Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek goljufije-prevoz na delo

goljufije-prevoz na delo

Svizca pa čist pr mir pust!

…kje kdo dejansko stanuje se lahko preverja s pomočjo pravnih oseb, ki imajo tako dejavnost registrirano ( npr. Sintal ), tako se lakho preverja tudi resničnost bolniških inp…..koliko delodajalcev se poslužuje tega, je pa že drugo vprašanje……nikoli pa ne veš, kdaj se ti lahko kaj takega pripeti, če že ne zaradi drugega, je že zaradi tega bolje pošteno prikazovati prevoz na delo……

Lej, majav, ti bomo poskusili razlozit.

Ce pustim odklenjen avto pa na prednjem sedezu torbico, ti jo pa vzames ven, ali je to kraja ali ne??

Ce se zenska oblece v minico in dekoltirano jakno, ali je potem kriva sama za posilstvo ali ne?

Druga stvar je, koliko je v takih okoliscinah kaj podobnega pametno pocet – ampak nekaj vpliva na okoliscine imamo tudi sami.

Ce bomo sklenili, da je zenska sama kriva za posilstvo, najboljse, da se vse oblecemo v feredze. Ce bomo sklenili, da je drzava sama kriva, da ji kradejo, najboljse, da nam policaji gledajo v vsak pisker, a ne. Ampak jaz take drzave nocem – raje se sama obnasam tko kot odrasla oseba in se drzim osnovnih moralnih principov. Ce bo takih vecina, bo policijskega nadzora zelo malo. Ce jih bo manjsina, bomo najebali vsi. Stvar okusa, kaj izberemo.

SG

Po eni strani je to goljufija, po drugi pa spet malomarnost delodajalca.

Zakon je spremenjen in delavec ni več upravičen do povračila na relacijo stalno prebivališče-služba, ampak se mora obračunavati prevoz od tam, kjer vsaj 4x tedensko dejansko prespi.
Torej ni več važno, kje je prijavljen, ampak to, kjer dejansko je!

Meni pa firma nič ne povrne,ker mi plačajo letno karto.

Kater je pa ta Zakon, Barca*

Sorry, jaz ne bi mogla mirno spat, če bi vsak mesec prigoljufala 100.000,00. Pa ljudje božji, a se vi sploh zavedate, koliko je to po suhem pridobljenega denarja na leto??? S tem denarjem si lahko kupiš stanovanje, če vsak mesec plačaš obrok kredita???!!!!!

Sicer pa vsak (vsaj v naši firmi) s podpisom potrjuje, da njegovi stroški na delo znašajo…………….., ne pa da se povrnejo str. glede na to, kje imaš stalno bivališče!
Do goljufuj sicer vseeno prihaja, sem skoraj 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, čeprav se ni še nihče podstopil preverjati.

Te pa razkuri taka stvar, ni čudno, da je naša država v taki pi…!

Kok smo lušni!

Tapravi slovenci! Če nam krava crkne naj pa hitr sosedu dve a ne?

lep sončen dan vam želim

Kot vem se naj bi potni stroški dobili od svojega bivališča (stalnega ali začasnega) Jaz dobivam od začasnega, ker tam res živim.

Je pa tako, da moraš sam na list napisat kakšni so potni stroški, mesečno oz dnevno vozovnico (odvisno s kje si) in se podpisat, da so podatki pravilni…. torej odgovarjam za to, če se zlažem in se začasno preselim v KP le zaradi potnih stroškov.

Je pa škoda to, da bomo tisti, ki se resnično vozimo po 50 in več km v službo zaradi takih, ki goljufajo zgubili potne stroške. Ker se kar nabere, bencin, pa večkrat na servis….. Mislim pa, da bi se to dalo nekam prijaviti…. no v primeru da to delajo tudi šefi pa vsi vemo, da gre le za denar, ki je pač nakazan mimo davkov.

Uradni list RS 142/2004, 30. 12. 2004

Uredba o višini povračil stroškov v zvezi z delom in drugih dohodkov, ki se ne vštevajo v davčno osnovo

3. člen

(prevoz na delo in z dela)

(1) Povračilo stroškov za prevoz na delo in z dela se ne všteva v davčno osnovo dohodka iz delovnega razmerja, do višine stroškov javnega prevoza od običajnemu prebivališču najbližjega postajališča do mesta opravljanja dela, če je mesto opravljanja dela vsaj en kilometer oddaljeno od delojemalčevega običajnega prebivališča.

