Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hrana se katastrofalno drazi

Hrana se katastrofalno drazi

Zdaj je tudi uradno kar jaz govorim ze pol leta hrana je sla gor za 10 procent jaz pravim da za 20, plandemija ze kaze rezultate v podrejanju ljudi in njihovi popolni tako financni kot ostali kontroli in zasuznjevanju mareluce 2 3 evre isto breskve pomarance 2 evra skor nekje se drazje jagode tud po 4 5 evrov.kdo bo to kupoval.solata paradiznik krompir en evro kila .a vam so sle tud place pa pokojnine gor za en evro pa pazite kaj prihaja podrazitev vsega prakticno.ce bi fructal po taki ceni sadje kupoval kot je v trgovinah bi bil liter soka cirka 20 30 evrov

Res je obupno. Jaz sem opazila, da je kg zelenjave že primerljivo ceni kg mesa. Groza. Upam, da mi povečajo penzijo. Hehe.

Bo treba veckrat it na sosedovo farmo si kaj sposodit.

Tudi to je za kaj dobro: manj boste zapravljali za neumnosti in s tem manj onesnaževali okolje z odpadki, manj se boste basali, pa še kmetom ne bo treba več plačevati subvencij.

Hrana se je podrazila za enih 30%, cene v akcijah so take, kot so bile pred dvemi leti normalne cene.

 

Marelice in breskve pa se niso v sezoni, tako da me njihova cena ne skrbi, jagode na trznici 5€ kosarica, cesnje 9€, to pa so visje cene, jabolka od 1.5€ naprej.. .

To je zato, ker Gospoda Janeza Janšo skrbi za naše zdravje, ker prenajedanje ni zdravo, poleg tega pa tudi ljudje s prekomerno težo trpijo hujše posledice pri covidnem obolenju.

Jaz letos ne kupim češenj, ker so PREDRAGE. Ne morem si privoščiti.

Odgovor na objavo uporabnika
Češnje190, 09.06.2021 ob 21:09

Jaz letos ne kupim češenj, ker so PREDRAGE. Ne morem si privoščiti.

Počakaj malo, zdaj so v trgovinah po 8€ kila, saj bodo cenejše čez teden ali dva.

Je pa letos zaradi dežja v Brdih oklestilo polovico ali še več pridelka (teh zgodnjih sort), tudi Brici šponajo cene oz. nekateri kupujejo v Italiji in prodajajo kot svoje.

 

Bodo čez nekaj tednov cenejše, počakaj malo 🙂

Hvala, mogoče pa bom.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Neučakana, 09.06.2021 ob 21:15

Počakaj malo, zdaj so v trgovinah po 8€ kila, saj bodo cenejše čez teden ali dva.

Je pa letos zaradi dežja v Brdih oklestilo polovico ali še več pridelka (teh zgodnjih sort), tudi Brici šponajo cene oz. nekateri kupujejo v Italiji in prodajajo kot svoje.

 

Bodo čez nekaj tednov cenejše, počakaj malo 🙂

Pri nas imajo češnje po 6, tako na tržnici, kot pri zelenjavarju, kot “Brici” v kombijih. Najdražje so po trgovinah.

Drugače avtorica predlagam da začneš vrtnarit, boš vsaj dojela koliko truda in denarja je potrebno za pridelek sadja in zelenjave. Bi pa še dodala da v jeseni pričakujte ponovno povišanje cen.

Odgovor na objavo uporabnika
Avdić, 09.06.2021 ob 19:55

Res je obupno. Jaz sem opazila, da je kg zelenjave že primerljivo ceni kg mesa. Groza. Upam, da mi povečajo penzijo. Hehe.

Ja res je. Sem se kak dan nazaj pogovarjal z mamo… Ubitacna je zelenjava.

Inflacija stari…

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Pa kaj? Saj vi tudi kar naprej višate ceno stanovanj za prodajo in oddajanje.

Vse plansko.
Večja je revščina bolj so ljudje vodljivi in prej klonejo.

Ampak voditelji imajo pa vedno dovolj za žretje pa čeprav ravno skozi reveže, ker oni nekaj niso dobili in so vse za požrtijo vladajočih dali.

Ne bit fouš in raje podprite slovenskega kmeta.

Sem avtor.zakaj se vedno predvideva da pise zenska. In imam njivo gor pa vsako leto tolk zelenjave in paradiznika kok ga ti v celem zivljenju vidla nisi kaj sele podadila. A si ze vidla njivo gor pa 5000 sadik paradiznika.jaz pa kmetje lacni ne bomo za une v blokih bo pa problem. Pac ne bom kupoval trdih breskev iz hladilnika pa cesenj po 8 evrov pa ostalih zadev ki niso nujne za prezivetje

Odgovor na objavo uporabnika
Imam lulka mef nogami, 10.06.2021 ob 07:29

Sem avtor.zakaj se vedno predvideva da pise zenska. In imam njivo gor pa vsako leto tolk zelenjave in paradiznika kok ga ti v celem zivljenju vidla nisi kaj sele podadila. A si ze vidla njivo gor pa 5000 sadik paradiznika.jaz pa kmetje lacni ne bomo za une v blokih bo pa problem. Pac ne bom kupoval trdih breskev iz hladilnika pa cesenj po 8 evrov pa ostalih zadev ki niso nujne za prezivetje

Ja tipično, ko se izraža nelagodje je zihr baba kriva😆
Čim več sami pridelat, kr le lh. Na podeželju mamo s tega vidika srečo, pa če je volja, se da kr lep izkupiček pripravit. Kr mi ne uspe dobavim od okoliških kmetov, se vedno da zmenit za primerno ceno, kakovost me ne razočara in celo blago za blago še laufa, tudi s sosedi. 🙂 js sm ravno včeraj sosedi nakuhala 6l bezgovga sirupa, v zameno dobim poljščine. Ta gospa ima res zelenjavno kraljestvo.

