Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hči je packa na kubik

Hči je packa na kubik

Zdravo,imam 15,5 letno hči,ki ji je higiena tuja kot Avstralija. Vsekakor ji to ni bilo privzgojeno,saj sva s pokojnim možem skrbela za higieno stanovanja,sebe,otroka.

OK,je najstnica,ampak vse presega meje dobrega okusa.Vseeno ji je,če se v tej poletni vročini tudi po teden dni ne umije,očitno ima tudi prijateljice take,saj pravi,da ji nobena nič ne reče. Jaz sem v službi,zvečer ji poberem cunje,dam v pranje,če se mše ne perejo,jih potegne iz koša,kljub svežim oblačilom,ki jih ima na kupe v omari.Sobo ima nastlano,posteljnino umazano,spi v unjah,ki jih ima za ven.

Skušam ji dopovedat,da je treba skrbet za higieno,se preoblačit,umivat zobe.Ne. Včeraj zvečer je prišla domov s tako umazanimi in smrdečimim nogavicami,bila je pri eni prijateljici,da sem ponorela,saj so se na laminatu poznale njene črne stopinje.Imamo mucko,ki skače povsod,spi pri meni,na posteljo mi prinese vso svinjarijo.Meni se meša.

Ne zaleže lep pogovor,prošnje,grožnje,rekla sem si že,da bom pustila vse skupaj pri miru,enostavno zaprla njeno sobo in niti pogledala ne vanjo,a ne morem.

 

Sama to zelo zelo težko prenašam,ker sem pedantna,čista,skrbim za red v stanovanju.Kaj bi vi naredli?

 

no v prvem stavku je tvoj problem – z možem sta skrbela za urejenost, čistočo, nista pa tega privzgojila svoji razvajeni edinki, ki sta ji vse stlačila v rit in sedaj žanješ, kar si posejala. Grem stavit, da tudi sicer nič ne naredi, saj ji ni treba.

Napake se nadaljujejo tudi naprej, saj pišeš, da ji daješ prati cunje, jih likaš in jih dostaviš v sobo – vse to lahko pri 15.5. počne sama.

Drugo vprašanje pa je – kaj pa punca počne v 24 urah dneva? Samo leži, četa, fejsa in se preklada?

Klasičen upor. Pretiravala si z glancanjem, zato si je nekoč rekla: taka kot mami pa ne bom nikoli.

Očitno sta ji z možem in z vajino vzgojo zelo močno poškodovala njeno samopodobo. Je šlo slučajno za spolno zlorabo ali fizično nasilje? To veš ti najbolje.

Kakšno nasilje,kakšna spolna zloraba!!!

Seveda,vsega sem kriva jaz.Če bi ji pustila neoprane cunje,bi ji bilo figo mar,take bi oblačila.

Hči je enostavno zelo lena. Lenobo pa si ji omogočila ti.

Verjemi, da ko se bo zaljubila, je ne boš spravila več iz kopalnice, dišala bo kot parfumerija, oblečena pa bo kot manekenka.

Trenutno nima interesa, da bi eno minuto žrtvovala za pospravljanje, zate pa ji dol visi.

Hočeš povedati, da je bila prej čista in pedantna kot ti, ket ste ji to privzgojili potem se je pa to čez noč spremenilo?

Ahhhhhhhhhhhhhhh

Odgovor na objavo uporabnika
Raztogotena mati, 27.07.2021 ob 11:04

Kakšno nasilje,kakšna spolna zloraba!!!

Seveda,vsega sem kriva jaz.Če bi ji pustila neoprane cunje,bi ji bilo figo mar,take bi oblačila.

Ja kdo pa drug? Jaz?

Otroci se učijo od staršev v vecini primerov. Torej tudi ti nimaš nekih hudo dobrih higienskih navad.

Ja kriva si sama, ker ji omogocaš lenobo.

 

Odgovor na objavo uporabnika
alieliuli, 27.07.2021 ob 10:52

Klasičen upor. Pretiravala si z glancanjem, zato si je nekoč rekla: taka kot mami pa ne bom nikoli.

Drži kot pribito. Sem hči ene take “glonz” MOM matere.

 

Sicer pa- avtorica, osebna higiena v puberteti v letih, ko ne more nadzorovati delovanja svojih hormonov tako glede izločanja, kot obnašanja, zahteva veliko potrpežljivosti, srpnosti in tolerance.

 

Ker si vdova, se začuti, da je še vedno hudo, ker si razočarana, da se je to tebi zgodilo, vse to pa podzavestno prenašaš na hčerko. Ni ona kriva. Ne počni tega – ne znašaj se nad njo, ko je v letih, ko hormonsko s pomočo prosecov narave pospešeno izloča določene vonjave, ki tebi ne ustrezajo.  Ne delat te napake; če si ti obsedena spretirano čistočo ( posledično je obsedenost s “čistočo” to tudi nadzor in discipliniranje  samega sebe zaradi druge čustvene težave)

Kako šele morajo trpeti učitelji, ko stošijo naprimer v razred enih 8 ali 9-šolcev k pouku, po uri telesne vzgoje 🙂

Lahko ji na prijzen način razložiš, da se izločki na telesu razkrajajo v stiku z zzrakom in to zaudarja – da pa je to popolnoma normalen proces, samo okolica pa zaradi tega v njihovi bližini ni dolžna tega vonjati 🙂 Voda in nevtralno milo – podpazduhe, genitalije,  noge=stošala; obvezno vsakodnevno umivat, če se že tuširat noče. Upam, da imate vsaj bide doma 🙂

Slej ko prej ji bo kdo rekel da smrdi. Nekdo, katerega mnenje si bo vzela k srcu. Tvojega si trenutno ne ker je pač najstnica. Pusti jo naj bo pujs. Edino če zasvinja skupne prostore pa ima da počisti za sabo. Jaz ji ne bi dovolila na kavč, ta smrad se zažre povsod.

