Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hčerka in njen fant

Hčerka in njen fant

Dragi ata,

lepo vzemi telefon v roke in sedajle pokliči hčerko. ” Živjo Neža/Sara/Maja……, a sta danes popoldan doma? Sta? ok, super. Eno malo akcijo bomo naredili, pa rabim pomoč tvojega Tilna/ Andreja/ whatever, da mi pomaga. Plošče okrog hiše polagamo, saj veš, pa bi mi kakšne 2 urici pomagal. Aja, pa mojo staro majico naj obleče, ker bo precej umazan in prešvican. Ti bi pa medtem kuhinjo počistila in malico naredila. Pa jutri bomo ponovili, čez vikend pa naj še kakšen njegov kolega pride pomagat, pa bomo potem zvečer malo zapekli skupaj. Ej, pa daj prosim poglej, če je kaj za zlikat, mami ne utegne vsega. Lepo se imejta, se vidimo ob 16.30 ”

Preverjeno, zadeva deluje.

A to ste vsi mutavi doma ali kako? A je tako težko se usest in pogovorit, kaj in kako?

Se popolnoma strinjam. Kot da so ta stari pozabili, da so bili kdaj mladi in zaljubljeni 🙂
In tudi se mi zdi čisto mimo, da bi ta mladi pri vas doma pomagal delati. Halo??? Zakaj že???
Hči naj pač ima svoje zadolžitve, pa naj potem krmari med dolžnostmi in prostim časom. Predvsem pa naj uživa počitnice, še posebej, če je bila uspešna v šoli.

Tako vsaj gledam na to jaz, ki imam tudi 18-letnico doma, pa tudi sama sem bila enkrat stara 18 in tega še nisem pozabila (in tudi nikoli ne bom, ker so to ena lepa leta, ki se – na žalost – nikoli ne vrnejo…)


Spolno življenje otrok se staršev ne tiče. Staršev se tiče samo to, koliko se jim da gledat te modele, ki hodijo po hiši. Postelja je pa od hčerke. Polnoletne hčerke.[/quote]

Čuj tetka, dokler je postelja moje polnoletne hčere v mojem domu, se spoštujejo pravila. Kar ne pomeni, da ni dogovora in kompromisa, da ne bomo spet samo črno belo. Dejstvo je, da bi se jaz resno pogovorila s svojim otrokom, če bi opazila da hitro skače med rjuhe.
Vselitev k nam brez predhodnega dogovora pa mislim da bi marsikoga zmotila. Sori, neznan fant pa res ne more imeti dostopa v moje privat prostore in firmo, brez da vem vsaj kdo je in brez da poznam njegove starse.

Le kakšne imate to doma odnose, da niti ne veš kaj reči hčeri? Feler v komunikaciji? Malo si pozen s tem.

Torej ti bolj sede, da se tvoja hči vlači po gozdovih in wcjih?[/quote]

Ne boš verjelo, da obstajajo fantje in dekleta, ki se jim treba z vsakim dol dat in se zato ne vlačijo po javnih wecejih.

Če tega fanta ne bi bilo, delo okoli bajte sploh ne bi bil tak problem, se mi zdi. Da pa porablja energijo za servisiranje njegove hčere, to je pa sploh nepredstavljivo :-)))

Vsi, ki tako energično razpredate o seksu v tej temi: saj oče ni tega problematiziral, ampak to, da “cele dneve” tičita skupaj in da fant nič ne pomaga pri njih doma. Nič ni omenjal nočnih aranžmajev in neprestanega seksanja v sosednji sobi…

Ne vem no, tu na monu mate prav talent, da sfalite temo.

Sicer pa se meni ta zadeva ne zdi tako hudo problematična. In najbolj normalno na svetu je, da dva mlada zaljubljenca ves čas tičita skupaj. Zlasti med počitnicami.

Se popolnoma strinjam. Kot da so ta stari pozabili, da so bili kdaj mladi in zaljubljeni 🙂
In tudi se mi zdi čisto mimo, da bi ta mladi pri vas doma pomagal delati. Halo??? Zakaj že???
Hči naj pač ima svoje zadolžitve, pa naj potem krmari med dolžnostmi in prostim časom. Predvsem pa naj uživa počitnice, še posebej, če je bila uspešna v šoli.

