Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Gen za debelost

Gen za debelost

Pa smo tam. Namesto, da bi debeluhi manj žrli in pokurili več kalorij s fizično aktivnostjo, jim bo družba zopet dajala potuho. Farmacevtske multinacionalke bodo kmalu ponudile čudežne tablete, ki bodo seveda drage in krog se bo sklenil. Debeluhi bodo seveda še vedno ostali debeli, iz njihovih denarnic (upam, da ne tudi iz naši) pa bodo nekateri mastno zaslužili.

Zanimivo, kako butasti smo ljudje.

Tudi sladkorne bolezni je več, ko je je bilo pred 50 leti, predvsem pri otrocih. Zaradi “sodobne” prehrane, ki ustvarja bolnike (čips, hamburgerji, sladke pijače itn.), potem pa “medicina” služi s tem. In krog je spet sklenjen.

lahko ti namignem, da smo na pragu revolucionarnega odkritja, ki nakazuj, da obstaja gen za neumnost, pravkar se jemljejo vzorci veljakom SDS s katerimi bomo dokončno potrdili našo teorijo

Spet kvasiš neumnosti. Vsi vemo, da je v naših genih zapisano tudi to, kako bomo prebavljali in presnavljali hrano. Seveda lahko ek majhen procent popravimo, ampak proti zasnovi v naših genih ne zmagaš.
Danes celo nutricisti pri svojem delu uporabljajo genski zapis iz katerega lahko razberejo, katera hrana nam “paše” in katera ne.

Čips, hamburgerji in ostali “đankfud” danes niso več glavni krivci za debelost in bolezni, pač pa se glavni krivec za vse to nahaja v predelani hrani, ki je polna raznih dodatkov, od konzervansov, preko tistih za boljšo rast, do raznih hormonov v mesu itd.
Drugi glavni krivec je hrana, ki se držai in kriza, ki je dodtolkla druživski proračun za prehrano, tako da veliko ljudi posega po nezdravi hrani in se prehranjuje po sistemu “samo da je trebuh poln”, njihova prehrana pa je sestavljena iz najcenejšega kruha in krompirja.

Seveda obstaja procent ljudi, ki se nepravilno prehranjuje in ki poje več kot porabi, ampak še zdaleč ni to edini faktor za debelost.

Preden skočiš v luft, nisem debela, sem HB vitka in mi hrana ne gre v maščobne blazinice, kljub temu, da veliko pojem, imam pa doma dva, ki se borita z debelostjo, en zaradi nepravilne prehrane, drugi pa zaradi gensko zapisane presnove.

SDS pripravlja nov zakon, ki bo obdavčil vse s prekomerno težo (podobna lestvica kot za terenska vozila za prekomerno onesnaževanje okolja z izpuhi). Če se bodo želeli izogniti plačilu davka, bodo morali zastonj fizično delati v JU (odkup kvot) najmanj 5 let. Komandir že pripravlja teren.

Pri nas se takšne tablete ne bodo prodajale.
Še kakšno leto, pa bomo vse prozorni hodili okrog. Jebemti, zakaj si nisem naredila zaloge za slabe cajte????

No, vidiš, si že ena, ki bo kupila tabletke.
Človek je lahko debel samo zaradi prevelikega vnosa kalorij ali premajhne porabe le teh ali pa obojega skupaj. Od “zraka” še ni bil nihče debel. Je pa dobra potuha za lene požeruhe. Morda pa ne bi bilo slabo, če bi – tako kot cigarete, ki se ne smejo prodajati mladoletnim – tudi debelim otrokom ne smeli prodajati hamburgerjev, umetnih pijač itn. Vendar se to ne bo zgodilo, ker je preveč denarja v igri. In medicina igra igro multinacionalk.

pri nas se prodaja marsikaj takega kar je na daleč jasno nateg… seveda je govora o raznih čudežnih pripomočkih, praških in ostalem za hujšanje :/ ker enostavno ljudje si zatiskajo oči, da je treba za zdravje delat, da ni bližnjic, da se ne da sedet na kavču s piškoti v roki in hujšat, ker si prej tko en prašek spil…

