Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hči se mi smili

Hči se mi smili

Moram priznati nekaj, kar mame nikdar ne priznami. Moja hčerka ni lepa. Čeprav se vedno reče, da je otrok za mamo vedno najlepši, na žalost temu ni tako. Imam dve hčerkici, med njima je 2 leti razlike. Velikokrat se mi zdi, da so vsi “dobri” geni zavili k starejši in za mlajšo nič ni ostalo. Starejša hči je visoka cca 170 cm, je vitke postave, ima tipično žensko “peščeno uro,” ki jo vsi zavidajo. Prava lepotica je, lepo se zna tudi oblačiti. Zelo je podobna moji mami. Vedno je bila uspešna, vedno so jo vsi občudovali. Zdaj je že na fakulteti, fantje, ki pa ji dvorijo so sinovi odvetnikov, včasih kakšni mlajši direktorji… po njo pridejo v lepih avtomobilih. Mlajša hčerka je dobila vse najine manj lepe gene. Ni višja od 155 cm, precej zavaljena, nima nikakršnega razmerja boki pas, tudi z obraznimi potezami ji narava ni bila naklonjena. Posledično se tudi sama ne ureja, hodi po svetu v trenirki z mastnimi lasmi. Pri sebi sem opazila, da sem veliko bolj popustljiva do mlajše hčerke, saj se mi smili. Nikdar jo ne kritiziram, trudim se, da ji ne bi še bolj zbila samozavesti. Problem je, da si starejša hčerka to tolmači po svoje in misli, da jo imam veliko manj rada od sestre.

 

Tamali lahko vseeno malo zabrusiš, naj se malo zrihta, če si hoče najt tipa, ker tipi ne padajo na trenirke in mastne lase.

Hočem rečt, nasplošno ima več šans v življenju, če se malo uredi. Višina pa je bolj stvar okusa, nekaterim so všeč višje, drugim manjše, enim pa ni važno.

Kaj veš, mogoče pa mali sploh ni do lepega izgleda?

Mogoče ji je to vseeno. Koliko pa je stara?

Poznam punco, vse višje razrede osnovne šole in v gimnaziji so jo imeli za grdo, še probleme s kožo je imela, akne. Nekateri so si jo kar dobro privoščili,žalili…

Potem pa se je nekako neopazno, brez velikih sprememb sprelevila v žensko, ki je rasturala pri vseh moških. Lepa, pprivlačna, pa še pametna. Urejena moderno, s stilom, ki ni podlegal mantram kokoši.

Tako ,da malo počakaj, lahko se tudi njej zgodi isto.

O onih advokatih, pa mladih podjetnikih z lepimi avtomobili ::):) .Največji sluzavci so tam, težko se med njimi najde res dober,pošten dedec. Nič naj te ne skrbi zanjo, morda raje opozori starejšo hčerko , da niso take perle, kot se zdi.

Odgovor na objavo uporabnika
mami770, 06.10.2022 ob 15:54

Moram priznati nekaj, kar mame nikdar ne priznami. Moja hčerka ni lepa. Čeprav se vedno reče, da je otrok za mamo vedno najlepši, na žalost temu ni tako. Imam dve hčerkici, med njima je 2 leti razlike. Velikokrat se mi zdi, da so vsi “dobri” geni zavili k starejši in za mlajšo nič ni ostalo. Starejša hči je visoka cca 170 cm, je vitke postave, ima tipično žensko “peščeno uro,” ki jo vsi zavidajo. Prava lepotica je, lepo se zna tudi oblačiti. Zelo je podobna moji mami. Vedno je bila uspešna, vedno so jo vsi občudovali. Zdaj je že na fakulteti, fantje, ki pa ji dvorijo so sinovi odvetnikov, včasih kakšni mlajši direktorji… po njo pridejo v lepih avtomobilih. Mlajša hčerka je dobila vse najine manj lepe gene. Ni višja od 155 cm, precej zavaljena, nima nikakršnega razmerja boki pas, tudi z obraznimi potezami ji narava ni bila naklonjena. Posledično se tudi sama ne ureja, hodi po svetu v trenirki z mastnimi lasmi. Pri sebi sem opazila, da sem veliko bolj popustljiva do mlajše hčerke, saj se mi smili. Nikdar jo ne kritiziram, trudim se, da ji ne bi še bolj zbila samozavesti. Problem je, da si starejša hčerka to tolmači po svoje in misli, da jo imam veliko manj rada od sestre.

 

Mogoče bo bolj srecna v partnerstvu,se tipi ne bodo Limi na zunanjost,redke kepe zenske so srečne.

