Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Gravžajo se mi dojilje

Gravžajo se mi dojilje

Tkole bom rekle, do starosti enega leta se mi dojenje zdi normalno, kar je več je sama afnarija. Ko vidim mame, ki vsem na očeh dojijo otroka, ki se že sam vozi s kolesom, dobro govori,  v eni roki drži sendvič,  mi gre na bruhanje. Tudi mamice z dojenčki so lahko malo bolj diskretne, Ni treba sedeti sredi lokala in vršti ven joška, da se dojenček priklopi. To se lahko naredi diskretno, v mirnem kotičku in ne ravno vsem na očeh. Mini se zdi dojenje nekaj intimnega, med mamo in njenim otročkom. Na živce mi gredo te novodobne, super emancipirane ženskice.

Sestra je svojega sina dojila do dobrega četrtega leta. Kjerkoli sta bila ji je pod majico lezel in jo grabil za jožek. OGABNO!!! Ko je pomivala posodo je kar pručko prinesel, da se je napojil. Potem se pa čudimo, ko dobimo partnerja z ojdipovim kompleksom ali pa punco, ki ima malo izkrivljen pogled na svet in je tudi polna kompleksov.

Dr. Rugel je imel prav, za vse je kriva mama. Z dojenjem do ne vem katerega leta se nikomur uslug ne dela. Morda pa tudi ženske, ki dolgo dojijo, zdravijo kakšne svoje čudne frustracije.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Nepotrpežljiva, 03.08.2021 ob 20:28

Tkole bom rekle, do starosti enega leta se mi dojenje zdi normalno, kar je več je sama afnarija. Ko vidim mame, ki vsem na očeh dojijo otroka, ki se že sam vozi s kolesom, dobro govori,  v eni roki drži sendvič,  mi gre na bruhanje. Tudi mamice z dojenčki so lahko malo bolj diskretne, Ni treba sedeti sredi lokala in vršti ven joška, da se dojenček priklopi. To se lahko naredi diskretno, v mirnem kotičku in ne ravno vsem na očeh. Mini se zdi dojenje nekaj intimnega, med mamo in njenim otročkom. Na živce mi gredo te novodobne, super emancipirane ženskice.

Sestra je svojega sina dojila do dobrega četrtega leta. Kjerkoli sta bila ji je pod majico lezel in jo grabil za jožek. OGABNO!!! Ko je pomivala posodo je kar pručko prinesel, da se je napojil. Potem se pa čudimo, ko dobimo partnerja z ojdipovim kompleksom ali pa punco, ki ima malo izkrivljen pogled na svet in je tudi polna kompleksov.

Dr. Rugel je imel prav, za vse je kriva mama. Z dojenjem do ne vem katerega leta se nikomur uslug ne dela. Morda pa tudi ženske, ki dolgo dojijo, zdravijo kakšne svoje čudne frustracije.

 

Jaz bi rekla podobno kot ti. Dojenje da, ampak do dolocene starosti in da se to dela prikrito ne sredi stacune, ne na sestanku predsolskega otroka ali celo solskega ozroka , ne sredi maše, ne sredi gostilne in ne sredi najvecje mase ljudi. VEDNO se da najti na hitro najti umirjen del, kjer se to naredi v intimi in predvsem v miru. Sem dojila polno, oba otroka, a vendar se mi ne zdi primerno da bi dojila sredi vrveza in zgoraj opisanih primerov. Najbolj mimo pa mi je bilo, ko sta na sestanek za 1 razred prisla oba starsa s seboj pripeljala oba otroka in seveda mlajsi 3 letnik sred sestanka na josko in potem se starejsi…

meni pa so ženske, ki dojijo prav seksi. tako prvinsko dejaanje je tok meni takrat same traparije po glavi hodijo. Verjamem pa da njim pomeni tudi nekaj več, če se tega dojenja toliko časa oklepajo. Ni pri nijit vse to samo v dobro otroka, sem prepričan.

A smo malo nazadnjaški? Kaaj je to kaj takega, če mama nahrani svojega otoka takrat, ko je lačen. A če bi mu sendvič dala bi blo pa ok?

