Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hormoni ali kaj?

Hormoni ali kaj?

Upam, da ktera lahko pomaga. Odkar vem imam probleme z zatekanjem, sploh poleti, tut ko sem bla noseča polna vode. Stara sem 46 in imam še menstruacijo, ampak očitno grem v cvet. Zdaj nisem več zatečena samo pred menzesom, zdej sem non stop. Pijem peteršiljev čaj, svašta delam pa ni boljš. Tudi koža je ratala mastna.

Ima katere podobne probleme, kako ste rešile?

 

Ja leta so že ta prava, da bi lahko bila v perimenopavzi. Si Bila pri ginekologinji, dala kri?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4176, 29.03.2022 ob 10:13

Ja leta so že ta prava, da bi lahko bila v perimenopavzi. Si Bila pri ginekologinji, dala kri?

Bila, dva meseca nazaj in je še vse ok za moja leta.

Opažam tudi, da se bolj utrujena, kar je loh tudi spomladanska utrujenost. Pa zaspala bi lahko vsak večer ob 8. Neki morm narest, ker je nevzdržno, predvsem res polne noge vode in okol trebuha.

Mislim da to ni zatekanje oz. zastajanje vode. Si v ta pravih letih, da se začneš “okrogliti”. Zgleda, da se pri ženskah pred in potem še bolj v menopavzi začne nabirati visceralna maščoba (v trebuhu, med notranjimi organi). Sem dala to skozi, delala teste, vseh sort. Pomaga samo dovolj malo jesti, predvsem čim manj OH. Jaz sem se spravila v red z dieto 5:2, sedaj itm pod 22 in zelo mi je pobralo tudi obseg pasu, tako da tisto “zatekanje😉” je popolnoma izginilo.

Odgovor na objavo uporabnika
Jonc nepr, 29.03.2022 ob 10:26

Mislim da to ni zatekanje oz. zastajanje vode. Si v ta pravih letih, da se začneš “okrogliti”. Zgleda, da se pri ženskah pred in potem še bolj v menopavzi začne nabirati visceralna maščoba (v trebuhu, med notranjimi organi). Sem dala to skozi, delala teste, vseh sort. Pomaga samo dovolj malo jesti, predvsem čim manj OH. Jaz sem se spravila v red z dieto 5:2, sedaj itm pod 22 in zelo mi je pobralo tudi obseg pasu, tako da tisto “zatekanje😉” je popolnoma izginilo.

Kaj je dieta 5:2? Lahko poveš kaj več? Sicer se gibam veliko in jem dokaj zdravo.

Sama sem imela enake težave, zraven me je še oblivalo in brez energije.

 

No, no, valjda znamo locit, kdaj gre za zatekanje in kdaj za debeljenje!

Ce pridobim 2kg iz danes na jutri in jih potem iz danes n jutri dobesedno polulam, to ni debeljenje!

Ce mi zalije gleznje, to sigurno ni speh, ampak voda!

 

In ja, avtorica, se tudi jaz spopadam s tem, imam zilno popuscanje, pac krcne zile dodajo svoje, a mislim, da niso samo vene, se mora se kaj drugega dogajat, tako da sem zdaj na tem, da razmisljam, katere preiskave naj bi si dala narediti, da se razcisti, zakaj toliko otekam. Zdravnik me ne jemlje resno, zanj so krcne zile vzrok tega in dokler jih ne operiram in se potem vidi stanje, me ne misli nikamor vec posiljat 🤦‍♀️

Zivim dokaj zdravo, seveda je vedno se nekaj prostora za izboljsanje, se trudim, s tezo nimam tezav, razen seveda, ko znam vcasih v treh dneh nabrati 6kg vode in jo potem v enem tednu polulam.

Avtorica, jaz bi rekla, da so kar hormoni. Sicer si očitno že gensko malo bolj pogojena k zatekanju ampak, če imaš zdaj konstantno težave je najbrž v tem problem. Si kaj razmišljala, da bi si šla preverit raven hormonov? Jaz sem si šla dve leti zapored, letos še nisem, ampak bom. Raje plačam, pa vem pri čem sem. Če ugotoviš po testih, da ti kaj fali v tej smeri pa pojdi do zdravnika ali pa vsaj poglej za kakšne prehranske dodatke. Ne čakaj, da bo samo od sebe kaj bolje, ker po vsej verjetnosti ne bo. Srečno.

Ne vem no, mene to zatekanje bolj spominja na kakšne težave z jetri? Mogoče rabiš detox jeter. Kaj pa psihično, si okej?

Odgovor na objavo uporabnika
Sonja1005, 29.03.2022 ob 10:35

Kaj je dieta 5:2? Lahko poveš kaj več? Sicer se gibam veliko in jem dokaj zdravo.

Dieta 5:2 je zelo enostavna, pa saj lahko poguglaš (tudi Mosly je imel oddajo o tem). Dva dni v tednu (po izbiri, raje ne skupaj) ješ samo 400 kcal na dan. Ostale dni normalno (itak ti čez čas ne gre več za se preveč najesti naenkrat). Je pa treba kar razmisliti in kontrolirati s tehtnico, kaj jesti, ker tistih 400 kcal se hitro nabere.

Ma nehajte z detoxi jeter. To ne obstaja. Treba je živet zdravo, jest zdravo, gledat na vnos hranil, migat. Se mogoče posvetovat s prehranskim svetovalcem.

Pri nas ženskah so hormoni hudič. Preverit raven, saj je estrogen lahko kriv za marsikaj.