(2) Mesto opravljanja dela po tej uredbi je mesto, kjer se delo opravlja oziroma se začne opravljati. Običajno prebivališče po tej uredbi je prebivališče delojemalca, ki je najbližje mestu opravljanja dela. Drugo prebivališče delojemalca je običajno prebivališče po tej uredbi le, če se delojemalec od tam vsaj štirikrat tedensko vozi na mesto opravljanja dela.

(3) Javni prevoz po tej uredbi je prevoz, ki je pod enakimi pogoji dostopen vsem uporabnikom prevoznih storitev in se izvaja v komercialne namene, razen prevoza, ki se opravlja z osebnim ali s kombiniranim vozilom. Javno prevozno sredstvo po tej uredbi je prevozno sredstvo, s katerim se opravlja javni prevoz. Postajališče po tej uredbi je mesto, kjer je mogoče uporabiti javno prevozno sredstvo in je kot tako določeno v aktih prevoznika.

(4) Če je najbližje postajališče od običajnega prebivališča oddaljeno več kot en kilometer, se v davčno osnovo poleg povračila stroškov iz prvega odstavka ne všteva povračilo stroškov prevoza do višine 31 tolarjev za vsak polni kilometer razdalje med običajnim prebivališčem in le-temu najbližjim postajališčem.

(5) Če delojemalec iz objektivnih razlogov ne more uporabljati javnega prevoza, se v davčno osnovo, ne glede na tretji in četrti odstavek tega člena, ne všteva povračilo stroškov prevoza do višine 31 tolarjev za vsak polni kilometer razdalje med običajnim prebivališčem in mestom opravljanja dela.

(6) Za določanje oddaljenosti iz prejšnjih odstavkov tega člena se upoštevajo najkrajše običajne cestne povezave.

(7) Če ima delojemalec pravico do uporabe službenega vozila za privatne namene, se povračilo stroškov za prevoz na delo všteva v davčno osnovo dohodka iz delovnega razmerja.

pošteno zasluženega nisem nikomur fovš, MIŠA!

tud nepošteno zasluženega pravzaprav ne. ampak moti pa me, v tem primeru!

Ah, ja, kje vse bi se lahko nasa drzava kaj prihranila, in to na zadovoljstvo vseh vpletenih! Moj primer: leto dni sem kot prevajalka v drzavni upravi opravljala delo na domu. Uzivala sem sto na uro, stresa nisem poznala, poleg tega, da sem delo redno opravljala in se drzala rokov, mi je ostalo se dovolj casa, da sem pospravila, oprala, skuhala… Ce je mali zbolel, najveckrat sploh nisem vzela bolniske, ampak sva si ga s partnerjem, ki je svobodnjak, malo ‘podajala’. Drzava je prihranila stroske prevoza in najemnine, sefica je bila zelo zadovoljna z rezultati, skratka, veseli smo bili prav vsi. Potem pa se je vlada menjala in dobila sem odlocbo, da se moram vrniti v pisarno. Kar tako, iz principa. Delo se ni spremenilo prav nic, razlika pa je velika – bolniske, prevoz, in kar je zame najpomembnejse, upad kvalitete zivljenja. Zdaj pa se sprasujem, kje je tu logika glede na vehementne obljube ministra Gregorja o tem, kako misli DU poceniti in racionalizirati. Ce drzavi ni do tega, da prihrani, kjer lahko, in pri tem osreci celo delavce, potem se mi res ne more smiliti, ker jo nekateri goljufajo. Da ne bo pomote – nisem med slednjimi, celo za otroski dodatek sem zaprosila sele letos, ker se mi je zdelo, da si tistih par jurjev itak bolj zasluzi kdo drug.

Nelida, to ni nepošteno ZASLUŽEN denar, ta denar je U K R A D E N in take smo včasih na grmadi sežigali :))))!

Sicer pa, draga MIŠA, ne vem, če se temu reče fovšarija! Če revež ukrade pašteto v trgovini, bo takoj G7 zraven, pa zapisnik, pa policija ipd., v tem primeru pa praviš, da smo fovš. Zakaj, saj imamo vsi možnost krast, eni bolj, drugi manj, gre za pošten odnos do dela, delodajalca in tudi do sodelavcev, saj gre vse iz skupnega žepa!

A je kje v UL določeno, koliko {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} potnih stroškov je delodajalec dolžan povrniti?
Pri nas se ravno obetajo neke spremembe…

Oja. V tvojem primeru se skušaj dogovoriti za delo na domu. Doslej ni bilo poskrbljeno za pravilnike in kriterije, ki bi omogočali nadzor nad porabo proračunskega denarja. Daj novi vladi čas, da naredi posnetek stanja, verjetno je tvoj primer redek, vlada si bo že naredila prioritete, počakaj.

