Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hišni red……dopolnitve……

Hišni red……dopolnitve……

Avtor: marija
Datum: 03-23-02 06:46

Hja, kar se tiče hišnega reda, sem svoje korekcije še dolžna. Kot sem že dejala, bolje slab hišni red, kot nobenega, vendar pa se mora vsak predpis zastaviti tako, kot si jih zastavlja naša vlada – vedno si moramo dati možnost najti luknjico, skozi katero se vturi nepredpisano, vedno si moramo dati dovolj manevrirnega prostora za nepredvidena dogajanja, v tem imata šefica in vrhovni strateg čisto prav. In v enem od pravilnikov, ali celo v tem hišnem redu je nujno uradno določiti vrhovnega vodjo in stratega, tudi ostalim bi bilo potrebno dati njim lastno funkcijo, da je dana možnost upoštevanja odgovornosti posameznikov!

Torej predlogi in pripombe, ki naj bi bili izkušnja preteklosti, primerno obstoječe stanje, predvidena možna odstopanja, korekcije v smislu izboljšav obstoječega stanja, eventuelna bližnja prihodnost ………

Točka 1.
O.K., prilagajati se mora le “zora” !
Točka 2.
O.K., zmerno pozni uri počitka se doda možnost “rane zore” za nekatere zamudnike, ki dandanes vse pogosteje začnejo svoj tjavendanovski obred ob zanimivi uri.
Točka 3.
Točka je rahlo kontradiktorna v smislu kaljenja nočnega miru in travme tistih, ki rano ležejo k počitku. NI RANEGA LEGANJA K POČITKU, je samo “čas, ko zajamemo novih moči in se na novo naspediramo na nadaljnje ludorije”.
Točka 4.
K petju, vriskanju in jodlanju je nujno dodati še “vzdihovanje, stokanje, zajemanje sape”, v kar so vključene “dobre misli” in eventuelne “resne težave posameznikov”.
Točka 5.
……. in ki ne dovoljujejo zavisti pri ostalih, ki tega v danem trenutku niso deležni. Zgodi se namreč lahko, da posameznik “veliko prenese”, ostali pa ostanejo zato zapostavljeni in ogroženi zaradi pomanjkanja teh dopadljivosti. Pri tem členu je vzeti v obzir “potrebno in nujo vseh” in to, da se s s pravšnjo količino knedlanja, cmokanja, lubčkanja morda reši duševno stanje posameznikov, zato je potrebna skrajna previdnost pri podeljevanju “artiklov”, dovoljeno odstopanje je le pri “+1, ve se za koga”.
Točka 6.
O.K. – dogovoriti se je potrebno le o vrsti “izstopnih viz”, da ne bo nepotrebnega dretja in iskanja gmajnašev, ki so se odločili zapustiti gmajno. Ni potrebo navajati razlogov izstopanja, navede se le pozdravni nagovor, kar zadostuje za to, da gmajnaši ne kličejo 311 za iskanje izgubljenega!

Točka 7.
Izjem pri “vsi smo od vseh” bi ne smelo biti, žal, ker ena izjema potegne za seboj vse ostale in kaj kmalu se lahko zgodi, da je le eden od vseh, vsi pa niso od nobenega. Torej, zacementirano mora biti, da smo vsi od vseh in pika!!! Čas lastninjenja je mimo, kar je bilo je bilo, kdo je zamudil, je zamudil, preteklosti ne bomo pogrevali, prihodnosti bomo prepustili dogajanje in ob resnični navezanosti posameznikov, ki se bo dokazovala po določilih posebnega pravilnika, bodo gmajnaši sprejeli ustrezne sklepe naknadno.

Točka 8.
O.K. – Smeh, veselje, dobra volja, dobre želje, zafrkancija v pozitivnem smislu, zajebancija v smislu dviganja …..e, e, samozavesti, prfuknjenost v smislu spuščanja samega sebe na določene trenutke z vajeti in dovolitev lastnemu jazu kratek sprehod po brvi resne neumnosti, nadalje prijetno komuniciranje brez žaljenj in zmerjanj, pozdrav vsem novodošlim itd. je obveza vsakega gmajnaša. Vsako provociranje se kaznuje z ignoriranjem! O izpolnjevanju te obveze bi se morali podrobneje pogovoriti na prvem srečanju UO.

