Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hipotetično, covid ukrepi

Hipotetično, covid ukrepi


Prej ali slej ti ga bo nekdo spet prinesel sem:-))) Še en nesmiseln ukrep.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Odlično, pa še Viharnemu pohvala za temo.
[/quote]

Odlično, pa še Viharnemu pohvala za temo.

Tema je že dobra, ampak on je v nastavku teme vprašal vprašanje, ki je očitno zapleteno kot ajnštajnove formule no. Sej vidiš, da ne štekajo niti vprašanja, kaj da bi še odgovoril. Enga odgovora še nisem slišal. UKREPE DOL, UKREPE DOL evo… to je to

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Glej kranjc zaruleni, ravno zato ker samo še o maskah blejate, logično vprašam, kaj bi pridobili, če pri nas ukrepe ukinejo, ko jih povsod drugje zaostrujejo? Pa še nobeno od vas enocelično možganskih telet ni odgovorilo na preprosto vprašanje? Pizdo materno zabito kot kic, pa en preprosti stavek ste pa menda še sposobni prebrat in razumet ali vam bo treba slikce začet risat?
[/quote]
Pridobili bi najprej to, da bi ti manj norel in cvilil.
Kot drugo, pridobili bi več miru in zadovoljstva, ker spolitizirani mediji ne bi vsakodnevno narod psihirali in ustrahovali z nekimi številkami in mrtvimi ter grozili z omejitvami, kot da razsaja kuga.
Torej, pridobili bi več psihofizičnega zdravja.
Več psihofizičnega zdravja pa ni v interesu psihopatske fašistične mafijske vladavine.
Saj razum in zdrava pamet ne bosta tolerirala mafije in fašizma.
In zato so nujni ukrepi, grožnje ter strah, ki omogočajo vladavino fašistične diktature.
Za vsako nadaljnjo omejitev bo seveda spet kriv narod, ker se kao ni držal ukrepov. Pa čeprav se bo treba zatekati k dodatnim lažem, da se uvedejo dodatne represije, kot je bilo pri omejitvah na občine.

Ob tem še drugi razno razni psihoati tipa Viharnega prdeca uživajo, ko se narod kaznuje, ker imajo o tem občutek, da je njihovo lastno trpljenje manjše in da svoje sovraštvo nad ljudmi izvajajo psihopati na oblasti.

Odlično, pa še Viharnemu pohvala za temo.

Tema je že dobra, ampak on je v nastavku teme vprašal vprašanje, ki je očitno zapleteno kot ajnštajnove formule no. Sej vidiš, da ne štekajo niti vprašanja, kaj da bi še odgovoril. Enga odgovora še nisem slišal. UKREPE DOL, UKREPE DOL evo… to je to
[/quote]

Nobene zapletenosti ne vidim.

Tukaj smo taki, ki razumemo, in so taki, ki so v Covidu dobili priliko stegovati svoje zakrnele organe, da bi jih ja kdo opazil.

Ne da se mi ubadati z njimi, sem samo vesela, da nas je nekaj, ki razumemo, to je vse.

Nobene zapletenosti ne vidim.

Tukaj smo taki, ki razumemo, in so taki, ki so v Covidu dobili priliko stegovati svoje zakrnele organe, da bi jih ja kdo opazil.

Ne da se mi ubadati z njimi, sem samo vesela, da nas je nekaj, ki razumemo, to je vse.
[/quote]

Pa saj to dela samo folk, ki je na šverc služu s prodajanjem megle no! To ne dela noben drug. To so teoretiki zarot, ki vidijo v vsem zaroto. Mater cel svet ima ukrepe, samo v Sloveniji pa s temi ukrepi kratijo pravice. Kakšne pravice pismo? Pa pshofizično zdravje jim je ogroženo. Samo v Sloveniji je to. Nikjer drugod.
Če so pošteno delali kot hišniki v šoli, bodo zdaj tudi delali naprej. Če so pošteno pomivali posodo v domu za ostarel, jo bodo tut naprej.
Ja seveda, če so pa delali seminarje za pljuvanje po javnem zdravstvu in kako se rak pozdravi s sodobikarbono in kako imajo oni posebno sodobikarbono, ki jo na seminarju lahko kupijo po izjemni ceni 5 x po 29 eur, ja seveda takim je pa odklenkalo. Seminarjev ni, ker so jih v zdravstvu zahjebali. A? To je ta folk. In to je folk, ki se je zbiral za 5G sevanje in tam na tistem mestu prodajal alufolijo za 30 eur, kot zaščito. Jaaa to je to. Tak folk ukrepi motijo.
Ko je pa treba zastonj zdravstvo koristit, pa zastonj šolsko malico koristit pa brezplačne zobarje, to bodo pa vzeli. Pa še malo bodo popljuvali kako je vse nameštalica od farmacije, da ne bi slučajno izpadl da niso več v sekti ovc, ki blejajo proti vsemu.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University


Še ena, ki ne razume popolnoma preprostega vprašanja teme. To ne moreš verjet.