Pustite že enkrat dojilje pri miru. Mamice so že tako ves čas pod pritiskom, dobro da se jim čisto ne sfuzla od vseh komentarjev, ki jih morajo poslušati – od mame, tašče, očeta, sosed, prijateljic, zdravnic, … vsi proti njim, one nesposobne karkoli naredijo je vse narobe.. ma vaaafanculo va.

Brigajte se zase, glejte kako boste vi postali najboljša verzija sebe in ves fokus usmerjajte v svojo rast. Za to smo na svetu, ne pa da iščemo napake drugim, medtem ko smo sami daaaleč od popolnosti.

Odgovor na objavo uporabnika
V trend, 03.08.2021 ob 23:10

A smo malo nazadnjaški? Kaaj je to kaj takega, če mama nahrani svojega otoka takrat, ko je lačen. A če bi mu sendvič dala bi blo pa ok?

Nismo nazadnjaški.Samo mero zdravega razuma imamo.

Se kr strinjam s tabo avtor. Sm tud sama dojila otroka do cca 1 leta, mjčkn več, hodila okol, bla v družbi…ampak zmer sm se za tist cajt nekam odmaknla, našla seb en kotiček in jst in otrok sva imela mir.

Ko pa gledam oz sm gledala določene ženske, pa ej, tud men se določene ženske gravžlale, sorry.

Jih rajca, da jo drugi gledajo v tiste zize, ki jih itak ima vsaka baba. So sprijene ženske ki se zaljubijo v sinove in seksajo z njimi, so posesivne ukazovalne in s tem uničijo mnoga zivljenja. Zaradi njene bolne perverzije. Dojenje otroka je intimna stvar mame in njenega otroka in ne cele restavracije, trgovine. Bolano nagravžno, res jam smo prišli.  Čez čas bo taka dojilja malčku še kiklo dvignila. Normalne človeške vrednote so šle čist u maloro! Tudi sama sem dojila do primerne starosti, potem pa smo dvignili nivo vzgoje in šli na dude, hrano itd. Kaj se mota tem razkazovalkam po glavi, samo one vejo. U maloro!

Odgovor na objavo uporabnika
Ma, 03.08.2021 ob 23:28

Pustite že enkrat dojilje pri miru. Mamice so že tako ves čas pod pritiskom, dobro da se jim čisto ne sfuzla od vseh komentarjev, ki jih morajo poslušati – od mame, tašče, očeta, sosed, prijateljic, zdravnic, … vsi proti njim, one nesposobne karkoli naredijo je vse narobe.. ma vaaafanculo va.

Brigajte se zase, glejte kako boste vi postali najboljša verzija sebe in ves fokus usmerjajte v svojo rast. Za to smo na svetu, ne pa da iščemo napake drugim, medtem ko smo sami daaaleč od popolnosti.

Si že slišala za bonton in intimo? A se poseksaš tudi sredi štacune al si ena od mater razvajenih sončkov? Kaj ima tu veze tašča, če doji baba ze velikega otroka sredi gostilne?!? S ksterega planeta pa si? O bog …

naša norica je dobila nalogo, da ven potegne standardne teme. Dojiljske res že dolgo ni bilo.

Odgovor na objavo uporabnika
Ej ti …, 04.08.2021 ob 01:54

Si že slišala za bonton in intimo? A se poseksaš tudi sredi štacune al si ena od mater razvajenih sončkov? Kaj ima tu veze tašča, če doji baba ze velikega otroka sredi gostilne?!? S ksterega planeta pa si? O bog …

A ti enačiš seks s prehranjevanjem?

Ha kdo ima potemtakem večji problem v glavi?

Dojke so del telesa in ne spolni organ. Njihova funkcija je nahraniti “mladiča” in ne nudenje spolnih užitkov.

In ko je dete lačno, sploh dojenčki, je lačno in prav nobenega dojenčka ne briga koga moti njegov način prehranjevanja.

Enačit dojenje s seksom pa je bolano.

