Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hcerka pravi, da ni punca ne fant in da je trans

hcerka pravi, da ni punca ne fant in da je trans

13 letna hci pobira te ameriske fore. govori da se ne pocuti kot punca in ne kot fant zato zeli, da jo klicemo jay (njeno ime je jasmina). ob enem pa tudi govori da je trans (a pred tem razlaga kako se ne pocuti ne kot punca in ne kot fant torej… kako nak bi potem bil se trans?)

sem samohranilka ne morem nadzirat cisto vsega, ko me ni doma. sem ji vzela telefon (geslo sem vedla ker sem par krat vidla njen vzorec za geslo), pogledla njen fb profil in je v teh nekih “queer” skupinah kjer vsi zacnejo “my pronouns are…” ima 2 fbja, enega “normalnega” in drugega z katerim je vclanjena v te skupine (mene pa ma tam blokirano). Na drugem fbju ima tudi v opisu “my pronouns are it/itself or they/themself”.

ima tud tumblr, youtube kjer je narocena na take kanale.

 

vrgla je stran vse svoja oblacila ki so se ji zdele prevec “punckaste” in tud zahteva nova oblacila. pri nas imamo tisto zbirno tocko za darovanje oblacil tako, da oblacila niso bile v smeteh, da bi jih lahko sam iz smeti vzela in oprala.

 

srednje dolge lase si je postridla in ima irokezo, pobarvano na modro. sem vzela vstran gel ker ne bo z neko irokezo hodla okoli kot un papagaj nimfa.zepnine vec me bo imela, da si ne bo mogla kupovat barve, gelov… bo pa dobila VSE KAR POTREBUJE kot do zdaj, vse higienske pripomocke itak kupim jaz. tako da zepnine za bedarije vec ne bo

vedno se krega z mano o imenu pa naj ne oporabljam “ona” ali “moja hci” ko se menim z kom o nje. ima se tud eno prijateljico ki se tak obnasa kot ona.

 

se huje je da je letos v soli zacela delat tezave glede njenaga imena in se je kregala z ucitelji, da je nimajo kaj klicat po njenem zenskem imenu tud na moski wc je zacela hodit. si tam umiva roke vsak dan pred poukom, da pac dokaze da ima pravico bit na moskem in na zenskem wcju.

 

govori tud kako zeli plasticno operacijo pri 18ih da ji odrezejo prsi… skratka svatsa.

 

dala sem pogoj da bo 6 mesecov cistila stanovanje ona, umivala posodo, da vidi kak se zasluzi denar za obleke. telefona ne bo imela. racunalnik bom mogla nastavit na geslo, mi bo danes soddlavka prisla na geslo nardit. ce tega ne bo upostevala po soli ne bo imela izhoda. ji vzamem kljuce in jo zaklenem v stanovanje ko pride iz sole ce se tega ne bo drzala.

 

 

a bi jo mogla se k psihologu pelat?

Ja. K psihologu, da si kaj ne naredi.

Tam jo bo se vzpodbujal, saj ves danes je treba otroke poslusati in upostevati njihove zelje

Samohranilka? Vse jasno.

Odgovor na objavo uporabnika
Jahman, 01.10.2023 ob 13:46

Samohranilka? Vse jasno.

 

in ce sem samohranilka? a naj grem v grob k ocetu moje hcerke?

Ne. Samo ključavnico daj na hladilnik. Ostalo bo zrihtal nagon preživetja.

Vaša hčerka bo žalostno končala.

Podobno žalostno, kot tisti Italijan, ki se je proglasil za helikopter, in težil, dokler mu dejansko niso v enem osebnem dokumentu spremenili spol in je sedaj (vsaj na tem dokumentu) helikopter.

