Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hrana za rakavega bolnika

Hrana za rakavega bolnika

Sladoled? Torte? Meni se to ne zdi primerno. Sama bi se izognila mlečnim izdelkom in sladkorju. Veliko sadja in zelenjave, lahko tudi izstisnjeni sadno-zelenjavni sokovi. Probiotiki, magnezij in mešanica b vitaminov kot pomoč živčevju.
[/quote]

Da, verjamem da se ti tako zdi.
Meni je pa zelo ustrezalo ko sem bil na onkologiji in po kemoterapijah doma. Sladoled je npr edino, kar ti ob citostatikih v krvi sploh da nekaj okusa, pa tudi spodbudi brbončice da sploh lahko ješ. Tudi hladi rane po ustih in žrelu.

Mehke torte (pudingaste), pudingi, jogurti, itd… je edino kar ti ne rani občutljive sluznice žrela, ki je že itak (lahko) hudo prizadeta od obsevanj ali keme.

Hranil lahko dovolj dobiš tudi z umetno hrano za bolnike.
Sadje in zelenjava je sicer OK – a hudo tveganje zaradi možnih okužb. Na zelenjavi ali sadju je lahko marsikaj virusov in bakterij, ki se jih pri obdelavi (rezanju, čiščenju) lahko prenese na končan obrok.

V probiotike, vitamine in antioksidante se ni za spuščati brez dogovora z zdravnikom, ker lahko reagirajo s prejetimi zdravili in naredijo kdaj tudi škodo.


Draga MsOlivija,
“ampak…tak način, kot ga imaš tule ti…moje zanimanje hitro ustavi. “
Tvoj citat.
Enostaven odgovor, z ljudmi brez empatije, s kavarniškim izrazoslovjem ne moreš delati v rokavicah. To so pezdeti. Če te žali njihov naziv, spadaš tudi sama v njihov krog. Ni to žalitev tebe ampak dejstvo, ki izhaja iz definicije.

Vedno dajem komentarje, kateri se lahko dokažejo. Ne govorim rekla kazala. Ne podtikaj, da ne diskutirava s Pitro javno. Pletenje podtikaških besed, da pleteš vprašanja, lej, se nasmehnem temu. Žal.

Kar se konoplje tiče, dela to kar napišem in tudi rezultati so taki kot napišem. Tisti ljudje, ki me niso poslušali in sem jih osebno poznal so umrli od raka. In taki so na vesti trolov, ki svoje blodnje širijo po MON forumu. Temu rečem karma.
[/quote]

Kaj pa tisti, ki jih mi poznamo in so uporabljali konopljo in vseeno umrli?

P.S.
Pri zdravljenju pogosto pride do nevtropenije, kar je lahko zelo zoprna zadeva; priporočam da si snameš tole knjigico, in jo natančno prebereš:

http://limfom-levkemija.org/all/akutna-limfocitna-levkemija-vodnik.html

Kaj pa tisti, ki jih mi poznamo in so uporabljali konopljo in vseeno umrli?
[/quote]

Res je. Ampak zakaj so umrli? Tega se pa ne vprašaš.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Prosim, če se nehate kregat. Vsem pa hvala za nasvete.

Spoštovana,

glej spet mi nekaj podtikaš, kar res ne drži. Sem že velikokrat povedala, da reklame ne delam, kdor želi, me pa seveda lahko kotaktira. Ne skrivam se, vedno polemiziram, kulturno odgovarjam in priporočam to kar vem, da deluje in je preverjeno dobro. Definitivno je CBD smola, taka o kateri pišem pomembna za izboljšanje endokanabinoidnega sistema in pomoč pri zdravljenju, tudi raku. Nikoli pa nisem zavračala uradne medicine in tudi nikomur nisem tega svetovala. Bodimo pošteni in nam bo vsem bolje.
[/quote]


Draga MsOlivija,
“ampak…tak način, kot ga imaš tule ti…moje zanimanje hitro ustavi. “
Tvoj citat.
Enostaven odgovor, z ljudmi brez empatije, s kavarniškim izrazoslovjem ne moreš delati v rokavicah. To so pezdeti. Če te žali njihov naziv, spadaš tudi sama v njihov krog. Ni to žalitev tebe ampak dejstvo, ki izhaja iz definicije.

Vedno dajem komentarje, kateri se lahko dokažejo. Ne govorim rekla kazala. Ne podtikaj, da ne diskutirava s Pitro javno. Pletenje podtikaških besed, da pleteš vprašanja, lej, se nasmehnem temu. Žal.

Kar se konoplje tiče, dela to kar napišem in tudi rezultati so taki kot napišem. Tisti ljudje, ki me niso poslušali in sem jih osebno poznal so umrli od raka. In taki so na vesti trolov, ki svoje blodnje širijo po MON forumu. Temu rečem karma.
[/quote]

Po želji;)
Avtorica, se opravičujem za smetenje.

Res je. Ampak zakaj so umrli? Tega se pa ne vprašaš.
[/quote]

Saj sprašujem. Tebe. No?

Saj sprašujem. Tebe. No?
[/quote]

Tako gre ta logika:

1. Se je zdravil z uradno medicino+konopljo in umrl – zaradi uradnega zdravljenja
1.isto ampak ozdravel – zaradi konoplje
3. Se zdravil samo z uradno medicino in ozdravel – sploh ni bil bolan (zarota farmacije)
4. Se zdravil samo s konopljo in umrl – ni bil pravi ponudnik oz. protokol
5. In 6. Varianta uradna medicina+umrl in konoplja+prezivel pa je odgovor itak jasen.
Imam prav Srečko?

