Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek hrup po blokih- vas kaj moti?

hrup po blokih- vas kaj moti?

Tole ne drzi. Sem v starem, a popolnoma adaptiranem stanovanju s temi vrati, ki niso nikoli vredna 1200€. Je res, da se pocutim precej varno, to pa je tudi vse. Zvocna izolacija ni nic posebnega, pogovor na normalnu jakosti se lepo slisi ven. Z vonjavami nimamo tezav.

Tudi knauf izolacija v teh starih bajtah ne pomaga, smo izolirali vse strope, pa se vseeno slisi, zvok se prenasa tudi po stenah.

Tole ne drzi. Sem v starem, a popolnoma adaptiranem stanovanju s temi vrati, ki niso nikoli vredna 1200€. Je res, da se pocutim precej varno, to pa je tudi vse. Zvocna izolacija ni nic posebnega, pogovor na normalnu jakosti se lepo slisi ven. Z vonjavami nimamo tezav.

Tudi knauf izolacija v teh starih bajtah ne pomaga, smo izolirali vse strope, pa se vseeno slisi, zvok se prenasa tudi po stenah.[/quote]

Ne živim v bloku, ampak v hiši s še enimi stanovalci nad mano (bližnji sorodniki). Pa smo tole izolacijo že naredili, ni vredno denarja, mogoče se sliši malenkost manj, ampak ob takih razbojnikih in neuvedevnežih, kot jih imam zgoraj, je kot kaplja v morje. Žal…


Vem da je stara tema, pa vendar bi rada vedela, če ste odkrili vzrok vibracij. Sama imam isti problem, ne morem spati ponoči.
Pa so čez dan tudi, samo ko nekaj delam oz. sem v gibanju jih ne čutim, ko pa se vsedem na stol ali vležem na posteljo, na tla,… čutim vibracije, kot bi bil nekje neslišen kompresor, ki proizvaja vibracije. Podobno kot potres. Vibracije čutim samo jaz, tudi na balkonu. Vibracija ni iste jakosti in tudi ne vem kdaj se bo pojavila. Bila je tudi že 3 dni skupaj. Ne razumem kako to, da tudi ko je zelo močna vibracija, ko čutim da mi močno vibrirajo organi v telesu, tega nihče drug ne zazna.
Če ima kdo kakšno izkušnjo ali nasvet, bi vas prosila za odgovor ali nasvet. Hvala


Vem da je stara tema, pa vendar bi rada vedela, če ste odkrili vzrok vibracij. Sama imam isti problem, ne morem spati ponoči.
Pa so čez dan tudi, samo ko nekaj delam oz. sem v gibanju jih ne čutim, ko pa se vsedem na stol ali vležem na posteljo, na tla,… čutim vibracije, kot bi bil nekje neslišen kompresor, ki proizvaja vibracije. Podobno kot potres. Vibracije čutim samo jaz, tudi na balkonu. Vibracija ni iste jakosti in tudi ne vem kdaj se bo pojavila. Bila je tudi že 3 dni skupaj. Ne razumem kako to, da tudi ko je zelo močna vibracija, ko čutim da mi močno vibrirajo organi v telesu, tega nihče drug ne zazna.
Če ima kdo kakšno izkušnjo ali nasvet, bi vas prosila za odgovor ali nasvet. Hvala
[/quote]

Soseda ima vibrator. To je to.
Hecam se. Mogoče ima zdaj v teh toplih dnevih kdo prižgano kako prenosno klimo ali kaj podobnega. Lahko deluje potiho, da ti ne slišiš, se pa čutijo vibracije. Dugače pa nimam pojma, kaj bi bilo.

če je ob steno naslonjen sosedov pralni ali sušilni stroj, buta ob steno in se res trese, preverjeno, v enem bloku smo ugotovili, da je nori sosed imel na steno prislonjen pralni stroj in je seveda butalo dol, slišali so samo ljudje pod sosedom,nad sosedom pa ne

Soseda ima vibrator. To je to.
Hecam se. Mogoče ima zdaj v teh toplih dnevih kdo prižgano kako prenosno klimo ali kaj podobnega. Lahko deluje potiho, da ti ne slišiš, se pa čutijo vibracije. Dugače pa nimam pojma, kaj bi bilo.
[/quote]

ko smo ga ljudje lepo prosili naj se stroj malo stran od stene odrine, da ne buta v steno, ko je centrifuga, pa je bilo lažje, je pa še vedno brnelo, ker je imel star stroj.

Soseda ima vibrator. To je to.
Hecam se. Mogoče ima zdaj v teh toplih dnevih kdo prižgano kako prenosno klimo ali kaj podobnega. Lahko deluje potiho, da ti ne slišiš, se pa čutijo vibracije. Dugače pa nimam pojma, kaj bi bilo.
[/quote]


Vem da je stara tema, pa vendar bi rada vedela, če ste odkrili vzrok vibracij. Sama imam isti problem, ne morem spati ponoči.
Pa so čez dan tudi, samo ko nekaj delam oz. sem v gibanju jih ne čutim, ko pa se vsedem na stol ali vležem na posteljo, na tla,… čutim vibracije, kot bi bil nekje neslišen kompresor, ki proizvaja vibracije. Podobno kot potres. Vibracije čutim samo jaz, tudi na balkonu. Vibracija ni iste jakosti in tudi ne vem kdaj se bo pojavila. Bila je tudi že 3 dni skupaj. Ne razumem kako to, da tudi ko je zelo močna vibracija, ko čutim da mi močno vibrirajo organi v telesu, tega nihče drug ne zazna.
Če ima kdo kakšno izkušnjo ali nasvet, bi vas prosila za odgovor ali nasvet. Hvala
[/quote]

Če imate v bloku dvigalo je to od dvigala.

tudi od dvigala, pa še kako drži !

][/b]

Če imate v bloku dvigalo je to od dvigala.
[/quote]

Ne, nimamo dvigala. Vibracija je bila tudi pozimi. Ne vem kaj bi bilo, slišati pa tudi ni nič.
Kako pa ste ugotovi, da je kriv sosedov pralni stroj? Verjetno ste šli malo poslušat pred njegova vrata.
Kaj pa v primeru, ko se nikjer nič ne sliši? Obstaja kakšna “naprava”, ki oddaja vibracije, ne pa zvoka, hrupa?

Morda hladilnik ali skrinja?

Sicer že nekaj let ne živim več v bloku, ampak sem živela vse do svojega 25 leta.

Ko si otrok in mlajši te ne moti nič.

Ko odrasteš pa slišiš marsi kaj. Motilo me je vse, najbolj pa ropotanje po balkonu, obešanje cot in premikanje stojala za perilo ob 6h zjutraj, hoja po petah, jokanje otroka(čeprav otrok ni nič kriv ampak starš ko po petah prileti do otroka).. govorjenje glasnega soseda. Enkrat sem znorela in šla ob 6h zjutri k zgornji sosedi in sem se začela dret nad njo ker mi je počil film.
Voda in prlani stroj me niti nista motila.

Vam pa povem najboljše je, ko se navadisš spat z čepki za ušesa. Vse je boljše!

New Report

Close