Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hčerka vabi na rojstni dan – moja vprašanja

hčerka vabi na rojstni dan – moja vprašanja

Jaz se kar strinjam s temle.

Sama ne vztrajam na vabljenju vseh, ki so povabili naša dva. Niti ne pričakujem, da ju morajo nujno povabiti vsi, ki sta jih onadva vabila. Sem pa lani, ko sine zaradi določenih okoliščin ni praznoval, videla, da na to gleda ogromno ljudi. Ga niso povabili na rojstni dan tudi nekateri precej dobri prijateljčki – na vprašanje zakaj, so mu povedali, da zato, ker on tudi njih ni pobavil. Pri čemer dvomim, da se otroci obremenjujejo s tem. Starši, očitno, pač.

Ja, sori, a bo mož animiral in poskrbel za vse povabljene otroke? :o)

Sicer pa smo šli pri nas po sistemu – kolikor let, toliko prijateljev. No, letos smo se ustavili in ostali na šestih. Meni se zdi to več kot dovolj. V šolo itak nese za vse sošolce, domov pa povabi tiste, ki so mu res najbližji. S sorodstvom praznujemo posebej.

P.S.: V realnosti speljati praznovanje za 20 otrok… Jao bože, si raje ne zamislim. No, po drugi strani bi bilo pa fajn, da bi vsak to sprobal sem in tja, bi tako vzgojiteljice in učiteljice verjetno v naših glavah le dobile neko priznanje, ker tako delo opravljajo vsak dan. :o)

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

ne vidim problema o številu otrok. vam je tako težko 1x na leto dati za praznovanje par eur. pelješ jih v city park, večje v kino in na tortico, v atlantis ali pa zoo. uživajo

Za vsakega otroka doma pripravimo praznovanje z babicami, dedki in prastarši.

Letos je hčerka domov povabila 6 prijateljic in so se imele krasno. Prejšnja leta je povabila več sošolk in kvazi prijateljic, ampak so imele organiziran roj. dan v športnem društvu. Glede odgovornosti pa tole: športne dejavnosti potekajo v prostem času, če ni ekstremnih razmer bi moral vsak odgovarjati zase. Tudi če se otrok ob normalni športni aktivnosti poškuduje, pa zakaj pa bi morala biti kriva učiteljica ? Če bo šlo tako naprej, ne bo nihče več hotel nuditi otrok dodatnih dejavnosti.

Zdaj ste najbrž že videli, da tako ne bo šlo in ste vse skupaj zajeli preširoko. Toliko otroških zabav je enostavno tumač. Kako ne bankrotirate na darilih? Vsakega, s katerim se hčerka razume ali druži, pa res ni treba povabiti niti se udeležiti njegove zabave. Saj se vam življenje vrti samo okoli rojstnih dni.
Pri nas praznovanja ločimo strogo na družinska in šolska. Ko je otrok praznoval s sošolci, so bili povabljeni samo sošolci. 10 komadov v hiši. Popoln raztur, ker so fantje. Ob podvojeni številki bi se sesula hiša, pa smo bili uro in pol zunaj, na zraku. Še ni bilo dovolj norenja.
Naslednji dan pa smo imeli praznovanje za domače, vključno z otroki.

Deset otrok na praznovanju se meni zdi zgornja meja. Prijateljica jih je imela 15, sta bila oba z možem, imajo hišo, pa sta rekla nikoli več.

Še enkrat hvala za nasvete. Sem malo razmislila in ugotovila, da bo za v več rundah naredit. Že itak praznujemo s sorodniki posebej, nato pa bo en popldan za sošolke (kolikor hoče, nenazadnje je samo 10 punc v razredu), en popoldan pa z vrtčevskimi in družinskimi prijatelji, saj oboji tudi starši ostanejo na obisku.

Vse bomo naredili kar doma, ker to je še obvladljivo.

