Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Hči noče zasadit korenin

Hči noče zasadit korenin

Pa o kakšnem brezplodnem lajdranju ti sploh govoriš?

Oziroma, da ti drugače zastavim vprašanje: Kako bi se ti zdelo, če bi ta hčerka živela v svojem najemniškem stanovanju v Ljubljani in vsak dan zjutraj šla svoje delo opravljat v najet poslovni prostor 5 ulic stran? Živela bi z istim tipom in opravljala enako delo kot s.p., kot ga zdaj.

A bi bilo to tudi brezplodno lajdranje?

-vsak pameten današnje opravilno sposoben človek ve, da če dobi tako priložnost v tujini, kot jo imata tvoja hči in partner, da ni govora, da se vrne životarit v Slovenijo. Pametna sta, sploh če razumno kupčkata za kasneje, pa za svojo penzijo. Kupčkata…. Ker če bosta onadva v Sloveniji živela, ko bo penzija zanju, bo mizerija.

– današnja ženska 32eta so pri nekaterih ženska 22eta, kar se kondicije in telesne sposobnosti tiče. Ti boš imela morda življensko dobo 70+ tvoja hči že 80+…..

-večina jih do 35ega v SLovenij danes kar se službe tiče mora vegetirat, ker ne dobijo rednih zaposlitev. in bodi srečna, da je tvoja hči kar se tega tiče samostojna. Ne bodi sebična in egoistična kar se tiče nekega koreninjena in morda potomcev. Bo že, ko bo čas. Sedaj kuje druge železo. Bodi vesela, da ne visi na tvojem hrbtu, tako kot 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mladih njenih let.
[/quote]
Kao priložnost poa ti vidiš, da imata ta dav v tujini? Saj se vsak lahko potepa po svetu kot cigan, brez vsega in fehta za preživetje, kar počneta ta dva. Ampak tega danes niti cigani več ne počno.

ne bi si mislila, da bom to kdaj rekla, ampak dam 200{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prav polarcu inmami, ki jo skrbi. nisem brala vsega, samo malo povprek. in tudi mene bi skrbelo, če bi moji otroci furali tak life stile. v bistvu bi se spraševala in se sekirala, kje sva sfalila. Korenine so pomembne. in tudi ta dva bosta enkrat stara 60 let, pa vi, ki ju zagovarjate, tudi. Morda boste takrat razumeli, da nimata nikogar. Ker ga ne bo. “Družino” si naredimo in obstaja, če jo negujemo. Ali pa je ni.

se vidi da nisi brala, večina je sploh ne zagovarja, samo pove, da je ženska odrasla in naj pač počne kar je je volja. pomeni da živi kot želi, in tudi na koncu bo sama živela s svojo traumo ali pa brez nje.


Kao priložnost poa ti vidiš, da imata ta dav v tujini? Saj se vsak lahko potepa po svetu kot cigan, brez vsega in fehta za preživetje, kar počneta ta dva. Ampak tega danes niti cigani več ne počno.
[/quote]

Ti zaplankano pojma nimaš, kaj pomeni bit freelancer – freeeeee-laaaaaaanceeeeeeer……. Ja? Vse kar taki rabijo, je: biti ob pravem trenutku na prvem mestu, bihtni možgani, pa medij (prenosnik, pa zunanji disk…..) eh, si še vedno v prejšnjem stoletju…. Videnje le do lat domačega plota torej.

Ti zaplankano pojma nimaš, kaj pomeni bit freelancer – freeeeee-laaaaaaanceeeeeeer……. Ja? Vse kar taki rabijo, je: biti ob pravem trenutku na prvem mestu, bihtni možgani, pa medij (prenosnik, pa zunanji disk…..) eh, si še vedno v prejšnjem stoletju…. Videnje le do lat domačega plota torej.
[/quote]
Oh brezskrbi da vem mnogo več kot ti in mnogo bolje kot ti in me v nobenem vedenju in zannju niti peš ne dohajaš :-)). Pomeni to, da ni nič in sama sebi laže, tako kot start upi, kjer eden od miljona nekaj zasluži, ostali so pa zgube tako kot ti, čeprav ti nisi ne eno ne drugo. 🙂 Domšiljavost pa seveda v prazni betici ostaja, danes ste vsi, ki niste popolnoma nič in za nobeno rabo nikjer, tako pomembni, da svet na vas stoji. :-)))


