Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Govoriti, da videz ni pomemben, je velika, neumna in debela laž!

Govoriti, da videz ni pomemben, je velika, neumna in debela laž!

Sem videla. Pa mi ti povej, koliko takih dejansko vidiš na ulici v živo in koliko jih pride na razgovor za službo. Vse te stvari prenese popravljena fotografija na instagramu, ne pa tudi pogled v živo, iz oči v oči. V živo se vse to namreč takoj opazi. Mar ne?
[/quote]
Že to da ima narisane obrvi, puder, senčilo, maskaro, pobarvane lase, puš up modrce itd.. je na videz drugačna kot pa je dejansko kot naravna. In takih je kar veliko za vidt. In ja-še kako se opazi hehe.. od narisanih obrvi dalje, zato mi je smešno ko kaka taka zase reče, da je lepa… realno stanje pa ne upa pokazat. Pač sem realistka kaj čemm.. hehe….
In temu primerno dostikrat slišimo kako se moški pritožujejo nad tem. Medtem ko so sami večinoma kar naravni pri videzu..

Odvisno za kaj in odvisno za koga. Meni ni. Važno mi je opravljeno delo. Je pa narava dela taka, da šteje le znanje.

Kar se tiče partnerstva, zagotovo je, a niso nujno moji kriteriji “klasični”. Zapičim se v nekaj (kar je lahko tudi le del videza) in se mi vse ostalo na podlagi tega dopade, tudi če sicer mi ravno moj tip. Npr. Meni so všeč črni, visoki, bolj temne polti, bradica, močne roke, široka ramena, da je stabilen, ne trlice… pa mi svetlolasi nikoli niso bili všeč. Nekaj dni nazaj sem pa spoznala prvega svetlolasega, ki je imel vse zgoraj našteto, pa še tattoo čez celo roko in tisto nekaj v očeh, a totalno blond…. 😩 No, ta nagajivi pogled me je moram priznati kar malo omehčal.

Je pa devica po horoskopu, ker je imel pred kratkim rojstni dan. Big no NO. Tako da …. 🤷‍♀️

Gremo naprej 🙂

Ah daj se sprenevedat. Ljudje smo taka bitja, da nas lepe stvari privlačijo. Pa ne govorimo samo o videzu človeka, ampak na splošno, od oblek, do hiše, avta, nakita, hrane, celo v naravi izbiramo lepše kraje za preživljanje prostega časa. Čut za estetiko nam je prirojen in zato videz hote ali nehote vpliva na nas, naše dojemanje, razmišljanje in naklonjenist. Ljudje s jako sivo celico v glavi kvečjemu lahko upošteva to, da videz ni najpomembnejši in je treba iskati tudi druge vrline, a še vedno ima tudi tak človek lepe stvari rad. Ja, tudi lepe ljudi….
[/quote]

Res je. Največji problem moderne družbe je ta, da nihče ni naredil “grške filozije za bumbarje”, kot tiste Astrology for dummies…. :))

Da bi ljudje na hitro dojeli point.

Že stari grški filozofi iz časa Platona in Sokrata, so ugotovili, da se moramo obdajati z LEPIMI SLIKAMI, ker ZDRAVIJO DUŠO. Zdravijo.. lepe stvari zdravijo. A moram povedati kaj delati grde al ste to že sami skapirali?

Pejte to brat.

Pa preberite še, kaj pravijo o karakterju… kakšni ljudje so najbolj uspešni… pa še o demokraciji, zakaj je naša verzija demokracije slabša od grške….

Mi smo taki bumbarji, da nismo znali implementirati in nadgraditi grške filozofije, ampak smo butalci neredili nek ceneni ponaredek….

Ampak prav zato, ker je bila lepa, je sploh dobila možnost pred x drugimi sposobnimi, ki so ostali zaradi tega brez službe. Za njene reference vnaprej se pa ne boj. Take vedno vedno pridejo naprej, pa tudi če s sabo nosijo transparent “NESPOSOBNA SEM”.

Da razjasnimo, jaz samo opozarjam, da je v realnost dostikrat tako in imajo ti ljudje velikokrat precej manj težav da nekam prilezejo, kakor nekdo, ki lahko ponudi zgolj bistre možgane. Žal. Kar pa ne pomeni, da to odobravam in zagovarjam. Le za razliko od nekaterih ne tiščim glave v pesek.
[/quote]

Motiš se. TA ŽENSKA IMA NADPOVPREČNI IQ…

Ah daj se sprenevedat. Ljudje smo taka bitja, da nas lepe stvari privlačijo. Pa ne govorimo samo o videzu človeka, ampak na splošno, od oblek, do hiše, avta, nakita, hrane, celo v naravi izbiramo lepše kraje za preživljanje prostega časa. Čut za estetiko nam je prirojen in zato videz hote ali nehote vpliva na nas, naše dojemanje, razmišljanje in naklonjenist. Ljudje s jako sivo celico v glavi kvečjemu lahko upošteva to, da videz ni najpomembnejši in je treba iskati tudi druge vrline, a še vedno ima tudi tak človek lepe stvari rad. Ja, tudi lepe ljudi….
[/quote]

Logično.

