Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Glina za pitje

Glina za pitje

Jaz še nisem probala, imam pa vrečko doma in so gor taka navodila kot jih ti omenjaš.
[/quote]

še ena, ki tudi ni imela nobenih pametnih učinkov, niti dobrih niti slabih, oz. prej malo slabega počutja kot kaj dobrega. Je pa glina fajn za delat obrazne maske, tako da raje ponucaj za kožo.

Mislim tudi, da gre tukaj za napačno razumevanje prastarega pregovora, ki pravi, da zemlja vse ven potegne. Saj res, samo moraš biti 2 metra pod njo hehe.
[/quote]

Upam, da bo prah ok za kožo. Ga bom skušala zmešat z vodo in nanesti na obraz. Bomo videli kaj bo.

Jaz še nisem probala, imam pa vrečko doma in so gor taka navodila kot jih ti omenjaš.
[/quote]

še ena, ki tudi ni imela nobenih pametnih učinkov, niti dobrih niti slabih, oz. prej malo slabega počutja kot kaj dobrega. Je pa glina fajn za delat obrazne maske, tako da raje ponucaj za kožo.

Mislim tudi, da gre tukaj za napačno razumevanje prastarega pregovora, ki pravi, da zemlja vse ven potegne. Saj res, samo moraš biti 2 metra pod njo hehe.
[/quote]
Ja, za masko moram pa glino pohvalit.:) Pa šampon iz gline mi je tudi super.


Sem pila. Nimam ne slabih, ne dobrih izkušenj, ampak nevtralne.:P Torej, težav nisem imela, če se mi je pa telo razstrupilo pa nimam pojma.

Sicer pa: kako ste pa vi vsi, ki se vam je črevesje zabasalo, to pili? V “mojih” navodilih je pisalo, da se pije samo vodo. Glino čez noč namočiš, potem pa spiješ samo vodo. Tam je pa tako malo gline, da bi morali res dolgooo piti (“moja” navodila: pitje samo 3 tedne, pavza 1 teden, nato spet pitje 3 tedne-1x-3x na leto), da bi se vam zabasalo-ali niste upoštevali navodil?
[/quote]

Od te “glinene vode” efekta itak ne more biti. Ker to ni glina, glina ni topna v vodi in čistilni učinek gline je zgolj glina, ne nekaj delcev, ki ostanejo. In ta navodila, kot jih omenjapš so se spremenila šele nekaj zadnjih let (že vejo, zakaj!), prej so bila navodila kar lepo v smislu popiti tekočino in glino skupaj. Sicer pa, če pogledaš kakšne podobne glinene oralne pripravke v tujini, s tem, da gre za res mini doze, je vedno zraven opozorilo, da je treba za časa jemanja obvezno jemat tudi odvajalo. zakaj že?
[/quote]
Potem so tisti z zabasanim črevesjem pili še usedlino-torej samo glino poleg vode? Potem pa verjamem temu. Saj če bi vsak dan kakšno žličko mivke ali zemlje pojedel, tudi verjetno ne bi bilo nič dobrega za črevesje. Gline je pa še malo bolj pocasta.

S prebavo pa jaz nisem imela težav, se mi je v bistvu še celo malo izboljšala pa sem pri bolj zaprtih.

še ena, ki tudi ni imela nobenih pametnih učinkov, niti dobrih niti slabih, oz. prej malo slabega počutja kot kaj dobrega. Je pa glina fajn za delat obrazne maske, tako da raje ponucaj za kožo.

Mislim tudi, da gre tukaj za napačno razumevanje prastarega pregovora, ki pravi, da zemlja vse ven potegne. Saj res, samo moraš biti 2 metra pod njo hehe.
[/quote]

Upam, da bo prah ok za kožo. Ga bom skušala zmešat z vodo in nanesti na obraz. Bomo videli kaj bo.
[/quote]
Slabega nič. Pri mastni koži dela čudeže, pri suhi moraš pa res bolj poredko uporabljat. Pa jaz si včasih to masko nanesem še na lasišče.

Jaz imam mastno kožo, mozolje, ogrce in take zoprnije :(.

In zakaj ti je tak problem stopit do dermatologa, ki ti k lahko sto odstotno pomaga?

Ker imam nekateri vseeno preveč radi svoje telo, svoja jetra, ledvice in še kaj …

Ker sem že bila pri dermatologu in ne boš verjela, še vedno imam mozolje, akne, ogrce.

Pojdi nazaj, naj jih pozdravi! Zato je placan!

Daj ne teži.