Oh brezskrbi da vem mnogo več kot ti in mnogo bolje kot ti in me v nobenem vedenju in zannju niti peš ne dohajaš :-)). Pomeni to, da ni nič in sama sebi laže, tako kot start upi, kjer eden od miljona nekaj zasluži, ostali so pa zgube tako kot ti, čeprav ti nisi ne eno ne drugo. 🙂 Domšiljavost pa seveda v prazni betici ostaja, danes ste vsi, ki niste popolnoma nič in za nobeno rabo nikjer, tako pomembni, da svet na vas stoji. :-)))
[/quote]

Daj se cenit tako visoko, no :))). Tipkovnica pač vse prenese, a ne ?

Partner opravlja delo, ki ga ne izpolnjuje … jaz sem freelancerka, ki za delo prav tako ne rabi drugega kot laptop, mizo in malo miru.
Čakava, da bo naklepal še nekaj let delovne dobe, potem bo vse svoje nepremičnine oddal v najem, in se bova preselila v avtodom. V topli polovici leta se bova selila po Evropi, čez zimo bova pri nas, v mojem stanovanju. Tako že živi neka slovenska pisateljica s svojim možem, pa sta oba upokojena. Torej to ni nobeno neresno lajdranje ljudi, ki ne vedo, kam bi sami s sabo, ampak življenjski slog. Sem brala intervju z njo in takih ljudi je kar nekaj, kampi se začnejo polniti aprila.
Imam prijatelja iz ZDA, ki že 20 let v bistvu ne živi nikjer, ampak potuje. In dela s svojega računalnika. Bil je že po celem svetu, ampak dobesedno. Nekje ostane dlje, nekje manj časa. Potem en drug kolega iz Slovenije, ta je pol leta tukaj in dela, pol leta pa potuje po poceni državah, kjer se da s 500 evrov preživeti skoraj pol leta … edino letalske karte so malo dražje.

+5


Oh brezskrbi da vem mnogo več kot ti in mnogo bolje kot ti in me v nobenem vedenju in zannju niti peš ne dohajaš :-)). Pomeni to, da ni nič in sama sebi laže, tako kot start upi, kjer eden od miljona nekaj zasluži, ostali so pa zgube tako kot ti, čeprav ti nisi ne eno ne drugo. 🙂 Domšiljavost pa seveda v prazni betici ostaja, danes ste vsi, ki niste popolnoma nič in za nobeno rabo nikjer, tako pomembni, da svet na vas stoji. :-)))
[/quote]

Samo koliko si pa ti v svoj prav zaverovano pateticno skropucalo od cloveka, pa to ni res no. Te je zenska cist zjebala – si bil ze prej malo labilen, zdaj je pa konec s tvojo samopodobo, ne? Moras pomanjkanje svoje lastne vrednosti nadomescati s tem, da svoje izbljuvke pakiras kot “sveto resnico”, in si s tem poizkusas spet zgradit osebnost?

Najbolje, da gres za meniha.

vi ste pa res prihodnost!
se pravi, znate vse delat in hkrati nič! ker po laptopu v avtodomu, drugega kot mešat megle verjetno ne moreš! definitivno, kakšnega resnega podjetništva tukaj ni!
p.s.:
naslov v slovenskih novicah:
slovenska “freelancer podjetnika” posiljena in oropana v tujini!

Ta zapis je najbolj namenjen polarnemu, nikjer nisem zapisala da jima gre finančno slabo in da životarita in vem da imata kar nekaj prihrankov. Oba imata tudi rada pustolovske športe, hčerka je bila potapljačica še preden sta se spoznala, oba imata tudi opravljen izpit za padalca in ukvarjata se še z drugim ne ravno poceni športi. Prav tako me skrbi cele dni če je hči živa, saj imam mobitel in če želim jo lahko vsak čas pokličem in po navadi se takoj oglasi ali pa kmalu pokliče nazaj, če bi živela v Sloveniji nekaj 10km od mene bi bilo kar se tega tiče enako. Glede na večina komentarjev sva pač dve različni generaciji z različnim pogledom na življenje,prioritete in svet in vsaka živi po svoje, njuno življenje pa zgleda da je sanjsko življenje marsikatere na tem forumu.

vi ste pa res prihodnost!
se pravi, znate vse delat in hkrati nič! ker po laptopu v avtodomu, drugega kot mešat megle verjetno ne moreš! definitivno, kakšnega resnega podjetništva tukaj ni!
p.s.:
naslov v slovenskih novicah:
slovenska “freelancer podjetnika” posiljena in oropana v tujini!
[/quote]

Mesat megle, a? Ok.

