Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hčerki se moje telo zdi odvratno

Hčerki se moje telo zdi odvratno

Ja, telo, ki jo je spravilo na svet se ji zdi odvratno. Zadnjič sem v nedrčku in spodnjih hlačah norela po hiši, ker se mi je res mudilo in taka sem šla tudi v hčerkino sobo po moj pulover, ki si ga je izposodila. Rekla mi je če grem lahko iz njene sobe, ker me take ne more gledati, ker je moje telo zanjo odvratno. To telo je njo spravilo na svet, to telo jo je hranilo in to telo gara, da ima ona lahko normalno življenje.  Od takrat ne govori z mano in noče sedeti pri kosilu z mano ker ji gre ob pogledu name na bruhanje. Resnično sem žalostna, obupana, nemočna in še kaj.  Želi si, da bi bila vsaj malo taka, kot je očetova nova, ki je 20 let mlajša od mene, ki se ukvarja cele dneve sama s sabo, je brez otrok, življenje pa jo hrani z zlato žlico. S tako punco se ne morem, ne znam in predvsem ne želim primerjati. Me pa vseeno zelo boli hčerkino obnašanje, njene besede pa na mojem srcu delajo rane.  Priznam, situaciji nisem kos in potrebujem pomoč.

Kar ne vidim, ne morem komentirati. 🙂

Ocena zgodbice 1-10: 4

Kere si zmišljujete, ej …

nova
Uredništvo priporoča

Folk prav pali na te pravljice al kaj?

Te razumem in podpiram. Tvoja hči pa je žal popolnoma empaticno bitje. Verjetno je ravno v tistih letih…poskusita izboljšati svoj odnos, preden bo prepozno.

Prvič te je videla v spodnjem perilu? Prej vedno v bundah in plaščih? Pa ta novo, 20 let mlajšo, je tudi videla v gatah, da lahko primerja?

Odgovor na objavo uporabnika
Krvaveče srce, 09.03.2023 ob 23:12

Ja, telo, ki jo je spravilo na svet se ji zdi odvratno. Zadnjič sem v nedrčku in spodnjih hlačah norela po hiši, ker se mi je res mudilo in taka sem šla tudi v hčerkino sobo po moj pulover, ki si ga je izposodila. Rekla mi je če grem lahko iz njene sobe, ker me take ne more gledati, ker je moje telo zanjo odvratno. To telo je njo spravilo na svet, to telo jo je hranilo in to telo gara, da ima ona lahko normalno življenje.  Od takrat ne govori z mano in noče sedeti pri kosilu z mano ker ji gre ob pogledu name na bruhanje. Resnično sem žalostna, obupana, nemočna in še kaj.  Želi si, da bi bila vsaj malo taka, kot je očetova nova, ki je 20 let mlajša od mene, ki se ukvarja cele dneve sama s sabo, je brez otrok, življenje pa jo hrani z zlato žlico. S tako punco se ne morem, ne znam in predvsem ne želim primerjati. Me pa vseeno zelo boli hčerkino obnašanje, njene besede pa na mojem srcu delajo rane.  Priznam, situaciji nisem kos in potrebujem pomoč.

si ti to njej povedala??

Takoj ji vzemi zlato žlico in boš videla super dobre spremembe. zanjo in zate!

Povedala je samo tisto, kar je videla in nič drugega. Dejstvo je, da tako pač je. To veš tudi sama, boli te samo zato, ker ti je to nekdo povedal.  Ti si pa to vzela vse preveč resno. Ne moreš pričakovati, da boš kot 15 letnica, ker nisi 15 letnica.

Naj ji to telo preneha kuhati. Za začetek, ker si omenila, da pri kosilu noče sedeti s tabo. Pa tvojih cunj si tudi naj ne izposoja več, če si ji tako ogabna.

Odgovor na objavo uporabnika
kot neandertalka, 10.03.2023 ob 11:19

Povedala je samo tisto, kar je videla in nič drugega. Dejstvo je, da tako pač je. To veš tudi sama, boli te samo zato, ker ti je to nekdo povedal.  Ti si pa to vzela vse preveč resno. Ne moreš pričakovati, da boš kot 15 letnica, ker nisi 15 letnica.

Za začetek lahko začneš delati na sebi, da se spraviš v formo. Na internetu je vsega, res pa je, da rabiš to delat vsak dan in več mesecev, če seveda hočeš sploh nek rezulat.
Izziv si dobila.

 

Odgovor na objavo uporabnika
kot neandertalka, 10.03.2023 ob 11:37

Za začetek lahko začneš delati na sebi, da se spraviš v formo. Na internetu je vsega, res pa je, da rabiš to delat vsak dan in več mesecev, če seveda hočeš sploh nek rezulat.
Izziv si dobila.

 

Kak izziv, mala ji je spustila  bombo in ona naj gre trenirat, da bo zadostila merilom.najstnice.

Pa a ste nori?

Ja, delaj na sebi, seveda, ampak na mentalnem delu, da se okrepis, da ti take zadeve ne pridejo do srca.