Škoda, da v Zagrebu na psihiatriji “take” paciente ne zdravijo več z elektro šoki…

 

2x jo pretepi ko psa…prvic da ji zbijes neumnosti iz glave, drugic da to utrdis….obstaja se moznost da kaj takega kot je transspolna oseba ne obstaja in da je to zgolj plod njene izkrivljsne domisljije….razlizi ji da je bil njen spol definiran s prvo delutvijo celice ko si ti zanosla in da ste ob rojstvu zgolj potrdili neizprosno dejstvo da se je rodila kot zenska…nikar je ne prepusti v kremplje lqbt ideologije ki jo bo zmesala do konca…

Draga mama, če je res kar pišeš, potem ne poslušaj teh bebcev zgoraj. Imam doma podobno situacijo, s tem sem se sprijaznila. Prebrala ogromno literature, tuje in domače, obiskala več strokovnjakov na tem področju.

Pripravljena sem na vse negativne odzive okolice, ki me ne zanima, saj zame ti ljudje niso pomembni.

Še to… med trans osebami je veliko samomorov, pa ne zaradi njihovih odločitev, ampak zaradi nestrpnosti okolice. Lahko jih je potisniti čez rob.

S forumaši, ki so laiki na tem področju, se ne bom prepirala. Imam dovolj informacij  stroke.

Svet ni črno bel in življenje se včasih odvija drugače, kot smo si želeli in pričakovali.

Drži se in srečno!

@Hana Hahaha, to je to ja, informacije iz (((stroke))).

Avtorica, daj, če hčerka ravno nima več svojega biološkega očeta (moje sožalje), bodi vsaj skupaj s kakšnim normalnim dedcem, da ji je očetovski lik. Ker tole njeno moteno obnašanje je ravno osledica tega, pomanjkanja očetovskega lika.

Odgovor na objavo uporabnika
Hana384, 01.10.2023 ob 14:34

Draga mama, če je res kar pišeš, potem ne poslušaj teh bebcev zgoraj. Imam doma podobno situacijo, s tem sem se sprijaznila. Prebrala ogromno literature, tuje in domače, obiskala več strokovnjakov na tem področju.

Pripravljena sem na vse negativne odzive okolice, ki me ne zanima, saj zame ti ljudje niso pomembni.

Še to… med trans osebami je veliko samomorov, pa ne zaradi njihovih odločitev, ampak zaradi nestrpnosti okolice. Lahko jih je potisniti čez rob.

S forumaši, ki so laiki na tem področju, se ne bom prepirala. Imam dovolj informacij  stroke.

Svet ni črno bel in življenje se včasih odvija drugače, kot smo si želeli in pričakovali.

Drži se in srečno!

Najbolj debilen nasvet od vseh je tvoj, za tvoje trditve ni nobene znanstvene podlage, drzi pa da je najvec samomorov med osebami ki se jim dopusca da izbirajo med spoli…tvoja hci nj nobena transpolna oseba, je zenska in pika….vse ostalo je plod izrojene domisljije

13 letna hci pobira te ameriske fore. govori da se ne pocuti kot punca in ne kot fant zato zeli, da jo klicemo jay (njeno ime je jasmina). ob enem pa tudi govori da je trans

 

……………………………

……………………………

 

Res nisem vedel, da je proruski Iran ki usmrčuje homoseksualce in ima največ operacij spremembe spola na svetu ameriška zvezna država? Pa Bocvana kjer je ilegalna homoseksualnost, sprememba spola pa super. Pa Tajska, ki občasno prehiti Iran, kot prva na svetu po številu operacij spremembe spola, pa katoliška Brazilija z največ transicami… tudi Srbija gre po tej poti. Pa nekatere azijske države, ki omogočajo operacijo spola od 70ih, 80ih let naprej. Pa Indije, Bangladeshi s svojim tretjim spolom. Pa arabske države, kjer lahko le moški oblečeni v ženske pojejejo in plešejo in so namenjeni za seks moškim. V Rusiji mora že totalno vreti in se moški množično oblačijo v oblekice in perilo svojih partnerk, ko partnerk ni doma in so sami in potem drkajo… (mimogrede samo Rus je lahko tako zaostalo bitje in tako počen v glavo, da misli da je to dekadenca, ki prihaja iz zahoda 😀 ) Vse to se dogaja, le zato, ker je Rusija ista katastrofa kot Amerika.