Meni osebno je nagravžno videt osebke, ki cmokajo na vsa usta, mastni po celi glavi itd kot pa eno doječo mamo. Itak kaj se pa vidi ko se dete doji? Nič, če imaš v glavi pošlihtano. Če pa dojenje enačiš s seksom, potem pa je problem ja.. Samo tvoj problem in ne od doječe matere…

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Kumrni zbor, 04.08.2021 ob 08:14

A ti enačiš seks s prehranjevanjem?

Ha kdo ima potemtakem večji problem v glavi?

Dojke so del telesa in ne spolni organ. Njihova funkcija je nahraniti “mladiča” in ne nudenje spolnih užitkov.

In ko je dete lačno, sploh dojenčki, je lačno in prav nobenega dojenčka ne briga koga moti njegov način prehranjevanja.

Enačit dojenje s seksom pa je bolano.

Meni osebno je nagravžno videt osebke, ki cmokajo na vsa usta, mastni po celi glavi itd kot pa eno doječo mamo. Itak kaj se pa vidi ko se dete doji? Nič, če imaš v glavi pošlihtano. Če pa dojenje enačiš s seksom, potem pa je problem ja.. Samo tvoj problem in ne od doječe matere…

 

 

 

Mislim, da tukaj ni vprašanje samega dojenja, ampak dojenja večjih otrok, ki so posesivni do svojih mam in njihovih dojk. Ni problem dojenje v javnoostii kot tako, pač pa način kako to nekatere mame delajo.

Sama sem zagovornica dojenja, pa sem zadnjič v lokalu skoraj bruhala, ko je mamica sredi gostilniškkega vrta dojila dva otroka na enkrat. Na oko bi rekla, da stara 4 in 6 let. Ma me je minilo vse.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Dojenčica, 04.08.2021 ob 08:26

 

Mislim, da tukaj ni vprašanje samega dojenja, ampak dojenja večjih otrok, ki so posesivni do svojih mam in njihovih dojk. Ni problem dojenje v javnoostii kot tako, pač pa način kako to nekatere mame delajo.

Sama sem zagovornica dojenja, pa sem zadnjič v lokalu skoraj bruhala, ko je mamica sredi gostilniškkega vrta dojila dva otroka na enkrat. Na oko bi rekla, da stara 4 in 6 let. Ma me je minilo vse.

 

kaj bodo šele tuji turisti rekli na tole, pa to se je dogajalo že pred boni.

Eni imate res bolno domišljijo.

To je največja intima, takrat morata biti sama, v miru. To je bistvo.

Dojenje po 1 letu je čisto nepotrebno.

Te babure so zakompleksane grdobe, ki edino tako dosezejo, da jih kdo pogleda. Seveda jih, ampak one ne vejo, da se jim gravzajo. Nastavljeno grdobo mora pac neizogibno vsak videti, ki gre mimo, da pa ob tem skoraj bruhne, tega te zakompleksanke ne vejo.

Ok, da te moti (sklepam, da si globoko verna in te golota vznemirja) še razumem. Ne razumem pa, da se ti gravža. Pač, joški kot joški. A če vidiš roko ali nogo, se ti tudi gravža?

Mene pa zanima kje to hodite, da vidite toliko doječih mam? Sama sploh ne vem kdaj sem nazadnje videla kaksno mamo, da doji v javnosti.

 

Sama sem mojo vedno dojila v avtomobilu, ce sem ze kje bila, ker drugacje ji je bilo vse bolj zanimivo kot pa hranjenje.

Vazno da je sprejemljivo da pedri posvajajo otroke..to je pa povsem normalno. Dojencek naj bo pa lacen,saj se dojenje v javnosti ne spodobi,valda bo razumu!!

Jooj zakompleksanci. Svetu ste nezanimivi in potem se vam gravza prehranjevanje otroka.

Dojiti je nekaj naravnega, zenske dojke so bile ustvarjene s tem namenom. Ne pa za namen promocije seksa, al kako ze nekateri pisete.

Ce imate tezave z zensko dojko, se mogoce raje sami vprasajte kam bi se morali it zdravit, ker imate problem.

