Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Groza me je kako za vsak obrok jedo meso.

Groza me je kako za vsak obrok jedo meso.

Se strinjam!

Ježešna, ste kruti. Sem hotela danes ubosti čisto običajen zajtrk – kofe, sok, kruh, med, marmeladka. Evo, pa ste mi zasmilili marmeladko. Pa še sama sem trgala tiste uboge slivice, pa ribezke, pa maline. In če sedaj dobro pomislim se mi zdi, da je res vedno, ko sem kaj utrgala nekaj zajokalo. Marmeladka torej odpade. Ampak kaj naj pa sedaj z vsemi 30-timi kozarčki mrtvih plodov? Vegčitom ne morem dati, ker nič ne jedo, kar je prej trpelo. No ja vsaj teta, ki je odprla to temo. Moje slive so pa jokale…..
Nič, pol pečeničke (domače, prosta reja) jajčka (prosta reja) šunkica (prosta reja). vse lepo po predpisih pripravljeno na domači masti z ocvirki, zraven pa malo kozjega mleka namesto hruškovega soka (domačega), ker so se mi tudi hruške zasmilile. Se mi zdi, da, ko se jih trgala…..

Enkrat naju s t’astarim povabijo ortodoksni rastlinojedci na piknik. Barabe so pripravili samo jedi iz zelenjave. Pasulj brez mesa, golaž brez mesa, ena svinjarija popečena brez okusa in tako naprej. Takrat sem jim nekaj v resnici zamerila. Da niso imeli v sebi toliko kulture in za nas normalnojedce pripravili tudi kaj iz mesa. Ko pridejo zelenjavčki k meni na obisk jih nikoli ne posiljujem z mesom. Celo pazim, da nebi pri kuhi za njih kakšna molekula dobre svinjske masti v ponvico padla……pač spoštujem njihovo odločitev.
Ampak tisti, ki pa nas, ki se prehranjujemo normalno silijo s svojim načinom prehrane……so pa, mentalna goveda.
Tako to gre.

RKC že stoletja pozna in prakticira zdržnost mesa in mesenih užitkov.

V samostanu konkretno ob sredah in petkih.

Pa če mnogi tega ne veste, trenutno poteka 40 dnevni post (do Velikonočne nedelje)!

Lojze Peterle je ravno s postom ozdravel.

Mene je groza in tudi gnusijo se mi spreobrnjenci tipa bivši pijanci, kadilci, mesojedci……….. !

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Naslov?

Glej, da ne bo pomote, ne jem mesa mogoče kakih 5, 6 let, pa ne le to, še moko in sladkor sem črtala z jedilnika in se dejansko počutim odlično, mi pa zato na misel ne pride, da bi pluvala po tistih, ki jim je sočni zrezek njami, ki uživajo v vonju slastne pečenke, ali pa pohanih šniclov, domačih klobas, paštete, sočne torte, dobrega sendviča in podobno.

Vsak ima svoje razloge, da počne ali NE počne določeno reč, pa naj gre za nezdravo hrano, izkoriščanje narave, ali pač karkoli drugega že.

Veliko več dobrega za ta planet boš naredila s tem, ko boš nehala kričat in noret, da morajo vsi počet tisto, kar je TEBI prav, ko boš sprejela dejstvo, da je veliko drugačnih na tem svetu, da je treba dovolit vsakomur, da pride do določenih spoznanj, sam, brez jeze, pregovarjanj, kaj šele kritik!

Meni osebno je ves ta cigumigu okoli vege in meso jedcev čisto mimo – sama pač gledam, da pojem čim manj klobas in paštetk in podobnih neumnosti in meso 2x na teden pa takrat tisti kos iz srečne krave in zadovoljnega pujsa in evforično srečne piške pa magari stane 8€ (čeprav po pravici povedano, dobim meso vseh teh iber srečnih živali zastojn od tašče – hvala tašča! In ja – če za žival sam skrbiš jo hraniš in se “družiš” z njo vsak dan imaš do nje nek drugačen spoštljivi odnos, ko si zraven še pa ko jo zakoljejo in dajo narazen pa začneš razmišljat, če se res mora jest meso vsak dan 2x…)

ker sem ravno ozdravljena onkološka bolnica,me nihče nikdar in nikoli ne bo prepričal,da je s postom izstradal raka…ti se pa kar veselo posti še naprej…

Ne razumejo kaj si hotela povedat, čeprav je zelo enostavno napisano in ne zahteva več kot povprečni IQ.