Vse to namreč izvira ravno iz tradicionalne heteronormativnosti in njenega izmišljenega družbenega spola. Hetero je bolno! Pederstvo tudi, samo ni toiko problematično, ker ga je malo.

 

Ker NEVEDNEŽI NEUKI kaj pa ima Amerika s tem, če pa je tega mnogo več v vzhodnem, južne nerazvitem svetu, ki je izrecno tradicionalen, veren in HETERO USMERJEN?

Hana hana kaj bi brez provokacije ……….

Čisto vas je odneslo iz dimenzije … tam v eni temi lažni sektaški guru plava v vesolju duš, včeraj ste na veliko pisali o pedofilu iz Primorske, danes že trans scena.

Gabi se mi ta svet.

A je na tem forumu sploh še kakšna prava normalna ženska in moški?

Odgovor na objavo uporabnika
Kokoši anonimno, 01.10.2023 ob 14:49

13 letna hci pobira te ameriske fore. govori da se ne pocuti kot punca in ne kot fant zato zeli, da jo klicemo jay (njeno ime je jasmina). ob enem pa tudi govori da je trans

 

……………………………

……………………………

 

Res nisem vedel, da je proruski Iran ki usmrčuje homoseksualce in ima največ operacij spremembe spola na svetu ameriška zvezna država? Pa Bocvana kjer je ilegalna homoseksualnost, sprememba spola pa super. Pa Tajska, ki občasno prehiti Iran, kot prva na svetu po številu operacij spremembe spola, pa katoliška Brazilija z največ transicami… tudi Srbija gre po tej poti. Pa nekatere azijske države, ki omogočajo operacijo spola od 70ih, 80ih let naprej. Pa Indije, Bangladeshi s svojim tretjim spolom. Pa arabske države, kjer lahko le moški oblečeni v ženske pojejejo in plešejo in so namenjeni za seks moškim. V Rusiji mora že totalno vreti in se moški množično oblačijo v oblekice in perilo svojih partnerk, ko partnerk ni doma in so sami in potem drkajo… (mimogrede samo Rus je lahko tako zaostalo bitje in tako počen v glavo, da misli da je to dekadenca, ki prihaja iz zahoda 😀 ) Vse to se dogaja, le zato, ker je Rusija ista katastrofa kot Amerika.

Vse to namreč izvira ravno iz tradicionalne heteronormativnosti in njenega izmišljenega družbenega spola. Hetero je bolno! Pederstvo tudi, samo ni toiko problematično, ker ga je malo.

 

Ker NEVEDNEŽI NEUKI kaj pa ima Amerika s tem, če pa je tega mnogo več v vzhodnem, južne nerazvitem svetu, ki je izrecno tradicionalen, veren in HETERO USMERJEN?

DAj kura zabita…dokazi da je spol druzbena izmisljotina debil zagamani, je tvoj kur.c tud zgolj izmisljotina debil zabiti…..spol se definira z prvo delitvijo celice in kromosomi….rojstvo je zgolj potrditev ….fizicna….vse ostali je sranje…zdaj pa odjebi debil zblojeni

Kurje blodnje o spremembah spola so na ravni filma otok dr.moreua…zgolj z operacijami in hormoni bi radi spreminjalu bistbo cloveka ki lezi v njegovih kromosomih….ni ga posega in ga nikoli ne bo da bi na zivem cloveskem bitju zamenjali sekvenco genov ki mu doloca spol in njegovo poslanstvo v zivlhenju ki temelji na razmnozevanju

Upam,da boš med odgovori razbrala med tistimi,ki pišejo bedarije in med tistimi,ki dejansko napišejo uporaben,konkreten nasvet.

