Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Gluten – brez njega se počutim bolje, ampak…

Gluten – brez njega se počutim bolje, ampak…

Nič on ne citira drugih znanstvenih dosežkov, ampak z njimi manipulira. Kot vsi bluzatorji. Lahko da je študiral medicino pred 50 leti, v življenju pa se ukvarja s prodajo vprašljivih izdelkov in nategovanjem folka.
[/quote]

A res, a si prebral knjigo? Pove kdo je opravil test, katera oragnizacija, koliko ljudi je sodelovalo in kakšni so rezultati.

A misliš, da bo tak človek lagal, ki čuti nemoč ob gledanju, kako ga oče, nekoč slaven kirurg ne prepozna? Misliš, da tak človek ne bo naredil vse, da bi lahko pomagal očetu? Kaj pa, če tebe nekdo bližnji sploh ne bi več prepoznal, ti bi bil pa zdravnik in sta imela neko medseboljno vez? Kako bi ti bilo? Bi izkoristil to in blefiral? Če bi bil psihopat ne vem kakšne vrste… drugače pa ne.

Se pa strinjam, kakšne zaključke lahko dela po svoje. O tem pa ne dvomim. Ampak zato, ker meni, da je tako prav. Nihče ne more biti 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tudi za stvari, ki se jih smatra za zanesljive, saj se kasneje vedno lahko pojavi kakšne nepričakovana in nepredvidljiva posledica, stranski učinek. Sej knjiga ni 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} znanstvena, sej jo je človek napisal in je združil ogromno podatkov, npr. kje so najbolj zdravi in kako jedo in kje so najbolj bolni, kje porabijo največ tablet in kakšne itd. itd. itd. itd. tako kot se pišejo študije o poskusih, kjer so navedena izključno dejstva.

A ste res tolk žleht ali kaj?

A res, a si prebral knjigo? Pove kdo je opravil test, katera oragnizacija, koliko ljudi je sodelovalo in kakšni so rezultati.

A misliš, da bo tak človek lagal, ki čuti nemoč ob gledanju, kako ga oče, nekoč slaven kirurg ne prepozna? Misliš, da tak človek ne bo naredil vse, da bi lahko pomagal očetu? Kaj pa, če tebe nekdo bližnji sploh ne bi več prepoznal, ti bi bil pa zdravnik in sta imela neko medseboljno vez? Kako bi ti bilo? Bi izkoristil to in blefiral? Če bi bil psihopat ne vem kakšne vrste… drugače pa ne.

Se pa strinjam, kakšne zaključke lahko dela po svoje. O tem pa ne dvomim. Ampak zato, ker meni, da je tako prav. Nihče ne more biti 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tudi za stvari, ki se jih smatra za zanesljive, saj se kasneje vedno lahko pojavi kakšne nepričakovana in nepredvidljiva posledica, stranski učinek. Sej knjiga ni 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} znanstvena, sej jo je človek napisal in je združil ogromno podatkov, npr. kje so najbolj zdravi in kako jedo in kje so najbolj bolni, kje porabijo največ tablet in kakšne itd. itd. itd. itd. tako kot se pišejo študije o poskusih, kjer so navedena izključno dejstva.

A ste res tolk žleht ali kaj?
[/quote]

Butara, moj oče ima demenco, zato si prihrani pridige. Sem naredila sem celo raziskavo o tej bolezni, vse o novih smernicah, študijah, raziskavah, zato še predobro vem, da gre za čisto nakladanje, ki ni podprto z ničemer. Tip je zbral dejanske podatke, jih malo obrnil po svoje in jim prodal neuki raji. Tistim, ki znajo brat z vklopljenimi možgani sigurno ne. Če te zanima, po najnovejših smernicah se za preprečitev alzheimerjeve bolezni priporoča mediteranska dieta. Nikakor pa brezgultenska. Tega ne podpira niti ena raziskava. Beri še kaj drugega kot mazaške knjige kvazi medicinskih zvezdnikov in ne bodi tako prekleto naivna.

