Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hotel Cerkno in njegov lastnik Batagelj

Hotel Cerkno in njegov lastnik Batagelj

Pridem 2 mesca nazaj h Batagelu na razgovor za delo kuharja v hotelu Cerkno….razgovor šel lepo normalno vse dokler debata ni nanesla na plačo in dopust…..zacnimo z dopustom…25 dni dopusta pod pogojem, da se ga sme koristit samo ko ni sezone (verjetno ne rabim posebej povdarit da je to 14 dni spomladi in 14 dni v novembru + h temu dodajmo še da nisi sam v kuhinji in se treba organizirat kdaj kdo gre)……potem pa še plača….za cheffa kuhinje mi je bila ponujena plača 1480€ brutto…..sem reku da se s tem ne strinjam, saj nenazadnje ima pomivalec posode 100€ nizjo plačo…..Pa je bilo postavljeno vprasanje: Ja kolk se vam pa zdi primerna plača? Ja glejte glede na vse pogoje, promet, ki ga ustvarjate, vse vaše dobičke in tudi problem z iskanjem kadra v gostinstvu je 2500€ bruto skrajna spodnja meja, ki bi jo sprejel….malo tisine… pa se Bato oglasi….ja ma mi vam nemoremo dat vec kot 1600€ bruto…. Ja nič potem pa hvala za povabilo in veliko srece pri iskanju kadra.

Tudi meni ne sede on in njemu podobni samo 2.500 za delo kuharja ? Sori, previsoko se ceniš. Bi rabil kaj več v šolo hoditi za tak denar.

Pri bruto plači 1600 je strošek delodajalca 1857€.

Pri bruto plači 2500 je pa strošek 2903€.

Mislim da 3 jurje za chefa ni veliko, prej malo.

Tudi meni se ne zdi veliko za kuharja….samo tisti hotel je pa res bol hiša duhov. Po moje se je ta Batageli z njim zajebal…

Kateri hotel, tisti na smučišču, ali tisti v Cerknem? V Cerknem ne poznam hrane, na smučišču smo jedli parkrat. Zelo slabo. Že dejstvo, da na smučišču ponujajo kalamare, je malo čudno. Pa še dobri niso. No, poskusili smo tudi kislo zelje (to naj bi bila domača hrana primerna za gor v hribu), tudi zelo slabo. Če dobijo dobrega kuharja za tam gor, bi bil vreden tudi 3000 bruto.

Moj znanec plača šefa  kuhinje 7000. Pa še pravi, da je dobro, da ga je dobil.

Odgovor na objavo uporabnika
haaah, 04.05.2024 ob 16:52

Tudi meni ne sede on in njemu podobni samo 2.500 za delo kuharja ? Sori, previsoko se ceniš. Bi rabil kaj več v šolo hoditi za tak denar.

TEslo zabito, kake veze ima  visina izobrazbe s tem?in zakaj ti misli da se placa dolocy na visino izobrazbe?…dobi dobrega avtomehanika za manj kot 2000 eur neto.place ti debil zabiti….kolega slosar ima 3000 eur neto 0lace…pa poklicno solo. Lej faks tu naredi vsak tepec….pa to ne pomeni da ima kako posebno znanje…grem stavit da ti debil delas v javni upravi

Tipično slovensko. Vsi bi samo molzli in parazitirali lastnike, ki so sami z lastnimi rokami ustvarili vse, kar imajo. Oni ustvarijo kapital, potem pa levaki pridete fehtat službe in kapital požirat.

Ko pride Janez Janša na oblast, bo temu enkrat za vselej napravil konec. Po novem zakonu o delovnih razmerjih bo moral vsak na novo zaposleni opraviti najprej enoletno poskusno brezplačno delo, potem šele se bo lahko pogajal za višino plače, če se bo seveda izkazal za primernega za nadaljno zaposlitev.

Ta plača meni ni slaba, je pa res, da delo v kuhinji ni enostavno in lahko. Moraš imet občutek za kuharijo in da se znaš obrnit v gostilni.

