Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Grozi mi kazenska ovadba

Grozi mi kazenska ovadba

veš kaj ko so mojo mladoletno 13 hčer neki fantje otipaval ji kazal (po domače lulčke)in zahteval da se sleče sem to brez kakrkoli prdanja prijavila policiji.Hči je na srečo ušla,mularija pa ni bila kaznovana ker so bili na mojo škodo tudi 15,16 mladoletni.In če si 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da je to res sploh ne vem kaj še čakaš takoj ga prijavi policiji.Pred tem pa se najprej resno pogovori s hčerko oziroma naj napiše kaj se je v resnici dogajalo,kajti kriva prijava lahko človeku uniči življenje.
Da pa ne veš kaj storiti in tukaj sprašuješ je pa mal čudno.Jaz vem če bi hčer prišla domov in povedala da jo pač učitelj spolno nadleguje se ne bi pogovarjala z nobenim sam prijavila(seveda pa najprej pogovorila s hčerko jo peljala k doktorju na pregled,)in hčerki tudi povedala da kriva prijava tudi nosi posledice njej staršem in seveda tistemu človeku uniči življenje,kajti tudi če se ugotovi da smklja laže je njegovo ime uničeno.službe z delo otroki ne bo dobil več.

Jaz vem da bi mene oziroma mojo hčerko nekdo obtožil take stvari bi se najprej prepričala če je to res in če bi ugotovila da ta dotična oseba laže,se zmišljuje bi ga brez prdanja prijavila.pa naj se praska kakor hoče.

ŠE ENKRAT ČE SI 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} PRIJAVI GA POLICIJI,DRUGAČE PA NE ZGANJAJ PANIKE.OZIROMA NAJPREJ SE PREPRIČAJ ČE SLUČAJNO HČI NE LAŽE.kAJTI TUDI TO SE LAHKO ZGODI,KER GA PAČ NE MARA.OTROCI SO Z VSEMI MAŽAMI NAMAZAN.IN STARŠE KOMOT VRTEJO OKOLI PRSTA KAJTI VEDO DA BODO Z NJIMI POTEGNILI.čE PA OTROK VIDI DA SO STARŠI NE ODLOČNI PA JE ŠE SLABŠE.
jaz ko mi je povedala se mi je dvignil pokrov,se pogovorila s hčerko da pove po resnici oziroma napiše ji povedala da bom šla na policijo in upam da ne laže kajti tudi jaz bom zaradi njene laži kaznovana zaradi lažne prijave.ko sem videla da govori resnico sva šle skupaj na policijo in podale prijavo proti tem fantom.Policija je šla v akcijo in na koncu so bili fantje samo opozorjeni.
tako da če je res skupaj na policijo podati prijavo in učitelj bo za to kaznovan.če ni kriv bosta posledice prijave nosili same.verjemi mi ni poceni.

Kje je pa oče dekleta?

Če bi se mojemu otroku kaj takega dogajalo in bi bil prepričan v to, ne bi čakal na organe,…

Pa kaj vam res ni jasno, v čem je problem? Če to mama tega dekleta enkrat naredila uradno prijavo, bo to ostalo s tem dekletom za zmeraj. In zdaj tehta težo teh dogodkov v primerjavi s stigmo, ki se bo prijela te punce na šoli in v kraju. In poglejte samo komentarje mamic! Kakšne bo poslušala šele od moških, pa od znancev in sorodnikov tega učitelja! Zmeraj bo una, ki je prijavila unega – večina (sodeč po forumu) pa ji itak ne bo verjela. In to deklica, ki je baje introvertirana in občutljiva. Bi bi res izpostavili svojega otroka temu?
Jaz že vem, da bi krepko premislila. Kolikor mi je jasno, do fizične zlorabe še ni prišlo, torej bi veljalo razmisliti tudi o prepisu, da če se punca na šoli slabo počuti.
Prijava policiji – že naslednji trenutek ji bo na vrata potrkal POP TV in škandal bo tukaj. V njegovem središču pa ta deklca.
Jaz mislim, da je tukaj marsikaj za razmislit.

