Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Hemoroid pri najstnici

Hemoroid pri najstnici

Najstnica, ki ni kakšna bajsika, ki zdravo je in pije le vodo, ima hemoroid.
Jaz sem jih imela le po porodu, bolijo kot svinja, nje pa ne motijo kaj preveč. Zakaj pride do hemoroidov pri mladi, vitki punci, ki še ni rodila?

Lahko pride od prdenja, ogromne količine sedenja, napačne prehrane in trdega dreka, narobe pozicije sranja … kup možnosti je. Ključno je, da ko ugotoviš, da imaš hemeroide da se jih odločiš pozdravit. Pri tem ne čakat na javno zdravstvo, ker tam ne gre nikamor. Kako rihtajo zunanje hemeroide ne vem, pri notrnjih pa je tako, da jih večino povežejo z guminico, dobiš za 3 dni antibiotike, hemeroid odpade in to je to. Vmes dobiš pri vsakem postopku škatlo modrih tablet proti krčnim žilam in jih ješ, kot ti pove zdravnik, ne kot v lekarni (manjša doza). Jaz sem hodil na odstranjevanje na dober mesec, vsakič je podvezal dva in v slabega pol leta sem bil fertik. Od takrat naprej se niso ponovili. Znanec je poizkusil pri javnem zdravstvu… vnetja, ponavljanje, je šel privat, zrihtal enako v nekaj mesecih.

Jaz jih nisem imela niti po porodu. Dobila sem jih po 1-tedenski mastni hrani (na dopustu v tujini). Vaša najstnica res je zdravo? Ali so vmes tudi hamburgerji, kebabi ipd.? Moja izkušnja je, da sem jih dobila od take hrane.

Koliko časa sedi na wcju, ko to ne bi bilo več potrebno? Na primer s telefonom ali revijo v roki…

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimna5678, 10.05.2024 ob 09:30

Jaz jih nisem imela niti po porodu. Dobila sem jih po 1-tedenski mastni hrani (na dopustu v tujini). Vaša najstnica res je zdravo? Ali so vmes tudi hamburgerji, kebabi ipd.? Moja izkušnja je, da sem jih dobila od take hrane.

hemeroidi niso toliko povezani z mastno, kakor so s suho hrano. manjka vlage in vlaknin, pa se blato “ustavlja”. ni maščoba tu nič kriva!

Hči (pretirano vitka) jih je dobila potem, ko se je mesec dni gulila za izpite in je veliko sedela.

 

A je pod stresom? Tudi to je lahko razlog.

Analni sex ji bo pozdravil težavo………

Preveč sedenja, premalo gibanja in hrana, ki zapira.

Že sedenje morda v šolskih klopeh na trdih stolih zanjo je lahko razlog.

Detralex tablete   in Retro Akut svečke pomagajo. Kupiš  lahko v lekarni, brez recepta. Srečno in naj čimprej mine.

Odgovor na objavo uporabnika
Alaria, 10.05.2024 ob 19:20

Že sedenje morda v šolskih klopeh na trdih stolih zanjo je lahko razlog.

Detralex tablete   in Retro Akut svečke pomagajo. Kupiš  lahko v lekarni, brez recepta. Srečno in naj čimprej mine.

Pardon, za hitro tipkarsko napako: RektoAkut je pravilno ime svečk  😉

Preventiva za hemeroide je dovolj gibanja in jutranji kozarec tople vode. Kadar blato redno ne odvaja, je nesmiselno sedeti na wc-ju. Takrat se gre na res dolg sprehod ali več in bo, ko bo. Za naprej nasvet.

New Report

Close