Tako vsaj gledam na to jaz, ki imam tudi 18-letnico doma, pa tudi sama sem bila enkrat stara 18 in tega še nisem pozabila (in tudi nikoli ne bom, ker so to ena lepa leta, ki se – na žalost – nikoli ne vrnejo…)[/quote]

Jaz imam tudi podobno mišljenje. Pri nas je sicer hči imela skozi počitnice svoje zadolžitve in jih je tudi opravila (pospravila, pripravila kosilo, košnja…) kar smo se pač dogovorili. Ko je začela z resno vezo, je tudi pripeljala domov fanta, meni je bilo to edino normalno. Sedaj je sicer pri koncu študija, isti fant že 4 leta. Ko sta pri nas, so njene zadolžitve ostale enake, fant ji je pomagal ali pa ne, v bistvu se to sama dogovorila in me niti ne zanima). Ko smo imeli letos eno večjo akcijo, smo ga prosili če pride pomagat in je z veseljem prišel. Ampak to je se mi zdi, je bila prva taka zadeva, da smo vsi skupaj nekaj delali. Ko pride on k nam, vedno pove prej, da vemo, da nas bo več, ko gre ona k njemu, enako pove par dni prej, da se uskladimo. Glede hrane in stanovanja se mi zdi nepomembno, niti ne nič ne moti, če je on pri nas. Glede seksa se mi tudi zdi normalno, da to počneta tudi v naši hiši.
Jaz generalno gledam na našo hišo kot na skupni dom, kjer smo doma mi trije. Če kdo dobi obiske, odsotnosti, … to napovemo v naprej, se uskladimo, po potrebi tudi kaj prestavimo in se prilagodimo, če komu kaj ne odgovarja. Hči je ravno tako enakopraven član, ima enake pravice in dolžnosti kakor midva z možem.
Lp,m.

Jst sem pa sigurna, da bi fant pomagal, če bi mu rekla za pomoč. Po drugi strani pa razmisli kak je občutek, ko se ti otrok cele dneve potika okoli in ne veš, kje je.

Tisa_R in prijateljsko vzdušje sta še najbolj normalno odgovorili, večji del ostalih pa takoj pokazal značilno slovensko prihuljeno sadistično naravo: “vsak grižljaj bo plačal s krvavimi žulji”!

Čudi me, da se industrijska revolucija ni začela v Sloveniji, saj bi bilo teranje 5-letnih otrok na delo v rudnike tako zelo pisano na slovensko kožo! Pa še fevdalci, ki nikoli niso delali, so tako uspešno preparirali Slovence, da so sprejeli pregovor “Kdor ne dela, naj ne je” kot za najvišji izraz svoje klenosti. (V resnici jih je pa s tem vsiljenim pregovorom nekdo krasno na suho nategnil.)

Kakorkoli, človeka sta stara 18 let, malo še ne vesta, kaj bi drug z drugim, tipata še, kam in kako se bodo stvari obrnile … nekdo bi ju pa že vklenil ko črno živino in jima očital vsako drobitinico, ki jo neseta v usta! In da odrasli človek tako ljubosumno zameri, da se “ta mlada dva” samo crkljata in zastonjkarsko luftata, najbrž govori samo o tem, da ga mučijo zamere do njegovih (najbrž sadističnih) staršev, ki mu tega tudi nikoli niso privoščili (zaradi splošne sadistične zgodovine naroda …). Da ne pretiravam: na mlade ljubezni je treba gledati prožno. Prav je, da se ohrani zdrava distanca (da si ne bi slučajno zaredili gada na prsih… ali kako že gre), prav je, da ima gospodar svojo avtoriteto in je občutljiv na način, kako ta mladi začnejo zahtevati in si prilaščati stvari … Ampak že po enem mesecu tarnati, koliko stroškov nažreta in nalenarita in da je treba okoli hiše delat (ja? Pa je bila kdaj izrečena prošnja za pomoč? Ali še bolje, povabilo, da pomaga, potem naj se pa sam odloči, in če se prvič ne, se pač ne, ga povabimo še drugič pa morda še tretjič … in šele potem sklepamo o značaju in vrednosti človeka), je pa le odraz globoko ukoreninjene sadistične zamerljivosti Slovencev, ki drugače kot preko sumničenj, izkoriščanja, sebičnosti in materializma niso znali vzpostavljati medosebnih odnosov.

Skupnega obedovanja ni mesece dolgo, sex pa takoj in je normalno, da je in celo zaželeno, vsi pa nesrečni, ker… Pa vi ste čist na glavo padli… VSI.

Aha, a če seksa je polnoletna in odgovorna, če gre naokoli je pa otrok?

