Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hoja dnevno

Hoja dnevno

Glej… Za razgradnjo 20 kg mađčobe moraš spustit skozi arterije (ne pljuča) 58 kg kisika. Upoštevaje kar si napisala tvoj VO2 MAX ni mogel biti 50, a recimo, da je bil, da si bila v tem pogledu na ravni vrhunske športnice. Rciva, da je bila tvoja mišična masa nekje okoli 50 kg (kar bi bilo za žensko odlično). Torej bi potem tvoja kapaciteta bila okoli 150 litrov kisika na uro. 58 kg kisika pa predstavlja okoli 42.000 litrov. Torej bi potrebovala pod temi pogoji 270 ur biti na polnih obratih. V enem mesecu to pomeni 9 ur na dan pod 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} obremenitvijo.

Če dava bolj realen VO2 MAX za žensko, je ta tam okoli 40 (glede na to, da si bila športnica, sem zelo radodaren). Tvoja mišična masa je bila realno tudi verjetno nekaj manjša (sploh upoštevaje okoliščine, ki jih navajaš). Kar nanese 120 litrov kisika na uro. To pa pomeni že 12 ur na maksimalnih obratih na dan en cel mesec.

Daj, ne nas hecat no. Najbolj realno je, da si imela VO2 MAX nekje med 32 in 36. Bom vzel zgornjega, da bo bolj optimistično. Reciva, da si imela med 40 in 45 kg mišične mase… Torej si spravila skozi mišice nekih 95 litrov kisika na uro. Oba veva, da nisi trenirala 15 ur na dan pod polno obremenitvijo. Štiri maksimum. Bom radodaren in bom dal 400 litrov na dan. 12.000 litrov na mesec. Kar pomeni med 5 in 6 kilogrami presnovljene maščobe. Ostalo? Beljakovine (iz mišične mase).

Matematika je tu preprosta. Kalorije ne povejo ničesar, dokler ne vključimo SPO2 (ki sem ga predpostavil, da je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) in VO2 MAX. Ko pa jih vključimo, dobimo moje številke. Tako to gre.
[/quote]

P.S.: No in seveda, poleg beljakovin iz mišične mase še zastalo blato, ki se izloči zaradi okrepljenih trebušnih mišic. Lahko ga je kar nekaj kilogramov. Črevo je hvaležno. In seveda tudi zastala voda. Že to dvoje zlahka nanese 5 – 10 kilogramov.

Vztrajaj! .

P.S.: No in seveda, poleg beljakovin iz mišične mase še zastalo blato, ki se izloči zaradi okrepljenih trebušnih mišic. Lahko ga je kar nekaj kilogramov. Črevo je hvaležno. In seveda tudi zastala voda. Že to dvoje zlahka nanese 5 – 10 kilogramov.
[/quote]

vztrajaj, kolikor želiš na svojem mtematično teoretičnem – se motiš, žal 🙂

Pred pričetkom hujšanja pa seveda obvezno klistir, ne skrbi.

P.S.: No in seveda, poleg beljakovin iz mišične mase še zastalo blato, ki se izloči zaradi okrepljenih trebušnih mišic. Lahko ga je kar nekaj kilogramov. Črevo je hvaležno. In seveda tudi zastala voda. Že to dvoje zlahka nanese 5 – 10 kilogramov.
[/quote]

Samo tole odebeljeno tvoje zapisano je bingo. Posledica določenih zdravil.

Pa informacija, da je bila teža pred pričetkom hujšanja 88 kg; na cca. 1. 80m telesne višine in precej mišične mase, ja.

Kar sem zapisal ni teorija, ampak kemija v praksi. Zaa ratopit 10 kg telesne maščobe je treba skozi telo spravit 29 kg kisika. Skozi vso bio-kemijo presnove je potem produkt 11 kg CO2 (ki ga izdihamo) in 28 kg vode (ki jo večinoma izšvicamo, nekaj malega pa tudi polulamo).

Napačna pa je bila pavšalna predpostavka, da gre samoumevno za 20 kg maščobe. To napako sem naredil ravno zaradi pavšalizacije pri OP namerno, zavestno. Tudi zato, ker se zastala voda in blato izločita dokaj hitro, kar v začetni fazi ustvari vtis učinka, kar deluje vzpodbudno. 🙂

Vztrajaj! .

https://www.bmj.com/content/bmj/349/bmj.g7257.full.pdf

Vztrajaj! .

Je razlika če je avtorica stara 50, tehta 85kg, ima 20kg viška že 20let in se ni nikoli ukvarjala s športom.
Drugo je 28.letnica, ki se je zredila v enem letu in je že od malega športnica.
Da prva shujša je skoraj nemogoče.


Ah kje pa, bo desi to v “znastvenih ” črevah vse razložil. Samo ne vem kdaj ima cajt potem živet, če bi vse počel po sekundah, od merjenja in preračunavanja kalorijc in maščobc, pa do podrobnosti vadb. Ljudje so res čedalje bolj prfliknjeni, še posebej takrat, ko si domišljajo, da so pobrali nekaj pametnega.

hodila sem 5x tedensko uro in pol, vnos 1700kcal in v pol leta butnila dol 13 kg brez večjih odrekanj, vnos ca …še bolj, če greš v kakšen lažji hrib. Jaz ( LJ.) grem na Rožnik ali Klobuk in znese glih uro in pol gor in do.

je pa vse odvisno kok poješ…če boš vnesla več kot 2000 kcal ne boš shujšala nič. Boš le ohranjala zdajšnjo težo.

To kar piše Desi je teorija. Sicer čisto strokovna in utemeljena, ampak teorija.

Ki žal večini ljudi, ki želijo shujšat, prav nič ne pomaga. Žal te na tem tečaju za pomožnega trenerja (karkoli naj bi to že bilo), niso naučili, kako se dela s strankami in kako uspešno teorijo spraviti v prakso. In predvsem tega, da ljudem, ki pridejo k tebi po nasvet ni treba vsega v nulo razložit, ker jih to enostavno ne zanima, niti jim tega ne treba vedet. Še najmanj pa potrebujejo to, da jim na vsak način skušaš dopovedati, da se motijo. Čeprav imajo drugačno osebno izkušnjo.

In smo pri tem kar piše viharni, ki se ne sklicuje na nobeno teorijo, ampak na zdravo pamet, kar zna biti v tem primeru celo bolj uspešno.

Gre za spremembno rutine, uvajanje novih, bolj zdravih navad in opuščanje starih. Kar je v teoriji sila enostavno v praksi pa, vsaj za večino, nenormalno težko. Ker če bi bilo lahko, ne bi bil nihče debel.

https://www.facebook.com/boljezame

PODPIS

New Report

Close