Se je ze pred kaksnim letom govorilo da bodo na tem podrocju spremembe. Stroskov za prevoz na delo delodajalec ne bo vec vracal. Poznam pa ze nekaj firm, kjer ze sedaj nimajo nadomestila za prevoz na delo. Ce zelis sluzbo jo imas ,drugace pa si jo najdi drugje ali pa blizje svojemu domu, je logika teh podjetij. Majo pa zato pri OD nekaj tisočakov vec.

AndrejaŽ. Gornja uredba v Ur.l. govori o višini povračil, ki niso obdačena. O pravicah govori Zakon o delovnih razmerjih in panožne kolektivne pogodbe.

Tanči!

Poštenih državljanov bo vedno manj! Če tisti na visokih položajih kradejo kot srake enostavno ne more biti drugače! Nepoštenih je v naši preljubi državici OGROMNO! In točno tako kot debata o samohranilkah je tudi tale debata nepotrebna, ker ne bomo ničesar spremenili. Tako pač je in dokler bomo imeli standard kot ga imamo bo pač tako!

Ali pa če jim začnemo roke sekat, pa u reke namakat, pa na grmadi sežigat…….!

Pa še nekaj me zanima. Ali vsi, ki poznate nekoga, da goljufa državo glede stroškov prevoza to poveste naglas temu ki to počne? Pa čeprav je to sodelavec, ki sedi nasproti vas? Ali ste mu pripravljeni naglas povedati, da to ni POŠTENO?

Dvomim.

lep dan

MIŠA – točno tej sodelavki, ki jo v zvezi s potnimi stroški omenjam jaz, sem povedala, ja! je drugače zelo fajn punca, se razumeva in kar veliko delava skupaj, zato se tudi veliko pogovarjava. no tudi ona mi je rekla, da ve, da to ni prav, ampak da bo tako počela dokler bo le šlo, ker si s tem denarjem plača kredit, ki ga ima, pa ji še ostane;)

njenega početja sicer ne odobravam, ampak zaradi tega se pa tud ne bom nehala pogovarjat z njo.

Jaz ne poznam nobenega, ker živim v MB, tu pa je bolj malo državne uprave,….

Ko sem delala v eni firmi v gospodarstvu, smo imeli ravno obraten primer, punca se je preselila v 25 km oddaljen kraj k fantu, njegovi starši pa niso dovolili njene prijave v njihovi hiši. Nismo ji mogli izplačevati višjih potnih stroškov, sicer bi imeli takoj davkarijo za vratom.

Ja nelida!

Si očitno ena izmed dvajsetih tule gor!

In kakšen odgovor si dobila od sodelavke? Bo prenehala s tem? NE NE BO! In kaj si rešila? Državi nekaj tisočakov? NISI!

Se mi zdi, da nima smisla zapravljati lepega sončnega dne s temle, ker rešili ne bomo ničesar!

lep dan

Vira, ze moj nadrejeni je prepriceval ‘novoprispele’ o prednostih takega dela, pa ni zaleglo. Racionalizacija pa bi morala biti itak logicna prioriteta. In glede na to, da mesec dni po obljubljenem roku na nasem ministrstvu se vedno nihce ne ve, kdo bo sef katerega oddelka, predvidevam, da bo minilo se kar nekaj casa, preden bom sploh izvedela ime osebe, na katero lahko naslovim ustrezno prosnjo. :(((

Ah, ja. Mika me svoboda.

Mislim, da v tvojem primeru nadzor nad opravljenim delom ni nemogoč, drugod imajo delavci pogodbe o zaposlitvi za delo na domu še za težje ugotovljivo količino opravljenega dela, pri vas prevajalcih bi se dalo npr. ugotavljati število prevedenih strani.

Imaš prav, nova vlada ne zaupa starim birokratom, mora nastaviti druge ljudi, saj sama vidiš, da stari mečejo denar skozi okno. Niti ne moremo pričakovati, da bo zdaj vse dobro in prav, mislim pa, da se trudijo.

Delam v državni upravi, kjer povrnejo potne stroške od KRAJA bivanja!! Ne posploševat, lepo prosim!!!

Danes bomo verjetno pri dnevniku.)))) Mimika, vsaka ti čast.

Malo sem se pomirila, itak rabim živce še za kakšno novo afero.

New Report

Close