Kaj pa če bi ti hči rekla,da je homoseksualka? Imam občutek,da bi reagirala enako negativno. Prosim,ne naredi napake. Ne zavozi otroka. Res,pubereteta,iskanje same sabe,odraščanje. Ampak ravno to je to. Iskanje same sebe. Obstajajo takšni ljudje. Jaz ne obsojam nikogar in tudi njej ni lahko. Sigurno ne. Da si pa ti odreagirala,kot si ji je pa huje. Nisi ji niti prisluhnila,le v kali zatrla. Češ,ne ne boš. Kot da se je zmislila,da je trans zaradi dolgčasa,ali pa da tebi nagaja. To ni starševstvo. Pač,si mama samohranilka,sprejmi realo. Tvoja hči je taka kot,tudi to je realo,ampak ali jo boš odrinila od sebe,pa se bo zaradi tebe pretvarjala,se počutila zaničevano,da je slaba oseba,si še kaj naredila. Ali pa kot dobra mama,šla po literaturo,se izobrazila,podprla hči,kjerkoli,kadarkoli,in to je to. Odsvetujem pa operativne posege pred 18 letom sploh pa tudi pri 18 je oseba še vedno preveč nezrela.

.https://youtu.be/KFBtBiU1sLM?si=wIZx-rhwMqVQ4ZTs

Odgovor na objavo uporabnika
Thuhbb, 01.10.2023 ob 15:22

Upam,da boš med odgovori razbrala med tistimi,ki pišejo bedarije in med tistimi,ki dejansko napišejo uporaben,konkreten nasvet.

Kaj pa če bi ti hči rekla,da je homoseksualka? Imam občutek,da bi reagirala enako negativno. Prosim,ne naredi napake. Ne zavozi otroka. Res,pubereteta,iskanje same sabe,odraščanje. Ampak ravno to je to. Iskanje same sebe. Obstajajo takšni ljudje. Jaz ne obsojam nikogar in tudi njej ni lahko. Sigurno ne. Da si pa ti odreagirala,kot si ji je pa huje. Nisi ji niti prisluhnila,le v kali zatrla. Češ,ne ne boš. Kot da se je zmislila,da je trans zaradi dolgčasa,ali pa da tebi nagaja. To ni starševstvo. Pač,si mama samohranilka,sprejmi realo. Tvoja hči je taka kot,tudi to je realo,ampak ali jo boš odrinila od sebe,pa se bo zaradi tebe pretvarjala,se počutila zaničevano,da je slaba oseba,si še kaj naredila. Ali pa kot dobra mama,šla po literaturo,se izobrazila,podprla hči,kjerkoli,kadarkoli,in to je to. Odsvetujem pa operativne posege pred 18 letom sploh pa tudi pri 18 je oseba še vedno preveč nezrela.

KEri debil…se eden ki se isce….pa eni norci se celo zivljenje iscete….trans, gey, lezbe…vse zblojeno in vse se isce bumbarji zabiti

 

lezbijka se vedno ve da je zenska, gej se vedno ve da je moski. v njenih skupinah so pa moski ki trdijo, da so zenske BREZ tega da bi bilo trans ne mislijo niti met operacij itd. sam govori da se pocuti kot zenska ampak je se vedno moski.

to so moski ki imajo fetis na lezbijke. in tud govorijo da so lezbije transfobivne ker ne zelijo seksat z njimi pa z njihovim “girl dick-om”

moski prezijo na zenske zato kr lahko trdijo da je on zenska. in najstnicam perejo mozgane, pol ce je ze kera lezbijka je toliko sprana v mozganih, da misli, da je transfobicna, ker ne zeli seksat z moskim, kk se pretvarja ds je zenska.

tako da ne govori nekaj kako bi reagirala ce nimas pojma.