V času študentskega dela sem se vozila daleč od doma za delo v gostilni. Crkavala sem od bolečin v nogah in križu, lastnik pa je zelo slabo plačal tako da sem kmalu šla. Že takrat eni niso znali ceniti delavca.

Na kolk portalov si pa oddal tvoj post, avtor? Pa vse z istim besedilom, c,c,c…

Itak bo zmeraj manj ljudi z znanjem kuhanja, vodovodarstva, zidarstva ipd., še slaščičarstva ne. Pol ko vam bodo Pakistanci delali za 1.000 €, pol boste pa videli razliko.

Kjer bo delodajalec zaposloval tuj kader, razne Pakistance, Indijce, Arabce, bo izgubil moj obisk.

Kajti jasno je, da gre za izkoriščevalski odnos, kajti za mižerno plačo raje najamejo tujo delovno silo.
Pa ne gre niti najmanj za nestrpnost do tujcev, jih spoštujem, sicer oni imajo delo. Da ne bomo spet slišali zgodbe kot iz Marinblue

Vsi bi mu dali visoooooko plačo, ko bi vam v tisti gostilni izdali visoooook račun, bi pa v en glas tulili kako je drago in, da vas tam ne vidijo več. Obe plati je treba poznati, da lahko sodiš. Biti šef v neki oh in sploh gostilni je eno, v nekem hotelu, ki že leta životari, pač drugo. Avtor, če si tak mojster, odpri gostilno in boš velik gospod.

Odgovor na objavo uporabnika
šmentani avtor, 04.05.2024 ob 17:28

Na kolk portalov si pa oddal tvoj post, avtor? Pa vse z istim besedilom, c,c,c…

Ni važno. Batagelj je prejemnik  še kako tudi državnih subvencij  tudi Eko sklada za svoje poslovne projekte, pa še vedno jamra in joka v javnosti. Zastonj  in pod minimalcem ali za golega minimalca pa mu slovenski državljan ne bo delal.

Odgovor na objavo uporabnika
Alaria, 04.05.2024 ob 19:17

Ni važno. Batagelj je prejemnik  še kako tudi državnih subvencij  tudi Eko sklada za svoje poslovne projekte, pa še vedno jamra in joka v javnosti. Zastonj  in pod minimalcem ali za golega minimalca pa mu slovenski državljan ne bo delal.

 

Ja in ? On bo lepo posloval dalje, poceni delavce bo dobil tako ali drugače. Ti pa dalje išči dobro plačano službo. Nihče te ne sili, da delaš pri njem. Hoteli ste kapitalizem, imate ga.

 

Odgovor na objavo uporabnika
hahaha209, 04.05.2024 ob 19:21

 

Ja in ? On bo lepo posloval dalje, poceni delavce bo dobil tako ali drugače. Ti pa dalje išči dobro plačano službo. Nihče te ne sili, da delaš pri njem. Hoteli ste kapitalizem, imate ga.

 

Ne bluzi , ker pojma nimaš o meni ničesar, ne o moji zaposlitvi, ne o mojih prihodkih. Niti nisem goreči ljubitelj kašitalizma sicer. Popolnoma si zgrešil svoj namet s svojim posploševanjem in MONovskim nahepom.Poznam pa dobro določeno gospodarsko sceno zadnjih 15 let delovanja v Slo.

Odgovor na objavo uporabnika
Alaria, 04.05.2024 ob 19:24

Ne bluzi , ker pojma nimaš o meni ničesar, ne o moji zaposlitvi, ne o mojih prihodkih. Niti nisem goreči ljubitelj kašitalizma sicer. Popolnoma si zgrešil svoj namet s svojim posploševanjem in MONovskim nahepom.Poznam pa dobro določeno gospodarsko sceno zadnjih 15 let delovanja v Slo.

Te šibam za 15 let z delom v gospodarstvu in vem, da bo človek kateri mu gre za delo in mu delo ni problem, zadovoljen da ima kaj delati. Veliko pa jih išče službe in mahajo s svojimi izobrazbami ter pričakujejo rdeče preproge… Začni iz ničle, delaj, uči se, bodi priden in boš kam prilezel. Samo pravice bi vsi imeli, delali pa čim manj. Marš lenobe slovenceljske razvajene.