Sprogramiraj v primernem programskem jeziku po svoji izibiri modul, ki bo v Drupalu ali WordPressu omogocil, da iz Salesforce.com na osnovi referencne stevilke 1-xxxxxxxxx potegne ven stanje, in to isto stanje predstavi v CGPju spletne strani, ki ga uporablja.

Ko bos koncal s tem, vzemi ta novo novelo Johna Grishama, in jo prosim prevedi v Slovenscino.

Protem pa prosim za krajso obnovo, ne vec kot 500 besed, za kaj od tega so moral biti nujno fizicno prisoten pri Polarnemu idijotu doma, in klicat mamico na 10 minut ker imas umazane gatke.

Sem ti že napisal, da razlika med tem kar ti je rekla popolnoma nezrela hči in tem kar ti bo rekla, če se kdaj vrne živa domov, ko bo le videla, da tako več ne gre, bo zagotovo ogromna in neprimerljiva. Pričakovat od hčere, ki tako vandra pri teh letih, da ti govori resnico je utopija. 🙂 Sicer pa ti že veš zakaj verjameš, sam bi se na tvojem mestu tudi nabrž tako tolažil.

No, ampak se pa lahko potolažiš, da živiš tako, kot pravi Bipolarni mrk, da je prav:-)

Ali ti je odleglo, zdaj, ko si me nadrla – čeprav si povsem narobe razumela moj zapis.
Svetujem ti, da naslednjič preskočiš moja pisanja (nisem registrirana, pišem pa pod vedno istim imenom). Prihranila si boš trud, da me poskušaš navleči na svoje kopito. Ne bo šlo.
Sicer tele moje pripombe ne sodijo v temo, zato zaključujem. Tudi tvoj napad ne sodi v temo, ampak to je tvoj problem, prav tako ko to, da se rada kregaš in vsiljuješ svoje prepričanje.
[/quote]

Agatha, tisto o otrocih si pa dejansko napisala tako pritlehno, kot da je to greh, pa ne samo te hčere, ampak predvsem mame. Pa kako lahko sploh napišeš kaj tako zaprašenega?
Če ne upoštevamo seveda, da ni nikjer omenjeno, da ta hči noče imeti otrok.


Vse bolj postajaš forumska tupoglavka, to je kar pošteno nalezljivo, veš?:-) Avtorica teme sploh ne sprašuje po oceni tega, ona kot mati sama ve, da je razumen rok za tako nezrelo življenje potekel in jo predvsem v normalnem in zdravem razmišljanju upravičeno skrbi, seveda vpliva na to nima in nima kaj storit kot sicer sama vpraša.
[/quote]

polarnik, kaj tebe pravzaprav moti? Da si en luzer, ki se celo življenje drži svojega ribnika in nikamor ni potoval in si ogledal sveta? Kaj točno tebe briga, kako nekdo živi?

Da ne govorimo o tem, da če baba tako živi, potem je puhloglavka, polna nora babja rit in kaj še vse najdeš zaene izraze za babe, ampak če dedec tako živi, kaj je potem? Pustolovec, vreden spoštovanja?

[/b]Za moške imaš čisto druga merila, itak to vemo.

Mesat megle, a? Ok.

Sprogramiraj v primernem programskem jeziku po svoji izibiri modul, ki bo v Drupalu ali WordPressu omogocil, da iz Salesforce.com na osnovi referencne stevilke 1-xxxxxxxxx potegne ven stanje, in to isto stanje predstavi v CGPju spletne strani, ki ga uporablja.

Ko bos koncal s tem, vzemi ta novo novelo Johna Grishama, in jo prosim prevedi v Slovenscino.