Ma dej nehej no! Kaj jih kurhac sprašuješ, če ne vedo povedat. Oni vedo, da je to treba odpravit. Ovčad ki bleja u prazno. Medijske slovenske zvezde jih pa pumpajo. Zato, da bodo spet kasirat od te iste ovčadi začele. Ne sprašuj jih no. Sej so ti rekl, da majo bakterije na gopcih. Ne bod še ti blesav
[/quote]

https://twitter.com/i/status/1268577884026912772

Se strinjam za spremembo z Viharnim, Vagabundom in ostalimi. Ukrepi se stopnjujejo povsod, ker se bojijo navala na bolnice. In ja, naval bo hujši, ker bo poleg kovida tudi gripa in druga virozna stanja. Brez veze je zdaj tukaj imeti mnenje, kako maske ne pomagajo, kako razkužila nimajo veze…povsod se gredo teh ukrepov, povsod, tudi na Švedskem, celo v Belorusiji. Samo da so na Švedskem veliko bolj diciplinirani kot pri nas. Ne rabijo ukazov in sankcij, upoštevajo ukrepe brez tega.
Zdaj bo pa Slovenija odločila čisto nasprotno od vseh ostalih in bo rekla, maske dol, distanca ni potrebna, dajmo se iti kot pred korono. Super, meje bi zaprli z nami in nas izolirali, podjetja bi propadala, ker niti poslovni partnerji ne bi več prihajali k nam niti mi k njim. Hitro bi bili glavna novica v svetovnih časopisih. Bolnike s kovidom bi tretirali kot vse ostale bolnike, ki bi bili skupaj z njimi… kam mislite, bi vse to pripeljalo?
Janša mi dol visi, mislim, da bi ga morali odstraniti z vlade, ampak zaradi drugih razlogov, ne zaradi ukrepov. Samo to, kar se greste nekateri, ko vam je čisto vse odveč, ko čisto povsod vidite zarote, ves svet je zaslepljen… saj mogoče je, saj verjetno zadeva res ni tako hudo smrtna, ampak ne moreš iti nasprotno od preostalega sveta, če hočeš, da te upoštevajo. Tako pač je.
Se mi zdi, kot da tukaj vodite protimaskovno propagando tisti, ki vam je vseeno tudi če bi nas popolnoma poslovno izolirali od preostanka sveta. Razni prodajalci v šoping centrih, ki jim dol visi, če nas čisto zaprejo, saj službe bodo, mogoče tisti iz javnih del, kulturniki itd., ki gledate pač samo nase, ne pa kako bi to vplivalo na Slovenijo kot državo, ki sobiva z drugimi državami in je v marsikaterem smislu (predvsem poslovnem) odvisna od njih.

Se mi zdi, kot da tukaj vodite protimaskovno propagando tisti, ki vam je vseeno tudi če bi nas popolnoma poslovno izolirali od preostanka sveta. Razni prodajalci v šoping centrih, ki jim dol visi, če nas čisto zaprejo, saj službe bodo, mogoče tisti iz javnih del, kulturniki itd., ki gledate pač samo nase, ne pa kako bi to vplivalo na Slovenijo kot državo, ki sobiva z drugimi državami in je v marsikaterem smislu (predvsem poslovnem) odvisna od njih.
Mislim, da gre v večjem delu za javno upravo in druge zajedalce, ki jim je tako vseeno, ali so doma ali ne. Gospodarstvo se večinoma čuva, saj je odvisno (tudi) od svojih delavcev.

https://twitter.com/i/status/1268577884026912772
[/quote]

Ja men je to žalostno. Men to tut za smejat ni… In tak človek bo ienkrat zaposlen nekje na javni upravi in bo pisal parole. Ne glede na kateri strani. Mene briga, meni so vsi za en khurc. Levi in desni. Ampak dokler bo narod takole glup,to bo tut oblast vedno ena in ista. Sej je ena in ista že 40 let! Isti ljudje na oblasti. Samo farbe menjajo. Pa dobr, ne mislim se v politiko spuščat, ker res ne poznam slovenske, ker mi dol visi.
Ampak take budale puščat na demonstracije, to je kot da bi kure pa gosi spustu. In potem ko zdemonstrira pride še sem na blog, pa nekaj napiše. V smislu – ne damo se. Kam se ne date?

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Se mi zdi, kot da tukaj vodite protimaskovno propagando tisti, ki vam je vseeno tudi če bi nas popolnoma poslovno izolirali od preostanka sveta. Razni prodajalci v šoping centrih, ki jim dol visi, če nas čisto zaprejo, saj službe bodo, mogoče tisti iz javnih del, kulturniki itd., ki gledate pač samo nase, ne pa kako bi to vplivalo na Slovenijo kot državo, ki sobiva z drugimi državami in je v marsikaterem smislu (predvsem poslovnem) odvisna od njih.
Mislim, da gre v večjem delu za javno upravo in druge zajedalce, ki jim je tako vseeno, ali so doma ali ne. Gospodarstvo se večinoma čuva, saj je odvisno (tudi) od svojih delavcev.
[/quote]

Ja, sori, napisala sem “javnih del”, itak iz javne uprave. Oni hočejo nazaj stanje kot pred korono. Jah, kdo pa noče. Vsi bi to radi, ampak ne gre z glavo skozi zid ne glede na ves preostali svet. Mi hočemo biti brez mask, mi hočemo brez distance, hočemo se družiti brez omejitev, vse ostalo je fašizem…. ma to je že smešno, no. Kot cepetajoči triletnik, ki ne dobi takoj, kar hoče.

