Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hci se ni hotela vpisati na studij

Hci se ni hotela vpisati na studij

Želja staršev je, da otroci izkoristijo svoj potencial. Pri 19-ih se učiti, kaj je to red in disciplina….ja, to je pri odvisnikih od mamil. Zdrava punca, ki predvidevam nima problemov z učenjem, bi lahko to svojo energijo usmerila v kaj bolj produktivnega. Če se je odločila, da gre delat, potem naj tudi plačuje položnice.
[/quote]

Še dobro da nisi ti njena mama, bi imela punca bolj manj prostora za svoje želje, mislim da je gospa ki je odprla tole teme veliko bolj strpna do nje, kar se bo upajmo preneslo tudi naprej na njeno hčerko.

Še dobro da nisi ti njena mama, bi imela punca bolj manj prostora za svoje želje, mislim da je gospa ki je odprla tole teme veliko bolj strpna do nje, kar se bo upajmo preneslo tudi naprej na njeno hčerko.
[/quote]

Res je, pri meni sploh ni prostora, da bi otrok pri 19-ih zbezljal :). Otroka se usmerja vesa čas, odločitve pri teh letih pa seveda sprejema sam.

Želja staršev je, da otroci izkoristijo svoj potencial. Pri 19-ih se učiti, kaj je to red in disciplina….ja, to je pri odvisnikih od mamil. Zdrava punca, ki predvidevam nima problemov z učenjem, bi lahko to svojo energijo usmerila v kaj bolj produktivnega. Če se je odločila, da gre delat, potem naj tudi plačuje položnice.
[/quote]Punca je stra 19 torej se je ne smatra več kot otroka, temveč kot odraslo osebo, ki ima svoje želje. Svoje želje. In to, da se poda v Slovensko vosklo ni nič slabega. lahko tam tudi gradi kariero, zakaj pa ne bi bila častnica v ženski uniformi ? 🙂

Res je, pri meni sploh ni prostora, da bi otrok pri 19-ih zbezljal :). Otroka se usmerja vesa čas, odločitve pri teh letih pa seveda sprejema sam.
[/quote]

Zdej kar je je, nočem obsojat ampak verjetno neke vezi nimajo med sabo drugače bi hčerka direktno povedala kaj si želi in kaj ne, mogoče pa jo je bilo samo strah kaj bo rekla mama in da ji bo očitala pa je zato zamolčala. V nobenem primeru ni to nič hudega mogoče pa ravno v vojski najde tisto kar ji je manjkalo do sedaj ali pa vidi da to ni za njo in pusti in gre drugo leto študirat, bo mogoče zato se bolj potrudila na študija ne vemo… Je pa res da je to za gospo ki je vpletena veliko večji šok kot za nas ko samo opazujemo.. Gospa nič bat vse bo v redu naj proba pa da izkusi.

Punca je stra 19 torej se je ne smatra več kot otroka, temveč kot odraslo osebo, ki ima svoje želje. Svoje želje. In to, da se poda v Slovensko vosklo ni nič slabega. lahko tam tudi gradi kariero, zakaj pa ne bi bila častnica v ženski uniformi ? 🙂
[/quote]

Dokler bo pri starših, je zame otrok, ker je finančno odvisna od njih. Saj pravim, naj gre v svet, kar bo sejala, bo žela.

Punca je stra 19 torej se je ne smatra več kot otroka, temveč kot odraslo osebo, ki ima svoje želje. Svoje želje. In to, da se poda v Slovensko vosklo ni nič slabega. lahko tam tudi gradi kariero, zakaj pa ne bi bila častnica v ženski uniformi ? 🙂
[/quote]…hvala škratek, smo razumela…lahko greš… vosklo je vojsko

Smisel je, da izkusi tisto za kar se je sama odločila, da vidi da odločitve prinašajo posledice, se nauči da je potrebno za svojo odločitev nekaj narediti in žrtvovati, vidi da je sposobna sama sprejemati svoje odločitve in da ji v primeru če ji mogoče ne bo uspelo v podporo še vedno stoji mama. Poleg tega bo v primeru da ji ne uspe in se drugo leto vseeno vpiše na faks videla da tudi če v življenju sprejmeš kakšno slabo odločitev to še ni usodno in se da vse s pravilnim pristopom popraviti. Poleg tega bo pridobila vse tisto kar sem napisal zgoraj, cena za to pa bo v najslabšem primeru če ji ne uspe eno leto njenega življenja, kar je malo če vemo da veliko ljudi celo svoje življenje vrže stran ker se bojijo slediti svoje sanje.
[/quote]
Nisva se razumela. Kaj je smisel tvojega pretvarjanja?

