Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek HOJS se je dogovoril: Na južno mejo prihajajo tuji policisti. Kakšna pooblastila bodo imeli?

HOJS se je dogovoril: Na južno mejo prihajajo tuji policisti. Kakšna pooblastila bodo imeli?


meni se zdi, da se v tej vladi trudijo, pa saj tudi v prejšnji so se, ampak v tej se kar precej trudijo, koliko berem medije in spremljam rezultate o gospodarski rasti in manjši brezposelnosti. Škoda edino da niso bolj podjetni in bi raje rekli EU, da jim dajo dodatna sredstva in bi Šengensko mejo varovali z svojimi rezervnimi policaji in vojaki. Če bi sami varovali bi lahko dobili veliko dodatnih denarnih sredstev od EU in bi na ta način tudi lahko kupili dodatno opremo in še verjetno ostalo bi za druge investicije. Če je država suverena bi nekako morala sama varovati meje ampak še vedno bolje, da pomagajo policaji iz ostalih držav kot da ni nobenega nadzora meje. Države obstajajo že več tisoč let in če so zakoni, naj bi se spoštovali. Tudi jaz ne morem kar tako iti v katerokoli Afriško ali Azijsko državo, zakaj bi bila Evropa drugače. Na svetu je nekaj miljard zelo bogih in revnih ljudi in bolj humanitarno je, da se jim pomaga v njihovih državah in se tam vlaga v razvoj in industrijo kot pa da se jih uvaža in izkorišča, njihove države pa potem ostajajo brez kadra in potem nastaja takoimenovana luknja in beg možganov in delavcev. Ko je cel svet vlagal v Kitajsko in selil tja proizvodnjo so danes ena najbolj vplivnih držav na svetu in država v kateri se je standard zadnjih 20 let najbolj povečal na svetu. Če bi vlagali v Afriko, revnejše Azijske in J Ameriške države, bi se zgodilo isto in bi tudi standard tam zrastel in nihče niti želje ne bi imel odditi. Tisti ki so zagovorniki uvoza delovne sile, so zagovrniki “kraje” kadra revnejšim državam. Revnejša država naredi nek kader, bogatejša mu ponudi dobro plačo in potem ta kader oddide. Je to prav in moralno? Mislim da ne…

Mah, lahko bi imeli kmete/graničarje ali pa bi reaktivirali Uskoke – pravoslavce (nekaj jih še živi v Beli Krajini, ostale bi nabrali po balkanskih blokih po Sloveniji, pa tega retardiranca, ki po MON piše o srbskih zmagah, obvezno vključiti), kot sem že predlagal in jih obuli v opanke z vibram podplatom.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Nisem ti jaz kriv,[/quote]

Pikulet napisal, … 8. sep. 2021 ob 22:33

Nisem ti jaz kriv, če pri 60 letih še vedno ne ločiš med policijo in vojsko.

Prapizda pa skuša partizanske zločine zrelativizirati in opravičevati z zločini druge strani.

Po njeno je čisto ok partizansko štafetno posilstvo, pač v stilu ker če je pa Rožman bil na domobranski prisegi, potem pa lahko? Pač močno zblojena. Pa Rožmana med prisego niti tam ni bilo,

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
————————————————————————————————————————————
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Pikulet,

joj, joj, joj, kaj vidim, a je to mogoče, da si eno verno bitje privošči izustiti besedo,
“Prapizda”, … … vsak jim pride prav. da jih le zagovarja.

Ja, resnično si “pezdetek”, ko zagovarjaš izdajalcev Slovencev.

Vsi vedo, da je bil škof dr. Gregorij Rožman, ves čas druge svetovne vojne od 1941 – 1945, zelo vpleten z njegovo “KATOLIŠKO AKCIJO”.
Sem videla, da so ti prilepili nekaj fotografij, kako se škof Rožman lepo smehlja okupatorjem.

Še kratek zapis iz knjige:
H. James Burgwyn je profesor zgodovine na West Chester University, …

Pri ustanovitvi MVAC je imela odločilo vlogo ljubljanska škofija. Osebno in prepričljivo dejavnost škofa Rožmana je še dodatno pritegnila v enote MVAC člane Katoliške akcije in še tiste duhovnike, ki dotlej se še niso angažirali. Treba je poudariti, da duhovniki niso bili v teh enotah vojni kurati, temveč kot podčastniki ali poveljniki enot MVAC. Tako je že 1. septembra 1942 prejelo poveljstvo II. armade zahtevalo poveljstvo XI. korpusa za dodelitev pištol za oborožitev duhovnikov, organizatorjev ali poveljnikov MVAC. Bojne – ofenzivne operacije italijanske vojske večjega obsega so se ob sodelovanju naraščajočih slovenskih kolaborantskih enot pričele že junija 1942 in so trajale vse do zloma italijanske vojske. Zadnja vojna poročila s terena v štab XI. korpusa italijanske vojske nosijo datum 7. september 1943.

V jeseni 1942 pa so postale enote MVAC že operativne. Bile so lokalno razporejene ob italijanskih posadkah, pod nadzorom in poveljstvom italijanske vojske, in so od tedaj povsem organizirano sodelovale v ofenzivah proti partizanskih operacijah.

To je samo en delček iz knjige tujega zgodovinarja. V knjigi ve veli slik.
Vzemi v roke knjigo, preberi vsebino, pa slikce preglej!

Pa bolj kulturno se izražaj, že dolgo berem tvoje neprimerne besede.