Tako gre ta logika:

1. Se je zdravil z uradno medicino+konopljo in umrl – zaradi uradnega zdravljenja
1.isto ampak ozdravel – zaradi konoplje
3. Se zdravil samo z uradno medicino in ozdravel – sploh ni bil bolan (zarota farmacije)
4. Se zdravil samo s konopljo in umrl – ni bil pravi ponudnik oz. protokol
5. In 6. Varianta uradna medicina+umrl in konoplja+prezivel pa je odgovor itak jasen.
Imam prav Srečko?
[/quote]
Nimaš.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Onkolog naj napiše recept za napitke. Vendar se od tega ne bo zredil, vendar bo dobil potrebna hranila. Je naj tisto, kar mu je všeč. Moj brat je naprimer pojedel veliko čokolina. Popil je tudi veliko kole. Kljub vsej prehrani in dodatkov je vidno hiral.
Da je imel vsaj približno apetit smo mu kupovali konopljino naravno smolo v obliki svečk s THC. Je draga, vendar je pomagala. Jedel je tudi matični mleček. V vse to je imel sam zaupanje in tudi, če je bil placebo učinek, je vanj verjel in s tem tudi mi. Žal je bil rak preagresiven in je novembra mirno, brez bolečin umrl.


To kar čaka na onkplogiji je počasno umiranje in smrt na koncu. Hrana, gledaš, da ne daješ veliko hrane iz bele moke. Testenine, kruh, peciva. Čim manj sladkorja in zelo zmerno soli. Pasterizirano mleko tudi ne. Kuhaj mu na žlico, najbolje za organizem. Drugo v tem stanju ne kompliciraj.

Če ne bo šel na konopljino terapijo, je kasneje, ko so metastaze na jetrih, slinavki to skoraj nemogoče ustaviti in ozdraveti. Sedaj ima še veliko možnost da živi še dolgo. Če te kaj zanima vprašaj.

V informacijo, tumor v pljučih 4,2 cm velik, s konopljo, brez kemo in obsevanj, v 6 mesecih brez tumora, raka. Ženska 52 let, živi v Ljubljani. Vse podkrepljeno z onkološkimi izvidi. Ta ženska živi, hodi v službo. Diagnoza lansko poletje.
[/quote]

Sveže: Težki denarji za tole sranje, smrt kljub temu. Ne nasedajte. Nekdo služi na vaš račun.

V tej situaciji ni bistveno, da je “zdravo”. Naj je tisto, ker mu vsaj približno paše, ker tu gre zdaj za kalorije (energijo), ne pa toliko vsebino.
Poskusita še sladoled, torte, mogoče vse vrste oreškov (če rad grize).

Sicer imaš pa na Onkološkem inštitutu prehransko ambulanto, kamor se naročita in ti bodo pripravili točna navodila in jedilnike, glede na njegovo stanje, potrebe in to kar rad je.
[/quote]
Pa ravno sladkarije so eden izmed faktorjev, ki pripomorejo k bolezni in šibkejšemu imunskemu sistemu.


Pa ravno sladkarije so eden izmed faktorjev, ki pripomorejo k bolezni in šibkejšemu imunskemu sistemu.
[/quote]

Se ti ne zdi, da lahko Rok, glede na to, da je šel skozi to, lažje presodi, kaj pacientu prija in kaj ne?
Dostikrat je napisal, da je imel raka in da ga je z uradno medicino premagal.

Če tvoj mož še čaka na kemoterapijo, je najbrž da njegova diagnoza še zelo sveža. Ni zdravljenje tisto, kar mu uničuje apetit, ampak je skoraj gotovo padel v neke sorte depresijo. Kdo pa ne bi, v taki situaciji. Meni je bilo v teh trenutkih najhuje. Potem sčasoma sem se izvlekla, že ko sem začela hoditi na terapijo, se je začelo nekaj dogajati in me je vleklo ven iz tega samopomilovanja. Če se ti zdi, da je z njim precej hudo, se pogovorite z njegovim zdravnikom glede spopada z depresijo. Moji prijateljici so takrat zelo pomagali antidepresivi, jaz jih nisem potrebovala. Ljudje smo različni in različno reagiramo. Moški so pa sploh dostikrat problem, ker nekako verjamejo, da se bolezni dogajajo le drugim in jih čisto sesuje, ko jim povedo, da so zboleli.

Glede kakršnihkoli “alternativ” se pa pred uporabo posvetujte z zdravniki. Ene stvari so neškodljive, druge pa izničujejo učinke kemoterapije in si bo delal škodo, če jih bo jemal.

V nasprotju z drugimi sem jaz vesela, da imamo tu človeka, ki sicer nima medicinske izobrazbe a zna pozdraviti raka. In to samo s konopljo. Tako.

Veš, kako je, tudi navadni ljudje smo se sposobni učiti in raziskovati, eni bolj, drugi manj, ampak se učimo in raziskujemo, nekateri tudi do smrti.
Obstajajo tudi tuji forumi, kjer se ljudje odkrito pogovarjajo o vseh boleznih, ki jih tarejo in si medsebojno izmenjujejo lastne izkušnje, ki so zelo različne.
Izmenjujejo pošteno in vsako podano povezavo tudi preberejo. Sami dalje poiščejo, na podlagi prebranega, nadaljne informacije.
Vprašajo o njih, brez zadržkov.
Normalno, da ima vsak pomisleke, in prav je tako.
Samo, nekaj, česar nisi ne prebral, ne preverjal, o tem nič ne veš, ne moreš imeti mnenja, ga nimaš, ker si tabula rasa, analfabet, ne veš nič.
Torej, to nevednost lahko zase obdržiš, je ni treba javno obelodanjati.

New Report

Close