V tem članku je lepo napisano, kaj tvoj dohtar in kaj ni. In kaj vse je že prodajal pred tole bedarijo.

https://www.thecut.com/2015/06/problem-with-the-grain-brain-doctor.html

Butara, moj oče ima demenco, zato si prihrani pridige. Sem naredila sem celo raziskavo o tej bolezni, vse o novih smernicah, študijah, raziskavah, zato še predobro vem, da gre za čisto nakladanje, ki ni podprto z ničemer. Tip je zbral dejanske podatke, jih malo obrnil po svoje in jim prodal neuki raji. Tistim, ki znajo brat z vklopljenimi možgani sigurno ne. Če te zanima, po najnovejših smernicah se za preprečitev alzheimerjeve bolezni priporoča mediteranska dieta. Nikakor pa brezgultenska. Tega ne podpira niti ena raziskava. Beri še kaj drugega kot mazaške knjige kvazi medicinskih zvezdnikov in ne bodi tako prekleto naivna.

V tem članku je lepo napisano, kaj tvoj dohtar in kaj ni. In kaj vse je že prodajal pred tole bedarijo.

https://www.thecut.com/2015/06/problem-with-the-grain-brain-doctor.html
[/quote]

A misliš, da v tej knjigi ni mediteranske prehrane in opisa teh ljudi kako živijo. Je, vse je opisano o tej mediteranski prehrani in življenju teh ljudi, kaj jedo in koliko so zdravi. Pa tudi primerjava z Američani.

Logično pa je, da se bo vse, kar ne prinaša milijonskih zaslužkov pometlo pod preprogo….. Zato pa nobenih zdravnil ni bilo odkriti za bolezni možganov, vse ostalo, samo to ne, česar ljudem najbolj manjka.

Kaj pa tole a?

Vaš link

A misliš, da v tej knjigi ni mediteranske prehrane in opisa teh ljudi kako živijo. Je, vse je opisano o tej mediteranski prehrani in življenju teh ljudi, kaj jedo in koliko so zdravi. Pa tudi primerjava z Američani.

Logično pa je, da se bo vse, kar ne prinaša milijonskih zaslužkov pometlo pod preprogo….. Zato pa nobenih zdravnil ni bilo odkriti za bolezni možganov, vse ostalo, samo to ne, česar ljudem najbolj manjka.

Kaj pa tole a?

Vaš link
[/quote]
Ne nori, ljudje so jedli žitarice stoletja, pa niso imeli bolnih betic, kot jih imate danes, brez glutena., cukra, soli, mesa in razno raznih drugih bolnih izmišljotin.

Vagabund, po čem sklepaš, da avtorica nima celiakije? In kako lahko rečeš, da je celiakijo lahko diagnosticirati, ko pa nekateri z netipičnimi simptomi rabijo leta, da pridejo do diagnoze? Si padel na glavo?
Menda si že slišal za primere, ko so bila protitelesa negativna, biopsija je pa pokazala celiakijo? Mene zaradi negativnih protiteles žal niso dali na gastroskopijo. A so mi v ambulanti na Bledu vseeno svetovali poskusno brezglutensko dieto. In glejga zlomka, nenormalni vetrovi so izginili skorajda čez noč, migren z avro več ni, bolečine v trebuhu so se prepolovile, megla v glavi je šla pa pa in tudi nadležne dishidroze na dlaneh (ki je bila večletna spremljevalka) ni več.
Po nehotenem prekršku imam težave.
V katero kategorijo torej spadam?
Sedaj bi me sicer poslali na gastroskopijo, a si sploh ne predstavljam, kako bi lahko spet 3 mesece uživala gluten…
Vagabund, svetujem malo več razumevanja… in mogoče bi tudi ti lahko komu svetoval brezglutensko dieto.

A misliš, da v tej knjigi ni mediteranske prehrane in opisa teh ljudi kako živijo. Je, vse je opisano o tej mediteranski prehrani in življenju teh ljudi, kaj jedo in koliko so zdravi. Pa tudi primerjava z Američani.

Logično pa je, da se bo vse, kar ne prinaša milijonskih zaslužkov pometlo pod preprogo….. Zato pa nobenih zdravnil ni bilo odkriti za bolezni možganov, vse ostalo, samo to ne, česar ljudem najbolj manjka.

Kaj pa tole a?