Hčerkica, pa na fakulteti je …

ves kako pravjo…

sunce i mjesec su dvije različite stvari…

zasijaju kad jim je vreme.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Notranjka2, 06.10.2022 ob 17:19

Hčerkica, pa na fakulteti je …

Starejša je prvi letnik fakultete, mlajša pa hodi na srednjo zdravstveno šolo.

no, ni ti bilo treba ravno natančno povedati, kje je v šoli, mogoče kaka sošolka ene ali druge to bere….

Odgovor na objavo uporabnika
kotoberem, 06.10.2022 ob 17:47

no, ni ti bilo treba ravno natančno povedati, kje je v šoli, mogoče kaka sošolka ene ali druge to bere….

ja pa res, v Republiki Sloveniji imamo le eno srednjo zdravstveno šolo. Pa tudi fakulteta je le ena

sta pa najbrž le dve sestri,ki hodita v taki šoli in je ena lepa in druga grda. Kdor pozna obe, ve da gre tu beseda o njima.

Vsi ljudje smo lepi.. Mali,vlki,debeli,suhi, itd…

Jaz mislim, da imate vi probleme.. In verjamem, da vasa mlajsa hcera cuti to vaso primerjavo med njo in sestro.. in jo verjetno to prizadene.

Vašo starejšo hcero obravnavajo glede na lepoto.. Mlajšo pa glede česa drugega.

Tudi sama rada hodim v trenerki, majcah vecjih številk pa mi je vseeno kaj drugi mislijo.. tudi kdaj mam mastne lase. Ne mažem se z makeupom, da bi bla nekomu vsec.. Se pa rada tudi lepo oblečem..

Dajte ji čas.. Srednja sola.. Ljudje se spremenijo.. Ne rabi pa se nwm kak rihtat da bo nekomu vsec.. Pravemu fantu bo vsec tudi v trenerki.. Pac ne bo imela bogatasa,odvetnika…

 

Sprijaznite se s tem.. in bodite BOLJŠA MAMA svoji hceri..

 

Ena lepotica, da stoj in glej.

Druga povprečen knedl.

Obe dobro izobraženi in poročeni.

Druga neprimerljivo bolj srečna v življenju, kot prva, pa prvi gre materialno precej boljše.

Za hčerko ni dobro da ji dajete občutek da se vam smili s tem ko ste na njeni strani , tako bo začela razmišljati da nekaj ni vredu z njo , in da ste prijazni iz usmiljenja ker ima pač napako . Ampak a jo res ima? Kaj pa tisto kar pride naravnost iz nje in starejša mogoče tega nima ?  Notranja lepota . Zato ne iščite tisto kar je pomanjkljivo na njej , ampak tisto kar je lepo. Zato je ne boste več ščitili ampak pohvalili tisto kar ste opazili da ima. In to ponovite pogosto . Lahko naprimer rečete: Sem opazila da si zabavna, ali zanesem se lahko nate . Tako bo tudi vam lažje , ker boste opazili da ta hčerka ima izjemno bogastvo v sebi . To je podobno kot če bi vi stopili pred ogledalo in začeli iskati pomankljivosti na obrazu, namesto da opazite kar je lepega. Če ni najbolj natančnih lepih potez na obrazu so mogoče pa oči izjemno lepe barve, ali pa morda nasmeh  ki izstopa od ostalih ki so za vas izjemno lepi kot najstarejša hči . Skozi življenje boste opažali da so razlike med njima in se vam tastarejša čez noč ne bo več zdela tako zelo lepa ker bo to lepoto nekaj pokvarilo, mogoče vzvišenost naprimer ali napuh . Zato pohvalite tamljašo hčerko in povdarjajte njene kvalitete ki nimajo nobene zveze z lepoto . To storite na način da ne bo preveč na tapeti , ker tudi tako lahko deklica pomisli da ima nekaj tako groznega da ji mora mama samozavest dvigovati z naučenim pretiravanjem o nečem.  Vsekakor ne pozabite pohvaliti , tudi če si kupi samo šampon v trgovini lahko rečete da ima smisel za izbiro prijetnih dišav .

