Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hitro in preprosto kosilo

Hitro in preprosto kosilo

Prosim za nasvet za jutri za kosilo. Kot v naslovu – da se naredi hitro. Ne bi pa testenin. Kaj še lahko?

Spodaj sem brala o ajdovi kaši…
Namočila bom ajdovo kašo, ko pridem domov, bom prepražilakoščke slanine, dodala malo zmrznjenega graha, potem kašo in podušila še kakih 5 minut. Zraven še solata in juha, ki jo imam še od danes.

Danes naredila hitro in tudi okusno. Zmešana jajca z zelenjavo, šunko in sirom. Na čebuli sem prepražila gobice, paradižnik in narezane bučke. Začinila s šetrajem. Posebej v skodelici stepla dve jajci, solila, poprala in dodala na koščke narezano šunko. Ko je bila zelenjava popražena sem vlila nanj jajčno zmes. Počakala, da se je spodaj zapeklo in nato premešala. Proti koncu naribala malo sira ter še enkrat premešala. Po okusu lahko dodaš po vrhu tudi malo drobnjaka.
Naslednjič poskusim tudi to,seveda z bolj zdravimi sestavinami. 🙂
http://www.kulinarika.net/recepti/17633/jajcne-jedi/-pizza-brez-testa/

nova
Uredništvo priporoča

Instant polenta (jo kuhaš par minut več) in dodaš košček masla za okus, zraven pa ribji brodet. Jaz ga naredim kar iz tun, je narejeno en dva tri in še okusno.
V skrajnih primerih, ko me res daje čas, skuham gobovo juho (iz vrečke), sicer je to res izjemoma, notri dodam malo ribane kaše, da se zgosti in košček masla za okus. Je zelo dobra. Zraven pa palačinke ali frtaljo.
Kislo zelje (skuhano je hitro), nato zabeljeno in popraženo, zraven skuhaš klobase ali hrenovke.
Ja, sama nezdrava hrana, boste rekli, to govorim za takrat, ko je malo časa za kuhanje.
Poleti pa zelenjava in še enkrat zelenjava.

Zrezek, pire, solata.

piscancev file razrezes na manjse dele, zacinis in popeces, medtem pa skuhas riz. Ce naredis se solato bo prav dobro kosilo.

Piščanec v pečici.

Piščančji žur, krompir v kosih, rdeča pesa.Ali pa Kmečki upor.Glej kulinarika

njoki v paradižnikovi omaki in skleda solate, čas kuhanja 10 min

Piščanca v porovo smetanovi omaki, zraven cvrtki in solata.

New Report

Close