Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hišo podarila sinu, ta jo zdaj prodaja

Hišo podarila sinu, ta jo zdaj prodaja


A, to je pa druga pesem. Če imata starša svojo hišo, kaj ju briga, kaj sin naredi z drugo hišo, ki je frej ? Čudni so, da grejo zaradi takih zgodbic k novinarju…


A, to je pa druga pesem. Če imata starša svojo hišo, kaj ju briga, kaj sin naredi z drugo hišo, ki je frej ? Čudni so, da grejo zaradi takih zgodbic k novinarju…[/quote]

Tukaj se pokaže vsa duhovna beda in nizkotnost teh “ubogih staršev”, ki jih njima podobni še zagovarjajo tukaj. Ta dva sta najbrž napisala darilno pogodbo, da ne bi plačevala davka. Uradno je hiša sinova, on naj bi plačeval davek nanjo, razpolagati pa z njo ne bi smel, ker bi še vedno onadva odločala. Ni dvakrat reči, da bi hotela tisto hišo kar prazno, samo da ostane v “familiji”, kar pomeni – v njunih parkljih. In ker se jima računica ni izšla, bosta zdaj sina sramotila prek časopisov po vsej Sloveniji. Polno je takih slovenskih staršev, ki so zaplodili otroke samo zaradi okolice, da ne bo kdo kaj rekel, v resnici pa premorejo ljubezen samo do svojega imetja.

Zavajujoč naslov. Ni vedno vse tako kot prikažejo novinarji. Kje je druga stran medalje? Za medije ni zanimiva.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.


A, to je pa druga pesem. Če imata starša svojo hišo, kaj ju briga, kaj sin naredi z drugo hišo, ki je frej ? Čudni so, da grejo zaradi takih zgodbic k novinarju…[/quote]

Tukaj se pokaže vsa duhovna beda in nizkotnost teh “ubogih staršev”, ki jih njima podobni še zagovarjajo tukaj. Ta dva sta najbrž napisala darilno pogodbo, da ne bi plačevala davka. Uradno je hiša sinova, on naj bi plačeval davek nanjo, razpolagati pa z njo ne bi smel, ker bi še vedno onadva odločala. Ni dvakrat reči, da bi hotela tisto hišo kar prazno, samo da ostane v “familiji”, kar pomeni – v njunih parkljih. In ker se jima računica ni izšla, bosta zdaj sina sramotila prek časopisov po vsej Sloveniji. Polno je takih slovenskih staršev, ki so zaplodili otroke samo zaradi okolice, da ne bo kdo kaj rekel, v resnici pa premorejo ljubezen samo do svojega imetja.[/quote]
Ja, starši premorejo ljubezen samo preko svojega imetja, kaj pa obratno, mar morajo ljubezen starši vedno dajati, nazaj pa zadiranje in parazitiranje.

Saj vedno pravite, če nima za davek, naj pa proda.

In kaj naj sin s hišo, s katero ima samo stroške, po novem bi pa še kakšno plačo moral dat na stran za nepremičninski davek?


A, to je pa druga pesem. Če imata starša svojo hišo, kaj ju briga, kaj sin naredi z drugo hišo, ki je frej ? Čudni so, da grejo zaradi takih zgodbic k novinarju…[/quote]

Tukaj se pokaže vsa duhovna beda in nizkotnost teh “ubogih staršev”, ki jih njima podobni še zagovarjajo tukaj. Ta dva sta najbrž napisala darilno pogodbo, da ne bi plačevala davka. Uradno je hiša sinova, on naj bi plačeval davek nanjo, razpolagati pa z njo ne bi smel, ker bi še vedno onadva odločala. Ni dvakrat reči, da bi hotela tisto hišo kar prazno, samo da ostane v “familiji”, kar pomeni – v njunih parkljih. In ker se jima računica ni izšla, bosta zdaj sina sramotila prek časopisov po vsej Sloveniji. Polno je takih slovenskih staršev, ki so zaplodili otroke samo zaradi okolice, da ne bo kdo kaj rekel, v resnici pa premorejo ljubezen samo do svojega imetja.[/quote]

Ja, bo tole verjetno držalo. Živita v spodnji hiši, nad njo pa je druga, videti novejša, ki sta jo podarila ali karkoli že….sinu. Tudi če sin proda, onadva imata še vedno svojo hišo.

Moram reči, da se s temi kar strinjam. Če nekaj daš, potem ne komandiraj, kaj bo prejemnik s tem naredil.

