Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Gasilcem in drugim prostovoljcem deset evrov več na dan, boni (200€) samo za zaposlene in samozaposlene:

Gasilcem in drugim prostovoljcem deset evrov več na dan, boni (200€) samo za zaposlene in samozaposlene:

Ti si v delovnem razmerju ali nisi?
[/quote]
kakšne neumnosti ti pišeš in sprašuješ…kaj ima to veze…
prispevke za zdravstvo ne plačujejo samo zaposleni v delovnem razmerju. najprej si to razjasni. In se ne smeši in ne odpirajo postov, s katerimi kažeš svojo neumnost. Zavezanci za plačilo obveznega zdravstvenega zavarovanja so vsi državljani slo (razen vzdrževanih članov, ki so zavarovani preko osebe, ki jih vzdržuje). Vsi ostali smo zavezanci za obvezno zdravstveno zavarovanje,samo da za nekatere skupine to plačujejo različni zavezanci, tako je za upokojence zavezanec za plačilo ZPiZ, za prejemnike socialke je zavezanec država … v vsakem tem primeru je znesek prispevkov v zdravstveno blagajno treba plačati – samo zavezanci za plačilo tega so različni – nihče nima nič zastonj in nekdo mora ta denar dati v zdravstveno blagajno…. NO in ta denar jaz ga plačujem sama. TOREJ SEM PLAČNIK TEGA PRISPEVKA. tAKO KOT SI TI TVOJEGA ZA TVOJE ZAVAROVANJE – SAMO TI GA DELODAJALEC ODTEGNE OD PLAČE… PLAČAŠ GA PA TI, KER JE TO DEL TVOJE PLAČE… V BRUTO BRUTO ZNESKU JE PA DEL TEGA PLAČNIK TUDI DELODAJALEC (je njegov strošek).

Najprej si raje razjasni pojme,da ti bo sploh kaj jasno preden pišeš neumnosti in se smešiš – in res groza kakšni nerazgledani ljudje ste zaposleni, da takih osnovnih pojmov nimate razčiščenih.

Sem zaposlena in ne razumem zakaj bi mi dala drzava 200 eur. Da bi jih porabila na domacem turizmu? Teh 200 eur bolj razumem Kot podkupnino. Hvala, bom vzela, ce boste dali, ampak glasa mojga ne boste prejeli, ker:
– Po pravici povedano, bi bilo to edinih 200 eur, ki bi jih tukaj porabila in zgolj v vrednosti tega zneska.
– Hkrati drzava direktno pomaga turisticNim delavcem.
– Mislim, da je Veliko bolj prioritetnih stvari, ki bi jih lahko storili s tem denarjem,
– Za dopust imam namenjen Regres, ki ga porabim za kar mine volja. Hvala bogu mi tega ne bodo odrekli.


kakšne neumnosti ti pišeš in sprašuješ…kaj ima to veze…
prispevke za zdravstvo ne plačujejo samo zaposleni v delovnem razmerju. najprej si to razjasni. In se ne smeši in ne odpirajo postov, s katerimi kažeš svojo neumnost. Zavezanci za plačilo obveznega zdravstvenega zavarovanja so vsi državljani slo (razen vzdrževanih članov, ki so zavarovani preko osebe, ki jih vzdržuje). Vsi ostali smo zavezanci za obvezno zdravstveno zavarovanje,samo da za nekatere skupine to plačujejo različni zavezanci, tako je za upokojence zavezanec za plačilo ZPiZ, za prejemnike socialke je zavezanec država … v vsakem tem primeru je znesek prispevkov v zdravstveno blagajno treba plačati – samo zavezanci za plačilo tega so različni – nihče nima nič zastonj in nekdo mora ta denar dati v zdravstveno blagajno…. NO in ta denar jaz ga plačujem sama. TOREJ SEM PLAČNIK TEGA PRISPEVKA. tAKO KOT SI TI TVOJEGA ZA TVOJE ZAVAROVANJE – SAMO TI GA DELODAJALEC ODTEGNE OD PLAČE… PLAČAŠ GA PA TI, KER JE TO DEL TVOJE PLAČE… V BRUTO BRUTO ZNESKU JE PA DEL TEGA PLAČNIK TUDI DELODAJALEC (je njegov strošek).