Protem pa prosim za krajso obnovo, ne vec kot 500 besed, za kaj od tega so moral biti nujno fizicno prisoten pri Polarnemu idijotu doma, in klicat mamico na 10 minut ker imas umazane gatke.
[/quote]Kaj si pa to nakvasilo, pojdi raje v osnovno šolo in se ne smeši z lepljenjem izsekov nečesa o čemer nimaš pojma in skropucaš popolno bedarijo, kot bi tekst vrgel v google prevajalnik in ven pride čisto nekaj tretjega…..jaoooooo, pa to ne moreš več verjet. :-))) Pa kje se jemljete, kaj vam je dripci blesavi?

vi ste pa res prihodnost!
se pravi, znate vse delat in hkrati nič! ker po laptopu v avtodomu, drugega kot mešat megle verjetno ne moreš! definitivno, kakšnega resnega podjetništva tukaj ni!
p.s.:
naslov v slovenskih novicah:
slovenska “freelancer podjetnika” posiljena in oropana v tujini!
[/quote]

Že 25 let delam doma za računalnikom in ne rabim drugega kot to in pisalno mizo in internet in malo miru. Kaj tebi ni jasno?
Posilstev je pa dovolj tudi v Sloveniji, ropov, vlomov in podobnega tudi.

Agatha, tisto o otrocih si pa dejansko napisala tako pritlehno, kot da je to greh, pa ne samo te hčere, ampak predvsem mame. Pa kako lahko sploh napišeš kaj tako zaprašenega?
Če ne upoštevamo seveda, da ni nikjer omenjeno, da ta hči noče imeti otrok.
[/quote]

Seveda je. Avtorica piše, da ji je hči že pri 20. povedala , da ne mara otrok in da je to sprejela, skrbi jo pa to, da je toliko stara in še kar nobene zrelosti in nikjer nič stalnega.

O moj bog, kakšna žalost, da neka, predvidevam, da še razmeroma vitalna ženska tam okrog 60 let, smisel življenja vidi v tem, da nekaj nekomu skuha/speče. Kaj pa, če bo zmanjkalo hvaležne publike? Kaj boš potem sama s seboj? Odpirala take teme po netu kot avtorica? Get a life, skrajni čas!
Ma vsaj h klekljanju se vendar vpiši, revše nezainteresirano zdolgočaseno!

O moj bog, kakšna žalost, da neka, predvidevam, da še razmeroma vitalna ženska tam okrog 60 let, smisel življenja vidi v tem, da nekaj nekomu skuha/speče. Kaj pa, če bo zmanjkalo hvaležne publike? Kaj boš potem sama s seboj? Odpirala take teme po netu kot avtorica? Get a life, skrajni čas!
Ma vsaj h klekljanju se vendar vpiši, revše nezainteresirano zdolgočaseno!
[/quote]

Res kakšna žalost, kaj boš pa ti pri 60. – 70. ko nisi nič, nimaš ne življenja, ne otrok, ničesar vrednega, le nezrelost in prazno betico? Kaj boste vse take in vas je ogromno v zadnjem času, ko imate le egoizem za norenje lastne riti, to je vse vaše življenje in vsa vaša vrednost?

Yker nisi hčer vzgojila tako da doma čaka enega polarnega prebliska, ki jo bo odpeljal na svoj dom, zaplodil nekaj otrok, ona pa mu bo iz hvaležnosti kuhala, pospravljala in prala gate.

če bi ti s svojo bivšo malo več potoval in menjal kraje da se ne bi mogla preveč ustalit, potem ti ne bi mogla kar tako rogov nasadit. si si čisto sam kriv da zdaj plačuješ za froce ki jih niti sam nisi naredil.

Agatha, tisto o otrocih si pa dejansko napisala tako pritlehno, kot da je to greh

To si ti tako razumela. Nikjer iz mojega zapisa ni razvidno, da kogarkoli obsojam, o nobenem grehu ne govorim.
Je pa dejstvo, da otroci prve pozitivne ali negativne izkušnje o družinskem življenju dobijo doma. Včasih starši še pomislimo ne, kakšne signale dajemo otrokom s svojim življenjem. Včasih se pokaže kasneje, o tem govorim. In kdo pozna življenje v svoji družini bolje kot neposredno vpleteni?

Je pa zanimivo, kako nekatere tu na MON skočite pokonci, ko kdo omeni otroke. Se sprašujem, kaj je zadaj. Neizpolnjene sanje? Slabe izkušnje iz primarne družine? Nič ne obsojam, samo razmišljam. Moram poudariti to, da ne bo spet katera doživela popizditis.

New Report

Close