Odgovor na objavo uporabnika
Sy, 07.10.2022 ob 16:03

Za hčerko ni dobro da ji dajete občutek da se vam smili s tem ko ste na njeni strani , tako bo začela razmišljati da nekaj ni vredu z njo , in da ste prijazni iz usmiljenja ker ima pač napako . Ampak a jo res ima? Kaj pa tisto kar pride naravnost iz nje in starejša mogoče tega nima ?  Notranja lepota . Zato ne iščite tisto kar je pomanjkljivo na njej , ampak tisto kar je lepo. Zato je ne boste več ščitili ampak pohvalili tisto kar ste opazili da ima. In to ponovite pogosto . Lahko naprimer rečete: Sem opazila da si zabavna, ali zanesem se lahko nate . Tako bo tudi vam lažje , ker boste opazili da ta hčerka ima izjemno bogastvo v sebi . To je podobno kot če bi vi stopili pred ogledalo in začeli iskati pomankljivosti na obrazu, namesto da opazite kar je lepega. Če ni najbolj natančnih lepih potez na obrazu so mogoče pa oči izjemno lepe barve, ali pa morda nasmeh  ki izstopa od ostalih ki so za vas izjemno lepi kot najstarejša hči . Skozi življenje boste opažali da so razlike med njima in se vam tastarejša čez noč ne bo več zdela tako zelo lepa ker bo to lepoto nekaj pokvarilo, mogoče vzvišenost naprimer ali napuh . Zato pohvalite tamljašo hčerko in povdarjajte njene kvalitete ki nimajo nobene zveze z lepoto . To storite na način da ne bo preveč na tapeti , ker tudi tako lahko deklica pomisli da ima nekaj tako groznega da ji mora mama samozavest dvigovati z naučenim pretiravanjem o nečem.  Vsekakor ne pozabite pohvaliti , tudi če si kupi samo šampon v trgovini lahko rečete da ima smisel za izbiro prijetnih dišav .

Usi razmišljate samo o tamlajši. Kako pa mislite da se tastarejša počuti? Mama naj tamajhno stalno neki hvali da se ne bo počutila grda. Napisala je tudi, da mlajši hčeri več popušča, ker se ji smili. Mislite, da tavelika tega ni opazila? Avtorica obema hčerkama povej, da sta lepe. In eni in drugi. Prav tako povej obema, da sta pametne, iznajdljive in inteligentne.

Pri mlajši hčerki me predvsem zmoti to, da je kar se te teme tiče, izredno nesramna. Ko sva šli kam s starejšo hčerko sami (ker se mlajši ni dalo), in ji nazaj prinesli kako lepo majčko, torbico, senčilo za oči ali maskaro, nama je rekla, da ona tega ne bo uporabljala. Nakupila sem ji celo linijo izdelkov, saj ima aknasto kožo. Je rekla, da se ne bo negovala, saj nima smisla. Kadarkoli jo “zvlečem”, da greva kam, da bi si ona kaj kupila, teži, da hoče čimprej domov. Starejšo sem (po tihem) prepričala, naj jo povabi s seboj v fitnes, mlajša jo je še nadrla, da kaj jo take neumnosti sprašuje, da ona z njo pa res v noben fitnes ne bo hodila.

Odgovor na objavo uporabnika
mona., 07.10.2022 ob 16:12

Usi razmišljate samo o tamlajši. Kako pa mislite da se tastarejša počuti? Mama naj tamajhno stalno neki hvali da se ne bo počutila grda. Napisala je tudi, da mlajši hčeri več popušča, ker se ji smili. Mislite, da tavelika tega ni opazila? Avtorica obema hčerkama povej, da sta lepe. In eni in drugi. Prav tako povej obema, da sta pametne, iznajdljive in inteligentne.

 

Velika napaka je, da otroke vrednotis po lepoti.

Se vecja napaka pa je, da otroka vzgajas s smiljenjem!

Kakor ima starejs hci svoje kvalitete, jih uma zagotovo tudi mlajsa in to je potrebno spodbujat pri obeh!

Hvalit otroke za nekaj kar niso, nima smisla, ker vedo, da to niso.

Spodbujati moramo njihove talente in da se izkazejo tam, kjer so dobri, to pa nima nobene veze z lepoto.

Ta mati pa je narcisoidna. Poznamo take matere in očete. Nato se v življenje vse obrne, karte se premešajo, a mati – psihopat še vedno trobi svoje in manipulira. Takim bi morali otroke vzet in jih dati v vzgojo normalnim ljudem.

kaj ne poveš, k tvoji hčerki hodijo sinovi odvetnikov, pa direktorji. Pa je res peščena ura. Pred njo je zares prava bodočnost. kaj pa študira ta tvoja diva? Pa še 170 cm meri v višini. daj, pošlji mi njen naslov. Sicer nisem direktor ali sin od odvetnika, poznam pa enega, ki pozna enega ta pa pozna sina od odvetnika. Bi šlo?

