Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek HALO Predsednik države, a je mogoče pri nas uradni jezik srbohrvaščina

HALO Predsednik države, a je mogoče pri nas uradni jezik srbohrvaščina

Nič se ne motiš!

Zdaj pa imamo. Drnovšek gor, Drnovšek dol, ah in oh. Sama hvala, tako je in edini, ki je sposoben za predsednika, bal, bla. …Ker je bil tiho, ali redkobeseden, neodločno odgovarjal je bil pragmatičen.

Izkazalo se pa je, kar se je. V jugi je bilo vseeno a si kaj znal, samo, da si ploskal in bil na liniji.

Podobno se lahko ponovi v Ljubljani, če bodo volili super Jankovića. Izvolili bodo lupino, brez vsebine in nemočnega, brez političnih botrov. Zna kar zna. Tudi Drnovšek je znal kar je znal.

Pa še to. Moje sklepanje o Jankoviću je potrdil filmček, ki ga pokaže v takem položaju kot sem že večkrat tukaj napisal.

meni Drnovšek ni bil nikoli “všečen” politik
njegovo znanje jezikov pa zelo
moje mnenje pri uprabi jezika in govorjenju je nasprotno tvojemu

ne, takrat pa bi bili ponosni na svojega svetovljanskega predsednika, ki iz spoštovanja do gosta govoru v njegovem jeziku. licemerstvo slovencev

Najbolj sem navdušen nad ljubljansko srbo-hrvaščino. To je nekaj najlepšega.

Razlika je biti župan ali prodajalec solate!

Ob poslušanju njegove polomljene “angleščine” me kar zvija v želodcu! Tako trdo izgovorjavo imajo učenci v osnovni šoli!

Dobro, že
v principu pa se je bolje pogovarjati kakor biti tiho.
Mogoče se ti bojiš, ali pa imaš slabe tolerance, omenil bi nemščino, da ti poslušaš mene, obnemiš-meni pa izvrstno služi, ker ti hočeš samo izvrstno znanje. Slabo znanje nečesa(jezika) in dobro poznavanje drugega (osnone stroke) je bolj pomembno. Toleranten tujec to pozna, saj mu je običajno svet jasen. Moja izkušnja je, da pripadniki večjih narodov niso tako malenkostni kot mi.

Naši otroci v osnovni šoli imajo mogoče res trdo izgovorjajo. Vendar pravilno. To je najpomembnejše.

Kakšno leto nazaj, mogoče malo več, sem po TV poslušala, ko je g. Janez Janša govoril v angleščini. Ni me samo zvijalo. Sram me je bilo, za njega in za nas vse, da imamo tako neizobražene ljudi, ki nas v svetu zastopajo.
L.p.

Najpomembneje je, da je govoril kot sama ugotavljaš pravilno.

Janez Janša je napisal več knjig ter na stotine člankov, komentarjev, esejev in znastvenih razprav. Objavil je tudi več svojih pesmi in literarnih spisov.
Kot predavatelja- izvedenca za obrambna in geostrateška vprašanja so ga vabili na mnoge posvete in simpozije po svetu.

Predaval je na Kings College v Londonu, na Centru za mednarodne in strateške študije v Washingtonu, na The Royal Institute for international Affairs v Londonu, na Center for Balkan Security Washington, na konferenci Atlantskega sveta Velike Britanije, na Institute for international studies v Bonnu, na Katoliški univerzi v Buenos Airesu, na konferenci CNN v Atlanti, na mednarodnih simpozijih in posvetovanjih NATO na Dunaju, v Rimu, Bruslju, Pragi itd.

Njegova dejavnost je bila v obliki člankov, intervjujev in reportaž predstavljena v mnogih tujih revijah, med drugim tudi v visokonakladni reviji People v ZDA.

Poleg vsega, kar je naredil za Slovenijo in Slovence, tudi zate Viva 12.
Pazimo nanj.

les je lep napisal:

> In še marsikaj drugega si nebi smel privoščiti.
> Ampak J. Drnovšek se obnaša samovšečno in nekritično do sebe.
> In nesramno do državljanov.

Poglej, Drnovšek zna slovensko, vendar se je verjetno zaradi vljudnosti do gosta odločil govoriti v srbohrvaščini. Tebi pa manjka tako vljudnosti kot znanja slovenskega jezika, zato se raje ne oglašaj, dokler se ne naučiš uporabe pogojnika. Bi, ne bi,… pa saj ni tako težko.