Najprej si raje razjasni pojme,da ti bo sploh kaj jasno preden pišeš neumnosti in se smešiš – in res groza kakšni nerazgledani ljudje ste zaposleni, da takih osnovnih pojmov nimate razčiščenih.
[/quote]

Zakaj s tako zaljivim tonom pišeš?
Vprašala sem samo če si v delovnem razmerju? Ali ti teče pokojninska doba?
Pa ne odgovoriš, samo žalost druge….


kakšne neumnosti ti pišeš in sprašuješ…kaj ima to veze…
prispevke za zdravstvo ne plačujejo samo zaposleni v delovnem razmerju. najprej si to razjasni. In se ne smeši in ne odpirajo postov, s katerimi kažeš svojo neumnost. Zavezanci za plačilo obveznega zdravstvenega zavarovanja so vsi državljani slo (razen vzdrževanih članov, ki so zavarovani preko osebe, ki jih vzdržuje). Vsi ostali smo zavezanci za obvezno zdravstveno zavarovanje,samo da za nekatere skupine to plačujejo različni zavezanci, tako je za upokojence zavezanec za plačilo ZPiZ, za prejemnike socialke je zavezanec država … v vsakem tem primeru je znesek prispevkov v zdravstveno blagajno treba plačati – samo zavezanci za plačilo tega so različni – nihče nima nič zastonj in nekdo mora ta denar dati v zdravstveno blagajno…. NO in ta denar jaz ga plačujem sama. TOREJ SEM PLAČNIK TEGA PRISPEVKA. tAKO KOT SI TI TVOJEGA ZA TVOJE ZAVAROVANJE – SAMO TI GA DELODAJALEC ODTEGNE OD PLAČE… PLAČAŠ GA PA TI, KER JE TO DEL TVOJE PLAČE… V BRUTO BRUTO ZNESKU JE PA DEL TEGA PLAČNIK TUDI DELODAJALEC (je njegov strošek).

Najprej si raje razjasni pojme,da ti bo sploh kaj jasno preden pišeš neumnosti in se smešiš – in res groza kakšni nerazgledani ljudje ste zaposleni, da takih osnovnih pojmov nimate razčiščenih.
[/quote]

Zdaj pa preberi za sabo in ugotovi iz lastnega prispevka, zakaj te nihče noče zaposlit. Je iz aviona vidno.

Še boljša pa je tista, ki bi imela službe za take z diplomami od do. Al pa če bi raje za take, ki znajo kaj koristnega delat?

Zdaj pa preberi za sabo in ugotovi iz lastnega prispevka, zakaj te nihče noče zaposlit. Je iz aviona vidno.

Še boljša pa je tista, ki bi imela službe za take z diplomami od do. Al pa če bi raje za take, ki znajo kaj koristnega delat?
[/quote]

Te ne bo nihče zaposlil, tudi če bo država subvencionira njeno placo z 200 odstotki plače😂😂😂

Te ne bo nihče zaposlil, tudi če bo država subvencionira njeno placo z 200 odstotki plače😂😂😂
[/quote]

Si jo predstavljaš, kakšne bi zganjala, če bi dobil kakšno nagrado kakšen sodelavec, ona pa ne?