Videz je pomemben za materialiste in intelektualne pezdete. Konkretno napisano. Vse ostalo je
Nakladanje, kaj je bilo prej, jajce ali kura?

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

A bejžno – boš trdil, da te privlači škrbasta ženska, oziroma z zanemarjenim zobovjem, kocinami pod brado in brki, monobrow, pa z mastnimi lasmi z narastkom morda? Kaj ji povšter na glavo vržem, samo da je topla in to je to?


Že to da ima narisane obrvi, puder, senčilo, maskaro, pobarvane lase, puš up modrce itd.. je na videz drugačna kot pa je dejansko kot naravna. In takih je kar veliko za vidt. In ja-še kako se opazi hehe.. od narisanih obrvi dalje, zato mi je smešno ko kaka taka zase reče, da je lepa… realno stanje pa ne upa pokazat. Pač sem realistka kaj čemm.. hehe….
In temu primerno dostikrat slišimo kako se moški pritožujejo nad tem. Medtem ko so sami večinoma kar naravni pri videzu..
[/quote]

Ma kaj se pritožujejo, pusti ti njih. Blebetajo, da so jim všeč naravne in potem prav na take pislikane in na pol umetne lutkice padajo. Sicer pa se strinjam, da se z vsem tem one čisto spremenijo, ampak kljub temu je njihov naravni videz brez vsega tega že v osnovi lep ali vsaj dokaj lep. Ampak pustimo te skrajnosti. Jaz opozarjam na stanje na splošno. Lepši ljudje (tisti normalno urejeni, ne tako kot te instagram lutke) so avtomatsko bolj všečni, vsaj na prvi vtis, in zato lažje premagujejo marsikatero oviro. Fer ali ne fer, tako pač je.

Videz je bil, je in vedno bo pomemben. Dejstvo. Ima ogromno vlogo pri ustvarjanju prvega vtisa, kot tudi naslednjih. Če si hočemo priznati ali ne.
Smo pa različno sposobni in pripravljeni racionalno “utišat” efekt izgleda pred ostalimi lastnostmi (npr. ko gre, kot navajaš, za zaposlovanje nekoga)

NO ja, nekdo ki dela s strankami na “prvi liniji, dirketen stik npr. s strankami” v podjetju, tudi ne sme bit ne vem kako odbijujoč, pa zanemarjen. Je ogledalo podjetja tudi s svojim osebnim zgledom in urejenostjo/neurejenostjo. S tem se tudi kaže odnos do samega sebe, samopodoba. Nekdo, ki je tudi telesno zanemarjen, nima ravno dobre samopodobe, ne gre tukaj samo za “lenobo” in osebno nehigieno, ko je doma, med 4imi stenami.

NO ja, nekdo ki dela s strankami na “prvi liniji, dirketen stik npr. s strankami” v podjetju, tudi ne sme bit ne vem kako odbijujoč, pa zanemarjen. Je ogledalo podjetja tudi s svojim osebnim zgledom in urejenostjo/neurejenostjo. S tem se tudi kaže odnos do samega sebe, samopodoba. Nekdo, ki je tudi telesno zanemarjen, nima ravno dobre samopodobe, ne gre tukaj samo za “lenobo” in osebno nehigieno, ko je doma, med 4imi stenami.
[/quote]

Seveda.
Ampak recimo, da imaš na izbiro dve računovodkinji in je ena tolk lepa in simpatična, da ne uspeš ugotoviti, da je druga 3x bolj sposobna. To sem mislila.

A bejžno – boš trdil, da te privlači škrbasta ženska, oziroma z zanemarjenim zobovjem, kocinami pod brado in brki, monobrow, pa z mastnimi lasmi z narastkom morda? Kaj ji povšter na glavo vržem, samo da je topla in to je to?
[/quote]
Ko greš v skrajnosti, rata tvoj zapis. Nerelevanten.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Seveda je pomemben, tako kot je pomemben denar. To da ni videz ni pomemben je floskula, ki se v teoriji prijetno sliši in težko v praksi izvaja.


Zunanjost, notranjost….je kot yin in yang.


Zunanjost, notranjost….je kot yin in yang.
[/quote]
Haha, kot valovanje😉

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

New Report

Close