Predvsem pol pismen avto, ki ga moti “Jozka”, ima ocitno ojdipov kompleks in nerazcisceno s svojo spolnostjo.

Vsaka cast mamam, ki dojijo. Kar se mene tice je prav, da se doji povsod in kjer se mamam zdi primerno in potrebno. Zarukanci pa ki vas to moti pa se obrnite stran, brigajte zase in se bolje ostanite doma, ker ce vas ne bodo dojilje vas bo pa corona 😉

Jaz tudi ne vidim dosti mam, ki bi zares dojile v javnosti. Verjetno predvsem zato, ker je  tudi dojenček takrat preveč vznemirjen, da bi jedel. Dojenček. Večji otroci lahko vse funkcije, ki jih nudi dojenje, v javnosti zadovoljijo drugače. Tako da, dojenje absolutno ja, malo intime, spoštovanja in miru pri tem pa je potrebno.

Odgovor na objavo uporabnika
Mamamia, 04.08.2021 ob 21:10

Jooj zakompleksanci. Svetu ste nezanimivi in potem se vam gravza prehranjevanje otroka.

Dojiti je nekaj naravnega, zenske dojke so bile ustvarjene s tem namenom. Ne pa za namen promocije seksa, al kako ze nekateri pisete.

Ce imate tezave z zensko dojko, se mogoce raje sami vprasajte kam bi se morali it zdravit, ker imate problem.

Predvsem pol pismen avto, ki ga moti “Jozka”, ima ocitno ojdipov kompleks in nerazcisceno s svojo spolnostjo.

Vsaka cast mamam, ki dojijo. Kar se mene tice je prav, da se doji povsod in kjer se mamam zdi primerno in potrebno. Zarukanci pa ki vas to moti pa se obrnite stran, brigajte zase in se bolje ostanite doma, ker ce vas ne bodo dojilje vas bo pa corona 😉

Saj tudi rit je narejena za sranje, nima nič s seksom, pa jo vseeno pokrivaš in se ti ne zdi primerno, da jo nekdo razgali sredi štacune ali lokala. Mar ne?

Pa moža vprašaj, ali ga dojke najprej spomnijo na dojenje ali na seks.

Ojej, take velike froce ene dojijo? To pa je res bolano. Živalske mame svojim malčkom ne pustijo več, da zizajo, ko so sposobni sami jesti drugo hrano. A človeške mame bi pa take par let stare froce dojile? Ja, bolano.

Pa ja, normalno ženska bo šla dojit na kak bolj osamljeni kotiček. Ni normalno, da sredi gužve vrže joške na plano. Ne vem no, ampak res nismo vsi željni gledat joškov.

Pa ja, deci, ko zagledajo joške, pomislijo na seks, ne na dojenje. In meni so zdi to povsem normalno. Sicer pa tudi nožnica, vagina je namenjena tudi porodu pa večina pomisli na seks, ko vidi golo mednožje.

 

Če je dojenček, aj potem ne rečem, pa še to da se naredi diskretno. Ravno zadnjič sem eno mamico opazovala. Se je zakrila z tetra pleničko. Prav nič moteče. Če pa je otrok že toliko star, da je sam potem je pa to tudi meni ogabno.

Meni je sodelavka skozi govorila. Boš vodela, ko se ti pod hornoni čist sfuzla. Pa ti ke vseeno kje dojiš.
No, men se ni tko nikoli. Vedno sem se umaknila. Ni mi bilo prijetno, da me vsi gledajo. Še pred lastnimi sorodniki, razen pred partnerjem, sem šla stran.
Vtikam se v druge ne, me tudi ne moti. Sem pa presenečena, da une nekbolj zategnjene, pa pol joške povsod razkazujejo in se mal hvalijo, kao poglej mama sem, dojim. Ja fak.

Pr treh letih vsekakor zrel za sendvic.

Jaz sem mojo hcer tudi polno dojila, cca 1 leto in 3mesece. Ne predstavljam si da bi zdaj pr treh in pol se sesala pr meni. Vse ma nekje neko mejo razuma.

 

New Report

Close