Odgovor na objavo uporabnika
birekla, 29.03.2022 ob 11:05

Avtorica, jaz bi rekla, da so kar hormoni. Sicer si očitno že gensko malo bolj pogojena k zatekanju ampak, če imaš zdaj konstantno težave je najbrž v tem problem. Si kaj razmišljala, da bi si šla preverit raven hormonov? Jaz sem si šla dve leti zapored, letos še nisem, ampak bom. Raje plačam, pa vem pri čem sem. Če ugotoviš po testih, da ti kaj fali v tej smeri pa pojdi do zdravnika ali pa vsaj poglej za kakšne prehranske dodatke. Ne čakaj, da bo samo od sebe kaj bolje, ker po vsej verjetnosti ne bo. Srečno.

Kaj si das pregledat?

Kje?

Cena?

 

Razmisljam in preracunavam o krvni preiskavi, pa uz trebuha in scitnice, da se vidi vse…

Kaksna hormonska preiskava bi bila najbolj smotrna?

Odgovor na objavo uporabnika
Jonc nepr, 29.03.2022 ob 11:21

Dieta 5:2 je zelo enostavna, pa saj lahko poguglaš (tudi Mosly je imel oddajo o tem). Dva dni v tednu (po izbiri, raje ne skupaj) ješ samo 400 kcal na dan. Ostale dni normalno (itak ti čez čas ne gre več za se preveč najesti naenkrat). Je pa treba kar razmisliti in kontrolirati s tehtnico, kaj jesti, ker tistih 400 kcal se hitro nabere.

Hvala. Nisem še slišala. Poznam prekinitveni post, mi je nekaj časa kar odgovarjal. Zdaj pa ne gre več.

Zdaj ste mi pa dale misliti. Tudi meni se dogaja podobno, da zatekam, ampak si nisem mislila, da bi bilo to vredno moje pozornosti. Zdaj omenjate še menopavzo, hormone in krčne žile, hmmmmm.

A mislite, da je to potrebno ukrepati. Zatekam pa en teden pred menstruacijo. Potem pa kar čudežno shujšam. A je kakšna imela podobno in rešila težavo?

A čaje se takrat pije ali skoz cel mesec?

 

Še ena s podobnimi problemi, brez energije, tečna, napihnjena, razdražljiva.

Začela sem z meditacijo, ki mi res pomaga in kupila ene naravne kapsule, ki so mi lahko rečem da skor čez noč pomagale.

Sem šla pa tudi samoplačniško pogledat kri in moji hormoni so bili res v razsulu.

Kaj pa so to za ene kapsule?

Odgovor na objavo uporabnika
Sonja1005, 29.03.2022 ob 10:25

Bila, dva meseca nazaj in je še vse ok za moja leta.

Opažam tudi, da se bolj utrujena, kar je loh tudi spomladanska utrujenost. Pa zaspala bi lahko vsak večer ob 8. Neki morm narest, ker je nevzdržno, predvsem res polne noge vode in okol trebuha.

malo več napiši koliko si visoka, koliko kg imaš, kako hitro se utrudiš, če npr. hodiš po stopnicah…kakšna je tvoja prehrana, koliko se rekreiraš- hoja, tek, vaje za telo….potem ti pa še kaj več napišem…

Odgovor na objavo uporabnika
mazda323861, 29.03.2022 ob 11:23

Ma nehajte z detoxi jeter. To ne obstaja. Treba je živet zdravo, jest zdravo, gledat na vnos hranil, migat. Se mogoče posvetovat s prehranskim svetovalcem.

Pri nas ženskah so hormoni hudič. Preverit raven, saj je estrogen lahko kriv za marsikaj.

če ima normalno menstruacijo, ni kriv estrogen!!

Odgovor na objavo uporabnika
jabolko976, 29.03.2022 ob 16:28

če ima normalno menstruacijo, ni kriv estrogen!!

ko jemlješ kontr.teblete cca. 26-27 dni si pod zmanjšanim estrogenom, ko prekineš KT telo začne šopat estrogen, zato tudi dobiš menstruacijo…in potem nov cikel, z bistveno manj estrogena….torej estrogen je menstruacije- ko estrogena ni, oz. ga je malo, ni menstruacije, tako to laufa….

 

No, menstruacija na 16 dni tudi ni v redu, torej se nekaj dogaja.

Ciklus na 16 dni ni v redu, jaz bi šla do ginekologa.

Čez en mesec bom stara 50, visoka sem 178, športne postave, gibam se 4x na teden, jem zdravo. Lani se je začelo, suha koža, nereden ciklus, napihnjen trebuh. Od julija do decembra sem bila brez mesečnega perila, potem sem ga le dobila, hvala bogu. Si res vesel, ko spet pride. Zdaj je spet nimam dva meseca, isti znaki. Res grozno, sploh koža, luskasta, pa boleče prsi. Spet sem se začela s suhim krtačenjem in jemljem estrolux, ki mi pomaga predvsem proti napihnjenosti in celulitu.

Ženske, če se redite in ste v teh letih, ko je menopavza možna, pejte si preverit estrogen, če je previsok, se lahko redite zarad tega. Pa ne rabite takoj kemije, res lahko kaj bolj naravnega.

Meni so se pojavili isti problemi nekaj let nazaj, pri 52ih, sem probala svašta. Delam v čajnici, pa ni nobena žavba pomagala, sem šla k zdravnici – pac mena. Ne morjo nic, mi pa pomaga estrolux od sensilaba, kot je ena ze omenila. Vsaj pri energiji, nisem vec tako utrujena

Jaz za veliko ženskih težav uporabljam izdelek Estrolux

Sensilab | EstroLux za estrogensko ravnovesje

Sploh sedaj spomladi me daje utrujenost…pa baje uravnovesi hormnone (velikokrat niham v počutju). Pa piše, da zmanjša celulit (kar bom sicer še videla…) 😉

Jaz v te tabelte ne verjamem, pomagajo hormonske tablete pa nič drugega.

New Report

Close