Kolikor meni zgleda še zmeraj jokate za letom 45 in se niste premaknili niti za mesec od zadnjega klanja, ki ste ga zganjali na Koroškem. Rdeči imajo prav.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain


Kolikor meni zgleda še zmeraj jokate za letom 45 in se niste premaknili niti za mesec od zadnjega klanja, ki ste ga zganjali na Koroškem. Rdeči imajo prav.
[/quote]

Jaz nisem klal na Koroškem.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Pikulet napisal:
Medtem ko prapizda neumorno našteva partizanske zločine,

– smo pa mi v 21. stoletju in skušamo zaščititi mejo. Pred ilegalnimi migranti, teroristi in komunisti.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
“””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””˛

Pikulet,
hahahahahahahahahaha…………………………………………………………………………………….
Sem že večkrat napisala, da me tiste vaše žaljivke prov nič ne bolijo.
Hvaležno vam že dolgo vračam, “podobne cvetke”, ker to ste pač vi, nesramni izobraženci. Takšne vernike ima RKC, joj, joj, joj. Boste morali v mašne bukve in Biblijo pogledat.

Zamešal si, …….
Jaz PRABABI, nisem nikjer neumorno naštevala partizanske zločine. našteval si jih ti.

Jaz sem pisala, da poglejte še svoje, pred svojim pragom počistite, ker svojih ne vidite. Lažnega štajerskega bataljona pa sploh ne omenjate! In prav vaš LŠB, je počel tiste svinjarije, ko jih opisuješ ti.

Že v mesecu maju, so LŠB poslali v Gorjance klerofašisti, ljubljanski. Mimo vednosti Italijanov.
Ponujali ste Italijanom pomoč, pa se niso odločili. Šele ob roški ofenzivi, so Italijani pristali in oborožili Vaške straže. MVAC, so se imenovale. Italijani so jih oblekli, oborožili in tudi plačo so prejemali.
Tudi iz tiste knjige, ko sem ti napisala zgoraj, piše tuji zgodovinar o Štajerskem bataljonu.
Pa še veliko o drugih delih, je napisano. Kje pa, hm, hm, mh, ja, to vi ne berete. Slik je tudi v knjigi veliko.
Imate srečo, da PRABABI vseh računalniških inovacij ne obvladam.

Tole je pa zapis, kako se je škof Rožman pogovarjal o oborožitvi vaških straž z Ruggerom:

“Povedal vam bom odkrito, kaj jaz mislim o MAVC. Nisem Slovenec, a tako gledam na Slovence in njihov boj: MVAC nam Italijanom mnogo pomaga … a med vami Slovenci ustvarja takšno sovraštvo, da ga petdeset let ne boste mogli odpraviti.”

To še ni vse, kar je bilo pregovarja pred ustanovitvijo MVAC. Obstaja tudi Mussolinijeva izjava v zvezi z oborožitveno kolaboracijo! …

To, pa drugič!
Lp. od PRABABI
Opala :- po tvoje Prapizda

Sploh ne trdim tega. Nacisti, fašisti in slovenski kolaboranti so naredili veliko svinjarij.

Jaz trdim, da partizanskih zločinov ni mogoče opravičevati z zločini nacifašistov.
[/quote]

Seveda ne. To, kar ti ves čas počneš, je, da nacifašistične zločine opravičujem s partizanskimi.

Boš to že enkrat dojel ali še kar dalje gojil svoje?

Če boš še dalje gojil svoje, pa vsaj napiši še logično razlago, kako so kasnejši partizanski zločini sprožili prejšnje nacifašistične.

Pa dobr no A CIST V VSAKI TEMI je treba vlect drugo svetovno vojno ven????
Sej ste totalno zaciklani, tole je ze bolezensko, to ne more biti normalno.
Kaj imata hojs in danasnja meja z drugo vojno?? Kaj??
Naredte si svojo temo, eno sem vam jaz odprla, pa vzemte svoje kanglce in lopatke in se pejte tja igrat.

Aja, se moje mnenje o tej temi: hojsek je “prelisicil’ ze veliko slovenskih zakonov, postopkov, pravil, moralnih nacel, celo ustavo. To se v sedanjem sistemu steje pod zasluge, menda.
Drugje in pod drugo vlado bi bil pa za v zaporu.

Seveda ne. To, kar ti ves čas počneš, je, da nacifašistične zločine opravičujem s partizanskimi.

Boš to že enkrat dojel ali še kar dalje gojil svoje?

Če boš še dalje gojil svoje, pa vsaj napiši še logično razlago, kako so kasnejši partizanski zločini sprožili prejšnje nacifašistične.
[/quote]

Zločine so delali tako nacifašisti, kolaboranti kot partizani.

Medtem ko so grozodejstva okupatorja in njegovih pomagačev seveda zelo zavržna, ampak nekako logična (tuji okupator uničuje avtohotno prebivalstvo), je toliko bolj odurno in ogabno, da so se partizani spravljali na svoje lastne ljudi, da so Slovenke štafetno posiljevali, svoje lastne Slovence razčetverjali in brutalno mučili. Seveda je bila zraven tudi obvezna rekvizicija. Po domače rop vrednih stvari.

Da je okupator zaradi svoje bolne ideologije moril Jude in Rome, vemo. Grozljivo in vsega obsojanja vredno.