Tudi ti, g. minister, se nauči slovensko, pa potem jetik otresaj. Za tiste, ki ste kratkega spomina ali pa ste premladi, pa to: v Sloveniji smo se vsaj eno leto učili srbohrvaščino, ogromno gledali TV Zagreb, v vojski se je uporabljala srbohrvaščina, medtem ko v Črni gori slovenskega jezika niso uporabljali. Še kot otrok sem na obisku v Srbiji ugotovil, da samo s slovenščino ne bom daleč prišel, ker je enostavno ne razumejo, pa naj se nam to zdi še tako smešno. Po drugi strani pa tudi Putin, ko pride na obisk v Nemčijo, uporablja nemščino, kakor tudi Mercklova ob srečanjih z njim rada pokaže svoje znanje ruščine. Kje gre tu za kakšno hlapčevstvo. To lahko prileti le iz ust nekoga, ki je že predolgo pod vplivom rumenega tiska in njegovega poveličevanja pravih in namišljenih napak neke osebe, v našem primeru predsednika Drnovška.

Koliko je Drnovšek v svojem govoru v OZN govoril pravilno ali pa trdo, bi si morali zavrteti posnetek. Da sem pa omenila trdoto izgovorjave sem jo pa samo zato, ker je bilo zanj neštetokrat omenjeno, da angleščino obvlada perferktno. Pod to pa prištevam poleg pravilnosti tudi dobro ali slabo izgovorjavo.

Tomazzzzz
:-))))))))))))))))!
Kako pa kaj tvoje izrazoslovje?
Da bi poveličevali napake Drnovška? Ne, obžalujemo jih.
In jaz sem zgrožena, da imamo takega predsednika, ki v lastni državi na tiskovni konferenci govori v tujem jeziku!
Da marsičesa drugega sploh ne omenjam!
Kar se pa tiče vljudnosti…..
Jaz imam pravico povedati svoje mnenje.
In nikogar ne žalim.
To delaš ti.

Ja, živim tukaj na ljubi zemljici in Sloveniji in skušam biti pošten do sebe ampak tudi drugih. Na jetra mi že gre to neprestano primitivno zmerjanje, kako so nas bojda kradli in ropali(že celih 15 let), najprej vsi južno od Kolpe, nato pa zreducirano zgolj Srbi. Tragika vsega pa je, da imamo sedaj vsi manj, kako to (razen Hrvaške)? Zakaj pa zaboga naši gospodarstveniki rinejo spet tja dol in odpirajo tovarne itd? Mar razni spari, hofferji in drugi tujci puščajo dobiček tu? O klanjanju trenutno močnejšim, pa ne duha ne sluha. Kakor poznam zgodovina nas niso nikoli ogrožali tisti z juga, razen Turkov. Slovenijo so v vsej zgodovini vedno ogrožali tisti z zahoda in severa, katerim se sedaj slinimo. Ja, mojega deda so ubili tisti s severa, ata pa kot dojenčka zaprli in stradali tisti z zahoda.

Matr ste čudni,Erjavcu so napisali teksta v francoščini,pa v ang.jeziku,pa se je komaj naučil prebrati – bral je na srečanju obr.ministrov sredi Portoroža,kaj pa Rupsi vas ne moti,ko klati tisto svojo pol angleščino oz.amerikanščino?

JJ pa še SLO-pogovorno ne obvlada dobro.Poslušala sem retorika,ki ga je učil nastopanja in odpravljanja njegovega “grosupeljskega klatenja” jezika.Pa me ni motilo toliko,bolj me motijo vsebinski kiksi,pa naj si bodo od kateregakoli že.Na bruhanje mi gre govor o poštenosti,pa o moralnih in družinskih vrednotah,ne motim se preveč če zatrdim, da so v večini lažnivci,grebatorji,izkoriščevalci in kurbi— vsepovprek,pa jim niti enega izmed teh dejanj nisem nevoščljiva.

“grosupeljsko klatenje”. Skupaj s Kacinom se norčujeta iz dialektov, ki so med drugim tudi lepota Slovenije. To kaže na tvojo inteligenco. Ko boš ti sposobna govoriti 10 ali več minut brez predloge, gladko, smiselno, z občutkom, kot zna govoriti Janša, potem se spotikaj obenj. Če tega nisi sposobna, pa razmisli predno govoriš o bruhanju.

Mene pa moti Bajukov DONS, ali celo DONES.

Tip govori tako lepo slovenščino, tega zoprnega ljubljanskega DONS se pa nikakor ne reši.Škoda.Meni gre prav skozi možgane, ko to reče.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Mislim da ste zgrešili temo o kateri smo začeli razpravljati.Povejte mi kdaj je kakšen tuji predsednik govoril na tiskovki z našimi novinarji slovensko.Razlika je ali se pogovarjajo diplomati med seboj ali pa v Sloveniji odgovarjajo na vprašanja tujih novinarjev.

Ravnmo zaradi takega razmišljanja kot je tvoje se dogajajo ravno te reči.

Se še kdo spomni, da je Drnovšek doktor? Pa veste česa? Doktorart iz ekonomije je delal, če me spomin ne vara, iz uspešnosti Romunskega gospodarstva v času socializma. Takrat je bil doktorat iz družbenih znanosti bolj stvar politične priliznjenosti partiji.
Pepermint

New Report

Close