Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Gorenje izdelki so s*anje

Gorenje izdelki so s*anje

“Drugi takoj po izteku 3 letne garancije. ” – Lažeš
Gorenje ima 5-letno garancijo


No jaz sem pa z Gorenjevimi izdelki zelo zadovoljna.
Prvi pralni stroj 13 let.
Drugi pralni stroj 12 let.
Tretji pralni stroj imamo 6. leto in lepo pere (ima garancijo 5 let, ne vem, kako se vašega po 2 letih ne splača popravljat?)
Hladilnik z zamrzovalnikom smo dali na odpad po 19 letih, zamrzovalnik (z ločenim kompresorjem) je crknil po ene 14 letih, hladilnik je pa še delal, ko smo ga dali stran.
V sedanjem stanovanju smo 15 let, v kuhinji smo dobili par let staro kuhinjo s hladilnikom, štedilnikom in pečico gorenje, vse še dela …
Tako da bom najverjetneje še kupovala gorenje.

današnji stroji so res bolj našponani na določeno življensko dobo….to je pač prinesla zahteva kupcev po cenejših izdelkih. Prav tako govoriti, da je gorenje sranje, drugi pa ok, malce krivično…..vsi proizvajalci namreč vgrajujejo komponente različnih dobaviteljev….torej elektromotorjev recimo ne dela gorenje, temveč neko podjetje, ki jih dobavlja še bekotu, Boschu, mieletu itd….in tako za vse dele…..prav tako se posamezni izdelki določene blagovne znamke ne delajo v podjetju te blagovne znamke, temveč pri nekom drugem, recimo na kittajskem ali kjerkoli drugje….potem pa samo nalepka blagovne znamke in gremo……
konec koncev smo v potrošniški družbi, kjer se zadeve menja in načeloma ne popravlja, ker je predrago…( se ne strinjam s tem, ampak, tako je). Izdelki so poceni, recimo za dober pomivalc 400€, pet let garancije….če crkne po petih letih, jebi ga…..lahko pa bo delal 10 let in potem menjaš…

Vse življenje imamo samo Gorenjeve aparate in smo z njimi nadvse zadovoljni. Imamo celo hladilnik (pomožni) v kleti iz leta 1975, ki dela še vedno brezhibno.

Vse življenje imamo samo Gorenjeve aparate in smo z njimi nadvse zadovoljni. Imamo celo hladilnik (pomožni) v kleti iz leta 1975, ki dela še vedno brezhibno.[/quote]

Naš prejšnji pralni stroj (ta je še v garanciji) je bil prav tako Gorenjev, brez omembe vrednih popravil zdržal kakih 18-20 let, prejšnji je bil star kar nekaj prek 20 let, ko se je menjal (je imel še možnost rezervoarja vode za tiste, ki niso imeli vodovoda), prav tako Gorenje, njegov nakup je bil že pred mojim rojstvom.
Pomožni hladilnik v kletni kuhinji je star prek 20 let, razen zlomljene spodnje ograde na vratih (za steklenice) dela OK. Enako samostoječ štedilnik s pečico.

Mah, v bistvu je to, da vam trideset let star aparat še vedno dela b.p. s stališča današnjega kupca čisto nepomembno. Takšnih aparatov ne izdelujejo več. Nihče pravzaprav. Vse, kar kupiš danes, je namenoma narejeno za krajši življenjski ciklus. Garancija + še kak bonus in to je to, kar lahko od današnje tehnike pričakuješ.

Ne razumem tistih, ki zagovarjajo neko znamko, katere izdelke imajo , ki so bil narejeni pred 10, 15 imi leti.

Misleč, da so tudi današnji še tako vzdržljivi – pa niso, ker nimajo izkušnje s tanovimi,ne vedo. Ne vedo niti tega, da je elektronika današnje bele tehnike “sprogramirana” in stestirana tako, da po določenem številu ciklov ( kar je nekje doba med 3-5 let, koikor je tovarniška garancija) potem crkujejo, nekateri pa že prej, ker so vedo “spački” v serijah. Nekateri pa tudi ne, pa gredo še čez tisto magično stestirano številko določenih ciklov ponovitev.

Sodobno potrošništvo bele tehnike je danes naravnano tako, da bo kupec najkasneje v 5-ih letih posegel po novem aparatu s proizvodnjega traku ali iz skladišč. Ker se mora cikel proizvodnje kontinuirano nadaljevat, zagotovljen mora bit krog kupcev, da je zadeva profitabilna in rentabilna…..

Jaz nikoli več Gorenje; zadnjih 10 let tako slabe izkušnje, da je joj, več na servisish vse, kot v uporabi. Je šlo vse ven, prejšnji mesec še zadnja mašina.
Imam sedaj nekaj Siemensa ( pečica, sušilni stroj, kuhalna plošča), ki je še višji kakovostni rang od Boscha, pa cenovno nekje za 5 let zamortizirano potem, nekaj LG ( tv in hladilnik), nekaj Beko ( pomivalni stroj s parnim programom, ki je bil edini proizvajalec za solidno ceno – ne Miele, tudi Bosch 200 eur dražji). Gorenje pa nikoli več. Je bilo preveč sivih las pridelanih.

Meni je pa Gorenje super, vse imam od njih, vse dela brezhibno.