Odgovor na objavo uporabnika
hahaha209, 04.05.2024 ob 19:35

Te šibam za 15 let z delom v gospodarstvu in vem, da bo človek kateri mu gre za delo in mu delo ni problem, zadovoljen da ima kaj delati. Veliko pa jih išče službe in mahajo s svojimi izobrazbami ter pričakujejo rdeče preproge… Začni iz ničle, delaj, uči se, bodi priden in boš kam prilezel. Samo pravice bi vsi imeli, delali pa čim manj. Marš lenobe slovenceljske razvajene.

 

Kaj ti mene šibaš?

Ima 24 let delovne dobe v gospodarstvu. 3 zasebna podjetja ustvarjena. Dream on, shrimfi…

 

Se strinjam s predhodnikom: začeti je treba od najnižje stopnice. Ko zamenjaš službo, me ne zanima, če imaš 20 let delovne dobe, izkušnje in si bil v prejšnji službi vodja, direktor ali karkoli. Začel boš z metlo, potem pa počasi naprej, če se boš izkazal. In prvih nekaj mesecev boš delal zastonj, ker še nisi nič podjetju doprinesel. Morda dobiš plačano prehrano in prevoz, to je pa tudi vse.

Odgovor na objavo uporabnika
Alaria, 04.05.2024 ob 19:42

 

Kaj ti mene šibaš?

Ima 24 let delovne dobe v gospodarstvu. 3 zasebna podjetja ustvarjena. Dream on, shrimfi…

 

Sem pred penzijo, 30 let uspešno vodim firmo. S 24 leti delovne dobe si zame dojenček.

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸točn tko

Odgovor na objavo uporabnika
hahaha209, 04.05.2024 ob 19:45

Sem pred penzijo, 30 let uspešno vodim firmo. S 24 leti delovne dobe si zame dojenček.

Ne nakladaj. Nimaš ti nobene firme. Če bi jo imel, bi vedel, da v tej komunistični greznici Sloveniji, z najvišjimi davki na svetu in leno ter nesposobno delovno silo, podjetja uspešno ne moreš voditi. V najboljšem primeru si komaj nad gladino stečaja.

Odgovor na objavo uporabnika
Pametnemu dovolj, 04.05.2024 ob 19:55

Ne nakladaj. Nimaš ti nobene firme. Če bi jo imel, bi vedel, da v tej komunistični greznici Sloveniji, z najvišjimi davki na svetu in leno ter nesposobno delovno silo, podjetja uspešno ne moreš voditi. V najboljšem primeru si komaj nad gladino stečaja.

Se močno motiš. Vse se da, le znajti se je treba in predvsem veliko delati.

Kdor pravi, da ima uspešno firmo v SLO, ta laže. To je samo levakarska propaganda plačancev režima, da se ljudem oči maže, kako smo v dobri gospodarski kondiciji. V resnici je vse pred katastrofo in veliko krizo. Sploh zdaj, ko je golob gor, ki nas ubija z davki, neupravičeno viša minimalne plače in omejuje podjetja na vse načine. Pod takimi pogoji uspešne firme ne morejo bit.

Odgovor na objavo uporabnika
jano995, 04.05.2024 ob 19:04

Vsi bi mu dali visoooooko plačo, ko bi vam v tisti gostilni izdali visoooook račun, bi pa v en glas tulili kako je drago in, da vas tam ne vidijo več. Obe plati je treba poznati, da lahko sodiš. Biti šef v neki oh in sploh gostilni je eno, v nekem hotelu, ki že leta životari, pač drugo. Avtor, če si tak mojster, odpri gostilno in boš velik gospod.

Kuhinja tam se pričakuje, da je na nivoju. Ni tam bival Boris Johnson na honeymoonu? Gotovo se tam pričakuje višji nivo znanja, sposobnosti in natančnosti, tudi organizacije nabave, izvedbe, prezentacije kot šnicl in pomfl al pa ocvrti kalamari :).

New Report

Close