Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Hči noče zasadit korenin

Hči noče zasadit korenin

Vsak živi v svoji koži in tako kot misli da je prav. Če ocenjujeta da je tak način življenja pravi za njiju potem je že pravi.
Zase lahko rečem da meni ustreza drugače.
So pa taki ljudje ki tako živijo ponavadi razgledani in imajo cel kup zanimivih zgodb za povedat in jih je veselje poslušat.
Nihče pa ne ve kaj bo prineslo jutri.


Vse bolj postajaš forumska tupoglavka, to je kar pošteno nalezljivo, veš?:-) Avtorica teme sploh ne sprašuje po oceni tega, ona kot mati sama ve, da je razumen rok za tako nezrelo življenje potekel in jo predvsem v normalnem in zdravem razmišljanju upravičeno skrbi, seveda vpliva na to nima in nima kaj storit kot sicer sama vpraša.


Vse bolj postajaš forumska tupoglavka, to je kar pošteno nalezljivo, veš?:-) Avtorica teme sploh ne sprašuje po oceni tega, ona kot mati sama ve, da je razumen rok za tako nezrelo življenje potekel in jo predvsem v normalnem in zdravem razmišljanju upravičeno skrbi, seveda vpliva na to nima in nima kaj storit kot sicer sama vpraša.
[/quote]
Kaj storiti? Nič, ker se tukaj ne da storiti nič. Ko so otroci enkrat odrasli imamo starši bolj malo besede pri tem kaj in kako bojo.
Pač sprejmeš pa čeprav bi ti želel drugače. Med želeti in imeti je vedno razlika.
Jaz si tud za moje želim da se izsolajo, zaposlijo in solidno služijo ali da so materialno preskrbljeni, da se ustalijo zin zgradijo dom za družinico in da imajo uspešen zakon in poklicno pot. Samoumevni stvari ki jih želimo za svoje otroke ne bom naštevala na siroko(zdravje, zadovoljstvo..)
Ampak to si želim jaz. Vprašanje je če si želimo isto. To bo pa pokazal čas. Ju bom pa podprla pri njuni izbiri ker to je edino kar lahko dejansko storiš.

Daj mi povej, polarni, kaj je v resnici tako nezrelega pri življenju te ženske?

Živi v trdnem, dolgoročnem partnerskem odnosu. Sama služi svoj denar in se preživlja. Ima dovolj življenjskih izkušenj in sposobnosti, da si lahko ustvari dom kjerkoli (kar ni najbolj enostavno, večina Slovencev se ni sposobnih niti v sosednjo občino preselit).

Daj mi povej, polarni, kaj je v resnici tako nezrelega pri življenju te ženske?

Živi v trdnem, dolgoročnem partnerskem odnosu. Sama služi svoj denar in se preživlja. Ima dovolj življenjskih izkušenj in sposobnosti, da si lahko ustvari dom kjerkoli (kar ni najbolj enostavno, večina Slovencev se ni sposobnih niti v sosednjo občino preselit).
[/quote]Aha, sanjaj vse to kar si napisala, veš da je zagotovo vse tako, od tega da služi dalje vse ena sama pravljica, tudi če morda sama to pove, spravi vse v umazan ruksakček, skupaj s svojim življenjem. Pa kje se jemljete, da vam niti ena celica za zdravo presojo ne deluje?

Ok, že razumem. Ti imaš pač to klasično slovensko predstavo o tem, kako se navzven vidi, da nekdo dobro služi. Boschev vgradni pomivalc, televizija z veliko diagonalo in Alplesova masivna omara. Ima se, može se. To so res stvari, ki jih je kar težko dvakrat letno selit in jih punca najverjetneje nima.

To o umazanem nahrbniku je pa samo še en primer tvoje nenavadne jasnovidnosti.

eh on živi pri mami na sociali.