kar se tiče pop tv ponavadi tja mamice same pokličejo in svojo hčerko predstavijo javnosti.Moja hči kljub temu da sem prijavila nima nobenih posledic glede prijave.fantje pa so prišli k sebi in od njih ni slišat nič slabega.
ne glede kako in kaj če je prepričana v to in če je to res da učitelj to počne naj ga prijavi.Naredila bo uslugo sebi in tudi drugim ki pridejo za njo.Bojim pa se da punca noče obiskovati tega predmeta in si je raje nekaj izmislila.(to je samo moja osebna ugotovitev ki pa lahko ni resnična)tako da brez napadanja.Problem je sam to da bo morala mati poiskati dokaze o tem če je res in poiskati druge deklice ki se jim dogaja isto.
Včasih je tako da otrok ne mara učitelja in si izmisli nekaj,problem je sam potem ko to pride staršem na ušesa in potem starši naredijo svoje.Uničijo življenje sebi otroku in tistemu tako da ZELO PREVIDNO.nevarno je nekoga obtoževati brez dokazov.

Da pa nekoga zmerjat s pedofilom ne da bi se o tem prepričali če je to res je pa zelo nevarno.In to kar ta mami počne je zelo slabo:(Na kratko. Človek je zelo verjetno pedofil ali eden tistih)na tvojem mestu bi se najprej prepričala in potem govorila oziroma pisala.to je dvorezen nož.

No, zdaj smo ugotovili že, da si je punca izmislila, da bi se rešila predmeta. Čedalje lepše.
Ne, ne kličejo mame same. Pop TV ima zveze na policiji in če jim pride na ušesa kaj takega, hop v kombi, pa gremo. Zasliševat učitelje, pa so šošolce, pa deklico poiskat, pa posnet, pa tako naprej …

Zgornji post je tipični primer moškega šovinizma.

hervis prvič sem ženska,drugič sem mati ki je že imela primer tako da verjemi mi,tudi jaz sem bila takrat skepična če hči govori renico.ko sem se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepričala da je res sem prijavila..verjemi mi tudi da otroci kdaj tudi lažejo in se hočejo izogniti mogoče predmetu.Sploh pa je takih letih ki jim gredo vse bedarije in tudi laži po glavi.verjemi mi sem dala to skoz.tako da ne mi sedaj govoriti o nekem moškega šovinizma ker prvič sploh nisem moški ampak ženska.najlažje je obtožiti seveda moškega seveda spet brez da se prepričat če res on .Sramota je sam to da nisi prebrala kaj se je zgodilo nam ampak samo tisto kar ti paše.
Saj pravim če je res kriv naj ga prijavi če ni naj pusti tako kot je.Kar pa se pop tv tiče je pa tako večinoma dobijo podatke o dotičnih ki so umešan v to sam ne imensko ampak anomimno.kako to da moja stvar ni prišla v javnost zato ker nisem nobenega obvestila.tako to gre.

Ti NEKDO si pač super ženska in nisi odreagirala tako kot odreagira večina mater, z občutki krivde namreč. Preberi kaj na tistem linku zgoraj, da ne boš vpila, kako vse matere tečejo na policijo, skoraj nobena ne teče tja. Če bi ji pokazal spolovilo in jo silil, da ga gleda, tudi jaz najbrž ne bi oklevala, bi mu verjetno poslala očeta s službeno pištolo tja. Nisi bila poučena in še zdaj nisi o tem, kako delujejo pedofili. Pri tvoji hčeri se je nekaj mulcev hotelo poigrati z njo, pedofili pa to počnejo bolj fino, prikrito. Res je problem v tem, da 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepričana nisem, a ne o tem, kaj je govoril in delal, o tem sem, iščem pa informacije, kaj je najboljše za hčero. Ne vem zakaj ti sploh odgovarjam, aja, ker moram jaz tebe naučiti nekih stvari, o katerih se ti niti sanja ne. Nimaš pojma in najrajši bi te utopila v žlici vode tako kot tistega pedofila.