Si jo predstavljaš, kakšne bi zganjala, če bi dobil kakšno nagrado kakšen sodelavec, ona pa ne?
[/quote]

Verjetno bi vložila tožbo zaradi mobinga


Le odkod denar?
Ne mi rečt, da ne gledaš tv, poslušaš radia, ali bereš časopisov?
Zapufani smo čez glavo in hudo črni časi se nam pišejo.
[/quote]

Od istih teroristov, ki so splavili virus prek lakajev in delajo medijsko gonjo prek lakajev in njihovi politični lakaji delajo dolg. To so prazne številke, ki jih sčasoma vrnemo s pravim dnarjem in drugimi uslogami, kot ena svetovna vlada pod njihovimi degenerativnimi produkti. Plačanje za lasten počasen genocid in uničenje.

Na volitvah imaš včasih dobesedno izbiro zgolj med dvema Edomitoma in vseeno ne vidiš, da bi kahj bilo narobe Slovenc naiven, dobesedno otrok z morilskimi tendencami = Slovenec

tole je sestavila gnila vlada… gre pa to v roke zdaj soc. partnerjem in verjamem, da tega ne bodo podprli in bodo zahtevali kriterij polnoletnosti ali vsaj,da kaj dobijo tudi ostali…
saj če je namen pomoči slo turizmu, bi tako moralo biti logično. Ker namen teh vavčerjev je pomoč slo turizmu, ne gre za nobene pravice iz dela, zato tako razlikovanje s strani vlade ni pravično.
[/quote]

V bistvu ima smisel. Ker je verjetno namen da poleg teh 200 potrošiš še 200+ svojega denarja na dopustu….brezposelni pa tega ne more, mar ne? In gor ena piše da bodo to dobili priviligirani…..a 30 let vsak dan v kaki fabriki je privilegij? A ni bolj privilegij ležanje na kavču za 50 eur manj mesečno?
Sicer pa je meni to slaba ideja..ker nimamo denarja za to? Denar bi morali porabiti za pritegniti tuje investicije v visokotehnološke panoge….

Zdaj pa preberi za sabo in ugotovi iz lastnega prispevka, zakaj te nihče noče zaposlit. Je iz aviona vidno.

Še boljša pa je tista, ki bi imela službe za take z diplomami od do. Al pa če bi raje za take, ki znajo kaj koristnega delat?
[/quote]

in ti si se zdaj pokazal,da je tvoja kvaliteta zakaj si ti zaposlen – zato,da žališ in napadaš druge in da si na stiski in situaciji nekoga, bildaš svoj lasten ego. Krasna kvalitete. Znanja pa nimaš nobenega. In ker te taki z znanjem ogrožajo jih začneš takoj napadati in žaliti, jap takih se je treba znebiti, ker pokažejo jasno to, česa ti ne znaš in nimaš pojma in kako slabo opravljaš svoje delo, zato se boljšega znebimo, zato,da boš ti v svoji neumnosti še vedno pameten izgledal in delaven in oh in sploh…Prav to si dokazal in dokazuješ pod mnogimi registriranimi in neregistriranimi nicki. In tako to gre ja v tej naši državi žal in zato marsikdo sposoben , pameten in super delavec ostane brez zaposlitve.

Skratka, jaz teh 200 evrov ne rabim. Zakaj ? Zato, ker bomo s tem denarjem podpirali tajkune , ki so si prisvojili tako ali drugače z ukradenim denarjem, deleže v turizmu. Tisti , ki se gre privat turizem , nč bat…tudi zdaj ne rabi nič od države. In tudi potem ne bo. Ker vedo , da je treba delat, da imaš kaj…ne pa afne guncat in čakat dobičke od nakradenih deležev.
Pa še to….polno državno blagajno na kanto spravt tejle vladi ni noben problem. Prejšnjič so rabili 4 leta, zdaj jim bo to ratal pa v dveh mesecih.