Odgovor na objavo uporabnika
Raztogotena mati, 27.07.2021 ob 10:40

Zdravo,imam 15,5 letno hči,ki ji je higiena tuja kot Avstralija. Vsekakor ji to ni bilo privzgojeno,saj sva s pokojnim možem skrbela za higieno stanovanja,sebe,otroka.

OK,je najstnica,ampak vse presega meje dobrega okusa.Vseeno ji je,če se v tej poletni vročini tudi po teden dni ne umije,očitno ima tudi prijateljice take,saj pravi,da ji nobena nič ne reče. Jaz sem v službi,zvečer ji poberem cunje,dam v pranje,če se mše ne perejo,jih potegne iz koša,kljub svežim oblačilom,ki jih ima na kupe v omari.Sobo ima nastlano,posteljnino umazano,spi v unjah,ki jih ima za ven.

Skušam ji dopovedat,da je treba skrbet za higieno,se preoblačit,umivat zobe.Ne. Včeraj zvečer je prišla domov s tako umazanimi in smrdečimim nogavicami,bila je pri eni prijateljici,da sem ponorela,saj so se na laminatu poznale njene črne stopinje.Imamo mucko,ki skače povsod,spi pri meni,na posteljo mi prinese vso svinjarijo.Meni se meša.

Ne zaleže lep pogovor,prošnje,grožnje,rekla sem si že,da bom pustila vse skupaj pri miru,enostavno zaprla njeno sobo in niti pogledala ne vanjo,a ne morem.

 

Sama to zelo zelo težko prenašam,ker sem pedantna,čista,skrbim za red v stanovanju.Kaj bi vi naredli?

 

Manjka ji tudi vzgojni lik očeta, očetovskih čustev, ljubezni vgoje v najstniških letih.. Tudi ona to podzavestno pogreša, ne samo ti in se odraža ravno to, s tovrstno manifestacijo.

Ne skrbi. Tudi sama sem bila taksna pri svojih 15-16 letih. Se bo ze spremenila, ko bo to sama hotela.

Ce je bila prej cista, po smrti očeta pa vec ni….ali je smrt razlog?

 

Sama bi v tej smeri raziskovala.

Ja,verjetno ima stiske,jaz jih imam tudi,v zvezi s tem.Ampak kaj naj,ga privlečem nazaj?Pač,se skušam pogovarjati,razumeti,a kar je preveč je preveč.

Odgovor na objavo uporabnika
Raztogotena mati, 27.07.2021 ob 12:18

Ja,verjetno ima stiske,jaz jih imam tudi,v zvezi s tem.Ampak kaj naj,ga privlečem nazaj?Pač,se skušam pogovarjati,razumeti,a kar je preveč je preveč.

Naj gre malo k očetu živet za par mesecev, ji bo koristilo.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4811, 27.07.2021 ob 13:45

Naj gre malo k očetu živet za par mesecev, ji bo koristilo.

oče hčerke  je verjetno pokojni, ker je avtorica vdova – predvidevamo, da je bil on njen oče?.

 

Avtorica, negativno energijo iz tega tragičnega življenskega svojega dogodka moraš odstraniti, nikakor ne prenašati podzavestno to na  svojo hči. Nikakor. Ni ona kriva za to, kar se je zgodilo. Vse dobro obema!

Kaj zdaj, je pokojni ni pokojni? Drugače pa tisti, ki pravi, da je to normalno, je malo čez les, prosim vas lepo no… Tuš in pranje zob je pa ja osnova, plus menjava smrdečih in umazanih cot. A poscane gate en teden so tudi normalne? Pa nogavice en teden na eni in en teden na drugi strani tudi. Ni čudno, kakšne so potem današnje ženske, ki pri 30ih ne zna prat dat pa ena jebena jajca spečt. Ampak vam je pa to normalno, naj jo pusti a ne? Pri 30ih bo še hujše. Tud 7 letni pes ne zna tace dat, če ni bil naučen, kot mladiček. Avtorica, spakiraj tamalo malo na realna tla, da dojame kaj je osnova čistega in urejenega doma, ter osebne urejenosti. In ja, mama ima še kako prav.

Tudi moja 19 letnica je packa. Oče prav tako pokojni. Pa mislim da to ni posledica smrti očeta ampak karakter.

Ti imaš malo čudne predstave o tem, kaj pomeni nekomu nekaj privzgojiti. Delovnih navad mu ne moreš privzgojiti tako, da vse narediš namesto njega.

Gre tako, da mu začetku pomagaš, potem pa ga vzpodbujaš k samostojnosti.

 

Opuščanje higiene je eden od simptomov depresije ali zasvojenosti, ni nujno z drogo, lahko tudi z multimedijo…bolj kot teženje pomaga pogovor. Povabi jo na izlet in se pogovarjajta, očitno ima težave, ker za zdravega najstnika je značilno, da pretirano skrbijo zase…

Vrzi vse njene stvari v kontejner, njo pa s slaufom naspricaj.

Pa pamet bi blo tud fajn vsakodnevno mal spucat

Zakaj ji ti pobiras cunje? Naj hodi smrdljiva ji bo prej al slej kak fant reku.

New Report

Close