 

se bojim se za take punce ki so lezbijke in jim taki moski perejo mozgane kako MORAJO SEKSATI z moskimi, ki trdijo, da so zenske zato kr oni so zenske in imajo samo girl dick. pa meni je slabo postalo ko sem to vidla malo poglej kake norije so ce te zanima tudi na youtubu, v fb skupinah itd. geji in lezbijke so se zdalec bolj normalni kot ti, ki ne vejo kaj je moski kaj je zenska pa imajo neke zaimke “fairy”

 

en video je od ene punce ki joka in stoka na netu ker so ji rekli LADY halo kr nekaj

KOKOSI ce bi pa ti znal kaj brat bi bidel, da TE AMERISKE FORE niso o operacijah pa trans ljudeh.

 

ampak o jaz pa zdaj nisem ne fant ne punca.

pa klicanje sebe “it/they/fairy/bug”

pa fantaziranje o tem da si kr oboje, si fant in punca

 

ce v svoji glabi nisi ne moski ne zenska pol tud ne mors bit trans, ker kje je point da si ti trans ampak se ne pocutis kot noben spol. halo razmisljaj logicno

 

Zapri otroka in ga omejuj kot imaš v načrtu in zraven upoštevaj še nasvete od monovskih homo in trans fobov. Ko bo tvoj otrok poskušal narediti samomor ali ga celo naredil, ne hodi jokat na Mon.

Pelji otroka k terapevtu. Privat, če imaš denar. In to čimprej.

Odgovor na objavo uporabnika
Tanči, 01.10.2023 ob 13:42

Ja. K psihologu, da si kaj ne naredi.

Le kaj si bo naredila? Mamo bo izsiljevala se naprej. Sicer je napisano, kot da je tema izmisljena, ampak tistim, ki so res na FBju in vzpostavijo kontakte, aktivisti direktno povejo, naj pri starsih igrajo na karto samomora.

Punco naj zacne delat moska dela. Bo hitro videla, da biti moski je se kaj drugega kot cele dneve viseti na Tiktoku in FBju in nositi mosko frizuro.

Sama sem pri 11 hotela fantovsko frizuro. Mama me je peljala k frizerki, ki mi je odrezala kiti. Irokeze takrat se ni bilo, zato me je postrigla na krtacko. V danasnjem svetu bi me verjetno kar takoj dali na zaviralce pubertete, da ne bi revca naredila samomora.  Na sreco je frizerka moji kitki lepo zavila in mama ju je spravila, da ju imam se danes.

Dobro. Napidala si, kako se boris proti njenim izjavam.

Si se tudi kdaj pogovorila z njo? Tako resno, z razumevanjem?

 

Ce bi kateri od mojih treh prisel s takimi izjavami, bi se prvo dol vsedla z njim in mu cisto realno in vsaj na pol znanstveno razlozila stvari. Da razumem, da se dolocen procent ljudi rodi v enem solu, a je v dusi drugega spola in da je to normalno. Da lahko 100x spremeni spol, a v njem bo vedno XX in nikdar XY, ker pac ima mosko zasnovo (pri tebi obratno, vedno bo XY, pa ce si 100x odstrani prsi, jajcnike in maternico!). Torej, ce resno misli in cuti, da ni fant (v tvojem primeru deklica), je edina pot, da gre k psihologu, kjer bodo s testiranji in pogovori pomagali, da si pride na cisto in ce je temu res tako, zacne postopek spremembe spola. Resen odrasel pogovor.

Ja, ce zacne, ni punca, ni fant, sori bejba, obstajata dva spola, si eno ali drugo, pa ce si ti sama sebi se 100x helikopter! XY bo zavedno v tebi!

 

Po opisanem predvidevam, da gre res za zavedenost s strani druzbe in vsega sranja okoli nas, da dekle isce samo sebe, predvsem pa isce pozornost. Pri teh letih se zacenjajo otroci spopadati s svetom in sami s sabo, najlazje je vse skupaj obesiti na ‘nisem punca, nisem fant’, krivo je vesolje, da se ne najdem, ni se mi treba vec boriti s sabo in s svetom. Dober psiholog zna temu priti do dna, doma pa mama, ki vse sprejme z razumevanjem in ne z borbo, ker ko kimas in razumes, otrok nima vec potrebe po izpostavljanju nebuloz, ni vec zanimivo.