Pa ne bi rekla, da je samo javna uprava tista, konec koncev se kar nekaj staršev upira nošenju mask v učilnicah, ne bi rekla, da so vsi iz JU.

Ja men je to žalostno. Men to tut za smejat ni… In tak človek bo ienkrat zaposlen nekje na javni upravi in bo pisal parole. Ne glede na kateri strani. Mene briga, meni so vsi za en khurc. Levi in desni. Ampak dokler bo narod takole glup,to bo tut oblast vedno ena in ista. Sej je ena in ista že 40 let! Isti ljudje na oblasti. Samo farbe menjajo. Pa dobr, ne mislim se v politiko spuščat, ker res ne poznam slovenske, ker mi dol visi.
Ampak take budale puščat na demonstracije, to je kot da bi kure pa gosi spustu. In potem ko zdemonstrira pride še sem na blog, pa nekaj napiše. V smislu – ne damo se. Kam se ne date?
[/quote]
Saj ni smešno. Je pa to domet teh, ki histerično lajajo v luno zaradi mask.

Saj hec je v tem, da ti pri pametnem narodu lahko vse ukrepe odstraniš in daš samo priporočila. To je tako, kot pravijo, da če bi se ljudje držali desetih božjih zapovedi, vsi policaji danes izgubijo službo. Preprostih deset zapovedi (pa nisem versko blazen, bog ne daj, vero jemljem bolj kot kulturo naroda in prostora v katerem živim), samo to bi moralo veljati pri vsakem posamezniku, ne potrebuješ nobenega redarja, nobenega policaja in nobenega zapora.
Isto je pri priporočilih za virus. Zakaj je pa letelo vse na morje, ko so se meje odprle? Zakaj pa ni bil dopust doma ob reki ali pa na domačem vrtu pa šlauf, pa obmetavanje z balončki in druženje s svojimi otroki?
Ne, je treba na morje, ker Inštagram je treba nafilat, ker drugače bodo mislili da nimamo dnarja.
Prve dni korone so pokupili ves skret papir pa vse makarone pa vse konzerve pa zaloge za pet let delali. Potem pa meje odpret. Da so vse tiste makarone lahko požrl.

Kar naj se narod zajebava. Kar naj se. Še gorela bodo mesta, ko bo tako daleč, da se ga ne bo moglo ustavit.
Samo preprosto poznavanje zgodovine. Bo dost en srednješolski učbenik, pa se bo hitro videlo kaj vse je bilo v zgodovini.

Kako mislite, da so špansko gripo zajezil? Tudi takrat so bile šole zaprte in uradi tudi. Kar prečitatjte stare zapiske. Ljudje so bili doma. Jedli so krompir, koruzo, mleko in jabolka. Nihče ni čez mejo rinu. Kuge so morile v mestih, kjer so ljudje po placih letali. Na vaseh, kjer so po gmajnah šli je ni bilo.
Mesta bodo zaprli, boste vidl. Skrajni ukrep na koncu bo (ker narod ne hjebe) da se bodo mesta neprodušno zaprla. Kar po pochrkalo bo pochrkalo, kar bo preživelo bo preživelo. Bomo vidl kolk bodo potem lajali.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University


Pridobili bi najprej to, da bi ti manj norel in cvilil.
Kot drugo, pridobili bi več miru in zadovoljstva, ker spolitizirani mediji ne bi vsakodnevno narod psihirali in ustrahovali z nekimi številkami in mrtvimi ter grozili z omejitvami, kot da razsaja kuga.
Torej, pridobili bi več psihofizičnega zdravja.
Več psihofizičnega zdravja pa ni v interesu psihopatske fašistične mafijske vladavine.
Saj razum in zdrava pamet ne bosta tolerirala mafije in fašizma.
In zato so nujni ukrepi, grožnje ter strah, ki omogočajo vladavino fašistične diktature.
Za vsako nadaljnjo omejitev bo seveda spet kriv narod, ker se kao ni držal ukrepov. Pa čeprav se bo treba zatekati k dodatnim lažem, da se uvedejo dodatne represije, kot je bilo pri omejitvah na občine.

Ob tem še drugi razno razni psihoati tipa Viharnega prdeca uživajo, ko se narod kaznuje, ker imajo o tem občutek, da je njihovo lastno trpljenje manjše in da svoje sovraštvo nad ljudmi izvajajo psihopati na oblasti.
[/quote]
Isto bi pridobil na forumu, če bi en tebe dal fajn dol. Vsaj un čas bi bil mir pred tabo, ko bi se kresala. Pa mogoče ti ne bi takoj ven usekal pms.