in ti si se zdaj pokazal,da je tvoja kvaliteta zakaj si ti zaposlen – zato,da žališ in napadaš druge in da si na stiski in situaciji nekoga, bildaš svoj lasten ego. Krasna kvalitete. Znanja pa nimaš nobenega. In ker te taki z znanjem ogrožajo jih začneš takoj napadati in žaliti, jap takih se je treba znebiti, ker pokažejo jasno to, česa ti ne znaš in nimaš pojma in kako slabo opravljaš svoje delo, zato se boljšega znebimo, zato,da boš ti v svoji neumnosti še vedno pameten izgledal in delaven in oh in sploh…Prav to si dokazal in dokazuješ pod mnogimi registriranimi in neregistriranimi nicki. In tako to gre ja v tej naši državi žal in zato marsikdo sposoben , pameten in super delavec ostane brez zaposlitve.
[/quote]

Že večkrat smo te vprašali če ti teče pokojninska doba, pa se kar ne poveš.
Samo napadaš nekaj brezveze.

Kaj pa upokojenci? Dobijo bon za 200€ ali ne?

V bistvu ima smisel. Ker je verjetno namen da poleg teh 200 potrošiš še 200+ svojega denarja na dopustu….brezposelni pa tega ne more, mar ne? In gor ena piše da bodo to dobili priviligirani…..a 30 let vsak dan v kaki fabriki je privilegij? A ni bolj privilegij ležanje na kavču za 50 eur manj mesečno?
Sicer pa je meni to slaba ideja..ker nimamo denarja za to? Denar bi morali porabiti za pritegniti tuje investicije v visokotehnološke panoge….
[/quote]

Kdo tebe natančno sili da si v fabrki, če misliš,da je socialka in brezposelnost privilegij, svobodno privošči si to in leži na kavču… te nihče ne ovira pri tem.
Al mogoč ti kdo v firmi pištolo na glavi drži 30 let, da nujno moraš ti tja, ostali pa lahko uživajo na socialki doma (kakor ti vidiš brezposlenost)?

A res a daj… zaposleni, ki je na čakanju, ki ga plača država al pa tričetrt zaposlitve sofinancira država z sofinanciranjem polovičnega delovnega časa, al pa firmi sofinancira kuop zaposlitev in s tem plače delavca – vse to je državni denar – ne ustvarjen iz dela podjetja… bo dobil še vavčar zdaj in bo državni denar zapravljal z njim… v čem točno je razlika s tistim, ki je na socialki in dobi državni denar??? temu na čakanju, ali na sofinancirani zaposlitvi vlada da celo več… že tako ali tako in zdaj bo dobil še vavčar…
Pošteno v vaših glavah…
zdaj ste 3 mesece ležali doma in dobili denar za nič dela… kaj pa to… te ne mori nič, v to se ne boš obregnil…

in ti si se zdaj pokazal,da je tvoja kvaliteta zakaj si ti zaposlen – zato,da žališ in napadaš druge in da si na stiski in situaciji nekoga, bildaš svoj lasten ego. Krasna kvalitete. Znanja pa nimaš nobenega. In ker te taki z znanjem ogrožajo jih začneš takoj napadati in žaliti, jap takih se je treba znebiti, ker pokažejo jasno to, česa ti ne znaš in nimaš pojma in kako slabo opravljaš svoje delo, zato se boljšega znebimo, zato,da boš ti v svoji neumnosti še vedno pameten izgledal in delaven in oh in sploh…Prav to si dokazal in dokazuješ pod mnogimi registriranimi in neregistriranimi nicki. In tako to gre ja v tej naši državi žal in zato marsikdo sposoben , pameten in super delavec ostane brez zaposlitve.
[/quote]

Napadam?
Ne, ne. Poskušam pomagat. Če popraviš tole svojo ihto in idejo, da ti vse mora pripadati, mogoče ne bi bila na socialki.
No, pa raje ne hodi za vedeževalko, ker ti ne gre. Še en poklic manj. Škoda.

