Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek HIŠNI RED ! ! !

HIŠNI RED ! ! !

Dragi moji, pred vami je hišni, dnevno nočni red gmajnice ” Tjavendan ” !

Seveda ljubčki moji, smo nanj pozabili. V tem smislu, da ga pač moramo imeti. In kdo je bolj kompetenten, da od vas zahteva red in mir, kot sem to jaz.
Takole, gremo po točkah:

1.) Vstajanje ob zori….

2.) Odhajanje na počitek v zmerno pozni uri…..

3.) Domov se prihaja v treznem stanju ( vzemite v obzir, da vsako nočno kaljenje miru v gmajnici, lahko povzroči resne travme tistih, ki rano ležejo k počitku)

4.) Petje, vriskanje, jodlanje dovoljeno v dnevnem času….

5.) Cmokanje, kljunčkanje, knedlanje in podobno dovoljeno v mejah, ki jih posameznik še lahko prenese brez posledic, ki bi lahko trajno vplivale na njegovo počutje…

6.)zapuščanje gmajniških prostorov, dovoljeno le ob lepem vremenu, ko zunaj ne kaže na vihar , ali izredno slabo vreme.

7.) Vsi smo od vseh ( ena izjema hehehe. je samo moja.)

8.) Vsak stanovalec gmajne je dolžan, trositi dobro voljo in veselje, med ostale sokrajane.

9.) Ob slabi volji enega izmed nas, žalujemo vsi.

10)Zadnji, ki se priplazi domov v gmajno, mora vedno ugasniti svetilko.

11.) Prvi, ki se privleče izpod segrete odeje, svetilko nato prižge.

sprejeto v gmajni
dne 21.03.2002

6.)

Ad. 7
Velja za vse ostale – razen za šefe ( ve se , kdo je to !!!)
Brusi in ježek sta brezdebatno SAMO MOJA !!!

No, Nikitka dovoli – občasno – samo še zajcu , da se plete vmes

Točka 8
V primeru zahrbtnih napadov na člane te gmajne ali kršitev njene ozemeljske celovitosti je dovoljena oziroma ZAUKAZANA uporaba VSEH bojnihh sredstev in zaukazana splošna mobilizacija.
Dezerterji se kaznujejo po kazenskem zakoniku , ki je ravno v pripravi .
Zagrožene kazni so hude in eksemplarične !

Točka 9.
Občasno so zaukazane skupščine , kjer je udeležba obvezna.
Neudeležba se kaznuje po že omenjenem zakoniku.
Opraviči se samo umirajočim oziroma vse prošnje za opravičen izostanek morajo biti podane v pismeni obliki in predložene v roku predsedstvu in tajništvu v dveh izvodih in z vsemi možnimi dokazili.

Vse ostale točke so še v pripravi .
Konkretne in umestne predloge še sprejemamo .

Nikitka , v.d. šefice ( trenutno v uniformi in do zob oborožena – vse za primer neupravičenega upora članov gmajne !)

Popravek točke Ad.7)

Brusa kar imej! Ježek pa je MOJ. Dovoljeno ti je, da se pogovarjaš z njim, tudi hecaš in zabavaš, vendar le na razdalji dva metra.
Če mi pametno in smiselno argumentiraš, se morda še lahko premislim.
Vendar glej, kot sebe danes poznam, bom kar vztrajala. Je lepo in cenim, ko si napisala, da se lahko pletem vmes, sem vesela, samo evo, daj me razumi, ne morem ti ga dat !!!!!!

nova
Uredništvo priporoča

Mislim, da sedaj že lahko računamo, da se v hišni red morajo dati tudi določenje sankcije v primeru nespoštovanja le tega. Po kazenskem zakoniku naše gmajne je predvideno vsako samovoljno posestvovanje članov naše gmajne do 30 (trideset) dni strogega tretmana v enem izmed brlogov naše skupnosti. Ker se je to pojavilo pri vodji in desni roki le te, predlagam da se kazenski zakonik dopolni v točki, ki govori o dolžini specialnega tretmana. V primeru takojšnega kesanja, se kazenski pregon proti dotičnim lahko tudi prekliče.!

Toliko, brez izjem!

Jani v.d 40

A so bazuka in poln šaržer municije zadostni argumenti ?!