Jaz se strinjam z običajnimi ukrepi, kar pomeni, varnostna razdalja, umivanje rok in predvsem, da okrog hodijo le zdravi ljudje, ki niso bili v stikih z okuženimi. Če bi se držali teh osnovnih ukrepov, se virus sigurno ne bi širil tako kot se sedaj.
Ker se nekje ne da držat razdalje so uvedli nošenje mask. Ampak tu so zakomlicirali 100 na uro. Kot prvo bi morali stremeti k izvajanju osnovnih ukrepov. Tudi npr. v trgovinah, lokalih, gostilnah, hotelih, izletnih točkah,…. Tukaj bi se dalo še veliko naredit, a je vse en velik jamr. Te kraje obiskuje tudi kar nekaj starejše generacije, ki jih želimo zaščitit. Tako da bi bil učinek res viden.
Potem bi se morale vrtci in šoli držat, da bolne otroke zavračajo brez izjeme. To se v praksi sploh ne izvaja. Kolikor se pogovarjamo starši so v šolah bolj dosledni kot v vrtcih.
Podobno bi morali uvesti v podjetjih. Če je možnost delo od doma, če ne bolniška.
Pri nas pa sprejemajo ukrepe samo zato, da so. Npr. nošenje mask od 7-9 razreda. Če jim ni še kapnilo v šole hodijo tudi otroci od 1-6 razreda. Tudi kar nekaj teh razredov je v karanteni. Učitelji, ki učijo do 6 razreda ne rabijo mask če imajo razdaljo, ostali učitelji pa. Ti ukrepi niso samo ne smiselni, ampak naravnost neumni, saj ne preprečujejo prenašanje virusa. Poudarek bi moral biti na osnovnih preventivnih ukrepih. Če je prostorska stiska, bi bilo bolj smiselno razmislit o izmenskem pouku (dopoldan-popoldan oz. par dni v šoli-par dni doma). Ampak to je za nas že preveč.
Podobno je z lokali. Je čisto vseeno ali se zapirajo ob 5 popoldan ali pa ob polnoči. Dokler so ljudje noter nagneteni, je isti k.
Ko bereš te ukrepe, je vsakemu povprečno inteligentnemu jasno, da izboljšanja ne more biti. Torej bodo ukrepi čedalje bolj strogi.

Jaz se strinjam z običajnimi ukrepi, kar pomeni, varnostna razdalja, umivanje rok in predvsem, da okrog hodijo le zdravi ljudje, ki niso bili v stikih z okuženimi. Če bi se držali teh osnovnih ukrepov, se virus sigurno ne bi širil tako kot se sedaj.
Ker se nekje ne da držat razdalje so uvedli nošenje mask. Ampak tu so zakomlicirali 100 na uro. Kot prvo bi morali stremeti k izvajanju osnovnih ukrepov. Tudi npr. v trgovinah, lokalih, gostilnah, hotelih, izletnih točkah,…. Tukaj bi se dalo še veliko naredit, a je vse en velik jamr. Te kraje obiskuje tudi kar nekaj starejše generacije, ki jih želimo zaščitit. Tako da bi bil učinek res viden.
Potem bi se morale vrtci in šoli držat, da bolne otroke zavračajo brez izjeme. To se v praksi sploh ne izvaja. Kolikor se pogovarjamo starši so v šolah bolj dosledni kot v vrtcih.
Podobno bi morali uvesti v podjetjih. Če je možnost delo od doma, če ne bolniška.
Pri nas pa sprejemajo ukrepe samo zato, da so. Npr. nošenje mask od 7-9 razreda. Če jim ni še kapnilo v šole hodijo tudi otroci od 1-6 razreda. Tudi kar nekaj teh razredov je v karanteni. Učitelji, ki učijo do 6 razreda ne rabijo mask če imajo razdaljo, ostali učitelji pa. Ti ukrepi niso samo ne smiselni, ampak naravnost neumni, saj ne preprečujejo prenašanje virusa. Poudarek bi moral biti na osnovnih preventivnih ukrepih. Če je prostorska stiska, bi bilo bolj smiselno razmislit o izmenskem pouku (dopoldan-popoldan oz. par dni v šoli-par dni doma). Ampak to je za nas že preveč.
Podobno je z lokali. Je čisto vseeno ali se zapirajo ob 5 popoldan ali pa ob polnoči. Dokler so ljudje noter nagneteni, je isti k.
Ko bereš te ukrepe, je vsakemu povprečno inteligentnemu jasno, da izboljšanja ne more biti. Torej bodo ukrepi čedalje bolj strogi.
[/quote]
Nadpovprečno inteligentnim pa je jasno, da sploh ni namen izboljšanje, ampak represija.
Korona je farsa.

So taki, ki so striktno proti vsem ukrepom. So taki, ki 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zagovarjajo vse, kar jim nekdo natoči v možgane. Ne eni ne drugi nimajo prav. In smo taki, ki se držimo ukrepov, vendar smo mnenja, da so nekateri preostri ali pa prilagojeni populaciji.