Bolno in nerazumljivo je, da so genocid nad Romi izvajali tudi partizani in to še bolj zagreto kot nacifašistični okupator. Do sedaj so znani kar štirje partizanski genocidni pokoli. Pobijali so moške, ženske, otroke, tudi zelo majhne, stare 2, 4 leta, tudi nosečnice in celo pse.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Med vojsko in policijo je veeelika razlika, prav zato pa prihajajo tuji policisti, sicer bi naša vojska delala te fore. Rdeč si bedak, mali ti je korenjak, kriv kot nemški Krummlauf uvenelo visi, tvoj možgan veni, veni.
[/quote]

Med policijo in vojsko je lahko zelo majhna ali pa zelo velika razlika. Da dam samo dva primera:
– med vojno v Sloveniji so policisti (policijski specialci) bili tisti, ki so onesposobili vojaške specialce, ki jih poslali mislim, da iz Niša. Celotna TO ni imela kadra, ki bi se jim zoperstavil.
– če pa primerjamo prometnega policista in pa vojaškega specialca, potem pa je zadeva jasna – imata povsem drugačne zadolžitve in sta neprimerljiva.

Policijski specialci so v urbanem okolju povsem primerljivi z vojaškimi specialci, mislim, da jih celo prekašajo. V primeru, da bi recimo Poljska in Madžarska poslala v Slovenijo recimo 1.000 ali več policijskih specialcev, bi to lahko pomenilo vse pogoje za okupacijo Slovenije.

Med policijo in vojsko je lahko zelo majhna ali pa zelo velika razlika. Da dam samo dva primera:
– med vojno v Sloveniji so policisti (policijski specialci) bili tisti, ki so onesposobili vojaške specialce, ki jih poslali mislim, da iz Niša. Celotna TO ni imela kadra, ki bi se jim zoperstavil.
– če pa primerjamo prometnega policista in pa vojaškega specialca, potem pa je zadeva jasna – imata povsem drugačne zadolžitve in sta neprimerljiva.

Policijski specialci so v urbanem okolju povsem primerljivi z vojaškimi specialci, mislim, da jih celo prekašajo. V primeru, da bi recimo Poljska in Madžarska poslala v Slovenijo recimo 1.000 ali več policijskih specialcev, bi to lahko pomenilo vse pogoje za okupacijo Slovenije.
[/quote]

Ja, samo da policijski specialci nimajo tankov, bojnih vozil pehote (moti se, kdor misli, da to ni za v mesto), minometov, cevne in raketne artilerije, letal, bojnih helikopterjev, protiletalskega orožja, min, bojnih dronov. Če so polcijski ‘špecialci’ mogoče kos kakšni res lahko obroženi pehoti, se to hitro neha, saj jih težko obroženi rezervisti zlahka spucajo. V mestu ali sredi polja.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Saj kdo brani, da pošljejo trenutne policaje na mejo. Aja, režimu je bolj nujno, da se izvaja represijo nad državljani. Potem pa imamo situacije kot je bila zdaj v Kopru, kjer je bilo nagužvano policije, ki nam širi virus po obali, protestnika pa praktično nobenega, samo zijala, ki so mislila, da je bila kakšna nesreča. Hojskaška optimizacija na vrhuncu.

Nisem ti jaz kriv, če pri 60 letih še vedno ne ločiš med policijo in vojsko. Prapizda pa skuša partizanske zločine zrelativizirati in opravičevati z zločini druge strani. Po njeno je čisto ok partizansko štafetno posilstvo, pač v stilu ker če je pa Rožman bil na domobranski prisegi, potem pa lahko? Pač močno zblojena. Pa Rožmana med prisego niti tam ni bilo, btw.
[/quote]

žalostno, s prvo besedo v drugem stavku si se spustil na njegov nivo😵

SDSovke, NSIjevke, SMCjevke in SNSjevke se že veselijo madžarskih in poljskih kerlcov. Bodo poskrbeli za njih, če njihovi Janezi tega ne zmorejo.

Pikulet napisal:
Medtem ko prapizda neumorno našteva partizanske zločine,

– smo pa mi v 21. stoletju in skušamo zaščititi mejo. Pred ilegalnimi migranti, teroristi in komunisti.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
“””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””˛

Pikulet,
hahahahahahahahahaha…………………………………………………………………………………….
Sem že večkrat napisala, da me tiste vaše žaljivke prov nič ne bolijo.
Hvaležno vam že dolgo vračam, “podobne cvetke”, ker to ste pač vi, nesramni izobraženci. Takšne vernike ima RKC, joj, joj, joj. Boste morali v mašne bukve in Biblijo pogledat.

Zamešal si, …….
Jaz PRABABI, nisem nikjer neumorno naštevala partizanske zločine. našteval si jih ti.

Jaz sem pisala, da poglejte še svoje, pred svojim pragom počistite, ker svojih ne vidite. Lažnega štajerskega bataljona pa sploh ne omenjate! In prav vaš LŠB, je počel tiste svinjarije, ko jih opisuješ ti.

Že v mesecu maju, so LŠB poslali v Gorjance klerofašisti, ljubljanski. Mimo vednosti Italijanov.
Ponujali ste Italijanom pomoč, pa se niso odločili. Šele ob roški ofenzivi, so Italijani pristali in oborožili Vaške straže. MVAC, so se imenovale. Italijani so jih oblekli, oborožili in tudi plačo so prejemali.
Tudi iz tiste knjige, ko sem ti napisala zgoraj, piše tuji zgodovinar o Štajerskem bataljonu.
Pa še veliko o drugih delih, je napisano. Kje pa, hm, hm, mh, ja, to vi ne berete. Slik je tudi v knjigi veliko. [/quote]

Imate srečo, da jaz, PRABABI vseh računalniških inovacij ne obvladam, bi še slike dobil.

Tole je pa zapis, kako se je škof Rožman pogovarjal o oborožitvi vaških straž z Ruggerom:

“Povedal vam bom odkrito, kaj jaz mislim o MAVC. Nisem Slovenec, a tako gledam na Slovence in njihov boj: MVAC nam Italijanom mnogo pomaga … a med vami Slovenci ustvarja takšno sovraštvo, da ga petdeset let ne boste mogli odpraviti.”

