Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Hči noče zasadit korenin

Hči noče zasadit korenin

Medtem ko tukaj komentirate ali je uspešna ali ni, ona uživa življenje, kot ji najbolj ustreza. Vsak dela v smeri, ki ga osrečuje (eni žal neuspešno iščejo iluzijo, njej je pa uspelo, kot je razvidno iz zapisa avtorice) in tistemu, ki mu uspe, je res srečen in ga ne briga kaj mislijo drugi. Nismo vsi enaki, eni si želijo hiše, družine, redno službo. Eni pa so rajši sami svoj gospodar, jim ni pomembno kje živijo, radi menjajo okolje, si sami naredijo delo. Toliko enih različnih možnosti. Ni bolj dolgočasnega kot priti v eno komuno kjer vsi razmišljajo enako. Zato pa mi je na MON-u tako zabavno.
Po mojem mnenju življenje zavozi samo tisti, ki en dan vstane z mislijo: “Jebenti, zavozu sem si ceu lajf”.

ko bo začutila se bo ustalila

Sčasoma prideš do tega, da se največkrat odločijo pisat prav taki, ki bi radi živeli v komuni. A ne na način, da jo poiščejo – temveč, da jo formirajo v svojem okolju s tem, da diktirajo tistim okoli sebe isti način življenja, kot ga imajo in poznajo sami.

pač noče tega. naj živi kakor ji paše.
sicer pa, mladi danes imajo drugačne vrednote, veliko bolj so usmerjeni vase, v svoje doživljaje, užitke, izkušnje. zato pa tudi konzumirajo in potrošijo več, so pa na dolgi rok so manj srečni, veliko je depresije, ker trenutki pač ne trajajo večno. bistveno je to, kakšne vrednote v resnici ceni.
mene recimo potovanja niti malo ne brigajo, niti žuranje in ostali instant užitki, ampak dolgoročni cilji – želim si družino, podariti življenje, vzgojiti otroka.. in vedno je bila to moja prva želja.

edini problem pa je, ker mladi ne znajo sami razmišljat o svojih željah, ampak jih v stil življenja prepričujejo mediji, družbena omrežja itd. veliko se jih ukvarja s stvarmi smao zato, da se vključijo v preostalo družbo, čeprav pogostokrat v tisti stvari sploh ne uživajo in čutijo, da jim nekaj manjka, nimajo pa pojma, kaj. tako da glavno se mi zdi, da človek iskreno in objektivno razmisli o sebi vsake toliko časa, se pogovori s seboj, opazuje svoje čustva, in odkrije kakšne so njegove največje želje v življenju. ker če se vsak dan podiš za nečem drugim in potem naveličaš, na koncu ostaneš zmeden in brez izpolnjenih želja.


Verjamem ti da je tvoj (naš) svet drugačen.
Rečem pa, kakorkoli to gledaš, pa rečimo globalno, sta onadva že tam. Njuna mreža. Je že svet. Kot človeka pa ju bodo tukaj nadomestili Ahmadi in slični.
Kako bo potekala “Ahmadijev” transformacija pa je odvisno tudi od nas.
Tudi pri nas je dosti ljudi ki nimajo niti leta službe s placanimi prispevki.
Takoj v recimo petih (5) letih je potrebno ukiniti socialko.
Izgovorov je milijon. V glavnem so socialci (ce izpustimo bolezen) lenuhi in kao preveč izobraženi.
Jebo jaz izobražene in lenuhe in moj interes ni vdrževati nikogar.
.
.
.
Ljudje si moramo najti mreżo interesov. Tudi pri prehranjevanju in obdelavi lepe Zemlje.

Mesat megle, a? Ok.

Sprogramiraj v primernem programskem jeziku po svoji izibiri modul, ki bo v Drupalu ali WordPressu omogocil, da iz Salesforce.com na osnovi referencne stevilke 1-xxxxxxxxx potegne ven stanje, in to isto stanje predstavi v CGPju spletne strani, ki ga uporablja.

Ko bos koncal s tem, vzemi ta novo novelo Johna Grishama, in jo prosim prevedi v Slovenscino.