če pa pogledamo američane, pa vidmo kolk je pretežkih… njim je čist čudno da mi tolk sadja pojemo, tam ma vse okus po plastiki, zato ga ne jejo… kar je pa bio, pa okusno, je pa drago in si ne morejo privoščit… pol grejo pa v v burger kinge, kjer je cel meni za par dolarjev in se nažrejo tega… pa maš cel kup debelih in nezdravih ljudi.

in se zna to nardit tud pri nas, v mcdonaldsu majo ne vem kolk izdelkov po 1€, sadje/zelenjava/meso je pa za marsikoga predrago…

take zgodbe o čudežih zaokrožijo tko na dve leti, pa neko lažno upanje dajajo, medtem, ko se čaka na čudežno tabletko se folk še kar redi.
tle gre samo za denar, za zaslužek korporacij, resnega (poštenega) pristopa se mi zdi, da je bolj malo… čeprav verjamem, ker smo ljudje vseeno zelo različni, da so eni bolj dovzetni drugi pa manj…

No, vidiš, si že ena, ki bo kupila tabletke.
Človek je lahko debel samo zaradi prevelikega vnosa kalorij ali premajhne porabe le teh ali pa obojega skupaj. Od “zraka” še ni bil nihče debel. Je pa dobra potuha za lene požeruhe. Morda pa ne bi bilo slabo, če bi – tako kot cigarete, ki se ne smejo prodajati mladoletnim – tudi debelim otrokom ne smeli prodajati hamburgerjev, umetnih pijač itn. Vendar se to ne bo zgodilo, ker je preveč denarja v igri. In medicina igra igro multinacionalk.[/quote]

Spet ti teraš svoje, brez vsake osnove!
Kje sem rekla, da bom kupila tablete? Iz česa napisanega sklepaš, da sem kandidat za tabletke? Človek se s tabo sploh ne more konstruktivno pogovarjat, ker ti samo melješ eno in isto, brez da bi poslušal sogovornika in si prepričan samo v svoj en in edini prav, pa še tega si nekje slišal in žal ni zrastel na tvojem zelniku. Najbolj žalostno pa je, da se imaš za najpametnejšega, kljub vsem neumnostim, ki jih kvasiš.

Genska analiza in prebiranje gena za prehrano ne pelje apriori proti tabletki, ampak proti “predpisani” prehrani za vsakega posameznika individualno. razumeš raliko ali jo spet nočeš razumet?

Pa se vprašaš, zakaj je v Ameriki tako?

No, vidiš, si že ena, ki bo kupila tabletke.
Človek je lahko debel samo zaradi prevelikega vnosa kalorij ali premajhne porabe le teh ali pa obojega skupaj. Od “zraka” še ni bil nihče debel. Je pa dobra potuha za lene požeruhe. Morda pa ne bi bilo slabo, če bi – tako kot cigarete, ki se ne smejo prodajati mladoletnim – tudi debelim otrokom ne smeli prodajati hamburgerjev, umetnih pijač itn. Vendar se to ne bo zgodilo, ker je preveč denarja v igri. In medicina igra igro multinacionalk.[/quote]

Spet ti teraš svoje, brez vsake osnove!
Kje sem rekla, da bom kupila tablete? Iz česa napisanega sklepaš, da sem kandidat za tabletke? Človek se s tabo sploh ne more konstruktivno pogovarjat, ker ti samo melješ eno in isto, brez da bi poslušal sogovornika in si prepričan samo v svoj en in edini prav, pa še tega si nekje slišal in žal ni zrastel na tvojem zelniku. Najbolj žalostno pa je, da se imaš za najpametnejšega, kljub vsem neumnostim, ki jih kvasiš.

Genska analiza in prebiranje gena za prehrano ne pelje apriori proti tabletki, ampak proti “predpisani” prehrani za vsakega posameznika individualno. razumeš raliko ali jo spet nočeš razumet?[/quote]

sama nikoli ne bi kupila tablet, ti pa lahko povem, da človek ni debel samo zaradi tega kar poje, zelo veliko je odvisno od presnove kakšno imaš, in to je v genih.