To še ni vse, kar je bilo pregovarjanja pred ustanovitvijo MVAC.
Obstaja tudi Mussolinijeva izjava v zvezi z oborožitveno kolaboracijo! …[/u]

To, pa drugič!
Lp. od PRABABI
Opala :- po tvoje Prapizda
========================

Pikulet,
NADALJUJEM – OBLJUBLJENO! Še Mussolinija.

Omenila sem že, da Italijani niso nikakor pristali za oborožitev kolaboracije.
Za oborožitev so že prosili z Ehrclihovo spomenico.
V dokumentih iz časa priprav na italijansko “roško” ofenzivo na osvobojeno ozemlje na Notranjskem in Dolenjskem lahko opazimo, da general Robotti govori, da gre tu “osvoboditev Slovenije”. Italijani v rekoči rabi imenovali Ljubljansko provinco (pokrajino) kar Slovenijo. To jim je bilo bolj priročno, pojasnjuje Marco Cuzzi. In seveda je tudi Robotti mislil na “osvoboditev” te italijanske “Slovenije” – za Italijo, na njeno “osvoboditev” pred slovenskimi borci Osvobodilne fronte – partije – partizani. In za ta boj proti OF se je Italijanom ponujalo sodelovanje “belogardistov, kakor so jih sami – tudi imenovali, ko so jih v nekaj posameznih primerih (Št. Jošt nad Vrhniko, Št. Vid na Blokah) v mesecu juliju 1942 že oborožili. Kmalu tudi v večjem obsegu.
Ob tem ustanavljanju oboroženih oddelkov še bolj na lastno pest in o njihovem še vedno nesistematičnem vsiljevanju italijanski vojski na terenu sta od SLS pooblaščena organizatorja, Načelnik Rudolf Smersu, in ing. Sodja, osebno zdržema obveščala škofa, ugotavlja njegova zagovornica ga. Tamara Griesser – Pečar (Rožmanov proces, 1124 – 115).
Zadržanost Italijanov do te za njihovo vojaško imperialno domišljavost ponižujoče ponudbe je omilila potreba po pomoči domačinov pri nadaljnjem izvajanju velike poletne (roške) ofenzive.

A so morali prej vprašati samega Mussolinija. Ta jih je opozoril, da gre za okupatorjevo uslugo kolaboracionistom in ne narobe!!!

A ko in ker je potreba italijanskega vojaštva postala dovolj velika, sta se generala Roatta in Rabotti za dogovor za obveznejše in stalne oblike kolaboracije razpoložljivih Slovencev z Italijani obrnila na naslov, ki je bil po njunem mnenju pravi:
na škofa Rožmana. In ker so jima ta vrata res bila (vz)trajno odprta, je to pripeljalo do spomenice, ki jo je škof Rožman izročil generalu Robottiju 12. septembra 1942.

Spomenica z dne 12. septembra 1942 je vsebinsko povsem razločno ¸ponudba za organizacijo trajnega načina vojaškega in politično policijskega sodelovanja z okupantovo oblastjo, za ustanavljanje in nadaljnji razvoj MVAC – Vaških straž, tako, da poseben komentar ni potreben.
K temu sodijo tudi škofove razlage, ki jih je moč razbrati v dok. 14 in ki so prav tako direktne in vsebinsko razločne.
Velja pa vendar navesti, kaj je o okoliščinah, v katerih je škof vodil dogovore, zapisal zgodovinar Tone Ferenc, v letu 1985:
“Kaže, da so ga k temu spodbudili vpliv nekaterih reakcionarnih ljudi iz njegove okolice, partizanska usmrtitev nekaterih duhovnikov na osvobojenem ozemlju in končno Roattove in Robottijeve grožnje ob njunem obisku avgusta, da bo italijanska vojska požgala tudi tudi vso Ljubljansko pokrajino, če je ne bo mogla pomiriti drugače.
Ferenc tu vključuje podatek, da je britansko zunanje ministrstvo bilo obveščeno, da je general Roatta “24. avgusta 1942 povedal ljubljanskemu škofu, da bodo Italijani požgali vso Ljubljansko pokrajino.”
Ferenc še dodaja, da je za Roattove grožnje škofu zvedel tudi kolegij VOS OF v Ljubljani in o tem takole poročal centralnemu komiteju KPS:
“Roatta je grozil, da bo izselil 60.000 Slovencev, Robotti pa, da bodo pobili 300.000.
Škof je bil zelo poparjen in 12. septembra se je v škofiji vršila anketa .” (524-525)
[/b]

Vsekakor je umestno k tematiki obeh dokumentov, 11 in 12, dodati mnenje, ki ga je četrt stoletja po njunem odkritju izrazil njun odkritelj prof. J. Tomasevich. V svoji drugi knjigi , v kateri bolj temeljito kot kdorkoli drug dotlej, obravnava vprašanje, še enkrat izčrpneje predstavi, nato pa ugotovi, da izničuje točko 7. Rožmanovega zagovora, v katerem ta zanika svojo vpletenost v ustanovitev Vaških straž (MVAC) in trdi, da nikoli ni imel kakega stika z italijanskimi poveljniki v zvezi z njimi (Jozo Tomasevich, War and Revvolution in Jugoslavia, 1941 – 1945; Occupation and Colaboration , Stanford University Press, Stanford, California 2001)
======================
Več si preberi:
Knjiga,
Škof Rožman v zgodovini