Pol pa bodi cela grda in ogrcasta. Sama si si kriva. Pojdi pa si kupi sest mask in pet kremic, pa se glino spij in na obraz namazi. In mej cele dneve gor. Ves kak bos lepa.

Le kam bi ti morala it, da bi pozdravili tvoj gnil, grd značaj?

Tukaj ze dva dni cmunkas s to glino. No pojdi ze pa jo spij. Tvoj IQ verjetno ni zelo visok, ce mislis da bi zauzita glina vplivala na izboljsanje koze. Najprej se bos morala malo nuciti o tem, zakaj in kako akne nastanejo, kako je s dht, testosteronom, sebumom, mesicki in globino korenin … in nato bos verjetno opazila, da se tvojim aknam jebe za glino.

Glede na to, da sem prvi post napisala danes ob 8:43 – ti pa pišeš o dveh dneh. Je tvoje računanje verjetno pokazatelj tvojega IQ, a ne :)?

Da ti pomagam, ker ti ne gre računanje. Čez 23 minut bo 6 ur od mojega prvega posta v tej temi. Če dodaš še 18 ur, bo en dan. Če dodaš pa še 24 ur bosta pa dva dneva. Torej še kar nekaj časa. Če pa je tvoj IQ nesposoben to premleti pa vzemi kalkulator v roke.

Jaz imam zelo fobre izkusnje..res pa je da se prvi teden pojavijo simptomi tistih tezav, ki jih imam obcasno…migrena, vnetje mehurja…potem pa se stvari umirijo, prebava je super, obcutek zelo dober.. nekoliko shujsan in imam veliko energije

Jaz sem od gline dobila rano na zelodcu. Ze tko sem imela ranjen zelodec od kave, potem sem pa to pila in je bila katastrofa. Sem sla na gastroskopijo, rana na zelodcu. Zdravnik vprasal ce sem normalna da to pijem?! In v tistem trenutku sem poislila, kak sploh delam, da pijem glino. Kaj mi je?! Pa ne more pit gline. Kaj bomo pocasi kamne pili. Jih zdrobili in pili. Norost. Nato sem nehala in se je stanje hitro popravilo.


Sem pila. Nimam ne slabih, ne dobrih izkušenj, ampak nevtralne.:P Torej, težav nisem imela, če se mi je pa telo razstrupilo pa nimam pojma.

Sicer pa: kako ste pa vi vsi, ki se vam je črevesje zabasalo, to pili? V “mojih” navodilih je pisalo, da se pije samo vodo. Glino čez noč namočiš, potem pa spiješ samo vodo. Tam je pa tako malo gline, da bi morali res dolgooo piti (“moja” navodila: pitje samo 3 tedne, pavza 1 teden, nato spet pitje 3 tedne-1x-3x na leto), da bi se vam zabasalo-ali niste upoštevali navodil?
[/quote]

Od te “glinene vode” efekta itak ne more biti. Ker to ni glina, glina ni topna v vodi in čistilni učinek gline je zgolj glina, ne nekaj delcev, ki ostanejo. In ta navodila, kot jih omenjapš so se spremenila šele nekaj zadnjih let (že vejo, zakaj!), prej so bila navodila kar lepo v smislu popiti tekočino in glino skupaj. Sicer pa, če pogledaš kakšne podobne glinene oralne pripravke v tujini, s tem, da gre za res mini doze, je vedno zraven opozorilo, da je treba za časa jemanja obvezno jemat tudi odvajalo. zakaj že?
[/quote]

Res je, jaz sem 10 let nazaj imela to glino (zaradi ciste na jajčniku) in so bila gor napisana navodila, naj se spije vodo+ glino… No, jaz sem jo spila samo dvakrat, ker sem potem dobila prvič v življenju vnetje ledvic. Sedaj šele vidim, da nisem edina s težavami. Takrat ni noben omenjal slabih učinkov, še zdravnica je rekla, da to nima kej škodit… Ker je bila res ful na drobno zmleta in sem jo spila zelo malo, sem tako mislila tudi sama, pa sem se žal motila.

Po tem je seveda nisem več pila, sem pa preostanek porabila za zunanjo uporabo- kot obkladke, ki res delujejo blažilno na mestu bolečine. Prav tako sem iz nje delala maske za kožo- se mi zdi, da je po njej koža bolj mastna, ampak število aken se pa zmanjša. Res pa je, da imam nekje srednjo, ne najhujšo obliko.

Glina je zdravilna, kdor trdi drugace, je tepec!

New Report

Close