Otroci, šolarji naj bi nosili maske do 8 ur nepretrgoma. Mater, a jih primerjajo z zdravniki pri operaciji? Naj imajo vsaj nos na zraku. Tako ne bodo okužili nobenega, dihali bodo čistejši zrak in mogoče fasali COVID. Po svoji izbiri lahko nos tlačijo pod masko in dihajo CO2. KOMPROMIS

Tisti, ki gredo za vikend na hrvaško, so brez karantene. A so tile bolj zdravi kot tisti, ki ne gredo? Jasno je, da je to prilagoditev nekaterim. Kdor ne bo ubogal ukrepov, bo tepen po ritki. Ne upoštevate ukrepov! Zaradi vas bomo vse poostrili! Slik je veliko in vse so dokaz o njihovem nespoštovanju lastnih litanij.

In kaj je glavni vzrok za upiranje? To, da ne moreš do zdravnika, ko ti zboliš in jih rabiš. Če nimaš covida od.je.bi. Zdravniki in osebje so danes osovraženi, ker ne delajo za ljudi, temveč so v primežu politike. Mogoče pa jim to paše? A je kdo od njih, ki bi rad delal?
In prav vodilni so tisti, po katerih naj bi se zgledovali. Narod si misli, če se oni ne držijo, zakaj bi se mi morali. Če njim ne škodi virus, tudi mi nismo v nevarnosti.

No, Viharni, čakam kontra napad o napisanih neumnostih.


Nadpovprečno inteligentnim pa je jasno, da sploh ni namen izboljšanje, ampak represija.
Korona je farsa.
[/quote]

Nadnadnadnadnadpovprečnemu je pa jasno, da si ti farsa.


Nadpovprečno inteligentnim pa je jasno, da sploh ni namen izboljšanje, ampak represija.
Korona je farsa.
[/quote]

Nadpovprečno inteligentnim pa je jasno, da sploh ni namen izboljšanje, ampak represija. Korona je farsa.

A ni zanimivo, da vsi teoretiki zarot na vsakem koraku govorijo, kako so oni nadpovprečno pametni? Veš to me spominja na tiste čase, ko se je kje v vasi kakšnemu fantu zmešalo od kake spolne bolezni. Sifilis je bila ena takih. Antibiotik ni bil še tako dostopen ali pa preprosto niso vedeli, da ga rabijo pa zdravnika je bilo treba pogostiti, pa pač tako. Niso klicali po njega.
No in ta bakterija, ki povzroča to bolezen se v določenem procentu nezdravljenih naseli v možgane in povzroča pač zmedenost, demenco… Skratka človek ni več “normalen”.
Torej, tak fant, ki je to dobil je bil v očeh drugih označen da se mu je pri dvajsetih pa zmešalo. In potem so starši takoj hiteli razlagat, da “naš je bil pa tako pameten in bister, da se mu je od same bistrosti zmešalo” ali pa je obstajal izraz “prepameten za ta svet je”.
Podobno zgodbo slišim, ko vidim pet zadetkov, ki pušijo marihuano za zidom trgovine ali bloka. Ko jim kaj rečeš, začnejo težit, da naj ne lapamo v prazno, da če bi imeli mi kaj pameti, bi vedeli kako je to zdrava stvar pa da se s tem raka zdravi.
Ampak oni to tudi sami sebi govorijo. Oni gredo v lekarni mimo izdelka narejenega iz konoplje in oni enostavno rečejo -” evo kako nas farbate, mi pa ko travo kadimo smo pa narkiči”. In oni so prepričani, da je vse to, da jim mi to ne dopuščamo, pač teorija zarote. In mularija se doma staršem smeje kako so zahojeni, da tega ne vedo.
In pri tej koroni spet ljudje pametni in kako je cel svet neumen, oni pa nadpovprečno inteligentni, da vedo da je farsa.

Ajde, zdaj te pa jaz izzovem Robi…
Daj mi (ker si nadpovprečno pameten) en dokaz, da je to farsa. En dokaz mi napiši tu gor. Ne mi linkov šarlatanskih tv-jev pošiljat in you tuberjev. Ne rabim to.
V dveh stavih mi povej kje je dokaz in kakšen je.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Nadpovprečno inteligentnim pa je jasno, da sploh ni namen izboljšanje, ampak represija. Korona je farsa.