Vaš link
[/quote]

Oglasi se, ko bo tvoj bližnji zbolel za demenco, ko bo šlo z njim hitro navzdol, ti pa boš zavrnila zdravila, ki bodo poskrbela, da bo ta oseba spet vsaj nekaj let spet takšna, kot je bila, ker verjameš v zaroto big pharma. Ker ta zdravila obstajajo. Predstavljaj si, en dan te oče skoraj ne pozna, samo strmi v steno, naslednji dan pa je spet tak, kot je bil. Saj ne veš, o čem govoriš. Od glutena si prišla do farmacevtske zarote, ko ti je zmanjkalo argumentov. Niso tile tvoji dohtarčki nič manjše zlo, ker vse delajo za svoj žep, ne za dobrobit ljudi. In jim je čisto vseeno, koliko škode povzročijo. Kjer se obračajo veliki denarji, ni poštenjakov in dobričin. Ampak razlika je v tem, da mora farmacija to, kar prodaja, tudi podkrepiti s študijami in raziskavami. Jaz sem ti prilepila članek, ki po točkah izpodbija trditve tvojega dohtarja oziroma jih smeši. Ampak očitno imaš preglavice z angleščino.

Aja, začne se pa že z mojstrskim zavajanjem glede lastnih referenc oziroma prenapihovanje le teh. Prodaja se kot strokovnjak, pa je vse prej kot to. Očitno pa ima žilico za pravljice. Upam, da si prebrala vsaj ta del.

Jaz sem ga nehala jesti dve leti nazaj. Sem ugotovila, da me po hrani z glutenom boli želodec. In glava. In trebuh napihnjen. In obupna zaspanost. Testenjne lahko zamenjas s koruznklimi, rizevimi,…kruha pac ne jem. Saj je toliko druge hrane.

Babe študirane zmešane;
– malo lene rine dvignite,
– kaj na njivi postorite,
– za družino poskrbite,
pa nobene ne bo gluten napihoval!

Oglasi se, ko bo tvoj bližnji zbolel za demenco, ko bo šlo z njim hitro navzdol, ti pa boš zavrnila zdravila, ki bodo poskrbela, da bo ta oseba spet vsaj nekaj let spet takšna, kot je bila, ker verjameš v zaroto big pharma. Ker ta zdravila obstajajo. Predstavljaj si, en dan te oče skoraj ne pozna, samo strmi v steno, naslednji dan pa je spet tak, kot je bil. Saj ne veš, o čem govoriš. Od glutena si prišla do farmacevtske zarote, ko ti je zmanjkalo argumentov. Niso tile tvoji dohtarčki nič manjše zlo, ker vse delajo za svoj žep, ne za dobrobit ljudi. In jim je čisto vseeno, koliko škode povzročijo. Kjer se obračajo veliki denarji, ni poštenjakov in dobričin. Ampak razlika je v tem, da mora farmacija to, kar prodaja, tudi podkrepiti s študijami in raziskavami. Jaz sem ti prilepila članek, ki po točkah izpodbija trditve tvojega dohtarja oziroma jih smeši. Ampak očitno imaš preglavice z angleščino.
[/quote]

A si ti nor ali kaj? A SI NOR? Knjiga odpira nova poglavja v preprečevanju, več ali manj in ne zdravljenju! A si prebral knjigo? WTF se greš, če pojma nimaš. Uspešnih ZDRAVIL NI, knjiga deluje na preprečevanju, dokler je še čas, da ne pride do tega. Kot je napisala ena zgoraj, ima tipične znake vnetja v telesu, ki ga telo zlahka odpravi, a če se to dogaja non stop, na leto, lahko oseba zboli, ker pregori imunski sistem, napisano amatersko. To je pa zdrava pamet in logika in vsak pameten, bi se tega poslužil, res pa je, da si neumen, pol pa itak, ni pomoči.

Kar se pa tiče zarot A NE RAZUMEŠ ANGLEŠKO? A NE RAZUMEŠ POINTA. A ti moram razložiti kot 5 let staremu otroku ali kaj? WTF pišeš, če ne moreš dojeti. A sem kje rekla, da sem proti zdravilom. Rekla sem samo, DA NE POZDRAVIJO (teh hudih bolezni). Lajšajo, hvala bogu, naj jih folk je. Ampak NE POZDRAVIJOOOOOOOOOOOO. Pa kolk ste lahko tako neumni. In vse obrnete ne vem kam, kr neki si domišljate, kar nihče ni nikoli napisal. In sodite, brez da bi knjigo prebrali in me z argumenti sesuli. WTF, ni hujšega kot butalci.

V zarotah je pa tisti vodili jasen. Ne prebere se dovolj katere hrane zraven ne smeš jesti – tablet, s čim ne smeš mešati itd, itd. Pa dej nauči se angleško in dojemi… V čem je point.
Ker ni samo v eni stvari ampak je ogromno dejavnikov. Pač NISO DOSLEDNI PRI UPORABI ZDRAVIL. Zdravniki ne vedo vsega, pacienti pa tudi ne…. potem je pa tu še mafija itd. itd., ki pa hoče samo profit.