POčaki, ko ti bo vse naenkrat crknilo, pol bo šele super – trako je nam – po 5ih letih po vselitvi v nov dom – v enem mesecu je bilo treba kupit 4 nove gospodinjske aparate….

Vem, da zdajsnji stroji zdrzijo manj kot pa tisti, ki so bili izdelani 20 let nazaj … pa v bistvu ne zdrzijo manj, le da smo pred 20 leti prali manj in ce je vcasih zdrzal 2000 pranj v 10 letih, jih zdaj zdrzi 2000, a v manj letih…

POčaki, ko ti bo vse naenkrat crknilo, pol bo šele super – trako je nam – po 5ih letih po vselitvi v nov dom – v enem mesecu je bilo treba kupit 4 nove gospodinjske aparate….[/quote]

A ni hec, da mi v 12 letih ni šel še noben gorenjev stroj. Pralni, pomivalni, pečica, steklokeramika, hladilnik z znrzovalnikom, sesalec, MW. Mogoče sem katerega se pozabila.

POčaki, ko ti bo vse naenkrat crknilo, pol bo šele super – trako je nam – po 5ih letih po vselitvi v nov dom – v enem mesecu je bilo treba kupit 4 nove gospodinjske aparate….[/quote]

A ni hec, da mi v 12 letih ni šel še noben gorenjev stroj. Pralni, pomivalni, pečica, steklokeramika, hladilnik z znrzovalnikom, sesalec, MW. Mogoče sem katerega se pozabila.[/quote]

12 let. 12 let!!! Primerjaš starčke iz prejšnje dekade z dojenčki. Kupi danes eno njihovo mašino, pa vidi, če ti bo zdržal 5 let…..

Mi smo ob gradnji 13 let nazaj kupili Gorenjevo pečico in hladilnik. Hladilnik imamo še zdaj, ampak sigurno doplačali še polovico zraven v popravilih, pečica pa je šla po ene treh letih – petletne garancije takrat še ni bilo. Popravilo bi bilo božjastno drago. Pa je bila za Gorenje višji cenovni razred in hladilnik tudi. Tudi v naši hiši Gorenja več ne bo.

Vem, da zdajsnji stroji zdrzijo manj kot pa tisti, ki so bili izdelani 20 let nazaj … pa v bistvu ne zdrzijo manj, le da smo pred 20 leti prali manj in ce je vcasih zdrzal 2000 pranj v 10 letih, jih zdaj zdrzi 2000, a v manj letih…[/quote]
Ne bo držalo. Kolega razvojnik v Boschu mi je razložil, kako deluje zadeva – izdelajo dober stroj, potem pa začnejo z tem, kako poceniti proizvodnjo. Vgrajujejo cenejše dele, uporabijo cenejši material,….Skratka vse, kar še zdrži tovarniško garancijo, je pa občutno slabše od tistega, kar bi lahko bilo. Tako da ne, ne zdrži tisto, da je stroj narejen za enako število ciklov. Enostavno ne more biti, ker se slabši material hitreje stara.

Pred 10 leti sem prenavljala kuhinjo in sem dala vse gospodonjske aparate gorenje.
POPOLNOMA VSE ODPOVEDALO V 4 LETIH
tako da zdaj imam 6 let pečico, hladilnik, mikrovalovko, pomivalni stroj, vse beko in zaenkrat vse dela bp

Tudi jaz imam slabe izkušnje z Gorenjem. Pomivalni stroj, res med cenejšimi, je že od samega začetka nagajal. Ni dobro pral posode, filtre je bilo potrebno vsakodnevno čistiti za kolikor toliko dober rezultat, plastični delčki so se zlomili PO TREH MESECIH uporabe. To je serviser sicer brezplačno popravil/ zamenjal, ampak rezultati pranja so bili porazni… skoraj ni bilo dneva, da ne bi bilo potrebno posode po pranju še enkrat vsaj splakniti, če že ne na roke ponovno oprati. Po dveh letih smo ga zamenjali z Bekom. Zaenkrat smo zadovoljni.
Je pa res, da so novejši električni aparati delani dosti manj kvalitetno, kot so bili pred, denimo, 20 leti. Naš stari Gorenjev pralni stroj je deloval 20 let brezhibno.

pomivalca tapoceni so od Midea – kitajski presežek. Malo višji rajng so smeg (smeg jih je že odpisal, ker so svoj nabor posodobili, sicer so jih pa uzput ene par naštancal še za gorenje ko so jih delali zase), maš pa še enega Fagorja, ki je pa spet kitajc (made in PRC)

Te novejše serije narejene pri nas…bomo vidli kaj in kako bo

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Enako, nikoli več Gorenje. Kupili aparata najvišjega cenovnega razreda.

Aparati so sedaj stari 9 let (razen sušilec je 4):
– steklokeramična plošča bila enkrat v celoti menjana, crknila elektronika
– hladilniku menjana elektronika in zamrzovalniku 4x tesnilo
– pečici zašteka ekranček
– pralni stroj bil na servisu že 6 x (boben, elektronika 2x, ležaji, motor …)
– sušilni stroj bil na servisu 7 x – v njem so menjali vse, razen kovinske škatle (ne bodo pa priznali stvarne napake ali da bi ga menjali)

Hvala bogu, je pomivalec Bosch, ki že 9 let dela kot urica.

Z Gorenjevimi serviserji smo že na ti …

New Report

Close