Že ko štiham imam slabo vest, do ubogega plevela, ampak si mislim, ma saj ga je ogromno tako, da ni ravno velike škode , ko ga obrnem in s tem uničim, ko sadim zelenjavo ji vedno govorim, sedaj vas bo pa ati posadil, vi pa le veselo raste in se razvijajte , sumim , da vedo zakaj so posajene , ene se spuntajo in nočejo zrasti .
Ko pobiram z vrta se vsaki zelenjavci opravičim , oprosti sedajle bo malo zabolelo , sploh fižolu in pa bučkam .
Paradižnika ne sadim, razlog je v tem, da bolj se bliža čas obiranja bolj rdeč ratuje, sumim , da od togote ali straha ker ga bom utrgal.

Lojze Peterle se je kar lepo zdravil z uradno medicino in se z njo tudi pozdravil. Ob tem se je resda še postil, a to je bil njegov problem in to ga zanesljivo ni ozdravilo.

Lojze Peterle se je kar lepo zdravil z uradno medicino in se z njo tudi pozdravil. Ob tem se je resda še postil, a to je bil njegov problem in to ga zanesljivo ni ozdravilo.[/quote]

Link?

Lojze Peterle se je kar lepo zdravil z uradno medicino in se z njo tudi pozdravil. Ob tem se je resda še postil, a to je bil njegov problem in to ga zanesljivo ni ozdravilo.[/quote]

Link?[/quote]

A misliš, da je vse na internetu?
Pri nas se je zdravil, če ti je zdaj kaj lažje pri srcu.

Link?[/quote]

A misliš, da je vse na internetu?
Pri nas se je zdravil, če ti je zdaj kaj lažje pri srcu.[/quote]

Hm, tole je pa malo drugače, kot je povedal Lojze. Kako konkretno pa se je zdravil pri vas? Je bil samo na konzultacijah ali je prejemal kako terapijo ali pa je bil operiran?

Lojze Peterle se je kar lepo zdravil z uradno medicino in se z njo tudi pozdravil. Ob tem se je resda še postil, a to je bil njegov problem in to ga zanesljivo ni ozdravilo.[/quote]

Že naš vrhunski onkolog Erik Brecelj je nekajkrat povedal, stradanje ne ozdravi raka , rak kot tak se hrani s tkivom , torej razjeda celice, hrana, ki jo človek užije nima s tem nobene zveze , po njegovih besedah je to zgolj fama , ki se je razširila med ljudmi, ko bolezen dodobra napreduje se vsi obrnejo na zdravnika .

Jaz od slovenskih kmetov ne kupim več a ma baš ništa!
Zakaj?
Ker sem plačevala 2x toliko kot v trgovini, na koncu sem pa ugotovila, da mi prodajajo jajca od najboljšega soseda, da imajo krave v katastrofalnih pogojih, jih hranijo katastrofalno itd.
Raje v štacuni, je vsaj neka kontrola.
Premalo denarja imam, da bi plačevala drago (in slabo)!

To je približno taka logika, kot če mavrični vitez reče, da so vse ženske prasice, ker ga je enkrat v osmem razredu OŠ ena malo vodila za nos, zdaj se je pa odločil, da s temi ne bo imel nikoli v življenju ne sreče, ne opravka!

V Sloveniji je deset tisoč kmetij, če so te na eni peljali scat, to zdaj pomeni, da je tudi ostalih 9999 kmetij samih prevarantov ali nesposobnežev?