Jp, točno tako, kot si ti to ozko razlagaš. 🙂

In teme tudi nisi razumela, kot ostali ne, ne gre za podajanje tvoje ocene, avtorica kot mama ve, da gre az nezrelo in neodgovorno življenje, ki ni več primerno hčerinim letom i je to tudi napisala. Saj če ne bi bila mama jo zagotovo ne bi brigalo kaj počne s svojim življenjem, tako jo pa in jo skrbi, ker ji bo vedno hči ne glede koliko stara.

eh on živi pri mami na sociali.
[/quote]
Bo že držalo, en cajt pri mami, en cajt pri fotru, mislim da je ravno v tej temi napisano, da pri fotru, tako da naj bo oboje, da bo prav za vse. 🙂

kaj pa če kdo od njiju ali pa oba ni/sta plodna ?

veliko nas je takih, ki smo takole šli v svet. To je prava šola življanja, boljša od katerekoli druge konvencionalne šole in to bi moral naredit vsak človek, preden zajadra v neke ustaljene življenjske tire. Ta izkušnja ti da neko širino, tako srčno kot prostorsko in šele s to izkušnjo si sposoben videt širšo sliko.
se pa zgodi, da človek vidi v tem tudi smisel in se ne vrne domov, ker ga tak način enostavno potegne … tu pa je zdaj zanka.
Če je tvoja hči razčistila sama s sabo, kaj želi .. ne samo danes, ampak tudi jutri in kasneje v življenju … če sta ji pot in cilj jasna in se je odločila da je to to, kar si res želi … potem tu nimaš kaj, kot le podpreti jo in ji zaželeti vse dobro.

Če pa te naloge ni naredila in živi zgolj od danes na jutri, pa bo žez čas ugotovila da je takšno življenje ne izpolnjuje …. potem bo imela problem. Ampak to bo njen, ne tvoj problem in to ti mora bit jasno.

Jaz recimo takrat, ko imam občutek, da je nekomu od mojih bližnjih treba nekaj povedat, pa da ta še ni pripravljen slišat ali poslušat … svoja razmišljanja napišem, dam v kuverto in odpošljem. Če želi naj prebere, če ne pač ne. Jaz tako vem, da sem naredila vse, kar je bilo v moji moči in s tem se moja vloga konča.

Vso pravico imaš, da občutiš kar občutiš, ampak tvoja hči je odrasla in svoje življenje živi sama.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

…cigo kot cigo, luta na okrog brez vsakaršne odgovornosti!..takšnih lutalic je danes ogromno v slovenji – ker je pač modreno!
na koncu jima bo ostalo samo potovanje!

Zanju je zanimivo. Očitno, saj to počneta že vrsto let. Če v tem uživata, naj. Ne ju obremenjavet s svojimi razmišljanji kot:čes je že….!
Sta odrasla človeka. te pa razumem, da ti je malo težko, saj hčerko komaj kdaj vidiš.

Avtorici ni nikakor jasno, da se klasične oblike sužnjelastništva ukinjajo. Da ti na kratko povem kako funkcionira in razmišlja tvoja hčerka, velik del njene generacije in večina od generacij, ki šele prihajajo:
Lastništvo je breme, se ga izogibajo
Freelancerji so prihodnost, ker to delo nudi to, kar mladi najbolj hočejo – fleksibilnost in svobodo. V USA recimo na ta način dela že 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} delovno aktivne populacije!
Njihova sigurnost za prihodnost ni šiht v javni upravi 7-3, ampak znanje, mreža poznanstev in izkušnje.
Predvidevam, da sta oba na svojem področju zelo uspešna, ker ti dve panogi nenormalno laufata in vedno bosta, zato sta si z referencami in izkušnjami zazihrala prihodnost, zaslužita bistveno več, kot bi tukaj. To kar zaslužita, bi pri nas polovico morala dati državi. Zdaj si to lahko dajeta na stran za hude čase, ali pokojnino. Na najboljši način sta se znašla v digitalni ekonomiji, ti pa pričakuješ da se vrže v lifestyle 1983? Pozabi, upam da je dovolj pametna da ne posluša tvojih nasvetov

V redu je golobučna ponovno “aseksualna” general. Nisi bila dolgo mahnjena na babe kot nazarin, ni vzdržalo.

Ti niti ne potuješ, niti si nisi ustvaril ne družine, ne ničesar, otrok nimš, si sam otrok v štiridesetih, tako da ne rabiš prežat dan in noč in napadat vseh, ki kaj razumnega napišejo in bit vsem fouš za vse, če si sama nesposobna zaostala zguba, ker nihče od teh z razumom ti niti malo kriv za to in z norenjem in foušijo tudi ne boš imel nič več, kvečjemu manj.
[/quote]

Vsaj ločeni luzer nisem. Tudi to je nekaj. sebe poglej, zguba nesrečna…))))

Varnost, sigurnost in fiksen dohodek?