Točka 9.
Žalovati je potrebno po določilih posebnega pravilnika in z občutkom, ki bo gmajnašu, ki se bo znašel v turobnosti, jezi, ogorčenosti, slabem počutju, jasno dal vedeti, kako močno je izražena pripadnost ostalih do njega. Žalovalo naj bi se tri minute in to tako močno, da vsak občuti solze, bolečino in jok za PC-jem. Samo pri tem je dopustna izjema: v kolikor se le ne bo mogoče, se lahko žaluje tudi dlje časa, vendar bo tudi to izjemo potrebno definirati s posebnim pravilnikom.Po treh minutah se začne upoštevati 8. točko hišnega reda.

Točka 10.
O.K. – seveda s preveritvijo, da so gmajno res vsi varno zapustili, da ne bo zaradi prehitro ugašene lučke polomljenih nog in razbitih nosov!

Točka 11.
O.K. – In luč naj sveti po določilih druge točke.

Točka 12.
Dodana točka, v kateri se vsi gmajnaši obvezujemo pozdraviti vsakega novodošlega s kratkim pozdravom, kdor pa mu želi pripraviti kratek vpogled v naše bivanje v tej gmajni, naj mu predoči pravila našega hišnega reda ali seveda replicira v skladu z “vstopno vizo novodošlega”.

Tako! To so predlogi dopolnitev hišnega reda, omeniti velja le, da bo tako, kot v vladi, potrebnih še nekaj dodatnih pravilnikov in nekaj dodatnih določil s komentarjem za upoštevanje posameznih določil, ker le-to seveda daje tiste možnosti, da smo resnično fleksibilni.

Mariči

Mariči, sem te prepastala na novo temo, da ne bo izgovorov, nisem vedel-a in tako naprej. Tvoja dopolnitev je namreč zelo dobrodošla in si zasluži visok nivo. Ekola, to je to !

Krasno Mariči !

Točka 4.) Izredno sprejemljiv dodatek, celo zaželjeno, da je večkrat v uporabi.
citat :
Točka 4.
K petju, vriskanju in jodlanju je nujno dodati še “vzdihovanje, stokanje, zajemanje sape”, v kar so vključene “dobre misli” in eventuelne “resne težave posameznikov.

Točka 5.) FENOMENALNO !!! KRASNO predvsem v stilu +1.
citat:

Točka 5.
……. in ki ne dovoljujejo zavisti pri ostalih, ki tega v danem trenutku niso deležni. Zgodi se namreč lahko, da posameznik “veliko prenese”, ostali pa ostanejo zato zapostavljeni in ogroženi zaradi pomanjkanja teh dopadljivosti. Pri tem členu je vzeti v obzir “potrebno in nujo vseh” in to, da se s s pravšnjo količino knedlanja, cmokanja, lubčkanja morda reši duševno stanje posameznikov, zato je potrebna skrajna previdnost pri podeljevanju “artiklov”, dovoljeno odstopanje je le pri “+1, ve se za koga”.

Točka 7.) Pristajam na to, vsi smo od vseh !!!! Samo ena pripomba, prosim za razumevanje , namreč obstaja hudo velika navezanost, ki ji ni videti konca, pa bi jo bilo zaradi prevelikih srčnih bolečin neprimerno zatreti, gre za odnos ” zajček – čebelica ” . Tu ostaja oziroma naj ostane prosim tako kot je !

Ostale točke, oziroma dopolnitve, so odlične !

nova
Uredništvo priporoča

Marija… vzeto na znanje, vendar zaradi kompleksnosti dokumenta o njem sedaj ne bi razpravljal. Red bo potrebno pregledati na izvršnem odboru in pripraviti predloge in pripombe. Potem bi se sklepalo in sprejemalo tako zahteven dokument, kot je Hišni red.