Ne bom rekla, da so vsi taki, ampak jih je pa večina. In ker se nimam več časa s tem ukvarjat, se pač ne bom.

se ne čudim, da gre vse skupaj v pm….
da raje kupujete v trgovinah kot pri kmetih. In zadnjič objavljena reportaža na RTL, 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mesa PAKIRANEGA (LIDL HOFER ITD..) v Nemčiji, okuženih z raznoraznimi fekalnimi bakterijami in ostalimi….Pa saj ne samo meso….zelenjava tudi

pa dober tek….
idioti

Meni pa se zdi post od fej fej feeej odličen in se popolnoma strinjam z napisanim. Na žalost sama nisem dovolj odločna, da bi nehala jesti meso in si še nisem vzela časa, da bi se pozanimala kje v bližini imajo eko in ga tam kupovala. Sem pa že nekajkrat za kakšen mesec ali dva nehala jesti meso, pa sem se vedno vrnila nazaj, ker me je premamil ali pa sem našla kakšen drug izgovor (nosečnost, pa da le otroku ne bo kaj manjkalo..)
In v večini družin jedo mnogo preveč mesa (moje mnenje) in včasih ko si tlačim kakšen kos svinjine ali govedine v usta, pomislim da je morala uboga žival na neki farmi trpet za to v neprimernih okoliščinah in se mi kar upre. Žal me te misli ne spreletavajo ko jem pohano meso ali zrezke v gobovi omaki, ampak bolj ko jem meso v oblikah, ki mi niso tako všeč.

Glede na to, da pa nas je na zemlji preveč, bi lahko meso jedli vsaj manjkrat in posledično zagotovili živalim boljše pogoje. Vprašajte se ljudje, kako bi se vi počutili celo življenje zaprti na nekaj m2, brez da bi lahko kdaj videli naravo, imeli normalne stike z drugimi ljudmi. Imeli bi vas v kovini in betonu, da bi bilo vse higiensko neoporečno. Za zaključek pa zakol. Norčujete se, ker nočete razmišljati ali pa ne zmorete osnovne empatije. Ampak ja, te živali so mnogokrat kot v taboriščih, pa če je meso okusno ali ne. In to bi bilo treba spremenit, pa čeprav bi še vedno jedli meso. Ker problem je tudi pridelava mleka in mlečnih izdelkov, jajc…

Tisti pa, ki se vam “smilijo rastline”. Rastline nimajo živčevja in možganov, da bi lahko čutile bolečino in procesirale informacije na tak način kot živali. Tako da zaenkrat je njihovo trpljenje vprašljivo. Plodovi (paradižnik, bučke, slive…) so pa itak namenjeni raznašalcem in bi torej rastline dosegle svoj namen, če poješ plod in peške kje pustiš ali pokakaš…

no, evo, pa sem se razpisala.

Bravo bučka 33! Tudi sama ne morem verjet, da nekateri lahko primerjajo čutečo žival z rastlino? Tisti, ki vam ni jasno, kaj se dogaja v resnici, pojdite na obisk ene klavnice in vam garantiram, da ne boste več pojedli koščka mesa (pa če ste še tako trdni). Krave in pujski so dokazano izjemno inteligentne živali, podobno kot psi, svojega hišnega ljubljenčka ne bi pojedli, kravo alu pujska pa – kje je logika? In kdor se ni sposoben vživeti v čutenje živali, ni sposoben sočustvovati niti s sočlovekom. Že Einstein je ugotovil, da dokler bo nasilje nad živalmi, toliko časa bo tudi nasilje nad ljudmi. In ne, nisem neka fanatična vegetarijanka, samo čuteč človek.

Hejla,,,,se strinjam z napisam fuj fej,,,,sama sem kar že neki cajta ne jem mesa, ker sem se odločila, da ne bom odgovorna za pokol živali, pa še nezdravo je. Na žalost pa bodo ostali ljudje še dolgo iskali navidezne razloge za ubijanje in mučenje živali. Ne zavedate se, da ko pojeste meso iz nekontrolirane reje, pojeste en kup rasnih hormonov,,pol pa se starši čudijo, zakaj jim hčere imajo menstro že pri 8 letih. Vidim, da je folk čedalje bolj neumen in bi samo žrl in žrl,,,pa da o pretirani potrošnji sploh ne začnem. Upam, da se boste kdaj prebudili in to čim prej.

No, najprej bi morali omogočit povprečnemu človeku dostop do brezmesne prehrane, potem pa govorit o izbiri. Prehrana vegetarijanca, ki poleg vsega gleda še na okolje, je danes povprečnemu človeku nedosegljiva. Pika.

New Report

Close