Protem pa prosim za krajso obnovo, ne vec kot 500 besed, za kaj od tega so moral biti nujno fizicno prisoten pri Polarnemu idijotu doma, in klicat mamico na 10 minut ker imas umazane gatke.
[/quote]

Ko boš ti, s svojim laptopam, posadil, koruzo, krompir, ko boš spekel kruh, ko boš poskrbel za kosilo, ko boš kakšno stvar ročno opravil,…itd. pol se javi o programski oprema, ali sprogramiraj to!..javi se kaj boš počel, ko ne bo elektrike!
Dokler si pa eno revše, ki drugega kot računalnik uporabljat in se fijakat naokol po potovanjih, da zadostiš svoji fizični nespodobnosti!
Na žalost, če misliš da je tvoj kos plastike višek prihodnosti, sam si pa opravilno nesposoben, kar se tiče osnovnih ročno/fizičnih del, se pošteno motiš!
Ne me narobe razumet, spoštujem ljudi, ki so strokovnjaki na svojem področju, samo ne prodajat bučk, in izlivat svojega ega, ko vam nekdo resnico pove o pravem delu!

Ja, zavarovanja pa res lahko prodajam iz Indije. Bumbar.
[/quote]

No, pa si le zagrabila!;)
Hvala za kompliment, lepo se imejta v Indiji in upam, da ti bo zavesa prav!

Ko boš ti, s svojim laptopam, posadil, koruzo, krompir, ko boš spekel kruh, ko boš poskrbel za kosilo, ko boš kakšno stvar ročno opravil,…itd. pol se javi o programski oprema, ali sprogramiraj to!..javi se kaj boš počel, ko ne bo elektrike!
Dokler si pa eno revše, ki drugega kot računalnik uporabljat in se fijakat naokol po potovanjih, da zadostiš svoji fizični nespodobnosti!
Na žalost, če misliš da je tvoj kos plastike višek prihodnosti, sam si pa opravilno nesposoben, kar se tiče osnovnih ročno/fizičnih del, se pošteno motiš!
Ne me narobe razumet, spoštujem ljudi, ki so strokovnjaki na svojem področju, samo ne prodajat bučk, in izlivat svojega ega, ko vam nekdo resnico pove o pravem delu!
[/quote]

Edini kiriterij koliko je neko delo vredno je koliko so ti soljudje pripravljeni placati za produkt tvojega dela. Vse ostalo je brez pomena.

Edini kiriterij koliko je neko delo vredno je koliko so ti soljudje pripravljeni placati za produkt tvojega dela. Vse ostalo je brez pomena.
[/quote]

To imaš popolnoma prav!
Samo problem nastane, ko luksuza zmanjka in moraš za najosnovnješe dobrine sam poskrbet!
To se nam še v Sloveniji rado naredi, kaj šele v kakšnih eksotičnih krajih!

Ko boš ti, s svojim laptopam, posadil, koruzo, krompir, ko boš spekel kruh, ko boš poskrbel za kosilo, ko boš kakšno stvar ročno opravil,…itd. pol se javi o programski oprema, ali sprogramiraj to!..javi se kaj boš počel, ko ne bo elektrike!
Dokler si pa eno revše, ki drugega kot računalnik uporabljat in se fijakat naokol po potovanjih, da zadostiš svoji fizični nespodobnosti!
Na žalost, če misliš da je tvoj kos plastike višek prihodnosti, sam si pa opravilno nesposoben, kar se tiče osnovnih ročno/fizičnih del, se pošteno motiš!
Ne me narobe razumet, spoštujem ljudi, ki so strokovnjaki na svojem področju, samo ne prodajat bučk, in izlivat svojega ega, ko vam nekdo resnico pove o pravem delu!
[/quote]

A ti misliš da inženirji, programerji, zdravniki… niso sposobni posaditi krompirja, nasekati drv, kaj skuhati in podobno, nekateri kaj od tega počnejo drugi pač ne, in to ne zato ker niso spodobni, ampak ker nočejo in za to nimajo nobene potrebe. Da pademo v kameno dobo je pa manjša možnost kod da zadanem 100 milijonov na lotu.