Danes je čas krize in hraniti 3 ali 4 osebe je kar razlika. Marsikdo komaj prehrani družino, pol foruma jamra, kako ne morejo otrokom privoščiti šolskega kosila, vsi se grebejo za subvencionirane malice, vsakega 15. je po 100x vprašanje, če je OD že nakazan, 2x na teden beremo, kako zmanjšati stroške prehrane, potem pa naenkrat še en jedec ni nič takega in je normalno, da se ga hrani????
Ko gre najin sin kam od doma za par dni, naš proračun za hrano kar zadiha, pa smo samo trije in nimamo finančnih težav.

Crkljanje in Dnevno zapiranje v sobo me ne moti, mislim pa, da je to zelo nezdravo in da disi po asocialnosti, da se dva mlada človeka zapirata pred svetom. Ne rečem dan, dva, kak vikend, ampak cele dneve???? Mlada ljubezen gor ali dol, nima nobene veze, poleg mlade ljubezni se svet še vedno vrti naprej in življenje teče! Sploh pa, iz mojih lastnih izkušenj, je veliko bolj lsadko, če se nekaj ur ne vidiš 😛

Sem bila tudi jaz 18, pa 15 tudi in 16, celo 19 in 20 sem bila. Mi smo se poleti dobivali zunaj. Če je bil kdo sam doma, smo bivakirali pri njem, kdaj prespali, kdaj pa tudi ne. Pozimi smo se dobili po šoli in preden so prišli starši domov, čez vikend pri kom doma, če je bil sam ali pa kje zunaj. Ne cerkljanja, ne seksa nam ni manjkalo.
Mislim, da bi se jaz v zemljo vdrla, da zjutraj vstanem pri fantu in srečam njegovega očeta v gatah na kavču, mamo pa v šlafroku, ko kuha kofe… Tema!

Se strinjam in tudi si sama ne predstavljam, da bi zjutraj jaz bila v šlafroku in srečala tipa v gatah. In, o joj, čez dva meseca drugega? In čez eno leto tretjega? In čez tri leta četrtega (bog ne daj višjih številk…)?

Nikomur ne potegne, da zveza traja šele – hm, dva meseca, pa je fant že družinski član? In ker vsi starši (predvsem mame) hočemo biti tako prekleto prijazni do svojih mladostnikov, se zato raje sami slabše počutimo v SVOJEM domu?

Vsaj mislim si, da tegale očeta moti predvsem stalna prisotnost gosta v njegovem domu. In sama se popolnoma strinjam z njim, le v tem ne, da hčeri nič ne reče. Pravzaprav dvomim, da tole piše oče, mislim, da je kar mamica napisala, mamica, ki se tudi z očkom ne pogovarja prav dosti, ali pa verjetno sploh ne živita skupaj 🙂

avtor-ica, če je tema realna, potem nimaš problema niti s hčerjo še manj z njenim tipom, temveč sam-a s seboj.

Daj naslov, pridem še jaz malo na dopust k vam. Ne bom dolgo, kak teden nič več. Pa skromna sem pri hrani.

Pusti ju in ne gnjavi lastnega otroka.
Da sem jaz ta fant, te fu*knem iz stanovanja in se boš nehal zajebavati iz mene na forumu!

Sem res očka in ne mami. :O)
Z hčerko se na samem ne morem pogovorit, ker sta 24 ur skupaj. Bom se pa takoj ko bo izvedljivo. Predvsem si želim pogovora z njo, kasneje z njenim fantom…..

Sem pa vsekakor mnenja da je dva meseca premalo da biva pri nas. Ne rečem, kakšno noč ali dve…..
Pač ni več neke zasebnosti v hiši.


še kakšno s par cucki boš pripeljal, anede ☺


ti si sploh skromnA – ane…ahahaha p :))

pošlji ji sms, mail … in jo povabi na razgovor ☺

Si polnoleten?
Zares odrasla oseba?

Ti cakas, da dobis hci na samem???
Ne znas reci: Spelca, pridi malo sem, da se pogovoriva????
Aja, pol bos pred mladim frajerjem izpadel zoprn fotr, tega pa noces, ker si ze itak zakompleksan in bi rad bil frajer pred mladim naslednikom…
Jah, svasta!

Če potepuške mačke hraniš, so pri hiši.
Ko hrane ne nastavljaš več. si najdejo drugo žrtev.

in ji ne moreš reči, pridi dol, da se malo pogovoriva?
raje boš čakal mesec, dva, na ugodno priložnost?

Zakaj si tak cotl? Zakaj namesto, da tukaj jamraš, mladino direkt prašaj in povej, kar te žuli. A si dec, ali ne??

New Report

Close