Vidiš, če to popraviš in se česa naučiš, potem mogoče lahko komu čisto zares ogroziš delovno mesto. Do tedaj pa se res nihče nima česa bat 🙂


a ti še kar s tvojimi neumnostmi – pokojninska doba ima veze s pravico do pokojnine in njenim izračunom in z ničemer drugim… tebi jo je zadnje tri mesece plačevala država za nič dela in nič tvojega plačila… tako,da kar začepi…zastonj si ji dobil (ker vem kdo je pod nickom mojca – luka s tičem med nogami… al si si ga odrezal mogoč in si mojčica ratal) slabe tri mesece pokojninske dobe zastonj od države, zato raje začepi.
[/quote]

Hahahhahahahahhhhhhaaaaaaaaaaa

Pa ti si res za lunoooooo
Kako lahko sklepaš da sem bila sedaj 3 mesce doma???????

Iz napisanega sklepam, da si trajno brezposelna oseba, in po tvojem načinu izražanja boš to tudi ostala

Hahahhahahahahhhhhhaaaaaaaaaaa

Pa ti si res za lunoooooo
Kako lahko sklepaš da sem bila sedaj 3 mesce doma???????

Iz napisanega sklepam, da si trajno brezposelna oseba, in po tvojem načinu izražanja boš to tudi ostala
[/quote]

Mislim, da morava pustit pri miru. S tole nekaj resno ne štima.

Z družino gremo na glavni dopust na Hrvaško – ker si tja želimo bolj kot na slovensko obalo.
Vendar nam bodo boni tudi prišli prav za kakšen vikend paket v toplicah, npr. jeseni ali pozimi.

Zavedati pa se morajo vsi turistični delavci,
da verjetno nekateri od teh bonov ne bodo imeli nič.
Npr, kdo bo šel v hotel ob avtocesti, ali pa v hotel kam v nek kraj, kjer ni nič zanimivega.
Zato bo razdelitev teh bonov nepravična do turističnih delavcev.
Naj se razdeli denar direktno k njim.
Seveda turistični delavci računajo na to, da bodo tisti, ki bodo bone unovčevali pri njih,
seveda več zapravili za ostale storitve.

Bone bodo prejemniki unovčevali večidel v termah.
Kdo pa so lastniki term, se pa dobro ve.

Zanimivo je, da do sedaj, ko je bilo skoraj popolnoma nemogoče koristiti zdravstvene storitve
smo le-te doplačevali 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, tudi prostovoljno zavarovanje, upam, da bo to tema za kakšnega raziskovalnega novinarja, koliko denarja so sedaj za zdravstvo porabile zavarovalnice oz. prihranile?

Aja….jaz dobim od države? 1000 eur mi pobere vsak mesec od plače in če mi zdaj da 200 (pa tud če mi jih ne da, mi nji do njih), jaz dobivam od države? bolj se mi zdi, da ji jaz dam samo 800 namesto običajnih 1000
[/quote]
preberi si še enkrat svoj posta nazaj – o socialki in ležanju na kavču si govoril ti… še enkrat preberi – nihče ti ga ne brani izvoli, če misliš,da je to tako krasno… lahko greš početi to, jaz pa z veseljem grem na tvoje delovno mesto.
To je eno – seveda ste zaposleni sedaj dobili kup vsega…
če upaš povedati podjetje lahko pogledamo, če je dobil kaj denarja od države… ja to je tudi tvoja plača če ne drugače – dobivaš pa olajšave – to ti da država, če imaš otroke, dobivaš za otroke denar, itd… vse to ti da država…
[/quote]

moja izjava 2 posta nazaj je bila odgovor na to, ker očitno meni nekdo da je tisti, ki vsak dan dela za preživetje priviligiran. Meni se ne zdi, da je. in res je glede na minimalno plačo in socialo priviligirani bolj tisti, ki vleče slednjo.

Kup vsega smo dobili zaposleni? A vplačujemo pa ne nič? Od kod misliš da pride vsak mesec tvoje nakazilo? Država da? Kdo pa da državi, da lahko ta da tebi?
Tudi ne dobivam nobenih olajšav…ampak tud če bi jih….še vedno vplačam v državno blagajno bistveno več kot so bilo katere olajšave ovrednotene.
Meni osebno so ti dodatki ki so bili izplačani, mimo. Jih ne potrebujem, plačevale jih bodo pa še generacije za nami. Vi imate neko predstavo, da država kr da…..ampak država mora od nekje vzet….to je od delovno aktivnega prebivalstva.

