Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek gorski zdravnik -naše zdravstvo

gorski zdravnik -naše zdravstvo

VSAJ 10 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ponekod tudi do 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, a ti je zdaj razumljivo??

kot ponavadi nekaj na pamet govoriš

MRI kolena v LJ čakaš vsaj nekaj dni, tudi če plačaš sam tistih 300€. Meni so dali v eni ordinaciji 10 dni za čakat, v drugi pa, ker sem res zelo prosila 4 dni pogojno – če bo mašina frej in zdravnik na voljo?!

potem sem klicala v Zabok (HR) in sem bila na vrsti čez 3 ure, je rekla da bom mogoče morala malo počakat, čakala sem polnih 10 minut, odnos pa tako vrhunski in profesionalen, ljudje tam vsi tako zelo prijazni in človeški, da bi celotno slovensko zdravstvo poslala tja, da si pogledajo, kaj je to profesionalnost.

Pa klinika ni privat, za MRI sem plačala 150€, noben problem če nisem imela kun,vse smo se zmenili.

aja Gorski zdravnik … ne gledam, zato težko komentiram :)[/quote]

Nič ne govorim ma pamet, preko zavarovanja se čaka 6 mesecev +

sem lani na MRI kolena čakala v Lj od februarja do maja na napotnico, to je 3 mesece. Samoplačniško sem čakala 14 dni.
V Avstriji sem prvič čakal 2 dni, drugič pa mi je gospa rekla, če lahko pridem naslednji dan pa sem sem si potem raje izbrala datum in uro ter sem čakala 10 dni, ker prej nisem mogla iti v Avstrijo.

Res je. Zato naj se pa bodo lastniki bolj pripravljeni odpovedovat večjemu delu dobička ter tega vlagati v modernizacijo proizvodnje, izobraževanje zaposlenih in organizacijo. Saj to je tisto, kar najbolj zavira produktivnost in ne “lena ter zabušantska delavska raja” (kot se ji največkrat skuša naprtiti krivdo).


in mi bomo seveda verjeli, da se bo za ta delež povečala plača zaposlenim, in ne da bo to v svoj žep pospravil delodajalec. So že bili primeri ukinjanja prispevkov pa zato niso plače nič večje. (no, razen če se tudi to zakonsko ne določi kam naj ta denar potem gre). Ampak potem je pa itak vseeno. Strošek je za delodajalca strošek, ne glede kam in komu ga mora izplačati. Tudi če gre del za mašo. In prosim, ne mi zdaj o prispevkih in davkih. Strošek zaposlenega na enakem delovnem mestu v neki firmi, ki ima poslovalnico tu in tudi čez mejo, je na oni strani precej višji kot pri nas. Tako da je javskanje naših delodajalcev popolnoma neupravičeno oz. je zavajanje javnosti.

– dodati še približno 6, 5 mio prebivalcev – no, gostota poselitve je tudi en faktor, da se splača imeti MRI v vsaki vasi, vendar pa je glavni BDP/pc. Je pa tako, da če bomo imeli visok BDP/pc in veliko delovnih mest, bo tudi k nam prišlo veliko tujcev delat, kot je to v A in D in bomo imeli kmalu 3 mio prebivalcev… Samo ne smemo pa potem jokati, da bo slovenski narod propadel. Avstrijci in Nemci ne jokajo in sprejmejo vse, ki so tam pripravljeni delati in se prilagoditi njihovi kulturi.[/quote]

Kolikor sem nedolgo nazaj bral pa se ne spomnim kje, Avstrijci ŽE jokajo.

Če bi posneli serijo o našem zdravstvu bi lahko posneli samo črno komedijo.

kot ponavadi nekaj na pamet govoriš

MRI kolena v LJ čakaš vsaj nekaj dni, tudi če plačaš sam tistih 300€. Meni so dali v eni ordinaciji 10 dni za čakat, v drugi pa, ker sem res zelo prosila 4 dni pogojno – če bo mašina frej in zdravnik na voljo?!

potem sem klicala v Zabok (HR) in sem bila na vrsti čez 3 ure, je rekla da bom mogoče morala malo počakat, čakala sem polnih 10 minut, odnos pa tako vrhunski in profesionalen, ljudje tam vsi tako zelo prijazni in človeški, da bi celotno slovensko zdravstvo poslala tja, da si pogledajo, kaj je to profesionalnost.

Pa klinika ni privat, za MRI sem plačala 150€, noben problem če nisem imela kun,vse smo se zmenili.

aja Gorski zdravnik … ne gledam, zato težko komentiram :)[/quote]

Nič ne govorim ma pamet, preko zavarovanja se čaka 6 mesecev +[/quote]

na pamet govoriš v delu, da samoplačniško prideš na vrsto takoj.

Pa ne, ker vem, kakšne info sem dobila, ko sem se naročala.

tu sva vsaj dve, z drugačnimi izkušnjami, sicer pa .. niti ni važno.

New Report

Close