Pa kje ste vidli, da je ponavadi navadna raja vozila avtomobile 2x nad 20k pa hodila za 2 tedna all inclusiv v Grčijo pa smučat pa 2x letno v toplice?

Sedaj je navadim delavcem začel celo ostajat denar in so začeli kupovat stanovanja za dajat v najem in za otroke.

Tega ni bilo nikoli.

Delavec dela za hrano pa streho nad glavo pa vsakih par let pride na vrsto za sindikalne počitnice.

Ne pa to kar je sedaj… to ni normalno.

Pa saj niste resni. Cene se NA LETNI RAVNI visajo za nekje povprecno 2%. Kar pomeni, da je hrana vsako leto drazja za 2% in ne 30%. Ni pa moja tezava ce kupujes eko, bio, neskropljeno sadje in zelenjavo. Tudi Ferrari je drazji od Golfa

Očitno še ni drago. Grem prej v Hoferja si po liter mleka, da si lahko kavo skuham.

Pred mano ženska z dojenčkom – predvidevam, da je doma na porodniški in ima ves ljubi čas za kuhanje.

Na pultu en kup jogurtov, fruchtzwergov, mlečnih rižev, svakojakih pudingov in skutic in podobnih neumnosti.

Zraven tega en kup predpripravljene hrane kao mizica pogrni se.

Baba 100+kg.

A iz mleka noben več ne zna pudinga kuhat?

Kupi eno zeljno glavo pa 2 žakla krompirja pri kemtu pa si naredi sladko zelje ne pa pomfri pohano pa fruchtwerge gor.

 

Pa kje smo včasih jedli marelice iz trgovine?

Jabokle smo imeli v kleti pa hruške ko so ble.

Pa komaj čakali spomladi na jagode in maline.

 

Ja prevec takele drzava podpira za moj denar tudi od mojih davkov. Doklade subvencije vrtca.sole malice glazbene sole ta in ona socialna pomoc za otroke a se ta spisek kje konca.seveda pol pa v hofer po vse to kar si napisala. Tega v ameriki ni ne potuh ne porodnisk pa vse lavfa. Delat bo treba zacet ne pa se doma po porodniskih va

Bomo uredili.

Ja, pa včasih so si ženske same obleke šivale; kupile blago, potem pa škarje, šivanko in cvirn v roke. Ena obleka je bila za vsak dan, druga pa za posebne priložnosti. To je bilo vse. Danes se pa kar naprej zapravlja za kitajske cote. Razen bogatašinj nobena ni imela po trideset parov čevljev v omari kot danes. Da o torbicah in podobnih neumnostih sploh ne govorim. Marsikje bi se dalo prišparat, ampak ste babe preveč potrošniško razvajene. Nobene draginje ni!

Hrana se je podražila takoj v prvih dveh tednih, ko je korona prvič prišla k nam.

 

Pred tem sem v Hoferju za dve polni papirnati vreči, ki jih kupiš na blagajni, plačal 70-75€. Takoj ko je korona vžgala sem za isto količino plačal 90-95€. Danes me ta ista količina iste hrane stane že 110-120€.

 

Janez se rad pohvali, da imamo 20€ višje plače, zraven pa hitro pogoltne dejstvo, da nas hrana in bencin danes staneta 30-40% več kot dobro leto nazaj.

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 10.06.2021 ob 09:19

Ja, pa včasih so si ženske same obleke šivale; kupile blago, potem pa škarje, šivanko in cvirn v roke. Ena obleka je bila za vsak dan, druga pa za posebne priložnosti. To je bilo vse. Danes se pa kar naprej zapravlja za kitajske cote. Razen bogatašinj nobena ni imela po trideset parov čevljev v omari kot danes. Da o torbicah in podobnih neumnostih sploh ne govorim. Marsikje bi se dalo prišparat, ampak ste babe preveč potrošniško razvajene. Nobene draginje ni!

Pa včasih smo lepo v jamah živeli, pa si medveda sami ulovili, njegovo kožo pa si ovili okoli riti. Še prej pa skakali z veje na vejo, ne pa neumnosti tapkali po telefonu in kompu.

Odgovor na objavo uporabnika
baabaa, 10.06.2021 ob 09:20

Hrana se je podražila takoj v prvih dveh tednih, ko je korona prvič prišla k nam.

 

Pred tem sem v Hoferju za dve polni papirnati vreči, ki jih kupiš na blagajni, plačal 70-75€. Takoj ko je korona vžgala sem za isto količino plačal 90-95€. Danes me ta ista količina iste hrane stane že 110-120€.

 

Janez se rad pohvali, da imamo 20€ višje plače, zraven pa hitro pogoltne dejstvo, da nas hrana in bencin danes staneta 30-40% več kot dobro leto nazaj.

ko je šarec objavil odstop vlade je bil 95 oktanski bencin 1,287€, danes je deset centov cenejši.

tudi pri hrani je podobno, na opuščenih njivah se da veliko pridelat…

 

New Report

Close