Podjetje kjer delam, ni dobilo nič od države. Gre za mlado privatno podjetje, moja plača pa ne pride od pomoči države, ampak od 18-20 miljonov € prihodkov od prodaje na letni ravni.


Vsako razdeljevanje je nepravično.
Bolj se politika vmešava v prosti trg, več je nepravičnosti.
Naj politika neha krasti denar davkoplačevalcem, pa bo še najbolj pravično.

Jansa folku daj dostojne sluzbe vsaj tem od 1973 do 1983 ki imajo diplome!
Drgac pa nismo na prodaj ne za 150e kriznega dodatka ne za 200e tega bona…. mamo malo visjo ceno ki se ji rece sluzba z diplomo v svoji stroki za nedolocen cas!?!
[/quote]

Na kateri drogi, poleg bozje lazi ste janseve bebaste ovce, da verjamete vsemu temu sranju?
Resno? WTF, na kateri drogi ste?
Javno znano, da imate nizjo izobrazbo, recimo srednjesolsko, ampak madona, povprecen srednjesolec je za vas Nikola Tesla.
Se enkrat vprasam, na kateri drogi ste, da ne znate misliti z lastno glavo in verjamete temu sranju laznivemu? Mene bi bilo sram, ce bi bila tako butasta, naivna in zaslepljena.
Ps : nisem levicarka, brezposlena, …….. vnesi poljubno zaljivko od janse…………

V Italiji dobijo ta bon za podporo turizma vsa gospodinjstva. Vsota je odvisna od števila članov v gospodinjstvu. Bona ne dobijo le tista gospodinjstva, ki presegajo nek določen letni dohodek.


naslavljala si vse zaposlene, ki da plačujejo prispevke in dohodnino – in jaz sem ti odgovorila… niso jih mnogi v vseh teh časih, in so dobili že vso to pomoč od države, ki jim je vse to plačala in zdaj bodo dobili še ta vavčer, ker po tvoje so upšravičeni, ker plačujejo davke in prispevke…
in sem ti dala primer seme, ki sem edina, ali ena izmed redkih, ki sem v tem času enako plačevala prispevke, ki jih je drugim zaposlenim nekaterim krila država, in ne bom dobila nič, ker nimam statusa zaposlenega.
To je nepravično – če se gleda po plačanih prispevkih potem naj dobijo samo tisti, ki jim država do sedaj ni subvencionirala še nič, in jim tudi v prihodnosti ne bo – če ti postavljaš tak okvir merila.
Drugače pa je to gnilo in nepošteno eni bodo dobili “tone” pomoči, še zdaj tudi, recimo jim bo država financirala skrajšan delovni čas, prej jim je čakanje na delo in vse prispevke, in ker imajo še vedno status zaposlenega bodo dobili še ta vavčer – čepracv jim vse te prispevke že ves čas plačuje država…
jaz kernisem zaposlena – mi nihče ne plačuje nič… torej imam luknjo v pokojninski dobi, države ne stanem nič, plačujem ji prispevke za zdr. zavarovanje vse, in ne dobim nič…
In to gnilobo in nepoštenje – očitno ti zagovarjaš…
in še enkrat – ti zaposleni, ki plačujejo po tvoje prispevke – še enkrat te opozarjam veliko večino jim tega zdaj plačuje država preko raznoraznih pomoči in bodo vseeno dobili vavčer.
To je gnilo in nepošteno. Drugi, ki pa smo tudi v času krize in plačujemo sami, pa ne bomo dobili nič, ker nimamo statusa zaposlenega. je gnilo in nepošteno in konec.
[/quote]

Prav imaš podpišem(o)!

New Report

Close