Dokler bo pri starših, je zame otrok, ker je finančno odvisna od njih. Saj pravim, naj gre v svet, kar bo sejala, bo žela.
[/quote] 🙂


Nisva se razumela. Kaj je smisel tvojega pretvarjanja?
[/quote]

Zdaj sem te pa izgubil. Kaj točno misliš?

Draga mama..

Imaš srečo da je tvoja pametna..Zakaj?
Ker se je ODLOČILA da PREREŽE popkovino z tabo..

Ti jo samo utrujaš z TVOJIMI sanjami(čš dogovorili smo se najprej faks,itd,itd)..
Pusti ji svobodo..Je stara že dost(sklrpam da okol 23) ?

Res prosim ne utrujaj..😁

Na tvojem mestu bi se vprašal, kje si zamočila, da ti otrok za pest drobiža želi s puško v roki taboriti po državah, ki Sloveniji nikoli niso nič hudega storile, si je pa ameriški kapital zaželel polastiti se njihovih naravnih bogastev.
Da noče študirat je v primerjavi z njenimi nenavadnimi moralnimi vrednotami povsem nepomembno.

Zakaj ti ni povedala?
Zaradi tega se sekiraj. Zakaj ti ni povedala!
Odnos moraš začeti graditi.
Vojska? Ok pač vojska. Kaj zdaj. Tako se je odločila.
Vse bo še dobro, če ji poveš, da spoštuješ njeno odločitev in se ne jeziš nanjo.
Ni ti povedala! Razumeš, tukaj je nekaj narobe.
Jezna si lahko, ker ti ni povedala. Jezna tudi nase!
Malo več se bo treba ukvarjat z njo. Je odrasla, vendar je tudi hči in ti mama.
Vse bo ok, samo objami jo in jo vprašaj čim več o vojski. Povej ji, da ti je všeč, ker je izbrala to, kar jo veseli in da jo podpiraš v njenih odločitvah. Priznaj pa ji, da te je strah, da je zate vojska neznanka in naj te enkrat pobližje seznani s svojo odločitvijo. Rada bi o tem vedela več. Ne pozabi jo objet!!!!
Glavo gor. Vse bo ok. Pri 19 ih sem hotela postati policajka, o vojski sem tudi razmišljala.
Samo, če mene vprašaš… Ona neki bluzi… Vprašanje, če bo res šla v vojsko. Kako sploh prideš tja?
Po moje je v neki stiski. Nekaj se dogaja!
Bodi pozorna.
Pamet v roke. Preden kaj rečeš, dobro premisli. Nadeni si zapestnico, vsakič ko se boš hotela razburiti, jo kriviti ali kritizirati, se dotakni zapestnice tako, da to čutiš – rahlo bolečino. takrat bodi tiho. Ugrizni se v jezik po domače povedano. Poslušaj jo kaj ti govori! In bodi tiho. Razmisli, prespi in nato komentiraj tako, da se ne bo počutila nesposobno, krivo in zanič. Zaničevanje prepovedano!
Grožnje prepovedane.
Srečno iz srca. Pomagaj ji uresničiti NJENE sanje.

Kdaj tocno si jo mislila spustit od sebe?? Prerezi popkovino zenska. Kaj se imas ti za ukvarjat z zivljenjem olnoletne odrasle osebe??? Kaj?? Pa se nasvet. Ko se bo porocila pojdi ti obvezno lepo na sredino spat. Ti bi jo se podojila ce bi lahko. Pa faks si ji tudi ti zbrala najbrz. Ce tole bere samo en nasvet: cimprej stran, po svoje. Svojim sanjam naj sledi,, ne tvojim.

Ah daj no :).
[/quote]

Mal heca more bit, se mi zdiš stalno našpičena 😉

Kaj tebi Goldfish ni jasno? Torej ti bi svojo hci, ce se ne bi odlocila za tisto, kar si TI zelis vrgla ven? Srcno upam, da nisi in ne bos mama. Ce bos se mi to dete smili. Prav tista tipicna kura, ki kokodaka cez mladino, potem ko pa mladina sledi svojim ciljem in sanjam bi pa dekle pri 18,19 metala iz bajte. Res svaka ti cast ej za zahojenost. Da si tako glup in zahojen hkrati moras imeti že talent

FAKE tema!!!!!?!!!!

Ne, nikogar ne bi metala iz hiše. Ampak če punca začne hoditi v službo, je čas da odleti iz gnezda. Tvoje mišljenje pa podpira 40 letnike, da še sedijo doma.

New Report

Close