Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hoceta se locit, pa nimata denarja za locitev. Kaj naredit?

Hoceta se locit, pa nimata denarja za locitev. Kaj naredit?

Kolegica (tujka, nima slovenskega državljanstva)se zeli ločit od svojega moza (on slovenec )oz. oba sta se odlocila,da se zelita sporazumno ločit, vendar za locitev nimata denarja..Kolegica se je obrnila na center za socialno delo, tam so ji povedali za brezplacno pravno pomoc.. Zanima me kdo bo zdaj plačal locitev? drzava, ker nimata denarja za locitev?

Za sporazumno ločitev ne rabita nobene pravne pomoči. Zmenita se naj vse do potankosti, vržeta na list papirja, tistih nekaj deset eur za narok na sodišču, da požegna zadevo, pa bosta nabrala.

Imata otroke, premoženje za delit? če ni premoženja in se vse dogovorita je edini strošek sodna taksa. Mislim da cca. 60€. Če še tega nimate, lahko priložite še prošnjo za oprostitev sodne takse.

nova
Uredništvo priporoča

Naju so oprostili takse, ker sva bila sporazumna. Če pa nimata niti teh 60 evrov, potem pa tudi ne vem no. Naj ostaneta poročena.

lohka pa nardimo dobrodelno nabirko, ker se mi zdita razumna.

Ali je potrebovala slovensko državljanstvo??

Naj se ne ločita, če že skupaj nimata dovolj denarja, potem ga bosta imela še manj.

On Slovenec moj klinac.

New Report

Close