Ko boš ti, s svojim laptopam, posadil, koruzo, krompir, ko boš spekel kruh, ko boš poskrbel za kosilo, ko boš kakšno stvar ročno opravil,…itd. pol se javi o programski oprema, ali sprogramiraj to!..javi se kaj boš počel, ko ne bo elektrike!
Dokler si pa eno revše, ki drugega kot računalnik uporabljat in se fijakat naokol po potovanjih, da zadostiš svoji fizični nespodobnosti!
Na žalost, če misliš da je tvoj kos plastike višek prihodnosti, sam si pa opravilno nesposoben, kar se tiče osnovnih ročno/fizičnih del, se pošteno motiš!
Ne me narobe razumet, spoštujem ljudi, ki so strokovnjaki na svojem področju, samo ne prodajat bučk, in izlivat svojega ega, ko vam nekdo resnico pove o pravem delu!
[/quote]

Ko ne bo več elektrike, zelo hitro tudi bencina ne bo več … tebe bi pa res rada videla, da ročno sadiš obdeluješ njihov in sadiš koruzo, krompir, itd … Kuhat pa znamo tudi računalniško pismeni, vprašanje je, ali znaš ti kuhat na ognju (eni računalničarji smo bili tudi pri tabornikih). Ne vem, zakaj si domišljaš, da boste v apokalipsi preživeli tisti, ki imate eno majhno njivo, vsi ostali bomo pa prekrižali roke, obsedeli na mestu in počakali na smrt. Prej boste ob glavo tisti, ki boste nekaj imeli, ker vas bodo napadali tisti, ki ne bodo imeli ničesar. Skratka, nikomur ne bo prizanešeno, zato si te grožnje o električnem mrku lahko nekam zatakneš. Vsi bomo v istem dreku, ko/če bo prišlo tako daleč.

Ko ne bo več elektrike, zelo hitro tudi bencina ne bo več … tebe bi pa res rada videla, da ročno sadiš obdeluješ njihov in sadiš koruzo, krompir, itd … Kuhat pa znamo tudi računalniško pismeni, vprašanje je, ali znaš ti kuhat na ognju (eni računalničarji smo bili tudi pri tabornikih). Ne vem, zakaj si domišljaš, da boste v apokalipsi preživeli tisti, ki imate eno majhno njivo, vsi ostali bomo pa prekrižali roke, obsedeli na mestu in počakali na smrt. Prej boste ob glavo tisti, ki boste nekaj imeli, ker vas bodo napadali tisti, ki ne bodo imeli ničesar. Skratka, nikomur ne bo prizanešeno, zato si te grožnje o električnem mrku lahko nekam zatakneš. Vsi bomo v istem dreku, ko/če bo prišlo tako daleč.
[/quote]

Vsaka čast, da ste “eni računalničarji smo bili tudi pri tabornikih”. To je verjetno vrhunec vašega samouresničevanja, sploh kar se samooskrbe tiče!
Nihče ne govori v apokalipsi, prvo, ker ti nimaš blage veze o tem, še manj pa jaz! Govorim pa o kratkotrajnih izpadih energentov, lahko dan ali več dni! Zaradi vremenskih neprilik so čedalje pogostejši – in verjemi mi, vem kaj govorim!
Če bi me rada videla, kako sadim koruzo, krompir,…itd., si več kot dobrodošla!
Lahko celo pomagaš!;)

A ti misliš da inženirji, programerji, zdravniki… niso sposobni posaditi krompirja, nasekati drv, kaj skuhati in podobno, nekateri kaj od tega počnejo drugi pač ne, in to ne zato ker niso spodobni, ampak ker nočejo in za to nimajo nobene potrebe. Da pademo v kameno dobo je pa manjša možnost kod da zadanem 100 milijonov na lotu.
[/quote]

Inženirji znamo saditi krompir, sekati drva, kuhati,..itd., blagor tistim, ki nočejo ali jim ni treba.
Nihče ne govori v kameni dobi, lahko samo o redukciji, pomankanjem surovin, o bonih!
Kakšne so možnosti, ti pa svetujem da stestiraš sam/a in greš vplačat loto listek!