Moja zgodba je podobna. Meni so starši ponujali parcelo, na kateri naj bi zgradila hišo. V njej bi “morala” bit tudi bivalna enota za mojo mamo. Namreč uradni lastnik je bila mama, ki ji je parcelo podaril njen oče (moj stari oče). Moja mama je parcelo podedovala. Meni bi jo prepisala samo pod pogojem, da bo v njej imela na “rezervi” bivalno enoto za varno starost (ki bi jo naredila in uredila jaz in moj partner). In seveda zaradi tega prilagoditi najin koncept hiše, spremeniti želje. Čeprav imata moja dva starša (še danes živita oba) svojo veliko hišo in sta takrat imela namen v njej živeti dokler pač lahko (in še danes živita čila in zdrava). Mama je pa že pred 15 leti špekulirala, da bo preživela svojega moža. ….in se po njegovi smrti preselila v “rezervo” če bi se seveda želela. Skratka v svoji hiši bi morala narediti hotelski apartma, ki bi prazen čakal, kaj se bo sprdnila moja dolgoživa mama. Jaz sem pač rekla, da mi parcela ni všeč in da na njej ne bom zidala. Če mi jo da, jo bom itak prodala in si s tistim denarjem pomagala narediti hišo na parceli, ki mi je všeč in hišo, kot jo potrebujem.

Pa mi parcele nikoli ni dala, jaz sem se znašla po svoje. Ampak komandirat me pa ne more več.

Kako smo si različni. Jaz pa za noben denar ne bi prodala tistega, kar bi mi podarili starši.


A, to je pa druga pesem. Če imata starša svojo hišo, kaj ju briga, kaj sin naredi z drugo hišo, ki je frej ? Čudni so, da grejo zaradi takih zgodbic k novinarju…[/quote]

Tukaj se pokaže vsa duhovna beda in nizkotnost teh “ubogih staršev”, ki jih njima podobni še zagovarjajo tukaj. Ta dva sta najbrž napisala darilno pogodbo, da ne bi plačevala davka. Uradno je hiša sinova, on naj bi plačeval davek nanjo, razpolagati pa z njo ne bi smel, ker bi še vedno onadva odločala. Ni dvakrat reči, da bi hotela tisto hišo kar prazno, samo da ostane v “familiji”, kar pomeni – v njunih parkljih. In ker se jima računica ni izšla, bosta zdaj sina sramotila prek časopisov po vsej Sloveniji. Polno je takih slovenskih staršev, ki so zaplodili otroke samo zaradi okolice, da ne bo kdo kaj rekel, v resnici pa premorejo ljubezen samo do svojega imetja.[/quote]

V njunih PARKLJIH, ja. A hiša mogoče ni bila njuna?
To je nauk za vse starše, da nikoli in nikdar ničesar ne podarjajo svojim otrokom. Če bo kaj ostalo, bodo dobili po smrti, če ne bo, pač ne bo.

Kako smo si različni. Jaz pa za noben denar ne bi prodala tistega, kar bi mi podarili starši.[/quote]

Pa še kako bi, če bi bilo treba.

Tukaj se pokaže vsa duhovna beda in nizkotnost teh “ubogih staršev”, ki jih njima podobni še zagovarjajo tukaj. Ta dva sta najbrž napisala darilno pogodbo, da ne bi plačevala davka. Uradno je hiša sinova, on naj bi plačeval davek nanjo, razpolagati pa z njo ne bi smel, ker bi še vedno onadva odločala. Ni dvakrat reči, da bi hotela tisto hišo kar prazno, samo da ostane v “familiji”, kar pomeni – v njunih parkljih. In ker se jima računica ni izšla, bosta zdaj sina sramotila prek časopisov po vsej Sloveniji. Polno je takih slovenskih staršev, ki so zaplodili otroke samo zaradi okolice, da ne bo kdo kaj rekel, v resnici pa premorejo ljubezen samo do svojega imetja.[/quote]

V njunih PARKLJIH, ja. A hiša mogoče ni bila njuna?
To je nauk za vse starše, da nikoli in nikdar ničesar ne podarjajo svojim otrokom. Če bo kaj ostalo, bodo dobili po smrti, če ne bo, pač ne bo.[/quote]

Mogoče je to tudi sporočilo za tebi podobne, da raje ne imejte otrok. Dovolj so vam bajte, vikendi, avtomobili in vse ostalo.


Sploh ni neumno. V primeru nizke penzije dobita še varstveni dodatek, kakšno socialno pomoč(?), če sta lastnika še kakšne nepremičnine pač ne.

Sklepam da imata sin in negova žena službe, sklepam da se morda tudi daleč vozita. Pri nama je isto, šla sva s trebuhom za kruhom. V stari hiši je bilo preveč stroškov, preveč bencina, preveč vsega…sploh pa pri otrocih. Starejše generacije tega pač ne razumejo. Treba je bilo prodati, da se lahko normalno živi nekje bliže službam, šolam…

New Report

Close