Zdaj sem se spomnila po kaj sem prišla sem. Zahvaljujem se za informacije. Sedaj imam dva nova kontakta, kamor se lahko obrnem. Neprecenljiva pomoč. Na žalost pa moram povedati, da je hčera včeraj res brala forum in našla tisto temo, kdaj otroci prihajajo domov in mi je danes zvečer povedala za to.

Omenila je nekega boya in sem se izgovorila, da ste ga drugi potem spljuvali, da ni brala, kaj so pisali danes o njem. S tega vidika sem res naredila napako, da sem sploh kaj pisala o tem.

Namen odprtja teme ni bil torej debata pro et contra, temveč zbiranje informacij. Informacije sem dobila. Prosim moderatorja, da to in tisto temo od megaboya izbriše, da ne bo šla hči jutri preverit, če ga je res kdo spljuval, žal ga je samo ena.

Resnično odsvetujem vsem, da v primeru stiske hodijo sem kaj spraševat, vprašajte raje na drugih forumih. Sicer sem dobila nekaj podpore in prepotrebnih informacij, a sem zraven doživela skoraj živčni zlom. Kako grozno je to brat in pisat in se zagovarjat..groza.

“Nimaš pojma in najrajši bi te utopila v žlici vode tako kot tistega pedofila”

S temi besedami zaključuješ prejšnji odgovor. Ne rabiš tega, mar ne?

Premišljevala sem o tem kaj bi storila jaz. Sem mati najstnice. Sem pa tudi sama kot najstnica doživela spolni napad očetovega prijatelja. Oče mi je stal ob strani in tipu zagrozil, da si mi ne sme približat na več kot 100 m, sicer mu bo vse kosti polomil. Nikoli več me tudi pogledal ni. Staršem sem neskončno hvaležna, ker sta mi takrat stala ob strani, čeprav sta nešolana, preprosta, sta mojo stisko začutila, predvsem, sta mi verjela in zaupala.

Torej, prva briga bi mi bila le in samo otrok. Stoj ji ob strani, pogovarjaj se z njo, svetuj ji, kaj naj naredi, kako naj ukrepa, kako naj se izogne kakršnem koli stiku, ki njej ni všeč. Če začutiš, da ne zmoreš, da ji ne znaš pomagat, poišči psihiatra, psihologa, čisto vseeno, nekoga, ki je strokoven, ki ti bo prisluhnil in pomagal. Predvsem pa ne oklevaj, ne sprašuj druge, vendar ukrepaj po svoji vesti in svojem vedenju. Predvsem pa se o tem kaj razmišljaš in kaj meniš, pogovori s hčerko, ne pa z nami, ker te itak kot praviš in kot sem ti v začetku omenila, razburjamo tako, da si že sama začela grozit drugim, tega ne rabiš zdej, ne kasnej.

Če pa je to provokacija, pa se ne sekiram, mogoče komu moja izpoved in nasvet vseeno prav pride.

Lahko noč!

veš kaj tista mami od včeraj.a ti misliš da moji hčerki to ni pustilo posledic.Pismo ti tukaj praviš da se je ni niti še dotaknil in hčer pravi da izgleda čuden.ga zmerjaš s pedofilom V isti sapi pa meni praviš da to ni nič da se je hotelo nekaj mulcev poigrati z mojo hčerko.mislim ti si res čudna.Jaz pravim še dobro da je imela toliko korajže da je zbežala čeprav je bila pri tem še tepena.No še to ti povem so jo na silo skoraj slekli.Sploh se ne predstavljam kaj bi se zgodilo če ne bi.Si upaš ti.Tudi 15,16 letni mulci znajo predkano prelisičiti deklico ob tem pa še groziti če bo komu povedala da ji bodo ubili starše.si predstavljaš kako se je punca počutila.Na srečo mi je hči povedala in na srečo se potem ni nič zgodilo.in jaz sem jih šla brez slabe vesti prijavt.me prav boli k..ac kaj si njihovi starši mislijo,meni se gre za mojo hčer.

