaljo- nizkotno. Sram te bodi, en faliran informatik. Zakaj te že domovina ni marala? Da lahko sedaj tukaj visiš vse dni in nam soliš pamet! Gravž in marš!

Danes je na monu za zajtrk godlja :))

New Report

Close