Glede telovadnic: samo najem se mi ne zdi ok zaradi ogdovornosti: če mi starši otroka pustijo v telovadnici, se čutim ogovorna zanj in zame je to preveč stresno. Če je organizirano, pa je ponavadi smotano: v Cityparku Lj. je to tako brezosebno in po tekočem traku, v Atlantisu mi ni všeč zaradi sušenja las…, pa še organizacija šepa. Ok je npr. v Kranju nekje (ne vem, kako se reče), a je daleč od nas in najbrž drago.

Hči je hodila na rojstne dneve tistih, s katerimi se je dobro razumela.
Domenili smo se, da na rojstne dneve tistih, ki so vabili kar vse po spisku (in potem so najbrž res prišli do številke 30) – in ji do njih ni bilo kaj dosti – se je opravičila in pač ni šla, torej je bil rešen tudi problem recipročnosti.
(Ja, tudi jaz menim, da je vljudno, da ti povabiš nekoga, na katerega rojstni dan si bil vabljen).
Navadno je povabila (in še povabi) od 5 do 8 prijateljev/sošolcev.

Doma smo organizirali eno praznovanje za sorodnike, eno za njene prijateljice/sošolke (menim, da tu dedki in babice nimajo kaj početi), na datum njenega rojstniega dne pa smo praznovali v ožji družini.

Selekcija je nujna, če ne želiš, da zadeva preraste v nekaj neobvladljivega.

meni se zdi, da se otroci nabolje zaigrajo v skupini do 5-6, ostalo je že preveč in neobvladljivo. Ne vem , kako je s punčkami, ampak 10 fantov na kupu doma je zagotovo kaos in se konča z jokom, če ne z razbitim noskom. Pa saj ponavadi imajo otroci v razredu do 3 najboljše prijatelje, ali se motim?

mi smo najeli telovadnico v šoli za 4 ure v soboto popoldne. Hči je povabila 7 sošolcev in sošolk, sin pa svojih 7 prijateljev iz vrtca. animator je bil kar moj mož. Je pa ostalo še nekaj kolegic, ki so imele manjše otroke, za katere nismo hoteli prevzeti skrbi in so nam še one pomagale pri varovanju.

imeli smo se lepo,

lp

Ravno to me zanima: kako gledaš na to, da bi se lahko kaj zgodilo kateremu od otrok, ki so jih pripeljali in prepustili vama v vartsvo, staršev pa ni bilo zraven? Sama sem bila namreč na enem takem rojstnem dnevu, kjer je prišlo le do buške in solz, ne vem pa, kaj bi bilo, če bi se kaj zlomilo.

Ravno to me zanima: kako gledaš na to, da bi se lahko kaj zgodilo kateremu od otrok, ki so jih pripeljali in prepustili vama v vartsvo, staršev pa ni bilo zraven? Sama sem bila namreč na enem takem rojstnem dnevu, kjer je prišlo le do buške in solz, ne vem pa, kaj bi bilo, če bi se kaj zlomilo.[/quote] lej, zavod g-rega ima super organizirano to zadevo. pripelješ otrok kolikor hočeš. na vsake 4 je en animator. zadeva laufa, brez poškodb. otroci so zadovoljni, starši sploh. dobiš še cd, malico, itd. tudi v atlantisu je bilo 30 otrok, ko smo pripeljali mojo hči na roj.dan. animatorjev je bilo 8. seveda te skrbi, ampak nepopisno veselje je izžarevalo, ko sem prišla ponjo. lp

Mislim, da če že vnaprej misliš na to, da se bo nekomu nekaj zgodila, potem se bo res. Jaz na to sploh ne pomislim, sicer se pa lahko kadarkoli komurkoli kaj naredi.


Tako je.

Poznam to in poznam starše, ki so tako delali. Meni je to najbolj mimo! Ponavadi izvisi kak plašen, neviden otrok. Tudi meni se zdi ideja, da se pripravi enkrat praznovanje za vrtčevske prijateljice, drugič za šolske, zelo dober.

New Report

Close