A si ti nor ali kaj? A SI NOR? Knjiga odpira nova poglavja v preprečevanju, več ali manj in ne zdravljenju! A si prebral knjigo? WTF se greš, če pojma nimaš. Uspešnih ZDRAVIL NI, knjiga deluje na preprečevanju, dokler je še čas, da ne pride do tega. Kot je napisala ena zgoraj, ima tipične znake vnetja v telesu, ki ga telo zlahka odpravi, a če se to dogaja non stop, na leto, lahko oseba zboli, ker pregori imunski sistem, napisano amatersko. To je pa zdrava pamet in logika in vsak pameten, bi se tega poslužil, res pa je, da si neumen, pol pa itak, ni pomoči.

Kar se pa tiče zarot A NE RAZUMEŠ ANGLEŠKO? A NE RAZUMEŠ POINTA. A ti moram razložiti kot 5 let staremu otroku ali kaj? WTF pišeš, če ne moreš dojeti. A sem kje rekla, da sem proti zdravilom. Rekla sem samo, DA NE POZDRAVIJO (teh hudih bolezni). Lajšajo, hvala bogu, naj jih folk je. Ampak NE POZDRAVIJOOOOOOOOOOOO. Pa kolk ste lahko tako neumni. In vse obrnete ne vem kam, kr neki si domišljate, kar nihče ni nikoli napisal. In sodite, brez da bi knjigo prebrali in me z argumenti sesuli. WTF, ni hujšega kot butalci.

V zarotah je pa tisti vodili jasen. Ne prebere se dovolj katere hrane zraven ne smeš jesti – tablet, s čim ne smeš mešati itd, itd. Pa dej nauči se angleško in dojemi… V čem je point.
Ker ni samo v eni stvari ampak je ogromno dejavnikov. Pač NISO DOSLEDNI PRI UPORABI ZDRAVIL. Zdravniki ne vedo vsega, pacienti pa tudi ne…. potem je pa tu še mafija itd. itd., ki pa hoče samo profit.
[/quote]

Imaš ti shizofrenijo mogoče? Dvojna osebnost? Ti si nalepila filmček o zaroti farmacije in mafije. Ko ti napišem, kako zdravila pomagajo, pa kar naenkrat ni govora o zdravilih, ampak o preventivi? Aja, saj samo lajšajo. Grdi farmacevti, ker bolniku samo podaljšajo življenje za par let.
Knjiga je zunaj že pet let, dementnih bolnikov pa čedalje več. Pa tako preprosto je, a ne? Ah, butlji, ki vas pelje scat vsak, ki ima pet minut časa.


Poišči na spletu (free pdf) knjigo Novaka Djokovića (tenisač, če morda ne veš), on je po nasvetu nutricionista iz svoje prehrane izločil gluten, ko je po nekajdnevnem testu ugotovil, da se brez njega počuti bolje. Imaš nadrobno opisanih kup stvari v zvezi z njegovo prehrano, jedilnike …
Sicer pa verjetno nimaš alergije na gluten ampak intoleranco, kar se odraža na bolj blag način. To pokaže krvni test. Jaz sem imela kup težav s prebavo, napenjanjem …, osebna zdravnica mi je dala napotnico za gastroenterologa, ki me je napotil naprej na krvne preiskave, med drugim tudi na občutljivost na gluten. No meni so odkrili intoleranco na laktozo in odkar uživam mleko brez laktoze, druge mlečne izdelke (sire, jogurte) pa v zelo omejenih količinah, se je moja prebava precej uredila.
Če si sama ugotovila, da ti gluten dela težave, pa sploh ne vem, zakaj še naprej to raziskovat. Malo se poduči o brezglutenski prehrani, mislim, da to sploh ni problematično, pa živi dalje brez glutena.

Imaš ti shizofrenijo mogoče? Dvojna osebnost? Ti si nalepila filmček o zaroti farmacije in mafije. Ko ti napišem, kako zdravila pomagajo, pa kar naenkrat ni govora o zdravilih, ampak o preventivi? Aja, saj samo lajšajo. Grdi farmacevti, ker bolniku samo podaljšajo življenje za par let.
Knjiga je zunaj že pet let, dementnih bolnikov pa čedalje več. Pa tako preprosto je, a ne? Ah, butlji, ki vas pelje scat vsak, ki ima pet minut časa.
[/quote]

WTF ne dojameš. Gluten, če ga danes omejiš, kar pomen, da se ne nažiraš z njim, to pomeni,da bodo učinki vidni čez 20, 30 let. Starostniki imajo demenco, a ne vsi. Eni so zelo bistri za razliko od drugih. 5 let je knjiga zunaj, ja. Nič izmerljivega.