žalostno, s prvo besedo v drugem stavku si se spustil na njegov nivo😵
[/quote]
Nemogoče. Je bil že preden sem začel pisat, precej pod mojim nivojem.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Ja, samo da policijski specialci nimajo tankov, bojnih vozil pehote (moti se, kdor misli, da to ni za v mesto), minometov, cevne in raketne artilerije, letal, bojnih helikopterjev, protiletalskega orožja, min, bojnih dronov. Če so polcijski ‘špecialci’ mogoče kos kakšni res lahko obroženi pehoti, se to hitro neha, saj jih težko obroženi rezervisti zlahka spucajo. V mestu ali sredi polja.
[/quote]

Niški specialci, ki so jih naši policijski specialci polovili kot mačka miši, so bili vse kaj drugega kot pa rezervisti, pa vendar niso imeli možnosti proti policijskim specialcem.
Težko oboroženi rezervisti imajo prednost le pri frontalnem napadu. Pri mestnih bojih pa le v primeru totalne vojne, kjer prej z artiljerijo ali letalstvom uničiš temeljno infrastrukturo. Vidm, da nekaterim desničarjem kar prihaja ob misli na raketiranje ali bombardiranje Ljubljane, Maribora, Gorice, Kopra,…. Zavedati se je potrebno tudi, da rezevisti praviloma nimajo tankov, letal in težke artiljerije.

Niški specialci, ki so jih naši policijski specialci polovili kot mačka miši, so bili vse kaj drugega kot pa rezervisti, pa vendar niso imeli možnosti proti policijskim specialcem.
Težko oboroženi rezervisti imajo prednost le pri frontalnem napadu. Pri mestnih bojih pa le v primeru totalne vojne, kjer prej z artiljerijo ali letalstvom uničiš temeljno infrastrukturo. Vidm, da nekaterim desničarjem kar prihaja ob misli na raketiranje ali bombardiranje Ljubljane, Maribora, Gorice, Kopra,…. Zavedati se je potrebno tudi, da rezevisti praviloma nimajo tankov, letal in težke artiljerije.
[/quote]

Niških specialcev sploh ni bilo v Sloveniji. :)))))))))))))) pravljica, ki se še kar vleče in vleče.

Težko oboroženi rezervisti imajo prednost čisto povsod, tudi v mestnih bojih.

Kje ti živiš? Mestni boji so v Siriji in Iraku novo vstajenje tanka T-55, ima kratko cev in zelo natančen top. Mi bedaki smo jih pa razprodali.

Ponosni potomci ste total nesposobni, niste sposobni niti ene spodobne blokade te vlade, sprijaznite se s tem da so desničarji pametnejši od vas, že vaši predniki so bili neumni zato pa so bili hlapci, vi pa niste nič bolj pametni, imate samo to srečo da va poznanstva in kvazi izobrazbe še omogočajo udobne službe, kmalu pa tudi tega zaradi digitalizacije ne boste imeli več, spet boste hlapci ali pa boste kradli.

Imate srečo, da jaz, PRABABI vseh računalniških inovacij ne obvladam, bi še slike dobil.

Tole je pa zapis, kako se je škof Rožman pogovarjal o oborožitvi vaških straž z Ruggerom:

“Povedal vam bom odkrito, kaj jaz mislim o MAVC. Nisem Slovenec, a tako gledam na Slovence in njihov boj: MVAC nam Italijanom mnogo pomaga … a med vami Slovenci ustvarja takšno sovraštvo, da ga petdeset let ne boste mogli odpraviti.”

To še ni vse, kar je bilo pregovarjanja pred ustanovitvijo MVAC.
Obstaja tudi Mussolinijeva izjava v zvezi z oborožitveno kolaboracijo! …[/u]

To, pa drugič!
Lp. od PRABABI
Opala :- po tvoje Prapizda
========================

Pikulet,
NADALJUJEM – OBLJUBLJENO! Še Mussolinija.

Omenila sem že, da Italijani niso nikakor pristali za oborožitev kolaboracije.
Za oborožitev so že prosili z Ehrclihovo spomenico.
V dokumentih iz časa priprav na italijansko “roško” ofenzivo na osvobojeno ozemlje na Notranjskem in Dolenjskem lahko opazimo, da general Robotti govori, da gre tu “osvoboditev Slovenije”. Italijani v rekoči rabi imenovali Ljubljansko provinco (pokrajino) kar Slovenijo. To jim je bilo bolj priročno, pojasnjuje Marco Cuzzi. In seveda je tudi Robotti mislil na “osvoboditev” te italijanske “Slovenije” – za Italijo, na njeno “osvoboditev” pred slovenskimi borci Osvobodilne fronte – partije – partizani. In za ta boj proti OF se je Italijanom ponujalo sodelovanje “belogardistov, kakor so jih sami – tudi imenovali, ko so jih v nekaj posameznih primerih (Št. Jošt nad Vrhniko, Št. Vid na Blokah) v mesecu juliju 1942 že oborožili. Kmalu tudi v večjem obsegu.
Ob tem ustanavljanju oboroženih oddelkov še bolj na lastno pest in o njihovem še vedno nesistematičnem vsiljevanju italijanski vojski na terenu sta od SLS pooblaščena organizatorja, Načelnik Rudolf Smersu, in ing. Sodja, osebno zdržema obveščala škofa, ugotavlja njegova zagovornica ga. Tamara Griesser – Pečar (Rožmanov proces, 1124 – 115).
Zadržanost Italijanov do te za njihovo vojaško imperialno domišljavost ponižujoče ponudbe je omilila potreba po pomoči domačinov pri nadaljnjem izvajanju velike poletne (roške) ofenzive.

A so morali prej vprašati samega Mussolinija. Ta jih je opozoril, da gre za okupatorjevo uslugo kolaboracionistom in ne narobe!!!