A to misliš tako, kot imajo njuni vrstniki v domovini verigo zaposlitev za določen čas, slabega jurja na mesec in mansardo pri starših, ker kredita ne dobijo? Oz., onadva sta itak freelancerja, kar ju čaka v Sloveniji, je plačilna nedisciplina naročnikov in nelojalna konkurenca tistih, ki “se znajdejo” in popoldne malo fušajo. A se ti res zdi, da imajo pri nas tridesetletniki kakšno hudo varnost in sigurnost? Če tvoja hči dobro služi in denar nekam pametno nalaga, da ima rezervo za slabe čase, je to več varnosti in sigurnosti, ko jo ima večina njenih vrstnikov.

Daj vsaj po pravici povej, mama. Ti misliš, da bi se onadva morala preselit nazaj v tvojo neposredno bližino, ti narest vsaj dva vnuka in hodit ob nedeljah k tebi na kosilo in štrudelj.
[/quote]

Jups, to bi rada. Da s eji hči ugnezdi v mansardi in da jo ima pod kontrolo do smrti.

🙂


Jp, točno tako, kot si ti to ozko razlagaš. 🙂

In teme tudi nisi razumela, kot ostali ne, ne gre za podajanje tvoje ocene, avtorica kot mama ve, da gre az nezrelo in neodgovorno življenje, ki ni več primerno hčerinim letom i je to tudi napisala. Saj če ne bi bila mama jo zagotovo ne bi brigalo kaj počne s svojim življenjem, tako jo pa in jo skrbi, ker ji bo vedno hči ne glede koliko stara.
[/quote]

Vsako normalno mamo skrbi za otroke, tudi ko so odrasli. To je sicer neproduktivno, ampak ne moremo ven iz tega. Moramo pa jim dovoliti, da gredo svojo pot.
Resnično je lahko hudo staršem, katerih otroci zaidejo v odvisnost ali kriminal.
Če pa je njihov “prekršek” zgolj malo drugačen stil življenja (brez zgoraj navedenih odstopanj), se je pač treba s tem sprijazniti. Vzgoja se konča tam nekje pri vstopu v puberteto, potem je pa treba otroke počasi pustiti, da gredo po svoji poti in se nehati vtikati v njihove odločitve. Seveda ne gre to čez noč, traja nekaj let in je predvsem za mame boleče. Pravijo, da otrok materi 2x povzroči bolečino – ko pride in ko odide. Od nekdaj je tako.
Imam pa še eno izkušnjo: lahko si še bolj “ustaljen”, odgovoren, zrel, z jasnimi načrti za življenje – vse to ni pogoj za prihodnost po merilih, ki jih nosiš v glavi. Čez noč se ti lahko vse podere. Vem, ker se mi je to zgodilo – seveda pa ne samo meni.
Avtorici svetujem: ne delaj si skrbi v naprej. Tudi, če bi bila hčerka “ustaljena” po tvojih predstavah, to ni jamstvo za prihodnost brez pretresov. Zakaj si pa ne želi otrok, morata pa vidve najbolje vedeti.

Kakšen “prekršek” je imeti službo, pri kateri imaš privilegij potovati po svetu? Aja, zato je prekršek, ker njene vrstnice doma delajo za minimalca, ali prisilno preko s.p-ja za minimalca, ali pa so doma? Biti freelancer je prekršek, ker če bi bila normalna, bi delala v lidlu, ne?

Ker sem tudi sama ženska in ker (tako, kot ti) sebe vidim kot normalno: kaj je dobrega v tem, da pestuješ svojo skrb? To so tvoji strahovi, tvoja videnja na podlagi tvojih izkušenj. In ja, lahko omiliš tako samonažiranje, ki je v svojem bistvu neplodno: da zaupaš lastnim otrokom. Ne s tem, da na videz širokosrčno razlagaš, kako “jim dovoliš iti svojo pot” – v bistvu pa ne dojemaš, da sama vidiš le delček (svojega) sveta in da so odrasli. Da oni tisti, ki vedo, kaj je najbolje zanje.

Tvoj zadnji stavek vzbuja vtis, da je “ne želja po otrocih” ne le čudna, temveč tudi posledica materinega zgleda. Ne vidiš, v kakšna podtikanja se s tem spuščaš?!

