Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Gorenjci so škrti in neprebavljivi

Gorenjci so škrti in neprebavljivi

Gorenjci so kmetavzarji, ki so skozi ljubljanski lobij vsilili svojo identiteto kot neko splošno slovensko. Avseniki, Golica, irharce in podobni primitivizmi. Drugi del Gorenjcev so pa itak jugoviči, Kranj jih je poln. Skratka, ogaben del Slovenije.

Res so dokazano škrti. Dosti bolj , kot Škoti. Potem se pa čudijo , da jih nihče ne mara, niti lastna žlahta ne.

Ravno obala je balkansko selo od kar so pobili ali izgnali stoletja tam živeče Italijane. Zdaj pa vemo, kdo živi tam zadnjih 70 let in od kje so se pritepli (najbolj zabačena balkanska sela).

Bo ena dolenska pjanka in radodajka tle gobec gonila… Pober se u svojo klet, pa si rajš še kkšen liter po grlu stoč.
Fuj, dolenske pjanke in lenuhinje!
[/quote]

Se strinjam z avtorico posta. Nisem ne Dolenjka ne Gorenjka, pa lahko pritrdim. Dolenjci so zelo prijazni, prijetni, odprti in gostoljubni. Od Gorenjcev bejž kot te le lahko noge nesejo. Dolenjska govorica je prijeta za uho. Kot bi peli.

Kakorkoli gledaš,Gorenjci smo simbol Slovenije , Kranjska zajema večji del Slovenije, tudi Dolenčki ste Kranjci, pa naj vam bo všeč ali ne, je pa res da smo Ober Krainerji malo bolj robati, ot naše gore.

Mali narod se prička med seboj. :))))
:)))

Ta škrtost ni le pregovorna. Parkrat sem doživela ( bila priča) tej škrtosti. Človek ne bi verjel, če ne bi videl in slišal na lastne oči.

Res ni lepo, da se mali Slovenci pričkamo med seboj, a prav med Gorenjci sem največkrat naletela na škrtost in zahrbtnost. Kjerkoli se je feštalo v pisarnah, je našel pot do tja, vedno prvi, ko je kdo kaj prinesel za jest in pit, sam nikoli nič prinesel. Drugi je ob izmenjavi daril vedno prispeval darilo pod dogovorjenim zneskom. Za par deset eur višjo plačo bi sodelavca porinil v drek (gre za plače okoli 2k, ne za minimalca), pa še nekaj cvetk bi se našlo.

Gorenjci so čist v redu ljudje. Se posebno okoli Škofje Loke in Železnikov.

Odgovor na objavo uporabnika
Gorenc in to taprav, 24.09.2019 ob 15:32

Bo ena dolenska pjanka in radodajka tle gobec gonila… Pober se u svojo klet, pa si rajš še kkšen liter po grlu stoč.
Fuj, dolenske pjanke in lenuhinje!

radodajke

Odgovor na objavo uporabnika
alkohol in samomor pa po celi slo, 06.09.2020 ob 09:10

 

Veliko ljudi, ki jih poznam konkretno ne mara Gorenjcev in se jih dobesedno izogibajo. Jaz z njimi še nisem imel nobenih slabih izkušenj.

na dolenjskem je bilo veliko nac.,    smo v šoli zvedeli

»Prvinski nacistični krvosledni pes« s slovenskimi koreninami (delo.si)

Gorenjci so res malo posebni.

Odgovor na objavo uporabnika
Pozabu tošl, 06.09.2020 ob 12:28

Res ni lepo, da se mali Slovenci pričkamo med seboj, a prav med Gorenjci sem največkrat naletela na škrtost in zahrbtnost. Kjerkoli se je feštalo v pisarnah, je našel pot do tja, vedno prvi, ko je kdo kaj prinesel za jest in pit, sam nikoli nič prinesel. Drugi je ob izmenjavi daril vedno prispeval darilo pod dogovorjenim zneskom. Za par deset eur višjo plačo bi sodelavca porinil v drek (gre za plače okoli 2k, ne za minimalca), pa še nekaj cvetk bi se našlo.

Drži, na Gorenjskem ni navade, da častiš kar tako, tudi na obiskih se streže dosti manj kot na Dolenjskem ali Štajerskem, zato verjetno res Gorenjci izpademo malo bolj škrti. Ampak smo kar ponosni na to, da denarja ne razsipamo kar vseprek.

Odgovor na objavo uporabnika
slovenka19, 06.09.2020 ob 12:06

Mali narod se prička med seboj. :))))
:)))

Ampak res, no.

Za en Muenchen nas je vseh  skupaj, pa se bijemo med sabo.  Smešno in žalostno.

Ne vidim nekih bistvenih razlik med Gorenjci in drugimi. Pa delam v Ljubljani in so okoli mene ljudje iz različnih pokrajin. Žleht, zagrebene in hinavske ljudi imaš čisto pri vseh.

Odgovor na objavo uporabnika
dolenjka 1122, 19.05.2019 ob 18:50

Od vseh pokrajin še najmanj maram Gorenjce. Toliko se ima za povedat čez Štajerce, pa Dolenjce, da smo zapiti pa bla bla bla… pa p3sda poglejte se Gorenjci, kako grdo se spakujete ko govorite, pa škrti ste kot sto mater, poznam 5 Gorenjcev, pa vsi so škrti, čudni, pa pametujejo in se spakujejo da se kar kadi.

Tudi iz Litije in Velikega Gabra poznam škrtuharja, večjega od vseh Gorenjcev.

A to so oni Dolenci, ki spijejo 2dcl šmarnice in so mrtvo pijani?

Zanimivo.

Smo imeli obisk iz Gorenjske pri nas v Prlekiji. 10-15 minut so bili šokirani, kak je miza polna hrane in pijače.

Enostavno, drugi svet.

Odgovor na objavo uporabnika
v glavnem ja, 20.05.2019 ob 08:49

Meni se v glavnem zdijo škrti, zelo preračunljivi in tudi ne preveč prijazni.
Sigurno niso vsi taki. Kar sem jih spoznala, je bila taka večina ( 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}).
Vsaka pokrajina ima neke značilnosti glede prebivalcev, to je dejstvo.

Pri teh norih cenah kot jih imamo pod holobovo vlado človek pač mora biti preračunljiv.

Odgovor na objavo uporabnika
Prlek, 28.12.2022 ob 09:41

A to so oni Dolenci, ki spijejo 2dcl šmarnice in so mrtvo pijani?

Zanimivo.

Smo imeli obisk iz Gorenjske pri nas v Prlekiji. 10-15 minut so bili šokirani, kak je miza polna hrane in pijače.

Enostavno, drugi svet.

A zato ste v Prlekiji taki bolj okrogli? 🙂

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
avokado708, 28.12.2022 ob 12:24

A zato ste v Prlekiji taki bolj okrogli? 🙂

 

 

Ja 😀 In v hlačah imamo dobro zalogo za ženske 😉

Odgovor na objavo uporabnika
Prlek, 28.12.2022 ob 13:05

Ja 😀 In v hlačah imamo dobro zalogo za ženske 😉

Če ne bi napisal množine – za ženske, bi morda kakšna Gorenjka še prišla na obisk v Prlekijo. 😉 Da se malo nauči odprtosti in radodarnosti. 🙂

Zanimivo!

Jaz imam kar nekaj prijateljev na Gorenjskem ali pa so se z Gorenjske priselili v LJ pa za prav nobenega ne morem reči, da je škrt.

New Report

Close