Pa se vprašaš, zakaj je v Ameriki tako?[/quote]

V Ameriki je zato tako, ker jedo poceni hrano. Za dodaten dolar si lahko privoščiš meni ‘aet as you can’ – ješ lahko do onemoglosti. Jp, obljubljena dežela v katero rinejo ta desni.

hmmm, se pravi, da so redni izdelki McD še dražji od 1 €? ne hodim, pa ne vem…
torej, če gredo 4 ljudje in vsak poje 3 stvari za 1€, je to 4×3= 12 € ampak za 12 € jaz skuham celotno kosilo z mesom in zelenjavo, pa še sladico zraven.
meni se zdi, da je McD drag, ne poceni!

Spet ti teraš svoje, brez vsake osnove!
Kje sem rekla, da bom kupila tablete? Iz česa napisanega sklepaš, da sem kandidat za tabletke? Človek se s tabo sploh ne more konstruktivno pogovarjat, ker ti samo melješ eno in isto, brez da bi poslušal sogovornika in si prepričan samo v svoj en in edini prav, pa še tega si nekje slišal in žal ni zrastel na tvojem zelniku. Najbolj žalostno pa je, da se imaš za najpametnejšega, kljub vsem neumnostim, ki jih kvasiš.

Genska analiza in prebiranje gena za prehrano ne pelje apriori proti tabletki, ampak proti “predpisani” prehrani za vsakega posameznika individualno. razumeš raliko ali jo spet nočeš razumet?[/quote]

sama nikoli ne bi kupila tablet, ti pa lahko povem, da človek ni debel samo zaradi tega kar poje, zelo veliko je odvisno od presnove kakšno imaš, in to je v genih.[/quote]

A da ni tako ? Če poješ 2000 kcal/ dan in jih porabiš 2500 kcal/dan, misliš da se bo človek zredil ? Da bo debel ? Kaj res verjameš, da so kcal odvisne od presnove ? In zakaj je danes več ljudi debelih kot pred 50 leti ? Zaradi genov ? Hi,hi, dobra je ta. Denar ne smrdi, tudi od revežev in neumnih ne.

ODKRILI SO GEN VZVIŠENOSTI IN ZAČELI BODO PROIZVAJATI KOMANDIRJE.ZATO,DA SE NE BO OBREMENJEVAL-A KAJ DRUGI POJEDO.KOMANDIR…..MARŠ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BUTL!!!!!!!!!!!!!

Men je pa komandir na oni sliki glih ne zdi neki suhec. A se motim?

sama nikoli ne bi kupila tablet, ti pa lahko povem, da človek ni debel samo zaradi tega kar poje, zelo veliko je odvisno od presnove kakšno imaš, in to je v genih.[/quote]

A da ni tako ? Če poješ 2000 kcal/ dan in jih porabiš 2500 kcal/dan, misliš da se bo človek zredil ? Da bo debel ? Kaj res verjameš, da so kcal odvisne od presnove ? In zakaj je danes več ljudi debelih kot pred 50 leti ? Zaradi genov ? Hi,hi, dobra je ta. Denar ne smrdi, tudi od revežev in neumnih ne.[/quote]

Nikoli nisi slišal, da se genski zapisi spreminjajo? Nikoli nisi slišal, da se semena za sajenje spreminjajo in to načrtno? Da je že prehrana živali “obogatena”? Misliš, da ti dodatki, ki jih ljudje pojemo s sadjem, zelenjavo in mesom ne vplivajo na nas?

Jaz pojem veliko, koliko bi bilo v kalorijah, ne vem, zmažem pa vsak dan 1 čokolado + piškote, potem pa še vsako jutro in večer sendvič x2, kosilo je itak konkretno z juho, mesom, krompirjem in nekaj zelenjave za vzorec, med obroki še 100 dodatkov, stara sem 40+ in imam mogoče kakšno kilo več, kot v srednji šoli, ni pa bistvene razlike. Ampak še zdaleč ne porabim toliko kot pojem, ker moje delo je pisarniško in sedeče, v prostem času pa športam na Monu. Grem pa po vsakem obroku na stranišče, dobesedno v parih minutah vržem ven vse, kar sem pojedla. Moja sestra poje vsaki 2 uri konkreten obrok, stara blizu 40 in je po kilaži podhranjena, na fitnes hodi dvigovat uteži, da se vsaj malo mišice napihnejo, da ne zgleda tako suha. Toliko o porabi kalorij.

New Report

Close