A ni zanimivo, da vsi teoretiki zarot na vsakem koraku govorijo, kako so oni nadpovprečno pametni? Veš to me spominja na tiste čase, ko se je kje v vasi kakšnemu fantu zmešalo od kake spolne bolezni. Sifilis je bila ena takih. Antibiotik ni bil še tako dostopen ali pa preprosto niso vedeli, da ga rabijo pa zdravnika je bilo treba pogostiti, pa pač tako. Niso klicali po njega.
No in ta bakterija, ki povzroča to bolezen se v določenem procentu nezdravljenih naseli v možgane in povzroča pač zmedenost, demenco… Skratka človek ni več “normalen”.
Torej, tak fant, ki je to dobil je bil v očeh drugih označen da se mu je pri dvajsetih pa zmešalo. In potem so starši takoj hiteli razlagat, da “naš je bil pa tako pameten in bister, da se mu je od same bistrosti zmešalo” ali pa je obstajal izraz “prepameten za ta svet je”.
Podobno zgodbo slišim, ko vidim pet zadetkov, ki pušijo marihuano za zidom trgovine ali bloka. Ko jim kaj rečeš, začnejo težit, da naj ne lapamo v prazno, da če bi imeli mi kaj pameti, bi vedeli kako je to zdrava stvar pa da se s tem raka zdravi.
Ampak oni to tudi sami sebi govorijo. Oni gredo v lekarni mimo izdelka narejenega iz konoplje in oni enostavno rečejo -” evo kako nas farbate, mi pa ko travo kadimo smo pa narkiči”. In oni so prepričani, da je vse to, da jim mi to ne dopuščamo, pač teorija zarote. In mularija se doma staršem smeje kako so zahojeni, da tega ne vedo.
In pri tej koroni spet ljudje pametni in kako je cel svet neumen, oni pa nadpovprečno inteligentni, da vedo da je farsa.

Ajde, zdaj te pa jaz izzovem Robi…
Daj mi (ker si nadpovprečno pameten) en dokaz, da je to farsa. En dokaz mi napiši tu gor. Ne mi linkov šarlatanskih tv-jev pošiljat in you tuberjev. Ne rabim to.
V dveh stavih mi povej kje je dokaz in kakšen je.
[/quote]
Bom jaz, ampak ker nisem nadpovprečno pameten bi te prosil za dokaz da ni farsa.-)

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Okej, kontra napad si prosu od viharca. Jaz bom svoje povedal na tvoj dokaj dodelan tekst. Viharc ti bo pa svoje, če bo hotu.

Če si zato, bom tvoj tekst kopiral, pa svojega odebelil, da bo pregledno.

Otroci, šolarji naj bi nosili maske do 8 ur nepretrgoma. Mater, a jih primerjajo z zdravniki pri operaciji? Naj imajo vsaj nos na zraku. Tako ne bodo okužili nobenega, dihali bodo čistejši zrak in mogoče fasali COVID. Po svoji izbiri lahko nos tlačijo pod masko in dihajo CO2. KOMPROMIS
Ok. Razmišljaš čisto vredu. Ampak pri respiratornih obolenjih je iznos virusa tudi preko nosu, ker ob morebitnem kihanju in delno tudi kašlanju izpadejo delci čez nosno žrelno odprtino. Torej, če bi pogledal tvoj kih, ko izletijo delci bi videl da je v zrak iznešeno tudi preko nosu. Poleg tega je nos vedno dostopen, dočim usta so lahko zaprta. Se strinjaš? Tako, kot so vedno odprte tudi oči (ki jih zaenkrat še ni potrebno polrivati) ampak je to prav tako sluznica in se virus lahko naseli. Druga stvar je izcedek iz nosi, ki je (sploh pri majhnih otrocih) hitro na obleki, mizi, po rokah in kljuki. Torej v kolikor bodo maske obvezne, potem bodo pokrivali ves nosnožrelni del. Se pa do neke mere strinjam, da bi vseeno bilo bolj smotrno otroke pošiljati v polo zgolj tri ure dnevno, ne pa na glasbo pa na snd pa na likovno pa n telovadbo. Krajši delovni čas otrok v šoli in bo manj neprijetne maske. Ampak ta CO2 od te maske ne bo tako nevaren, kot bo izbruh virusa. Pač se ravnojo po načelu manjšega zla.

Tisti, ki gredo za vikend na hrvaško, so brez karantene. A so tile bolj zdravi kot tisti, ki ne gredo? Jasno je, da je to prilagoditev nekaterim. Kdor ne bo ubogal ukrepov, bo tepen po ritki. Ne upoštevate ukrepov! Zaradi vas bomo vse poostrili! Slik je veliko in vse so dokaz o njihovem nespoštovanju lastnih litanij.
Ne. Niso bolj zdravi, je pa dejstvo, da če boš šel na Hrvaško na svoj vikend boš tam na svojem in ne na ležišču kjer se vsake dva dni menjajo gostje. Pač prednost lastnine. Konec koncev je zgolj lasten transport do tja in nazaj. Je pa res, da se sam osebno s tem ne strinjam, ampak verjamem pa tudi, da je objekt potrebno pripraviti na zimo.