Pa hrana za strejše. Npr. testirali so strejše kaj so jedli in merili intelektualne sposobnosti. Pišuka to, to nič ne gre iz danes na jutri. To so procesi, dolgotrajni.

Ja, seveda sem nalima filmček, ampak očitno ne razumeš angleško ali pa imaš problem z dojemanjem. Ne dojameš. Naj ti razložim kot otorku v čem je problem.

Vodilni jasno pove, da ljudje umirajo zaradi tablet, ampak v večini zato, ker ne vedo s čim jih ne smejo mešati, ker tudi dokotrji ne vedo, ker jih je toliko. Katere ne gredo skupaj. TO JE CELA ZNANOST, pa to bi moral biti ob zdravniku še en zaposleni, ki bi samo kompatibilnost preverjal in skrbel katera hrana ne gre zraven.
Potem omenja še STRANSKE UČINKE, ki se pojavijo in bi morali nehati jesti tablete, ampak ker je zdravnik rekel, da jim je treba jesti, jih jedo, mislijo, da je bolezen itd. itd. Nekaj je tudi napačno predpisanih ali napačno po količini.

Šele potem pride na vrsto mafija in veliko korporacije in podkupovanje oblasti, ministrov in zdravnikov.

O tabletih nihče ni rekel, da se jih ne sme jesti. Piše se o tem, da ogromono ljudi umre zaradi NEDOSLEDNOSTI pri uporabi. In o tem, kako mafija z njimi služi.

Imeli smo, včasih, danes je ni več, kot tudi ne krompirja, svojo pšenico. Nanjo se je naše telo dolga stoletja navajalo in zato prej nismo imeli teh težav s predelavo lepkov in še česa.
Z novimi vsiljenimi sortami hrane, sploh pšenic, ki so za naše telo, posebno prebavni trakt, tujke, pa se poraja nešteto težav, ki se seštevajo in v doglednem času izbruhnejo.
Od hašimota, do raznoraznih spremljevalnih, ki jim ne poznamo vzroka.
Astma npr.najbolj oprijemljiva. Poleg nje cel kup čudnih povezav. Od diabetesa dalje.

Ajda je sicer precej dražja od pšenice, proso tudi, ok, koruza mi niti ni toliko všeč, riževa moka isto ne. Ampak se da.
Mi je pa všeč oves. Te na vse načine, od mleka, do kruha.
Eh, od kravjega mleka edino skuto in kak jogurt, mogoče smetana v kavi in za kremo.
Sicer je pa tudi zelenjava brez okusa, sadje enako. Hranimo se z mrtvo hrano.
Bomo dobili kaj konopljinega po normalni ceni? Čas bi bil.

Smisel tega linka je bil diskretacije tega vodilnega, ker je upal spregovoriti o nečednih poslih. In tako se dogaja povsod, tudi v našem UKC- ju poznamo zgodbe o diskreditacijah, ker si upajo javno opozarjati na nepraivlnosti. Naj jih pa sami odpravijo, pa nihče ne bo šel v javnost, če bodo delali na tem.

A video zelo dobro zaključi. Govori o dikreditaciji njegovi, ko so mu očitali, da so to stari primeri ali stara praksa, potem pa reče – to niso stari primeri, kriminal se v zadnjih letih povečal, ker se splača in zato je kriminala več, tako pač deluje kapitalizem.

Neverjetno, vsi astmatiki bi morali uživati kis, nič novega, sej je vsakdanje na jedilniku v običajni družini.

O pišuka… kej takega. Če so miši z boleznijo COPD (kronična bolezen pljuč), pojedle biomaso druge miši (drek) se jim je zdravje izboljšalo…. Samo še to je manjkalo ja.