Ker sem tudi sama ženska in ker (tako, kot ti) sebe vidim kot normalno: kaj je dobrega v tem, da pestuješ svojo skrb? To so tvoji strahovi, tvoja videnja na podlagi tvojih izkušenj. In ja, lahko omiliš tako samonažiranje, ki je v svojem bistvu neplodno: da zaupaš lastnim otrokom. Ne s tem, da na videz širokosrčno razlagaš, kako “jim dovoliš iti svojo pot” – v bistvu pa ne dojemaš, da sama vidiš le delček (svojega) sveta in da so odrasli. Da oni tisti, ki vedo, kaj je najbolje zanje.

Tvoj zadnji stavek vzbuja vtis, da je “ne želja po otrocih” ne le čudna, temveč tudi posledica materinega zgleda. Ne vidiš, v kakšna podtikanja se s tem spuščaš?!
[/quote]

Ali ti je odleglo, zdaj, ko si me nadrla – čeprav si povsem narobe razumela moj zapis.
Svetujem ti, da naslednjič preskočiš moja pisanja (nisem registrirana, pišem pa pod vedno istim imenom). Prihranila si boš trud, da me poskušaš navleči na svoje kopito. Ne bo šlo.
Sicer tele moje pripombe ne sodijo v temo, zato zaključujem. Tudi tvoj napad ne sodi v temo, ampak to je tvoj problem, prav tako ko to, da se rada kregaš in vsiljuješ svoje prepričanje.

nič ne bom komentirala

https://www.youtube.com/watch?v=Vzlihhaw9ys


Aa da ni, je mnogo huje od tega, njeno vedenje je trendovsko tupoglavsko, to se ne da pozdravit, to lahko pozdravi le gajžla čez rit. Zaskrbljujoče pa ne b bilo nič, če bi življenje trajalo le tistih nekaj let, dokler je možno norenje, ker to ima namreč zelo omejen rok.
[/quote]

Še en tvoj depra razlog, zakaj ne maraš žensk, kiso uspešnejše od tebe…

-vsak pameten današnje opravilno sposoben človek ve, da če dobi tako priložnost v tujini, kot jo imata tvoja hči in partner, da ni govora, da se vrne životarit v Slovenijo. Pametna sta, sploh če razumno kupčkata za kasneje, pa za svojo penzijo. Kupčkata…. Ker če bosta onadva v Sloveniji živela, ko bo penzija zanju, bo mizerija.

– današnja ženska 32eta so pri nekaterih ženska 22eta, kar se kondicije in telesne sposobnosti tiče. Ti boš imela morda življensko dobo 70+ tvoja hči že 80+…..

-večina jih do 35ega v SLovenij danes kar se službe tiče mora vegetirat, ker ne dobijo rednih zaposlitev. in bodi srečna, da je tvoja hči kar se tega tiče samostojna. Ne bodi sebična in egoistična kar se tiče nekega koreninjena in morda potomcev. Bo že, ko bo čas. Sedaj kuje druge železo. Bodi vesela, da ne visi na tvojem hrbtu, tako kot 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mladih njenih let.

Jp, ni presenetljivo kako tupoglavke zagovarjajo nezrelo in neodgovorno življenje, tudi če se ne potepajo po svetu kot cigani v tri dni od danes do jutri, sicer se še cigani več nočejo tega it, se raje nekje ustavijo, saj same živijo doma prav tako življenje, lahkotno, nesposobne za karkoli, domišljave za cel svet in tumaste bolj od primatov…

Tudi to ne morejo vedet, kako je neki mami, ki se vsak dan sprašuje kje je njena hči ali se bo sploh živa vrnila ali ne, kaj bo potem, ko to brezplodno lajdranje več ne bo šlo, ker tupogalvke so čisto pozabile , da so same bile nekomu rojene, same pa vedo da tako ne marajo otrok, ker niso razvile nobenega drugega čuta kot egoizem za norenje lastne riti.

Tako da sploh ne razumem, kako se v teme o materinskih čustvih vezanih na otroke, bodisi majhne ali odrasle vedno kot driska prve vrinejo ravno te, ki nimajo materinskega čuta in materinstva za sabo in ga nikoli ne bodo imele. Dobro, generala vsi poznamo, je pač večni otrok in tepček, čeprav zna bit frdamano nesramen, glede na to , da ni niti približek odraslemu človeku, ampak verjetno drugače ne zmore, te tupoglave zmešanke bi se pa lahko malo kontrolirale in kje zadržale, ne da so kot kokoši, ki morajo kokodakat, ko slišijo eno, da kokodaka.

New Report

Close