In kaj je glavni vzrok za upiranje? To, da ne moreš do zdravnika, ko ti zboliš in jih rabiš. Če nimaš covida od.je.bi. Zdravniki in osebje so danes osovraženi, ker ne delajo za ljudi, temveč so v primežu politike. Mogoče pa jim to paše? A je kdo od njih, ki bi rad delal?
In prav vodilni so tisti, po katerih naj bi se zgledovali. Narod si misli, če se oni ne držijo, zakaj bi se mi morali. Če njim ne škodi virus, tudi mi nismo v nevarnosti.
To, da k zdravniku NE moreš je velika laž! Ampak velika laž! To so sproducirali ljudje, ki so ljubitelji teorij zarot. Do zdravnika greš lahko normalno po predhodnem naročilu, tudi če se boš z avtom zaletel in ti bodo čreva gledala iz trebušne votline, boš operiran in to enako strokovno operiran in rehabilitiran, kot pred časom korone. Vsa zdravljenja potekajo normalno. Je pa res, da ravno vsako kurje oko ti pa ne bodo ven rezali kar pod nujno in takoj. Ko bo dovolj bolelo boš že šel na urgenco. To, da se vodilni ne držijo ne bi ravno rekel veš. Sem pa tja seveda se jih ujame tudi brez maske, kot se verjetno tudi tebe ujame. A je tako? Mislim, da noben od teh ukrepov, ki si jih naštel ni hudo zgrešen. Absolutno kakšen popravek ne bi škodil, ampak generalno gledano pa če bi se le teh vsi držali, bi veliko naredili

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University


Bom jaz, ampak ker nisem nadpovprečno pameten bi te prosil za dokaz da ni farsa.-)
[/quote]
Izpad letalskega in ladijskega prometa za tri mesece. Nobena farsa ne bi šla tako daleč, da bi prizemlila flote vseh letalskih družb, ker so vse politike povezane vsaj posredno, če že ne neposredno s prihodkom iz tega sektorja. Vse na svetu. Če bi to bila farsa, bi flote letele, ampak bi se drugod ustvarjala kriza. Bilijoni so izgubljeni, bilijoni. In to samo v državnih proračunih. Kaj ti misliš, da Kerozin Privatnik prodaja? hahahahahhahaa. Država ga prodaja. Država.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University


Izpad letalskega in ladijskega prometa za tri mesece. Nobena farsa ne bi šla tako daleč, da bi prizemlila flote vseh letalskih družb, ker so vse politike povezane vsaj posredno, če že ne neposredno s prihodkom iz tega sektorja. Vse na svetu. Če bi to bila farsa, bi flote letele, ampak bi se drugod ustvarjala kriza. Bilijoni so izgubljeni, bilijoni. In to samo v državnih proračunih. Kaj ti misliš, da Kerozin Privatnik prodaja? hahahahahhahaa. Država ga prodaja. Država.
[/quote]

Drži. Razen… če… Politiko skrbi samo za točke da se tako bojijo odgovarjat za karkoli, da se je sistem zaciklal.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Drži. Razen… če… Politiko skrbi samo za točke da se tako bojijo odgovarjat za karkoli, da se je sistem zaciklal.
[/quote]

Tudi je možno. Ampak jaz imam enega prijatla , ki dela pri aviomehanikih. Veš kakšne pogodbe so bile… To so se delali remonti vsak teden. Avijon iz Nemčije je pilot pripeljal v ponedeljek, da se naredi pregled in odpeljal takojnazaj tistega, ki je že popravljen. To se je naročalo delov iz fabrike neomejeno.
Zakaj bi bil nekomu interes, da to poruši? Ne vidim razloga za to. Ali pa pač ne vidim tako daleč. Ne vem. Ampak če sešteješ ena plus ena po lestvici, ki jo nekako normalni smrtniki poznamo, potem veš da je to dve. In če tukaj sešteješ, veš da je nemogoče, da bi se to zgodilo. Tukaj so Rusi, tukaj so Američani, vse je bilo na tleh.
In zdaj poglej naprej. Avioni so stali tri mesece na tleh. Prihodkov čez poletje ni bilo, letalstvo leti s par dostotki. Ur letenja je opravljeno malo in posledično remonta na toliko prevoženega ne rabijo delat. Ampak v času, ko zadeva ne laufa, zadeva lahko “ostari”. Kaj pusti avto stat tri mesece… Pa boš vidu koliko časa ga boš popravljal kasneje. Vsak teden bo nekaj šlo.
Misliš da bi tvegali, da pada po par letal letno dol v vsaki firmi? Ne bi… Ne, enostavno ne vidim razloga.
Naslednja stvar je, da so motorji običajno last banke. Motor je najprej na udaru, če ni redno servisiran in če stoji. Mašina najprej gre. Šele potem začnejo “okna ne več dihtat”. Zakaj bi banke pristale, da jim pocrkajo motorji? Zakaj bi zavarovalnice pristale, da izplačujejo škodo in zavarovanje pri popravilih? Zakaj bi država ne prodala kerozona, ki je najbolj suh denar na svetu?
Zakaj bi turizem, ki ga delajo petičneži počakal na celi črti? Nekaj ne štima a ne?
Evo, jaz sem povedal svoje mišljenje, ki ga smatram kot dokaz, da zadeva ni farsa. Tudi španska gripa ni bila, tudi kolera ni bila, tudi koze niso bile, tudi druge kuge niso bile. Saj poglej v zgodovino, niso to bile farse. Danes nas zgodovina uči, da niso bile.
Pusti ti tiste ptičje gripe, ki jih je farmacija ruknla ven pa takoj čez teden dni še tablete tamiflau 😉 Takrat so letala normalno letela. Vse je potekalo normalno. Pri prašičji gripi so prodajali razkužila za noge oz. čevlje in s tem opremljali letališča in ostale ustanove. Nekaj denarja se je nateklo, pa kriza je bila ker goveje meso ni šlo v promet, pa piščanec tudi ne, ker je še od ptičje gripe strašilo hahahha. Ali pa je bilo obratno saj se več ne spomnim.
Skratka to je druga zadeva. Popolnoma druga.
Mogoče še en dokaz. Svetovne banke se še niso opomogle od finančne krize. Ni bilo še vse na polno. Nihče ne bi dopustil te farse sedaj. Nihče.
Poleg tega, v Evropo je prišlo enormno število beguncev in podjetja so ravno zaganjala nove objekte in programe, ker so dobivala dokaj poceni delovno silo in pripravljenost le te, da dela nižja kvalificirana delovna mesta. Ne bi si neka Nemčija dovolila da s tako farso zaprejo vse skupaj. Te ljudi je bilo treba vse za tri mesece dat na zavode. Ogromne količine zalog denarja so pošle.
Skratka glej, če se pogovarjava, jaz ne vidim enega razloga, da bi bila to farsa.
Namenoma sem se izognil spet mojemu delovnemu mestu, ker ne želim provocirat, ampak ti lahko povem, da sem videl osebno kar nekaj pacientov obolelih z virusom. Ne rečem, da je to zastrašujoče. Ker ni bilo. Na respiratorju jih je bilo toliko kot jih je pri gripi. Ampak zastrašujoče bo, ko se bo gripi (jeseni in pozimi) pridružila korona. takrat ne bo dovolj respiratorjev in bolnišnice bodo prepolne. Ljudje bodo umirali doma, če se virus ne bo sproti jezil.
Prekuženost bo ok, ampak jo moramo delat počasi.
Evo, upam, da sem ti odgovoril na tisto, da naj jaz dokažem. Ko bodo meni zagovorniki umaknitve ukrepov podali tako ali pa vsaj tako oprijemljive dokaze, bom pa mogoče spremenil mnenje.