saj ti pravim če si 100 procentna da je pedofil prijavi ga.zakaj omahuješ,s tem hčerki nič ne pomagaš.kajti on to še vedno počne pa čeprav ti je o tem povedala.S tem ji poveš da je ona kriva.
nE GLEDE KAJ SE JE ZGODILo ŠKODA JE ŽE NAREJENA.POSKUSI JO POPRAVITI S TEM DA GA PRIJAVIŠ,POLICIJA gre v akcijo PA TI POTEM PRIPOROČI ŠE PSIHOLOGA.vEČ VEM KOT MISLIŠ.ker jaz sem že bila v temu in tudi vem kakšne posledice to pusti.naša jih ima še sedaj pa je kar nekaj let preteklo.no če te zanima fantje jo sploh ne zanimajo pa je stara 17 let.ko jo vprašam mi reče ne hvala,nočem da se še enkrat ponovi tisto.

veš kaj ti mene nimaš kaj učiti,ti se raj uči kako boš pomagala hčerki,s tem pa da mi groziš da me boš utopila v žlici vode pa čeprav ti nisem nič naredila pa res kaže da je s teboj nekaj HUDO NAROBE.

tukaj se delaš pametno v resničnem življenju si pa zmedena in ne znaš trezno mislit.KOt sem opazila se s hčerko nista niti odkrito pogovorili in ti sam ugibaš in obtožuješ.Če ti hči reče da je čuden še ni pedofil ti mora pa mal več povedat.da jo šlata,tam kjer je ne sme,da jo sili v spolne odnose,ji govori kako bi bilo dobr če ga pošlata itd.dokler tega ni nimaš nič.edino kar te čaka je VELIKA TOŽBA.

Punca dokazat boš morala,kar v akcijo ,poišči priče tiste ki so bile iz strani učitelja TUDI SPOLNO ZLORABLJENE.

jaz vem da bi šla v akcijo se prepričala kako se obnaša do mladoletnih kajti že mimika obraza otroka in njega se vidi da je nekaj narobe on pa preveč domač.Tudi jaz sovražim pedofile ampak na suho brez potrjenih informacij pač ne smeš obtoževati.
edino kar ti lahko rečem SRAM TE JE LAHKO.

Pa še nekaj.Ima telefon.no ko bo sama z njim naj ga posname kako on govori z njo.slikovno in govorno.potem pa ne bo mogel več tajiti da laže pa tudi tožbe proti tebi ne bo mogel vložiti.in to je dokaz.do dokazov lahko prideš sam znajti se je treba.
vsaj jaz bi tako naredila.

pa za nasvet odvetnika bi bilo dobro prašat vendar mu bo morala hči vse povedat učitelj ima pa časa da vloži tožbo proti tebi dobre tri mesece.po treh mesecih propade.in ni več aktivno.razen če se bo to nadaljevalo.pohiti čas teče.

Mene pa zanima samo nekaj – koliko sedmošolk obiskuje MON?

Moja hipoteza (nekaj postov više) dobiva dodatne podkrepitve:

Iz opisanega sem jaz razbrala, da gre v bistvu za spolno nadlegovanje, ne za spolno zlorabo – to sta v kazenskem zakoniku precej različna pojma.

Je pa tudi spolno nadlegovanje kaznivo. Ti pa vseeno svetujem, da uporabljaš pravi termin.

Jaz sem bila kot odrasla nekoč deležna spolnega nadlegovanja. Sama nisem nič prijavila, je pa prijavila ena moja kolegica, ki jo je nadlegoval isti tip kot mene. Mene je navedla kot pričo (karakterno – da je isto počel tudi meni) in so me s tožilstva poklicali na zaslišanje. Ker moj primer še ni zastaral, so tudi za mene proti temu tipu podali kazensko ovadbo.