Za vse ostalo komentirat vem premalo,

Vzemi se v roke, poskusi nehat s samopomilovanjem in hceri pokazi, da si mocna, samozaveszna tudi s tem telesom, ki je kot pac je in da je na njej, kaj bo s to informacijo …torej tvojo podobo …naredila.

Mas to💪!

Otroci se ponavadi ne ukvarjajo, kaj preveč s tem, kako so videti njihove mame. Če niso res predebele, da je to že zaskrbljujoče. Nisi napisala, kakšna si v resnici.

mi pa tvoj zapis deluje bolj kot neke vrste tvoj kompleks, sploh ker ima bivši novo, postavno žensko.

mogoče tudi hčerka razmišlja v tej smeri… da bi vajin zakon še obstajal in bi ona imela normalno familijo, če se mama ne bi tako zapustila…

Zgolj ugibanje. Resnično ne vem, kakšna si. Si pa mislim, da če je hčerka bila sposobna to izreči, je sposobna tudi bolj poglobljenega pogovora na to temo. kos e ti pomiriš na njeno opazko, v kateri je najbrž tudi precej resnice.

Prav patetična si! Najprej letaš po bajti v spodnjem perilu in si prepričana, da imaš  spet 25 let….misliš, da te bo hčerka hvalila..In ker te ne, natepavaš s tistimi stavki: To telo te hrani…to telo te….Ja bože mili, obnašaj se že kot MAMA, ne pa hčerina prijateljica.

 

 

Js bi jo tko izsamarala da se nebi pobrala. Kaksna nekultivirana smrklja da kj tasga rece..kasni froci so to ej. Nalomt take k nvm kaj pa nism pristas nasilja tko se pac napise sam samar bi ji pa tak spucala da bi do bosne odletela.

 

ne bluzi, tega otrok nikoli ne bi rekel materi..

Odgovor na objavo uporabnika
Mandolina385, 10.03.2023 ob 12:40

Prav patetična si! Najprej letaš po bajti v spodnjem perilu in si prepričana, da imaš  spet 25 let….misliš, da te bo hčerka hvalila..In ker te ne, natepavaš s tistimi stavki: To telo te hrani…to telo te….Ja bože mili, obnašaj se že kot MAMA, ne pa hčerina prijateljica.

 

 

 

Jp, avtorica deluje kot huda pateticarka.

 

 

Ne vem, ne morem si predstavljati česa takega. Punca je nevzgojena, nesramna in nima do tebe nobenega spoštovanja. Tudi tebi ni potrebno, da se v spodnjem perilu sprehajaš po hiši. Sama se nikoli ne sprehajam v spodnjem perilu po hiši, če se preoblačim, se zaprem v sobo ali v kopalnico.

Žal je najbrž punca slišala očeta, kako se je obnašal do tebe. Po mojem bo to vzrok. Žal pa ti ne morem pomagati. Z leti se naše telo spreminja, stara, ne moremo zgledati tako kot smo pri 30. letih.  To lepo povej punci, zahtevaj, da se ti opraviči. Vzpostavi avtoriteto. Končno, skrbiš za punco in jo vzdržuješ. Malo spoštovanja ji ne bi škodilo.

Kakšne prijateljice pa ti imaš?

Tako golden child sestrice delajo, povedala je, da je napol naga laufala po stanovanju, norela, vdrla v hčerino sobo in norela za pulover, ki je po čistem naključju bil opran in zložen v hčerini sobi (ali pa ga je hčer imela oblečenega, ker je hčerin pulover).

Če tvoje prijateljice delajo s teboj tako kot ta ženska pravi, da dela s svojo hčerko – pa ti rabiš manj prijateljev in več sovražnikov. Slednji delajo lepše s teboj.

Tako obnašanje izhaja verjetno iz obnašanja bivšega do tebe, se strinjam. Otroci se učijo od staršev.

 

Verjetno imaš 100kg ali več?

Če ji je tvoj pulover prav potem tudi njeno ni ravno za v revijo 🙂

Drugače pa ker očitno nisi delala na tem je sedaj zadnji čas da se z njo pogovarjaš o kulturi za začetek, potem pa še o spoštovanju, drugih in sebe. In o tem kaj ljudje smo. Samo telo pač ne.

Kogar imaš rad, mu kaj takega ne moreš reči. Hči je razvajena smrklja, ki ji bo čez leta žal, vendar bo morda prepozno.

 

Prosim 👀 da meni hči ali sin rečeta kaj takega, in da bi se jima posledično še gnusila, bi oba dobila doživljenjsko lekcijo. Vi pa se nehajte smiliti sami sebi in ukrepajte. Razumem, da se vas je dotaknilo, še posebej na izrečen način in njena dejanja, ampak ne pustite, da vam hči dirigira življenje, dirigirajte si ga sami 🤗

Reci hčerki ” Oprosti, nisem vedela, da sem ti odvratna”, vse ostalo pa potem pravilno ukrepaj. Ali se obleci, ali pa postavi svoje meje, katere so mora tudi ona zavedat. Mislim, da je potrebno vzpostaviti obojestransko spoštovanje.

New Report

Close