gospod Vagabund Vaga Stručnjaški, prof. dr. vesoljske in mravljične znanosti univerze Ghonisenekam in pogodbeni sodelavec na inštitutu Ropotalne medicine, kjer predava iz predmeta Ghlupi možgani gospodinj diplomiral iz novega človeškega organa Malina Felicus, doktoriral iz nožnih prstov medvedjih šap Specializant oddelka za človeško blato in njegovo možno pretvorbo v plastelin pri mednarodni organizaciji DREKOPEK University

Drži. Razen… če… Politiko skrbi samo za točke da se tako bojijo odgovarjat za karkoli, da se je sistem zaciklal.
[/quote]
Ravno tu je kavelj, ce ukrepajo in ko se bo cez leta izvedelo da je bilo vse skupaj brezveze bodo s orstom pokazali na t.i. stroko, ces oni do to zshtevali mi smo zgolj izpeljali z vzvodi prisile, stroka pa se bo branila ces da nido imeli zadosti inf in so ravnali v najboljsem prepricanju…enim in drugim dol visi za ljudi zgolj se isce izgovore ksko se oprati krivde…st pa govorijo zase….oxford univerza je pottrdila da vec kot 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zrtev med junijem in avg ki so jih steli v statistiko nima nobene veze z kovidom sem so steli tud zrtve v prometnih nesrecah samomore itd…potem bluzijo ksko je v zda umrlo 200.000 ljudi…v zda v enem letu umre 3.000.000,00 ljudi…sele drugo leto se bo videlo koliko ce sploh je visja smrtnost….v slo je smrtnost nizja za skoraj 1{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kot v istem obfobju kot lani..da ne govorimo o tem da je letosnji neto plus prebivalstva 50. Mil po svetu…in kam je zginil kovid ns kitajski?se 1x med trumpovo gospodardko vojno in kovidom je vzrocna povezava, s tem so se kitajci otresli trumpovega jebanha v glavo…sibka evropa pa odgovarja rsko zda kot kitajski…to da se eu politiki streljajo sami v koleno je itak znano …tako je ce vam vladajo bedaki

Drži. Razen… če… Politiko skrbi samo za točke da se tako bojijo odgovarjat za karkoli, da se je sistem zaciklal.
[/quote]

Torej zdaj praviš, da v bistvu ni zarota celotne svetovne politike, pač pa gre za nesposobnost politike, da bi odnehala, ker če ena država odneha, bo omadeževana kot tista, ki se ne drži pravil? Mora vztrajat, ker vztrajajo vse ostale, pa čeprav ne verjame, da je virus tako hud? Možno, ampak to potem ni dobro skonstruirana zarota politikov, kot hočete eni prikazati, pač pa bolj pomanjkljivost, ki ji ne znajo in ne zmorejo narediti konca.

New Report

Close