Tj, hočem povedati, da v bistvu ti samo prijaviš zadevo (ali jo prijavi nekdo drug) in se kolesje samo zavrti in ni več odvisno od tebe, ampak zadevo prevzamejo in preučijo organi pregona.

Te pa 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} podpiram, da si dala prijavo, da skrbiš za hčero. Pa naj pristojni potem ugotavljajo ali gre za kaznivo ravnanje ali ne. TVoja naloga je, da zaščitiš hčero, naloga tožilstva in sodstva pa je, da ugotovijo, ali v resnici gre za spolno nadledovanje ali je učiteljevo vedenje dopustno.

Tudi če si nekdo daje duška – spolno nadlegovanje v šolah je dejstvo, ne hipoteza.

Ne samo to, da gre še prav prebirat poste, enega pa drugega. NEKDO je zelo lepo napisala. Mi je pa žal, da nisem brala prvotnega posta, tako, da ne vem na podlagi česa gredo zdaj te obtožbe proti učitelju.

se strinjam s Frco

ne vem kaj komplicirate, Frca je čisto pravilno, obširno in brez dlake na jeziku, a dostojno mami razložila in svetovala, kot je prav

če mama nasvetov trenutno ne sprejme, jih bo prebrala par dni, mesecev kasneje in jih bo morda takrat videla in sprejela malo drugače

s paniko se ničesar ne da rešit

oh, ne vem sicer kakšen je prvotni post, ampak bi se s punco pogovorila . naj pove, kaj je res in kaj ne, kaj ji je rekel, naredil. če deklica ne laže in ji učitelj teži, naj gre pač mož tja in mu pove nekaj krepkih, lahko pa opraviš to tudi sama. jaz ne bi čakala inštitucij, ki ne ukrepajo, niti se ne bi zanašala na kakšne zblojene psihologinje, ki študirajo psihologijo zato, da bi poštimale svojo psiho. pojdi v šolo, ga nahruli, mu zagrozi, da bo napolnil hlače. če je res pedofil, mora delovat in bo odnehal, če pa je nedolžen, si bo pa mislil, da ste vsi v družini malo čez les, dejansko vas tožil ne bo, ker ne bo nič uradnega in svet se bo vretel naprej.ne vem, kje je problem, da se to zgodi moji punčki in ugotovim, da dekle govori resnico in ne laže, bi mu mož polomu vse kosti?!

Ženske, ženske, ves čas govorite – če si prepričana, če je to sigurno … Od kdaj so pa mame policija in sodišče v eni osebi? Za preiskavo je sum več kot dovolj. Ni dokazovanje njihova naloga?

Jaz tej “zgodbi” ne verjamem. Na šoli je najbrž nekaj deset 13-letnic in ta grozni pedofil ogroža pa samo eno ubogo deklico?! Če bi bilo res kaj na tem, bi na šoli gotovo vedeli, oziroma bi vedeli starši drugih deklet, tako, da to je bolj zgodba za lahko noč. Pa ne zagovarjam pedofilov. Ti so vedno bili in vedno bodo. V naših časih se ni nihče s tem obremenjeval, smo pač vedeli, kateri je “čuden” in smo se ga ogibali na vse načine, pa zato nimamo nobenih psihičnih posledic. Staršev o tem nismo nikoli obveščali. Danes ne smeš nikogar niti pogledati, pa je že ogrožen in zlorabljen.

Ze pretiravanje – nikoli se ni ‘vedelo’, da je nekdo čuden. Vedeli so samo isti, ki so imeli to smolo, da se jim je ‘tačuden’ pokazal v pravi luči. In ker so bile te osebe izbrane z ‘mikroskopsko natančnostjo’, so bile ponavadi tiho.
Po tvoje naj bi pa kar cela šola vedela, da je nekdo pedofil? Ima nalepko na čelu????
Saj ni čudno, da je tako malo prijavljenega, če pa je če folk v orto zabit.

Ko bi vsaj bilo tako preprosto.

New Report

Close