Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hrvaška pevka Tereza Kesovija-a vam je všeč?

Hrvaška pevka Tereza Kesovija-a vam je všeč?

Pa drbo no – že v štartu so sfalili, da so ju sploh dali skupaj v neko oddajo. Ker sta neprimerljivi – stilsko, karakterno, pa tudi glede na glasbeno zvrst.
Brena je začela svojo kariero kot lahkoživna pjevalka z žgečkljivimi popevčicami in besedili ( Mile voli diiiisko diiiisko, ahahahahhahahaha) , razgaljenih nogic na odru, Tereza pa popolnoma drugače :D. Jasno, da jih je veliko Breno na začetku predvsem gledalo ( vsaj moške oči občinstva) , ne pa poslušalo :))))))
[/quote]

A ni to enako kot bi primerjali Fredy Milerja s Freddie Mercury?

Kako pri 45-tih? Očitno imaš popolnoma napačne podatke!
Flavto je igrala že v srednji glasbeni šoli!

Završila je Srednju muzičku školu, odsek flauta. Taj instrument je bio veoma skup pa je Terezin otac prodao svinju da bi joj ga kupio. 1958. godine je u Ljubljani pobedila na takmičenju na kome su učestvovali mladi muzičari iz cele Jugoslavije. Satima je vežbala na svojoj flauti i bila je uplašena jer je prvi put u životu napustila voljeni Dubrovnik.

Pročitaj više na: https://www.biografija.org/muzika/tereza-kesovija/
[/quote]

izpadla je besedica “spet”… , se ti oravičujem. Tako mi je sama rekla, ko sva skušaj odigrali” za zabavo” v duetu, na enem od tekmovanj, v Skopju, kjer sem jaz tekmovala 🙂 Si štejem to v posebno čast. 😀

Pa drbo no – že v štartu so sfalili, da so ju sploh dali skupaj v neko oddajo. Ker sta neprimerljivi – stilsko, karakterno, pa tudi glede na glasbeno zvrst.
Brena je začela svojo kariero kot lahkoživna pjevalka z žgečkljivimi popevčicami in besedili ( Mile voli diiiisko diiiisko, ahahahahhahahaha) , razgaljenih nogic na odru, Tereza pa popolnoma drugače :D. Jasno, da jih je veliko Breno na začetku predvsem gledalo ( vsaj moške oči občinstva) , ne pa poslušalo :))))))
[/quote]

Ja, res sta si karaktero neprimerljivi, Tereza je ponarejena, Brena pa naravna zenska. Vsaj pred kamerami. GOVORIM O OBNASANJU!

Ja, res sta si karaktero neprimerljivi, Tereza je ponarejena, Brena pa naravna zenska. Vsaj pred kamerami. GOVORIM O OBNASANJU!
[/quote]

A si že slišala za spontanost in naučeno narejenost za pred kamere ? Brena je delala na retoriki pred kamerami, zagotovo jo je dobro naštudirala , ja. Tereza je pa zelo preprosta, spontana ženska. To bo to…..

A ni to enako kot bi primerjali Fredy Milerja s Freddie Mercury?
[/quote]

Primerjajmo recimo Dragojevica in Terezo.
Oba velika glasbenika bivse Juge in zdaj Hrvaske.
Tudi Dragojevica ne poslusam, sploh mi gre na jetra njegova Cesarica, a ko ju pogledas v kaksnih oddajah, Oliver naraven in pristen, Tereza pa zategnjena in ponarejena.
Dragojevic mi je bil simpaticna oseba, Tereza pa popolnoma anti.

A si že slišala za spontanost in naučeno narejenost za pred kamere ? Brena je delala na retoriki pred kamerami, zagotovo jo je dobro naštudirala , ja. Tereza je pa zelo preprosta, spontana ženska. To bo to…..
[/quote]

Ravno obratno, Tereza ni nic spontana in preprosta, je umetno fina in zao odbijajoca.
Primerjaj Terezo in Oliverja pred kamerami.

Primerjajmo recimo Dragojevica in Terezo.
Oba velika glasbenika bivse Juge in zdaj Hrvaske.
Tudi Dragojevica ne poslusam, sploh mi gre na jetra njegova Cesarica, a ko ju pogledas v kaksnih oddajah, Oliver naraven in pristen, Tereza pa zategnjena in ponarejena.
Dragojevic mi je bil simpaticna oseba, Tereza pa popolnoma anti.
[/quote]

Pač Tereza ni osvojila take retorike ali delala nikoli na njej za množice, kot Brena in Dragojević…….

Pa saj vamje ja jasno, da mora en tak glasbenik se naučit tudi “upravljat” s tako maso ljudi, da mu sledi pod odrom, ali pa da se nauči obanšanja, nastopanja pred kamero. Zdaj pa – eni imajo ta grif in se tega naučijo, nekateri pač ne…..

V stari jugi je bila legend. Tudi še kasneje. Sedaj je gospa stara 80.

Se vedno velika diva z veliko zacetnico.

Evo, jaz obstajam, meni ni vsec, popolnoma antipaticna mi je!
Se spomnim, da smo poslusali njene pesmi na radiu, verjetno poznam nekaj teh se danes, ampak ko to zensce slisis govorit, to je tako izumetniceno, tako antipaticno, da samo presaltas program.
Diva?
Kaj pa vem… sem ju videla enkrat z Lepo Breno, ko sta se kao srecali po ne vem koliko letih… kot oseba, osebnost, jo Brena povozi na celi crti! Pa nisem fanica Brene, njenih pesmi znam se manj nastet kot Terezinih.
[/quote]

tud jst je nism kej dost poslušal, breno pa še manj ampak, to je tako…, včasih je bil na radiu samo en program, ko sem bil mulc in na tem progamu sem med drugimi slišal tudi njo dostokrat peti, takrat je Brena še v šolo hodla.
V bistvu je cela juga vedela za njo in ženska je nekaj posebnega s tem njenim glasom. Nikoli ni blo afer (razen baje, se spomnim v časopisih, še v jugi, da je bil njen mož vaterpolist neki nasilne do nje) okoli nje in imam občutek, da so jo praktično vsi spoštovali, ženska je legenda.., če jo poslušaš al pa ne, no, jst je ne poslušam ampak bolj bi rekl, spoštujem…, ker vem za njo v bistvu od takrat, ko sem prvič radio slišal v življenju, tako nekako…

Tereza – zadnja diva Yuge.
Idol mojih prednikov. Lepe pesmi. Veliko je dala skoz. Pa še vedno lepa, prijazna.

Naj bo še dolgo med z nami.

Bemu mast! Kdo je bil tvoj fant? 🙂
[/quote]

klicali smo ga Mičo

klicali smo ga Mičo
[/quote]

S tem imenom se ne spomnem nobenega… mogoče je bil on v centru Sarajeva v kasarni Maršala Tita, jaz sem bil na Alipašinem mostu tik pred Ilidžo… za tovarno čokolade :). Hja, svet je majhen, Slovenija pa malo večja vas.

New Report

Close