Nikitka ima še kaj na zalogi , če to ne bo dost

Absolutno se popolnoma sporazumno strinjam, da kazensko preživim tudi celo leto, v ježkovem brlogu.
Kazen mora biti vzgojna.
Ne rabim hrane, ne pijače, nič, le ježka!!

No, ja, za tiste, ki ne mislijo tako kot jaz bi moralo zadostovati :)))))))

Oglašam se za sekundo, nato spet zginem.

Brusu se dopade, da se kdo zagrebe zanj, kajti, ni hujšega, kot da je z vseh strani suša in da moram bit samo svoj.

Dopolnitve reda bom pa podal popoldne.

PLANICA, PLANICA,…………………….

Hehehehehe, Brus man…. a te še zdej drži tisti skok :))))) Ma lepo lepo, da si uporabil sikret line i …. :))))

Ma ja, jest sem ugotovil, da bom od danes samo še svoj, ker se vrhovi naše gmajne kregajo med sabo, po drugi strani pa postavljajo neke hišne rede. Ma, da mi je videti še kakšni sestrski red, al pa patrski red, al pa… Frančiškane….

Popoldan bom z veseljem spremljal tvoje dodatke k hišnem redu!

Jani

Poglej Jani, nič se bat, ti si naš in pika !

Nice to hear that, yo!

Jani man ma full velike ušesa :)))))

Haj, ja, red mora biti, četudi je slab. Ne rečem, da je ta
najslabši, ni pa tudi ne naboljši, bemti (saj vem, da te
zadnje besede ni bilo potrebno, a si moram dati duška,
bemti!). Smatram, da je hišni red gmajne, kot so seveda
tudi njegove “prve” korekcije s strani v.d. pristranski. In ker
mi gre pristranskost zelo na živce, si bom vzela čas in dodobra razmislila o pametnejših korekcijah, ki bodo vključevale dejansko stanje, možnosti za izboljšave, same izboljšave, eventuelne posledice in morebiti vsesplošno korist, seveda, če mi bo čas dopuščal!!!

Drugače pa: reče se tako, kot na delovnih mestih, še dobro, da se je kdo sploh spomnil. Zajček, o tem, kaj je definitivno tvojega in Nikitinega, bi se sicer dalo kar na dolgo in na široko razpravljati, a sem že ugotovila, da me manj boli, če tolčem z glavo v zid, kot da te pripravljam do “penjenja”. Naj bo ježek tvoj, naj bo, vsaj ne boš imela časa misliti, koga bi si še “olastninila” in bo morti kdo ostal za ostalo Uršulinsko sekto.

Oki, doki, zdej grem pa razmišljat o popravkih!

Mariči – ej, p.s. – drži pa res, ma kolk le drži, kot …..kot ……. kot ……atack!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Čakam upgrade programa Hišni red v1.0

Jani

Takole!
Verjetno prenaglo, vendar z premislekom, vam vračam VAŠEGA JEŽKA nazaj.
In prosim, ne me zdaj spraševat kakšne volje sem, pa kje sem. Ježka sem vrnila, ker je po statutu vsak od vsakega. Pravici mora biti zadoščeno. Sam ježek je tako večkrat napisal novodošlemu obiskovalcu.

ps: tole je napisano z veliko bolečino v srcu, samo prvo kot prvo je, biti pošten in spoštovati tudi ostale gmajnarje.

pozdrav, zajček

THE END

Zajček moj mili, ja kakšne volje pa si? Ja kaj pa delaš?
Ma kdo se bo pa zdej drl? Nikar, nikar, saj smo te samo
preizkušali, res smo te, sej tudi če smo vedeli, da si dobra
kot kruhek v petek od ponedeljka, četudi smo vedeli, da ima
tvoja dobrota štiri stene in da ne gre nič izmed teh sten, četudi
smo vedeli, da bi delila z nami samo slano vodo, četudi smo vedeli, da bi za nas stopila v pet mlačne vode, če smo vse to vedeli, smo se le morali prepričati, če nam daš ježka. Saj sem morala tudi jaz dati svojega plišastega ježka naši psički, ko me je tako lepo in milo gledala. To si tudi ti opazila, ali ne, kako te skušamo z vsemi načini preizkusiti. Tako se dela. No, zdej ga pa le imej, sej vemo, da je samo tvoj (se pardonjeram, SAMO VAJIN!) in če ti ga bo v.d. zaradi položaja, s katerim se hvali le vzela, mi povej naslov, imam doma še enega ježka, takega micenega, plišastega, takega, ki ima rdeč smrček …… pa učke take, kot bucikina glavica. Eh, težko se bom sicer ločila od njega, ampak – zate, mili moj zajček, zate vse, tudi ob svojega ježka in ob tri kile praška faks helizim sem pripravljena biti.

Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Marija….. ob tej tvoji dobrotljivosti, so mi stopile…. :((((( solzice na uč….. Marija, resnično, v dno deže zaseke po klobase segajoče pisanje je bilo to……

Globoko ganjani Jani

Najbolj ljubeznivo dekle na svetu si, Mariči. Samo veš, glej, jaz sem hotela le ježka. Nikita, vrhovni šef, pa kar oba Brucea in ježka. Pa čeprav je šef, ne more imeti obeh. Ampak, ker jaz predobro vem, da vas ima ježek res vse zelo rad, vam ga resnično vračam . Saj konec koncev, malo pa bo le še ostal tudi moj !!!!
Hvala za tvoj iskren namen podaritve plišastega ježka, ampak saj bo šlo. Da mi le del tega našega ostane, pa bom čisto zadovoljna. Dokler pač spet ne popenim….heheh

Zajček, kot je že prijateljica Marija napisala, ti ježka vračamo. Jaz tako ali tako nimam z njim kaj početi, tebi kot enemu najvztrajneših prebivalcev, to tudi pripada. Kar mej ježka, pa poduči ga, da je skoraj obveza, da se vsak dan vsaj enkrat pofočka!

Jani

Ma ja….. ampak jest nisem mel v mislih tega … ježkovega brloga. Jaz sem mel v mislih povsem nekakšen drugačen brlog, kjer bi se dejansko izvajali najstožji tretmaji. Tam pa …. hmmmmmmm zajček, ne vem, če bi ti tako z veseljem preživela celo leto… brez brez, čist brez :)))

Jani ma idejo…

p.s. glede na to, da so se zadeve rešile v vsestransko korist, mislim, da je stvar postala brezpredmetna ;)))))

Jani hvala !!!!
Mislim, da sem ravnala pravilno. Iščem novo žrtev. Kako si kaj ti ?

Evo , tu , na tem mestu , te , zajec , brezprizivno imenujem za VRHOVNEGA STRATEGA naše vojske !

Mater , banda naivna , ma kaj res ne sprevidite , kako pretanjeno taktiko je povzel naš besni zajec ?!
“Ja , vam ga vračam … z bolečino v srcu … ” ….klinc , pa bolečina , samo čaka , da se vam bo zasmilila , potem pa jo boste – kakor tudi v resnici ste – še silili , da si ježka vzame nazaj ! Pol pa – kar ste rekli – ste rekli !

Nikita se samo čudi , še dobro , da drži vajeti (skoraj) trdno v svojih rokah

Haaahahahaha………..ej, to ste super speljali, vedno bolj sem prepričana, da je to su per telenovela v pravljični obliki.Vsi so junaki, vsi so ta dobri, vsi so najboljši, vsi so najlepši, vsi so moji, tvoji, naši, njegovi, najini, ………
zdaj pa res grem, hudiča, otroka bosta pred šolo čakala!!!!!
čaočao paty

paty

Glede na to, da me za besedo drži Nikita, kakšne velike šanse nimaš, še sploh če pomislim, da sta se zapeli zarad ježka…..

Jani ni siguren, če ni zajček spraševal po zdravju :)))))

Nikita, ti le paz, da tisto kar držiš, ne spustiš iz rok. Ma mi vsi tole vemo, samo smo se taktično umanknili, k jest res neč nimam od ježka… sej veš… sestre pa to.. men ni glih… za prebavlat :))))

Jani čaka… da Nikita spusti :)))

Zajček, evoobljubljene replike:

1 – kolk je ura, men stoji?

2 – takoj po zajčkih

3 – prekleta p’jača

4 – JUJUJUJUJUJUJU HU HUUUUUUUUU

5 – na mladih svet stoji, na knedlne pa stoji…….

6 – če gmajne nikoli ne zapustiš, ne veš kako lepo je v njej

7 – grupni? Yessssssssss!

8 – IN EURE

9 – a ma kdo palomo mogoče?

10 – n’č ne štekam, ampak ziher je kul

11 – kaj pa jutranji sex?

PLANICA, PLANICA, SNEŽENA KRALJICA
JUNAKI PLANICE, LETIJO KOT PTICE

New Report

Close