A ko in ker je potreba italijanskega vojaštva postala dovolj velika, sta se generala Roatta in Rabotti za dogovor za obveznejše in stalne oblike kolaboracije razpoložljivih Slovencev z Italijani obrnila na naslov, ki je bil po njunem mnenju pravi:
na škofa Rožmana. In ker so jima ta vrata res bila (vz)trajno odprta, je to pripeljalo do spomenice, ki jo je škof Rožman izročil generalu Robottiju 12. septembra 1942.

Spomenica z dne 12. septembra 1942 je vsebinsko povsem razločno ¸ponudba za organizacijo trajnega načina vojaškega in politično policijskega sodelovanja z okupantovo oblastjo, za ustanavljanje in nadaljnji razvoj MVAC – Vaških straž, tako, da poseben komentar ni potreben.
K temu sodijo tudi škofove razlage, ki jih je moč razbrati v dok. 14 in ki so prav tako direktne in vsebinsko razločne.
Velja pa vendar navesti, kaj je o okoliščinah, v katerih je škof vodil dogovore, zapisal zgodovinar Tone Ferenc, v letu 1985:
“Kaže, da so ga k temu spodbudili vpliv nekaterih reakcionarnih ljudi iz njegove okolice, partizanska usmrtitev nekaterih duhovnikov na osvobojenem ozemlju in končno Roattove in Robottijeve grožnje ob njunem obisku avgusta, da bo italijanska vojska požgala tudi tudi vso Ljubljansko pokrajino, če je ne bo mogla pomiriti drugače.
Ferenc tu vključuje podatek, da je britansko zunanje ministrstvo bilo obveščeno, da je general Roatta “24. avgusta 1942 povedal ljubljanskemu škofu, da bodo Italijani požgali vso Ljubljansko pokrajino.”
Ferenc še dodaja, da je za Roattove grožnje škofu zvedel tudi kolegij VOS OF v Ljubljani in o tem takole poročal centralnemu komiteju KPS:
“Roatta je grozil, da bo izselil 60.000 Slovencev, Robotti pa, da bodo pobili 300.000.
Škof je bil zelo poparjen in 12. septembra se je v škofiji vršila anketa .” (524-525)
[/b]

Vsekakor je umestno k tematiki obeh dokumentov, 11 in 12, dodati mnenje, ki ga je četrt stoletja po njunem odkritju izrazil njun odkritelj prof. J. Tomasevich. V svoji drugi knjigi , v kateri bolj temeljito kot kdorkoli drug dotlej, obravnava vprašanje, še enkrat izčrpneje predstavi, nato pa ugotovi, da izničuje točko 7. Rožmanovega zagovora, v katerem ta zanika svojo vpletenost v ustanovitev Vaških straž (MVAC) in trdi, da nikoli ni imel kakega stika z italijanskimi poveljniki v zvezi z njimi (Jozo Tomasevich, War and Revvolution in Jugoslavia, 1941 – 1945; Occupation and Colaboration , Stanford University Press, Stanford, California 2001)
======================
Več si preberi:
Knjiga,
Škof Rožman v zgodovini
[/quote]

Ja, tudi pri Sodražici so partizani poklali skupino Romov. Genocidni zločinski poboj.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Ja, tudi pri Sodražici so partizani poklali skupino Romov. Genocidni zločinski poboj.
[/quote]

Pikulet napisal: … 13. Apr. 2021 ob 22:15
“Ja, tudi pri Sodražici so partizani poklali skupino Romov. Genocidni zločinski poboj.” …
===========================================================================
“””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””

Pikulet,
Veliko sem ti napisala, … Odgovoril, pa nisi na noben podatek.
Izpostavil si samo Rome. Za Rome, cigančke, pa že od 1938 leta vem, da jih ne marate.

Za ostale žrtve, ko so bile tam tudi pobite, v času velike italijanske ofenzive MOLČIŠ. OFENZIVA, SE JE ZAČELA 16. JULIJA 1942, NA NOTRANJSKEM, in se nadaljevala proti Dolenjski.
Za ostale pobite, pa molčiš!!! … Zakaj!???
Ali zato, ker so v veliki italijanski ofenzivi sodelovale tudi VAŠKE STRAŽE – MVAC.???

Spominjam se, okrog pred BOŽIČEM, se je za ROME zavzemal Dr. Drnovšek, pa so ga Dolenjci zavračali, ko jim je pripeljal Kontejner, da ne bodo na mrazu. Video posnetek obstaja.
Tudi posvečeni gospodje jim niso dovolili, da bi bili pokopani na požegnani zemlji. Tam

Podatek: … Na Notranjskem, ki so zaradi številnih grozodejstev – samo do 6. avgusta pobili 486 ujetih partizanov in kmetov – pravzaprav bile kolonialni kazenski pohod na civilno
prebivalstvo!
VIR: Dr. Metod Mikuž, stran 389/65.
Partizanske vojske pa kljub temu niso uspeli streti in uničiti.

Jože Bajec, član katoliške akcije in Slovenske legije, je bele vojščake vodil po navodilih kaplana Malovrha-Breznika.