Vsaka čast, da ste “eni računalničarji smo bili tudi pri tabornikih”. To je verjetno vrhunec vašega samouresničevanja, sploh kar se samooskrbe tiče!
Nihče ne govori v apokalipsi, prvo, ker ti nimaš blage veze o tem, še manj pa jaz! Govorim pa o kratkotrajnih izpadih energentov, lahko dan ali več dni! Zaradi vremenskih neprilik so čedalje pogostejši – in verjemi mi, vem kaj govorim!
Če bi me rada videla, kako sadim koruzo, krompir,…itd., si več kot dobrodošla!
Lahko celo pomagaš!;)
[/quote]

Obstaja tudi solarna elektrika.
Boš ti povedal, kako je kmetovati na bencinske bone a prou?

Vsaka čast, da ste “eni računalničarji smo bili tudi pri tabornikih”. To je verjetno vrhunec vašega samouresničevanja, sploh kar se samooskrbe tiče!
Nihče ne govori v apokalipsi, prvo, ker ti nimaš blage veze o tem, še manj pa jaz! Govorim pa o kratkotrajnih izpadih energentov, lahko dan ali več dni! Zaradi vremenskih neprilik so čedalje pogostejši – in verjemi mi, vem kaj govorim!
Če bi me rada videla, kako sadim koruzo, krompir,…itd., si več kot dobrodošla!
Lahko celo pomagaš!;)
[/quote]

Če bo prihajalo do kratkotrajnih izpadov energentov, se bomo prilagodili tako kot imajo v državah z negotovo dobavo elektrike vsak soliden hotel, stanovalka stolpnica, hiša… lastne agregate in nekaj dizel/bencina na zalogi.

Obstaja tudi solarna elektrika.
Boš ti povedal, kako je kmetovati na bencinske bone a prou?
[/quote]

na bencinske ne, na naftne pa!
hvala za osveščanje alternativnih virov el.energije, sedaj si mi pa res zbistril/a misli.
Upam, da ko ti posije sonce, si v svoj “ajmerček” shraniš toliko energije, da ti bo cel mesec napajal hladilnik, televizijo, radio, top. črpalko, računalnik in seveda, da ti zasveti še enkrat toliko noči;)

Če bo prihajalo do kratkotrajnih izpadov energentov, se bomo prilagodili tako kot imajo v državah z negotovo dobavo elektrike vsak soliden hotel, stanovalka stolpnica, hiša… lastne agregate in nekaj dizel/bencina na zalogi.
[/quote]

se boš ja, verjetno!
preberi svoja dva posta nazaj.

Vsaka čast, da ste “eni računalničarji smo bili tudi pri tabornikih”. To je verjetno vrhunec vašega samouresničevanja, sploh kar se samooskrbe tiče!
Nihče ne govori v apokalipsi, prvo, ker ti nimaš blage veze o tem, še manj pa jaz! Govorim pa o kratkotrajnih izpadih energentov, lahko dan ali več dni! Zaradi vremenskih neprilik so čedalje pogostejši – in verjemi mi, vem kaj govorim!
Če bi me rada videla, kako sadim koruzo, krompir,…itd., si več kot dobrodošla!
Lahko celo pomagaš!;)
[/quote]

Imam svoje računalniško podjetje, ki zaposluje nekaj ljudi.. Kljub temu, da sem tako prekleto nesposoben sem v moji novi hiši sam položil laminat, zbil skupaj vse omarice, kavče, postelje, zmontiral vsa električna stikala itd itd Čeprav sem neverjetno nesposoben mi je uspelo tudi posaditi zelenjavo vse od fižola do paradižnika; pa tudi nekaj krompirja sem pridelal.

Kot otrok sem na vikendu vsako leto posadil nekaj zelenjave, ker se mi je to pač fino zdelo.. in vdeo mi je tudi uspelo. Ja res rabiš bit strašansko nadarjen da ti to uspe.

PS: Sicer pa imam agregat, tako da četudi zmanjka elektrike se lahko priklopim…

Če bo prihajalo do kratkotrajnih izpadov energentov, se bomo prilagodili tako kot imajo v državah z negotovo dobavo elektrike vsak soliden hotel, stanovalka stolpnica, hiša… lastne agregate in nekaj dizel/bencina na zalogi.
[/quote]

Ti imaš očitno izpad v glavi..