OMG… in vse iz laboratorija.
https://www.youtube.com/watch?v=klnYh7SZRic


Poišči na spletu (free pdf) knjigo Novaka Djokovića (tenisač, če morda ne veš), on je po nasvetu nutricionista iz svoje prehrane izločil gluten, ko je po nekajdnevnem testu ugotovil, da se brez njega počuti bolje. Imaš nadrobno opisanih kup stvari v zvezi z njegovo prehrano, jedilnike …
Sicer pa verjetno nimaš alergije na gluten ampak intoleranco, kar se odraža na bolj blag način. To pokaže krvni test. Jaz sem imela kup težav s prebavo, napenjanjem …, osebna zdravnica mi je dala napotnico za gastroenterologa, ki me je napotil naprej na krvne preiskave, med drugim tudi na občutljivost na gluten. No meni so odkrili intoleranco na laktozo in odkar uživam mleko brez laktoze, druge mlečne izdelke (sire, jogurte) pa v zelo omejenih količinah, se je moja prebava precej uredila.
Če si sama ugotovila, da ti gluten dela težave, pa sploh ne vem, zakaj še naprej to raziskovat. Malo se poduči o brezglutenski prehrani, mislim, da to sploh ni problematično, pa živi dalje brez glutena.
[/quote]

Poskusi kravje mleko in mlečne izdelke nadomestiti s kozjim. Jaz imam tudi lakto-intoleranco, kozje mleko mi pa ne povzroča težav. Sicer se ne nacejam z njim, ampak za v kavo, pire krompir, kosmiče in podobno mi je res všeč.


Ne nori, ljudje so jedli žitarice stoletja, pa niso imeli bolnih betic, kot jih imate danes, brez glutena., cukra, soli, mesa in razno raznih drugih bolnih izmišljotin.
[/quote]

Spet nabijanje enega, ki ima polno rit zdravja. 😊
Upam, da te ne obišče bolezen npr ledvic, srca, pa da te vidimo junaka koliko dolgo boš nabijal s soljo, cukrom. Zdravnikom te pocukrane megle ne bi mogel prodati, sebe pa bi ob bolezni pognal v smrt.
Ne moreš razumeti, ker imaš polno rit zdravja, empatije pa prazno srce in glavo. 😁

Poskusi kravje mleko in mlečne izdelke nadomestiti s kozjim. Jaz imam tudi lakto-intoleranco, kozje mleko mi pa ne povzroča težav. Sicer se ne nacejam z njim, ampak za v kavo, pire krompir, kosmiče in podobno mi je res všeč.
[/quote]

Potem pač nimaš laktozne intolerance, ampak kakšno drugo, saj kozje mleko vsebuje ravno toliko laktoze kot kravje.

No te bom pomiril. Gluten in intolerance na gluten so izmišljotina sodobnega časa in plahtanje navadne raje. Tisti, ki je resno bolan mu bo to pokazal zdravnik s točno določenimi testi. Eno je test za alergijo, eno je test za celiakijo. Test za celiakijo se dela z odvzemom drugih tkiv 😉
Če ti pa nič nihče ne dokaže (govorim strokovni kader) potem je pa plahtanje šarlatanov, ki ti govorijo s terapijami da si ¨”alergičen” na gluten.

Mogoče me beri bolj nazorno.
Zdaj pa nehaj. Ker si vse skupaj pomešala.
[/quote]

Zdravo,
Vagabund, jaz mam pa eno vprašanje. Je stara tema, vendar malo raziskujem, če je še kdo podobnega mnenja glede telih “anti gluten” trendov, ki se poraščajo zadnje čase, pa sem opazila da si ti. No, v glavnem, mene pa zanima, če si že slišal za prikrito celiakijo? Moj brat je imel jeseni ene trebušne težave, pa ga je njegova žena povsod vlačila, na koncu so mu pa to rekli. Kaj za vraga naj bi bilo to?? Vlačila ga je valda h samim samoplačniškim dohtarjem, keša sta zapravla, da ne rečem kolk.. Una njegova je pa ena wanna be influenserka, ma to ma ene diete in čiščenja, tko da me niti ne čudi, da brata durh boli trebuh. Da v 27 letih ko je doma jedel ni mel težav z nobeno rečjo, zdaj pa da ma celiakijo?? prekrito!

Starost mogoce? Mena ali predmena?

Sama opazam, da me oh napihnejo in zadrzujem vodo v telesu.
To resujem z vecjim vnosom vode.

Napihuje me pa tudi sveze sadje, sploh ce ga jem dopoldan, popoldan po kosilu ne toliko.

Pac jem manjse kolicine oh in zelo malo sadja, zato pa vec zelenjave in mesa.

New Report

Close