Odgovor na objavo uporabnika
mami770, 07.10.2022 ob 16:23

Pri mlajši hčerki me predvsem zmoti to, da je kar se te teme tiče, izredno nesramna. Ko sva šli kam s starejšo hčerko sami (ker se mlajši ni dalo), in ji nazaj prinesli kako lepo majčko, torbico, senčilo za oči ali maskaro, nama je rekla, da ona tega ne bo uporabljala. Nakupila sem ji celo linijo izdelkov, saj ima aknasto kožo. Je rekla, da se ne bo negovala, saj nima smisla. Kadarkoli jo “zvlečem”, da greva kam, da bi si ona kaj kupila, teži, da hoče čimprej domov. Starejšo sem (po tihem) prepričala, naj jo povabi s seboj v fitnes, mlajša jo je še nadrla, da kaj jo take neumnosti sprašuje, da ona z njo pa res v noben fitnes ne bo hodila.

Resno??? Ker se noče flosati in afnati kot sestra in mama je nesramna? Bistveno je, da skrbi za higieno, drugače pa jo pusti, da se oblači in rihta kot ji paše! Očitno je prej kot mati ugotovila, da obstaja še kaj drugega kot zunanja lepota! Bravo punca!

ma 215, se kako prav imas! Tu se bodo sigurno spet nasle butaste, grde babe in zacele bluziti, da je vazna notranja lepota, pa podobne bedarije! Le kdo se je zmislil to sranje! Ne, ljudje smo in smo od nekdaj bili vizualna bitja, pa ce je to komu vsec, ali pa ne! Vsak, cisto vsak, sploh pa mladina, danes najprej pogleda zunanjost, se pa strinjam, da mora biti tudi kaj v glavi, to pa ja, poleg lepote . Ampak vedno in povsod je prva zunanjost! Tvoja ” nelepa” hci je se mlafa, naj se uredi, uredi ji prehrwno, da bo zdravo jedla, trenirke daruj zamorckom, pa telovaditi naj zacne! In to vsak dan! Pa bomo videli cez eno leto!

 

Ti se v bistvu sploh ne posvecas mlajsi, ampak jo kar naprej samo popravljas!

Njeno samozavest si unicila, namesto da bi jo negovala in spodbujala!

 

Omb, se sploh zavedas, da si sama naredila 1000x vec skode lastnemu otroku, kot jo je naredila genetika?!

Pa kaj, ce ni lepa?! Ima druge talente in kvalitete!

Moj otrok je drugacen, pac po videzu odstopa. A vsak, ki ga spozna, vidi v njem ful kvalitet, vsak mi rece, da zaradi videza dostopi do njega z doloceno distanco, a po pogovoru vidi, da je otrok izjemno inteligenten, razgledan, empaticen, vzgojen,.. Tudi drugace ima veliko druzbe, dobre prijatelje (jaaa, odvetnike!) in povsod je zelo dobro sprejet.

Tudi meni se tvoja hči smili. A ne zato, ker je grda, ampak ker ima tako plehko mamo. Upam, da je vsaj oče na mestu.

Lepota je lahko dvorezni meč. Prav tako denar, slava in še marsikaj bi se našlo.

Najbolj važno je, da bosta obedve hčerki našli srečo na svoj način in da jima bo zdravje služilo.

Kar se tiče mlajše hčerke in njene postave. Višina pri dekletih ni problem za fante (razen v nekaterih primerih, če bi bila punca višja od fanta). Aknasto kožo se lahko zdravi na različne načine in tudi z leti navadno ta problem izgine. Urediti lasišče in ostale zadeve kar se tiče higiene tudi ni problem zelo enostavno urediti. Kar se tiče pa postave, špehca, prekomernih kg…Ljudje se ne zavedajo dovolj kaj se da izgraditi pri večini ljudi s pravim in vztrajnim pristopom k telovadbi in prehrani.

Kar želim reči je…Tamala verjetno ima potencial, da se izoblikuje v kar bo želela, tako na področju lepote, kot znanju, njeni osebnosti itd.

 

 

Mami, važno je, kdo tvojima hčerkama dvori (pismo, ker izraz). Odvetniki in direktorji … pa pismo, no … pa kakšne avtomobile imajo … itak, provokacija, pač se delamo, da ni.

Pa mlajši nočeš zbijati samozavesti, ampak ji težiš z raznimi fitnesi in linijami lepotnih izdelkov. Super si.

New Report

Close