Vsaka čast, da ste “eni računalničarji smo bili tudi pri tabornikih”. To je verjetno vrhunec vašega samouresničevanja, sploh kar se samooskrbe tiče!
Nihče ne govori v apokalipsi, prvo, ker ti nimaš blage veze o tem, še manj pa jaz! Govorim pa o kratkotrajnih izpadih energentov, lahko dan ali več dni! Zaradi vremenskih neprilik so čedalje pogostejši – in verjemi mi, vem kaj govorim!
Če bi me rada videla, kako sadim koruzo, krompir,…itd., si več kot dobrodošla!
Lahko celo pomagaš!;)
[/quote]

haha3x Ti imaš očitno izpad v glavi..

Imam svoje računalniško podjetje, ki zaposluje nekaj ljudi.. Kljub temu, da sem tako prekleto nesposoben sem v moji novi hiši sam položil laminat, zbil skupaj vse omarice, kavče, postelje, zmontiral vsa električna stikala itd itd Čeprav sem neverjetno nesposoben mi je uspelo tudi posaditi zelenjavo vse od fižola do paradižnika; pa tudi nekaj krompirja sem pridelal.

Kot otrok sem na vikendu vsako leto posadil nekaj zelenjave, ker se mi je to pač fino zdelo.. in vdeo mi je tudi uspelo. Ja res rabiš bit strašansko nadarjen da ti to uspe.

PS: Sicer pa imam agregat, tako da četudi zmanjka elektrike se lahko priklopim…
[/quote]
To se razume samo po sebi, je samoumevno, sploh ne bi rabilo pisat, na forumu ste sami podjetniki in uspešni ljudje pa še povrh delodajalci, če je treba :-)))

se boš ja, verjetno!
preberi svoja dva posta nazaj.
[/quote]

Mislil sem mi kot celotna družba, ne mi kot strokovnjaki na nekem specifičnem področju. Greš pač tam kjer imaš najboljše pogoje.

Vsaka čast, da ste “eni računalničarji smo bili tudi pri tabornikih”. To je verjetno vrhunec vašega samouresničevanja, sploh kar se samooskrbe tiče!
Nihče ne govori v apokalipsi, prvo, ker ti nimaš blage veze o tem, še manj pa jaz! Govorim pa o kratkotrajnih izpadih energentov, lahko dan ali več dni! Zaradi vremenskih neprilik so čedalje pogostejši – in verjemi mi, vem kaj govorim!
Če bi me rada videla, kako sadim koruzo, krompir,…itd., si več kot dobrodošla!
Lahko celo pomagaš!;)
[/quote]

Ti pa si teslo.. Električnih izpadov je vsekakor manj kot pred naprimer 20 ali več leti.. Razlogi za to pa so sledeči.. 1. vse več električne napeljave gre pod zemljo, 2. daljnovodi se redno servisirajo in obnavljajo, 3. območja daljnovodov se čistijo, 4. konkretnih snežnih padavin že ni bilo 10 let, 5. žled je vse bolj redek pojav 6. itd., 7. itd….

Sicer pa.. smo že bili kdaj kak dan brez elektrike pa zaradi tega nihče ni prav posebno trpel.. Ti si pač en zapit histeričen kmet, ki misli, da naokoli nosi vso znanje tega sveta, ker zna posaditi nekaj štiblelj koruze.


To se razume samo po sebi, je samoumevno, sploh ne bi rabilo pisat, na forumu ste sami podjetniki in uspešni ljudje pa še povrh delodajalci, če je treba :-)))
[/quote]

Pa res misliš, da me tvoje mnenje zanima? No naj ti povem, da me ne! Pa misliš, da se zaradi tvojega mnenja obremenjujem? No, naj ti povem, da se ne. Verjemi kar želiš.. lp

Pa res misliš, da me tvoje mnenje zanima? No naj ti povem, da me ne! Pa misliš, da se zaradi tvojega mnenja obremenjujem? No, naj ti povem, da se ne. Verjemi kar želiš.. lp
[/quote]

Saj te ne rabi zanimat, itak se smešiš pod multiniki, tele si pa vseeno. 🙂

New Report

Close