Odgovor na objavo uporabnika
ok, 01.10.2023 ob 17:33

Dobro. Napidala si, kako se boris proti njenim izjavam.

Si se tudi kdaj pogovorila z njo? Tako resno, z razumevanjem?

 

Ce bi kateri od mojih treh prisel s takimi izjavami, bi se prvo dol vsedla z njim in mu cisto realno in vsaj na pol znanstveno razlozila stvari. Da razumem, da se dolocen procent ljudi rodi v enem solu, a je v dusi drugega spola in da je to normalno. Da lahko 100x spremeni spol, a v njem bo vedno XX in nikdar XY, ker pac ima mosko zasnovo (pri tebi obratno, vedno bo XY, pa ce si 100x odstrani prsi, jajcnike in maternico!). Torej, ce resno misli in cuti, da ni fant (v tvojem primeru deklica), je edina pot, da gre k psihologu, kjer bodo s testiranji in pogovori pomagali, da si pride na cisto in ce je temu res tako, zacne postopek spremembe spola. Resen odrasel pogovor.

Ja, ce zacne, ni punca, ni fant, sori bejba, obstajata dva spola, si eno ali drugo, pa ce si ti sama sebi se 100x helikopter! XY bo zavedno v tebi!

 

Po opisanem predvidevam, da gre res za zavedenost s strani druzbe in vsega sranja okoli nas, da dekle isce samo sebe, predvsem pa isce pozornost. Pri teh letih se zacenjajo otroci spopadati s svetom in sami s sabo, najlazje je vse skupaj obesiti na ‘nisem punca, nisem fant’, krivo je vesolje, da se ne najdem, ni se mi treba vec boriti s sabo in s svetom. Dober psiholog zna temu priti do dna, doma pa mama, ki vse sprejme z razumevanjem in ne z borbo, ker ko kimas in razumes, otrok nima vec potrebe po izpostavljanju nebuloz, ni vec zanimivo.

Sicer se v tej temi nisem mislila več oglašati, ker nima smisla.

Ampak kot sem že napisala in tudi nekateri drugi; proces je dolg, oseba gre skozi mnogo testiranj, ko je mladostnik polnoleten, se pa v vsakem primeru sam odloči.

Priznam, tudi sama sem v prvi reakciji otroku izrekla grozne besede.

Bodi pa pripravljena; zaradi tvojega odklonilnega odnosa, lahko za vedno zgubiš hci, pa ni nujno, da gre za samomor.

Moj otrok je meni najljubša oseba, neskončno jo imam rada, čez ta proces gre sama, šla bi, z mojo podporo ali brez.

Ti pa se moraš sama odločiti, kako boš šla skozi to (seveda, če je hči trdno odločena) in prevzeti posledice svoje odločitve.

Želim ti modrost in pogum.

Zdaj pa se umikam iz te teme.

 

pri 13tih je večina najstnikov zmedenih glede lastne identitete in naloga staršev je, da se mlade posluša, sprejema in z njimi pogovarja … pa ne kot z malimi otroki, ampak kot pravimi sogovorniki. En pogovor ne reši nič …  leta bo trajalo da najde svoje mesto v družbi …

danes je trans moderen, včeri so bli emoti, predvčerajšnjim pa kaj drugega … vsaka generacija ima neke svoje fore, a ste vsi pozabil na svoja najstniška leta?

če se izkaže da je res trans, pa to niti slučajno ni najhuje kar vaju lahko doleti …  smešno pa je, da so tukaj najbolj pametni tisti, ki svojih otrok sploh nimajo 🙂

New Report

Close