Medtem so Italijani nadaljevali svojo veliko ofenzivo. S črte Grahovo, Bloke, Sodražica.
…..
V višini Dan, je imela kratko borbo, v kateri je enega komunista ubila, zajela in nato ustrelila 24 komunistov. Na podlagi točnih informacij je bil zajet in justificiran neki Strle Franc. Uničenje tega je posebne važnosti, ker je bil eden najvplivnejših vodij komunistov v tem predelu. … Njegovo odstranitev je z zadovoljstvom sprejel nekomunistični del prebivalstva, ki sicer predstavlja manjšino. ….
Velika italijanska ofenziva je bila kruta, sprehodi se po straneh te knjige. Boš videl kdo so vodili borbo proti borcem, spodobi se!!!
Knjiga obsega 604 strani

Sedaj pa še, odpri citat in odgovori na moje pisanje:
– – Lažni štajerski bataljon, poglej, kdo so bili njegovi šefi in kaj so počeli, tri mesece so se skrivali in se izdajali za partizane.
Kapetan Dobrivoj Vasiljević, je izjavil: Naša nelegalnost je trajala kakih 90 dni, od 10 maja do 10 avgusta 1942.
10 avgusta je italijansko poveljstvo, po kapetanu Janku Debeljaku sklenilo sporazum, da nas podpre, z orožjem, moštvom in da nam dajo hrano. To število 80 ljudi je počasi raslo, orožje pa smo dobivali od Italijanov.
Kako je to število 80 ljudi raslo, pa v knjigi preberi.

— Izjava Ruggera, … 50 let ne boste pozabili sovraštva, … letos je že 80 let, koliko še???
— o Mussolinijevi izjavi, da je oborožitev kolaborantov usluga kolaborantom, ne Italijanom.
— Vse ti nisem naštela, ti ko si pameten, pa bi moral vse videti, spodobi se, da odgovoriš!

Aja, še tole, …
V Temi, se 8. aprila pisala, tebi odgovarjala, nekaj je zaštekalo, ne gor, ne dol, ne sem in tja, hahaha, kaj je bilo? Točko 3 nisem dokončala. Šlo je naprej…… Točka 4, je ostala prazna.

Pisati sem začela na novo, da vidim, kaj bo, se je sprostilo, kar precej napisala.
Še ste pisali, pa slike gledali, sem videla po štirih dneh. Nisem še uspela do tja.
preveč je branja in čas pride za spanje.

Počasi se daleč pride, bom šla tudi še tja, da vidim, kaj te žuli tam.

Desničarji so znanstveno dokazano manj inteligentna skupina ljudi:

Over the past decade, several studies have shown that people who tend to hold more conservative views score low on measures of intelligence.

https://theconversation.com/do-smart-people-tend-to-be-more-liberal-yes-but-it-doesnt-mean-all-conservatives-are-stupid-57713

https://www.livescience.com/18132-intelligence-social-conservatism-racism.html

itd.

Spet se en levak napenja. Če je kdo neumen, so to levaki, saj niti ne vedo, da človek potrebuje močnega vodjo, takšnega kot je gospod Janez Janša, da mu pokaže pravo pot in pravo mišljenje.

Pikulet napisal: … 13. Apr. 2021 ob 22:15
“Ja, tudi pri Sodražici so partizani poklali skupino Romov. Genocidni zločinski poboj.” …
===========================================================================
“””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””””

Pikulet,
Veliko sem ti napisala, … Odgovoril, pa nisi na noben podatek.
Izpostavil si samo Rome. Za Rome, cigančke, pa že od 1938 leta vem, da jih ne marate.

Za ostale žrtve, ko so bile tam tudi pobite, v času velike italijanske ofenzive MOLČIŠ. OFENZIVA, SE JE ZAČELA 16. JULIJA 1942, NA NOTRANJSKEM, in se nadaljevala proti Dolenjski.
Za ostale pobite, pa molčiš!!! … Zakaj!???
Ali zato, ker so v veliki italijanski ofenzivi sodelovale tudi VAŠKE STRAŽE – MVAC.???

Spominjam se, okrog pred BOŽIČEM, se je za ROME zavzemal Dr. Drnovšek, pa so ga Dolenjci zavračali, ko jim je pripeljal Kontejner, da ne bodo na mrazu. Video posnetek obstaja.
Tudi posvečeni gospodje jim niso dovolili, da bi bili pokopani na požegnani zemlji. Tam

Podatek: … Na Notranjskem, ki so zaradi številnih grozodejstev – samo do 6. avgusta pobili 486 ujetih partizanov in kmetov – pravzaprav bile kolonialni kazenski pohod na civilno
prebivalstvo!
VIR: Dr. Metod Mikuž, stran 389/65.
Partizanske vojske pa kljub temu niso uspeli streti in uničiti.

Jože Bajec, član katoliške akcije in Slovenske legije, je bele vojščake vodil po navodilih kaplana Malovrha-Breznika.

Medtem so Italijani nadaljevali svojo veliko ofenzivo. S črte Grahovo, Bloke, Sodražica.
…..
V višini Dan, je imela kratko borbo, v kateri je enega komunista ubila, zajela in nato ustrelila 24 komunistov. Na podlagi točnih informacij je bil zajet in justificiran neki Strle Franc. Uničenje tega je posebne važnosti, ker je bil eden najvplivnejših vodij komunistov v tem predelu. … Njegovo odstranitev je z zadovoljstvom sprejel nekomunistični del prebivalstva, ki sicer predstavlja manjšino. ….
Velika italijanska ofenziva je bila kruta, sprehodi se po straneh te knjige. Boš videl kdo so vodili borbo proti borcem, spodobi se!!!
Knjiga obsega 604 strani

Sedaj pa še, odpri citat in odgovori na moje pisanje:
– – Lažni štajerski bataljon, poglej, kdo so bili njegovi šefi in kaj so počeli, tri mesece so se skrivali in se izdajali za partizane.
Kapetan Dobrivoj Vasiljević, je izjavil: Naša nelegalnost je trajala kakih 90 dni, od 10 maja do 10 avgusta 1942.
10 avgusta je italijansko poveljstvo, po kapetanu Janku Debeljaku sklenilo sporazum, da nas podpre, z orožjem, moštvom in da nam dajo hrano. To število 80 ljudi je počasi raslo, orožje pa smo dobivali od Italijanov.
Kako je to število 80 ljudi raslo, pa v knjigi preberi.