Jani

Ja, ja, zajček, seveda, saj to je mišljeno tisto “dovoljeno je le
odstopanje +1, ve se za koga”, ker smo vsi seznanjeni z nam
sicer nerazumljiovo, a vendar, ker smo tolerantne živali in ker
smo dojemljivi za vse, smo zadevo vzeli za sprejemljivo!
Da bi se tiščal v brlogu zaradi hudih srčnih bolečin, ne, to pa
ne gre, zato bomo skušali na UO doseči, ta izjema ostane,
in ne le ostane, da bo zelo zapisana in tako dovoljena!!!

Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Najlepša hvala, ljuba Mariči. Najlepša hvala. Verjamem, da vam je nerazumljiva ta vez med zajčkom in čebelico. Ampak saj je vendar dostikrat tako, da ko pride, pride, pa še sam ne veš zakaj. Kdo bi se ubadal še s tem, zakaj tako. Nihče !! In prav je tako !

E viš, zajček, nekaj malega nagrade pa le zaslužiš,
saj je bil ves trud tvoj, le nadgradili smo zastavljeno,
nič posebnega, luknjice je treba dodati! In ti zaslužiš
več, kot dobiš, dobiš pa le +1 več, to je ravno toliko,
da veš, da je res tvoje!
Ej, zajči, si dobila “banane”! Da bom vedela, ali lahko
zdaj že vržem olupke! Da ne bo komu spodrsnilo na
njih!
Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Sem ljubica moja !!
Hvala !!!
Kako ljubeznivo bitje si, res!

Tudi jaz sem dobila “banančke” z olupki in
hvala ti. Ej, vse, tudi banane za nas, gmajnaše,
a prov? Oki doki, zebe me, grem hišo zakurit –
eh, v peč zakurit! Pol se pa spet malce beriamo!
In hahljamo!!!
Mariči

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Oki, jaz grem pa pesa peljat vuni.
Pa prosim te, nehaj kurit bajto. Men je to tok smešno !

cmoka, se beremo pol !!

O, bemti, to je pa hujse kot zakon o pokojniskem zavarovanju.. Nic ne kuzim, nisem sledil razpravi, preostane mi le ravnanje po prirojenem obcutku za zakonitost, mar ne?

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Joj, tale točka 12., dopolnilo———-iz tega izvzeti pozdrav kralja živali, please in oseb pod čudno krinko !

Kot sem rekel, dopolnil in aneksov, replik in ugovorov je toliko, da ježek nujno rabi cistopis veljavnega in sprejetega hisnega reda!

Ljubezen je drugo sonce, ježek

najboljši pripomoček,da dobro začneš dan,je tale:ko se zbudiš,pomisli,ali ne bi mogel ta dan enemu človeku pripraviti veselja.

Nietzsche

Ježek moj, čistopis, sem ti pripravljena dati na vpogled, he,he…

lupčka, zajček

Sem za in ČAKAM!!!

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Malo sem se premislila ježek. Čas lahko izkoristiva bolj koristno, kot bi ga oba porabila za branje čistopisa.

nočko, pa lupčka
zajček

Se povsem strinjam s konstruktivnim predlogom in ugasam lucko, ker lunca nocoj prevec sveti… uF, zajci, le kje se spet potikas?

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Priden, ježi, ker si ugasnil lučko.
Veš, se boš moral pa majčkeno potruditi, da odkriješ, kje se potikam. Prav daleč stran od tebe, nikoli ne grem ! Bi že bil čas, da me najdeš !

lupčka, zajček

In če mi ne boš odgovarjal, ti ne pišem več !

lupčka, zajček

O, bemti sveca, to so pa ze ultimati! Bom moral vprasat Nikitko za pravno pomoc!

Ljubezen je drugo sonce, ježek

Tuki, ti pomagam lahko samo jaz, ves?

New Report

Close