— Izjava Ruggera, … 50 let ne boste pozabili sovraštva, … letos je že 80 let, koliko še???
— o Mussolinijevi izjavi, da je oborožitev kolaborantov usluga kolaborantom, ne Italijanom.
— Vse ti nisem naštela, ti ko si pameten, pa bi moral vse videti, spodobi se, da odgovoriš!

Aja, še tole, …
V Temi, se 8. aprila pisala, tebi odgovarjala, nekaj je zaštekalo, ne gor, ne dol, ne sem in tja, hahaha, kaj je bilo? Točko 3 nisem dokončala. Šlo je naprej…… Točka 4, je ostala prazna.

Pisati sem začela na novo, da vidim, kaj bo, se je sprostilo, kar precej napisala.
Še ste pisali, pa slike gledali, sem videla po štirih dneh. Nisem še uspela do tja.
preveč je branja in čas pride za spanje.

Počasi se daleč pride, bom šla tudi še tja, da vidim, kaj te žuli tam.
[/quote]

Pikulet,
se je zgubu, nič ni odgovuru.
Pa na toliko ima za odgovoriti, v citatu je kar veliko napisanega.

Sem sinoči pozno pogledala, tam po Bosni, se borba in še drugje.

Danes je 20. april, ja pred 77. leti so domobranci prisegli Hitlerju in še 30. januarja 1945.
Pikulet, pa laže, da Dr. škofa Gregorija ni bilo tam, bil je bil, sliko so mu že drugi pokazali..
Jaz, pa mu bom, napisala, kaj je dejal, nemški Oberster Kommisar ljubljanske province, po zlomu Italije, ko sta se srečala in sodelovala, kot preje z Italijani.

Mislil sem, da je pred menoj kakšen škof iz srednjega veka, eden od tistih, ki so vodili zoper cesarja papežev boj za posvetno oblast, včasih pa prav nasprotno …”

Zapisano na strani 27,
povzetek iz knjige, H. Jamesa Burgwyna.

Pikulet!
Sedaj pa še, odpri citat in odgovori na moje pisanje: 20. aprila sem te opomnila, ODGOVORI!

GLEDE, DA SI ME OZMERJAL, s “prapizdo”, bodi pošten in odgovori na spodje pisanje, že zelo dolgo čakam. tisto kar je v citatu je od 8. aprila, spodnje pa od 20. aprila.
Tole neprimerno cvetko zgoraj, ti pa hvaležno vračam, ker to si ti! V tvojem zeljniku je zrastla.

– – Lažni štajerski bataljon, poglej, kdo so bili njegovi šefi in kaj so počeli, tri mesece so se skrivali in se izdajali za partizane. Kaj so delali!? To so bili vojščaki klerofašistov. Razišči!!!
Ne podtikaj njihovih del, borcem NOB.
Kapetan Dobrivoj Vasiljević, član Štajerskega bataljona je izjavil: Naša nelegalnost je trajala kakih 90 dni, od 10 maja do 10 avgusta 1942.

10 avgusta je italijansko poveljstvo, po kapetanu Janku Debeljaku sklenilo sporazum, da nas podpre, z orožjem, moštvom in da nam dajo hrano. To število 80 ljudi je počasi raslo, orožje pa smo dobivali od Italijanov.
Kako je to število 80 ljudi raslo, pa v knjigi preberi.
==============
Izjava Ruggera, … 50 let ne boste pozabili sovraštva, … letos je že 80 let, koliko še???

o Mussolinijevi izjavi, da je oborožitev kolaborantov usluga kolaborantom, ne Italijanom

Vse ti nisem naštela, ti ko si pameten, pa bi moral vse videti, spodobi se, da odgovoriš!
==============
Aja, še tole, …
V Temi, se 8. aprila sem pisala, tebi odgovarjala, nekaj je zaštekalo, ne gor, ne dol, ne sem in tja, hahaha, kaj je bilo? Točko 3 nisem dokončala. Šlo je naprej…… Točka 4, je ostala prazna.

Pisati sem začela na novo, da vidim, kaj bo, se je sprostilo, kar precej napisala.
Še ste pisali, pa slike gledali, sem videla po štirih dneh. Nisem še uspela do tja.
preveč je branja in čas pride za spanje.

Počasi se daleč pride, bom šla tudi še tja, da vidim, kaj te žuli tam.

======================

Pikulet,
se je zgubu, nič ni odgovuru.
Pa na toliko ima za odgovoriti, v citatu je kar veliko napisanega.

Sem sinoči pozno pogledala, tam po Bosni, se borba in še drugje.

Danes je 20. april, ja, pred 77. leti so domobranci prisegli Hitlerju, na njegov rojstni dan in še 30. januarja 1945., na ta dan, pa je Hitler prišel na oblast.

Pikulet, pa laže, da Dr. škofa Gregorija ni bilo tam, bil je bil, sliko so mu že drugi pokazali..
Jaz, pa mu bom, napisala še, kaj je dejal, nemški Oberster Kommisar ljubljanske province, po zlomu Italije, ko sta se srečala in sodelovala, kot preje z Italijani.

Mislil sem, da je pred menoj kakšen škof iz srednjega veka, eden od tistih, ki so vodili zoper cesarja papežev boj za posvetno oblast, včasih pa prav nasprotno …”

Zapisano na strani 27,
povzetek iz knjige, H. Jamesa Burgwyna.

Pikulet,
ČAKAM, ČAČAM, odgovor!
PRABABI

New Report

Close